PDA

Braktis arkiven dhe shih kėtė faqe nė dizajn standard : Ndihm


Lul_Banulla
08.06.2006, 13:01:00
E kam programin e LimeWire po nuk pe die a kushton me pare kur te Dowladoj permes kti programi Fal.ne pergjegj`je

gentelmeni
08.06.2006, 17:04:00
Jo e ke falas

AmazInG
08.06.2006, 17:16:00
Po PO fal e ki ,.

As nanushi Babushit pa pore spoja jep Masdarke /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

adea
09.06.2006, 07:03:00
fal e ke, program shume i fort /forum/images/smiles/icon_smile.gif u knaqa me te /forum/images/smiles/icon_smile.gif

heineken
09.06.2006, 23:32:00
nese e do dikush limewire PRO lajmrohuni privat edhe jav qoj punon TURBO pot lajke

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: heineken mė 2006-06-09 23:33 ]</font>

Lul_Banulla
10.06.2006, 23:57:00
QOMA
heineken afishoj me 2006-06-09 23:32 :
nese e do dikush limewire PRO lajmrohuni privat edhe jav qoj punon TURBO pot lajke

&lt;font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: heineken mė 2006-06-09 23:33 ]&lt;/font>
[/quote]

*ylli
11.06.2006, 02:43:00
Tungi zotni,
nese te kryen pune ky version 'LimeWire Pro 4.9.23' merre ketu posht:

http://ylli.yl.funpic.de/f/LimeWire%20Pro%204.9.23.part1.rar
http://ylli.yl.funpic.de/f/LimeWire%20Pro%204.9.23.part2.rar
http://ylli.yl.funpic.de/f/LimeWire%20Pro%204.9.23.part3.rar

kalo bukur, *ylli

P.S: Downloaden me miun e djathte => 'Ziel speichern unter..'

Lul_Banulla
12.06.2006, 04:49:00
Faleminderit shum te pershendes

lim
10.07.2006, 20:06:00
tung ......te gjithve ..e kam nje problem ...po ndoshta pa fot nuk die a me kuptoni ...e kam ble nje Wireless G Kit shepjetisa esht G54...edhe kam Instalue ...po ka nje her po puno ka nje her jo ...me ka ardh edhe nje Tjeter e vogel per ta Lidh ne Leptop ...qeshtu me doket e kam emrin a jo D-Link...pa kete nuk po ban hiq me hye ne internet hiq ...edhe pse kur po e hjeki kete nga USB po lidhet me nje her me Interen mue po me del se jam lidh po kur ta hapi faqen thot se duhet te lidheni me Interne ...kur po shko te IP-adresse ...krejt OOOO po jan ne qoft se dikush me ka kuptue ju kisha lut me ndihmue ....tung

gentelmeni
11.07.2006, 04:27:00
Po te jap vetem nje keshille te vogel edhepse nuk kam pervoje me network.

I fik te gjitha njehere,pastaj e ato te dyja qe te kane ardhe dhe i lidhe mes vete edhe pret disa minuta derisa te komunikojne mes veti(ta marrin mac adresen)

Pastaj e ndez laptopin dhe e shiqo nese te bene.

10 minuta pune,nashta ke fat e te punon....

Shiggaz
11.07.2006, 14:12:00
po po fale e ki deri sa te nxojn te zezen qe po bon download , se tani ka me te kushtu nje dreq /forum/images/smiles/icon_smile.gif

AmazInG
11.07.2006, 14:17:00
ja vetem nje kshill po ua jap nlidhje me Downlodin ntzez ,

un nket muj pagujta 140 € denim nlidhje me Limiviren edhe me Torrenton ,, ndesh jepe kontonumrin ndesh mos e jep mu merdh reshnungi neper mes Avokatit te Serverit te tyre .. /forum/images/smiles/icon_frown.gif


Ju lutem keni kujdes se me qfar Programi po boni Downloads !!!

gentelmeni
11.07.2006, 15:46:00
Amazing...

A mund me na sqarue me qarte.

Nese ke ba download nga LimeWire dhe programi ka qene i crakiruem atehere une ta gjeje hallin nashta,sepse une kam paguar para ca viteve LimeWire 40 funta per tere jeten.
Mund ta gjeje edhe rechnungin e bankes qe e kam pague dhe nashta te ndihmon diqka....

