Fehlermeldung

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (Zeile 2396 von /homepages/23/d468029689/htdocs/kosova.de/includes/menu.inc).

Sammlung von Newsfeeds

Serbiens Präsident Vučić redet mit Putin über den Kosovo - derStandard.at

News - Di, 02/10/2018 - 18:56

derStandard.at

Serbiens Präsident Vučić redet mit Putin über den Kosovo
derStandard.at
Moskau/Prishtina – Am Dienstag besuchte der serbische Präsident Aleksandar Vučić den russischen Staatschef Wladimir Putin in Moskau. Er wolle Putin um Unterstützung in der Kosovo-Politik bitten, sagte Vučić. Zuvor hatte er sich über seinen ...

Kategorien: News

Çmimi Nobel në fizikë për zbulimet në fushën lazer

Deutsche Welle - Di, 02/10/2018 - 17:30
Çmimi Nobel në fizikë i akordohet tre fizikantëve për zbulime në fushën e fizikës lazer. Ata janë Arthur Ashkin (SHBA) si dhe Gérard Mourou (Francë) dhe Donna Strickland (Kanada).
Kategorien: Deutsch Welle

Frauen: U19 feiert deutlichen Sieg gegen Kosovo - DIE WELT

News - Di, 02/10/2018 - 17:11

DIE WELT

Frauen: U19 feiert deutlichen Sieg gegen Kosovo
DIE WELT
In Dungannon/Nordirland gewann das Team des Deutschen Fußball-Bundes (DFB) gegen den Kosovo mit 6:0 (1:0). Die Tore für die Mannschaft von Trainerin Maren Meinert erzielten Paulina Krumbiegel (35.), Melissa Kössler (47./61.), Sjoeke Nüsken (48.) ...

und weitere »
Kategorien: News

Frauen: U19 feiert deutlichen Sieg gegen Kosovo - RAN

News - Di, 02/10/2018 - 17:10

RAN

Frauen: U19 feiert deutlichen Sieg gegen Kosovo
RAN
In Dungannon/Nordirland gewann das Team des Deutschen Fußball-Bundes (DFB) gegen den Kosovo mit 6:0 (1:0). Die Tore für die Mannschaft von Trainerin Maren Meinert erzielten Paulina Krumbiegel (35.), Melissa Kössler (47./61.), Sjoeke Nüsken (48.) ...

und weitere »
Kategorien: News

Maqedoni: Çfarë ndodh pas referendumit?

Deutsche Welle - Di, 02/10/2018 - 16:37
Pas rezultatit irritues të referendumit në Maqedoni socilademokratët në pushtet kërkojnë një rrugëdalje nga qorrsokaku. Një rol vendimtar do të luajë në këtë rast opozita nacionalsite.
Kategorien: Deutsch Welle

Në Berlin filluan festimet për ribashkimin e Gjermanisë

Deutsche Welle - Di, 02/10/2018 - 15:48
Në kryeqytetin e Gjermanisë Berlin kanë nisur festimet për ditën e Ribashkimit të Gjermanisë. Kryetari i bashkisë së Berlinit Müller hapi në mbrëmje festën e qytetit. Ceremonia zyrtare zhvillohet të mërkurën.
Kategorien: Deutsch Welle

Qeveria gjermane bie dakord për ligje të reja për imigrimin

Deutsche Welle - Di, 02/10/2018 - 12:59
Koalicioni qeveritar në Gjermani ka formuluar ligje të reja për imigrimin, që u japin prioritet arsimit, moshës dhe sigurisë financiare të kandidatit. Ligjet bazohen në modelin kanadez.
Kategorien: Deutsch Welle

Nähern sich Serbien und Kosovo wieder an? - BLICK.CH

News - Di, 02/10/2018 - 08:46

BLICK.CH

Nähern sich Serbien und Kosovo wieder an?
BLICK.CH
Eigentlich wollten Serbiens Präsident Aleksandar Vucic (48) und Kosovos Präsident Hashim Thaci (50) vor wenigen Wochen über ihre Differenzen sprechen. Ein möglicher Gebietstausch sollte diskutiert werden: Die Länder erwägten, einen nördlichen Bezirk ...
Protest im Kosovo gegen Gebietstauschtagesschau.de
Moskau bezeichnet jüngsten Kosovo-Vorfall als „Provokation zum ...Sputnik Deutschland
Tausende im Kosovo demonstrieren gegen Präsident ThaciDIE WELT
Deutschlandfunk -Frankfurter Rundschau
Alle 57 Artikel »
Kategorien: News

Arrestohen gjashtë djathtistë të dyshuar për terrorizëm

Deutsche Welle - Di, 02/10/2018 - 08:29
Priokuroria federale ka urdhëruar arrestimin e gjashtë pesonave të dyshuar për terrorizëm. Prokuroria po heton rastet e sulmeve në Chemnitz. Të dyshuar ka në disa lande.
Kategorien: Deutsch Welle

Brexit: Paralajmërim BE-së për kërkesa të ekzagjeruara

Deutsche Welle - Di, 02/10/2018 - 08:29
"Gatishmëria jonë për kompromis nuk është e pakufishme", kështu është shprehur ministri i Britanisë së Madhe për Brexit. Kjo temë sundoi edhe debatin në kongresin e konservatorëve në Birmingham.
Kategorien: Deutsch Welle

Seiten

Subscribe to Kosova Info Server Aggregator