Fatonb
12.07.2006, 02:00:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
AmazInG afishoj me 2006-07-11 14:17 :
ja vetem nje kshill po ua jap nlidhje me Downlodin ntzez ,

un nket muj pagujta 140 € denim nlidhje me Limiviren edhe me Torrenton ,, ndesh jepe kontonumrin ndesh mos e jep mu merdh reshnungi neper mes Avokatit te Serverit te tyre .. /forum/images/smiles/icon_frown.gif


Ju lutem keni kujdes se me qfar Programi po boni Downloads !!!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


a i ke hala mesazhet private qe ti kam dergu ? a e din cka te thojsha ma mire e shikoj nje Film 7 € ne kino me popkorn apo nachos me käse plus ke vorteil qe eke dolby sorround 5.1 digital /forum/images/smiles/icon_smile.gif

AmazInG
13.07.2006, 13:08:00
Valla bre Faton ikom hala mesazhet e tua kur um thojshe ,, Bon bon downloads dej sa ta nxerrin kryq /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Harrone vllezer downloadin kush jeton ne perendim .. se per ata qe jeton ne Kosov apo ne Maqedoni , skan qka i bojn ,,

Bali Gent .. po more sit dush edhe Kopje pota boj Reshnungin qka mka orsh , bile ata maka qu Avokati i tyne , se mem pas ardh kshtu pa Advokat ja kisha pshurr nta ,, sja kisha pagujt .

Qetash mkan thon mundesh 1 vit me bo downloads .. po un ekom shly programin e tynve edhe nuk po du mo mema ngul .. se makan bo Kavall tuma ngul .. /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

afi
14.07.2006, 03:38:00
tung, nuk jam tu kuptue se si te kan nxan, mbasi nuk ke shpjegue shum ne detalje, po mendoj se te paskan hy polict ne shpi ashtu dhe drejt e te kompjuteri, se te paskan shpijunat nepermes IP adrese se qka je duke shkarku prej interneti, apo diqka ndryshe???

Po mendoj se kur e ke bo kontraten me kompanin e internetit osht dasht me dit qe fillon ne nji bot wirtuale elektronike, e cila duhet te jet strikt-private, dhe nese dikush te shpijunat pra osh ilegale, edhe nese jan polic nuk kan te drejt "intrudion in your privat live" ( ju disa keni ardh ne perendim dhe ende me at mentalitetin e vjeter te ex jugosllavis dhe kujtoni qe polict mujn me bo qka dojn ne shpi tanden, ju akuzojn dhe s'keni haber me mbrojt veten.
psh. filmat apo software tjera qe ke bo download nuk jan plotsisht original, filmat=kualiteti osht ma i dobt, programet= kan qen DEMO e te bera fix"crack" dhe nuk je ti ai aktori ktyesor qe i ke krijue......, pra ata osht dasht me i denue ata qe i krijojn dhe i perhapin ne web-sita e jo dikend qe vijon kto materjale ne fjal, veq po me duket se e paske hanger per mend.
Shko fole me kompanin e internetit!!!

gentelmeni
14.07.2006, 04:29:00
Afi...ky e ka perdore LimeWare te craciratne....

LimeWare ia ka rru paret...

AmazInG
14.07.2006, 16:35:00
afi qka met spjegu bre vlla ma shum .. kur tvije naj her Reshnungi ti ,, mastanena ma din mu ,,
si ajo Prralla .. " Veq aj qka ka ra pi dardh e din se qka osht me ra pi Dardhe"


nanen 140 Euro ishin pare tmdhaja ..

/forum/images/smiles/icon_frown.gif

gentelmeni
15.07.2006, 01:51:00
140 euro i ke pague me u ba hakirash /forum/images/smiles/icon_lol.gif

*ylli
15.07.2006, 23:17:00
Tung Amazing zotnia,
me vije keq qe paske ra viktime e mashtrimeve, po nuk e ke nga asnjeri progam as nga LimeWire e as nga bit-Torrenti... po e ke nga faqet qe je regjistru ku ke shkarku datei/file.

LimeWire eshte nje nder me te sigurtit , qe te lidh pothuaj teresisht me rrjete (PC) private ku asnje webfaqe nuk mund te krijoj linke per kete program, ndersa Torrenti dhe eMule jan programe qe sherbehen mashtruesit, nese behesh anetar i tyre, ku fillimisht te ofrojn volume falas e me ne fund te plaqkisin. Nese nuk i pranon ofertat e tyre s'ke pse frigohesh nese sherbehesh me keto programe.

Te pershendes, *ylli

P.S: Kujdes e mos u regjistro me askund, ku kerkohen shenime te sakta.

Fatonb
15.07.2006, 23:44:00
Ylli* gabim je /forum/images/smiles/icon_wink.gif

Nje software firma e ka programu nje loje , pas daljes ne shitje ka qen free ne kaza , emule etjetj

cka kan bo keto kan hy e jav kan marr IP e cdo kush qe e ka dhe eshte ka e Shkarkon e jav kan qu rechungin ne banes /forum/images/smiles/icon_wink.gif

secili e ka pagu sa kushtoj loja me Ble origjinal , ma mire osht mos me bo Download /forum/images/smiles/icon_wink.gif

*ylli
16.07.2006, 01:29:00
Mundesh me pas drejt faton? (nuk kam ndegju/lexu per kete rast)

..tregom cfar loje eshte (si thirret) .. ta shkarkoj e testoj a po ma qojn mu rechnungin?

Eh derisa te ma shkruajsh emrin e lojes, po e shiqoj filmin

'The Fast and Furious - Tokyo' pjesen e trete, te shof a kan dit me i ladru PS't si ne pjesen e pare dhe dyte ???

Kalo bukur, *ylli

Lui
17.07.2006, 20:14:00
Mos paguani ēdo fakturė qė ua dėrgojnė "company" tė plaēkitėsve!


Duhet patur kujdes me pagesa tė "Rechnung-ave" tė matrapazve, ngase ata pėrdorin mėnyra dhe forma tė ndryshme...

Mua mė ka ndodhur qė nga Gjermania mė vinte njė shkresė me ultimatum qė tė paguaj 300 €uro, vetėm pse isha regjistrauar dhe kisha shfrytėzuar njėsherbim tė tyre falas Gratis, pėr plasim tė njė web faqeje nė disa nga makinat kėrkuese...

... dhe ēka mė pat bėrė pėrshtypje "ultimatumi 3 ditor i tyre" qė ti paguaj ato mjete sofort!...

Zvicra i mbronė klientėt e vet, andaj pa uhamendur fare e hudhja atė shkresė nė shportė...
pas tė tretės herė nuk mė dėrguan mė asnjė shkresė, por nuk do thot qė ndonjėri do ndjehet i kėrcėnuar nga njė ultimatum i tillė dhe nga 1000 veta 100 nėse i plaēkisin kanė njė profit rrumbullak prej 30'000 €uro...

Derisa nuk ua dėrgon ndokush ndonjė fitilaq TNT, sa pėr ti frikėsuar pak, apo pėr t' ua la kusuret!

Nė vende tė ndryshme ka kėshillimore pėr mbrojtjen e viktimave tė kėtyre piraterve, andaj ... mos paguani pa nevojė! - se iu kpusin hajnat e internetit...

afi
19.07.2006, 02:13:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gentelmeni afishoj me 2006-07-14 04:29 :
Afi...ky e ka perdore LimeWare te craciratne....

LimeWare ia ka rru paret...

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>Heheh, kan me ja rrue edhe bolet e ne kafaz nese i shperndan IDE-informat nepermes intrneti....! /forum/images/smiles/icon_cool.gif

afi
19.07.2006, 02:39:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
AmazInG afishoj me 2006-07-14 16:35 :
afi qka met spjegu bre vlla ma shum .. kur tvije naj her Reshnungi ti ,, mastanena ma din mu ,,
si ajo Prralla .. " Veq aj qka ka ra pi dardh e din se qka osht me ra pi Dardhe"


nanen 140 Euro ishin pare tmdhaja ..

/forum/images/smiles/icon_frown.gif
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>Po me vjen keq valla, se po me dokesh si nejfar gjynahu qka te paskan bo, mos dish me rrudh xhepin..., e sa per mu, une lirisht te tregoj se nuk kam internet-abonoment ne emer timin, por gratis Wi-fi apo virelles qe 4-5 vite, dhe asnjihere nuk kan me mujt mem nxan e as me dit diqka per identitet timin, munesh me vet Faton B. qe me del IP adressa nga 500km ne distanca te ndryshme. /forum/images/smiles/icon_cool.gif
Veq, kisha me te kshillue diqka une ty keshtu: /forum/images/smiles/icon_smile.gif
Qka ke software ne PC, kopjoj diku, si psh. ne nji tjeter HardDisk apo DVD-data, dhe formatoje systemin, e re-instaloe pa asnji informat identiteti personal apo diqka qe tregon adressen tande, ashtu edhe nese ben pagesa prej contos te bankes nepermes interneti etj.
Instaloje Antivir personal osht gratis dhe boll i mire, e as nuk mer shum resorce te kompjuterit, dhe e ka anti-haker anti-personal-data-theft etj.
Nese e vazhdon perdorimin e atij instalimi qe e ke, osht e mundshme qe prap me te ardh tjera reklama-paguese prej tjerve haker-grupe.
Ka programe qe ta fshehin IP-adresen dhe dergojn tjera IP te rendomta.

qe linku i antivirusit: http://www.free-av.com/down/windows/antivir_workstation_win7u_en_h.exe

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: afi mė 2006-07-19 02:50 ]</font>

AmazInG
19.07.2006, 16:10:00
afi edhe ju tjert ,

Nuk e di se sa e keni kuptu Internetin ne Perendim ..

Vetem nje poju them Personat qe ika shteti per Kontrollimin e Kompjuterave nuk mundet asnje deaij ti ik atyreve e mos ta din se ku eshte apo ku mshifet ,, ndesh edhe Bethen ndrroja kompjuterit se prep e ke KOT ,, ndesh merr Antiviris e ndesh HideIP e ndesh nanen e IP-Hideve merre por prap e ke KOT .. Ndesh bone kontrotane me InternetFirmen qe askujt mos tja tregojn IP-adresen tande e ndesh mos e bon Prap Hakerat e SHtetit qe shteti i ka ne Perdorim ta nxojn Macen me pel perdore ..

Ne jemi msu vetem E-mailat me i Hakerat ,,e per najsen tjeter qe eshte me merendesi per ne Zemren e Kompjuterit kur ti tregojm najkujna se qekjo nuk po mshifke e nuk po hjeke prej Kompjuterit, thojn Ehh hiqu bre tina se kurxha nuk po dike ..

Un prap nuk po them se nuk u ba Nami pse un pasna pagu 140 Euro .. Un e kam edhe Avokatin tim ,, Por kur dola ne gjygj .. e kishin marr edhe Kompjuterin tem me veti ,, un veq sa e patna Formatu Taze kompjuterin edhe thash se nuk asht e vertet kjo se qka po thojn kta ,, Mi qiten vlla me slika se ku e ku kom kliku e ne cilen Web seit para 2 viteve kam kliku ,,
edhe pse mua ne xhdo moment sipas rrjetit me ndrrohet IP Adresa por prap edhe pse e kom Kontraten me InternetFirmne mos meja tregu askujt IP Adresen
Shpejtsin e Internetit e kom 16000 kb/s internetin e paguaj 80 Euro ne Muaj ,, Internetin e kom me Kontrat si Kontot te Zvicrres qe askush nuk mundet me dit se ne emer te kujt asht kjo konto , vetem me shifer ,, Por vlla shteti nuk pot pyetje se qfar kontrate ke me naj InternetFirme edhe pse eke ba kontraten me HidIP...
Hid IP-Adresa kurxha nuk kryn pun edhe pse ta qet lagersin e Ip adreses 5000 KM larg,,
Un e kam edhe FestPlaten 300GB si magacin qe kurxha nuk lun ron me systemin e Kompjutert,, por kur e kishin karabethav Trunin e Kompjuterit i kishte tregu kompjuteri se disa file qe i ka memorizu Kompjuteri nuk gjinden ne ket Festplat ,,Por sido qoft nuk i nevoitet shtetit shum detae nlidhje me nje problem ,, vetem nje file i duhet sa per zbulim ,,

Ka na thojn "Mos pi Uj prej qeshmes tdérzhaves"

veq Kompjuterin ta marrin edhe ta kontrollojn ,, kurxha atynve tjeter sen nuk pou vyke me veti me marr .. /forum/images/smiles/icon_wink.gif

afi
20.07.2006, 00:02:00
Po me vjen keq tybe, prap po te tham, veq ta dish qe une kam bo shum ma shum download se ti e qdo njani prej shqiptarve gati, filma diku 100 cop, programe originale e kraka diku 60gb e shum fajla-dokumentesh qe nuk jan per publik, dhe asnjiher nuk me erdhi kush ne der qe ma shum se 10vjet! /forum/images/smiles/icon_smile.gif
Po ty te paskan djeg keq ksaj here, dhe te paska hy lepri ne bark, veq nejse se ju gjenerata e ferkshme qe keni dal prej kosove po doni te gjitha me i provue heroikisht /forum/images/smiles/icon_eek.gif , dhe nuk po mendoni qe dikush mundet me ua fut, pra ma mire osht mendt ne kok, se edhe shoku i forumit mundet me ti shpernda informatat per dosllaki bre bac. /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

Qysh tregove ti bre bac, internetin e paske pas te shpejt po e paske pas edhe spyverin ose te instaluem ne kompjuter, ose ne IP adres, e kte e bejn nazist-polic gjerman qe i pergjojn edhe telefonat e celulart.
Edhe nji nuk mujta me kuptu...., ku mujten ty me te qu ne gjygj per nji denim te 140€, kur gjygji gjyqtart, advokati e gjanat tjera kushtojn shum ma shtrejt se denimi yt???
Mos e ke shpreh nji genjeshter ne ket tem ore hakarashi i vogel! /forum/images/smiles/icon_razz.gif
A po te lajmrohet nej nja si femer, sa me dit kush je etj, ma mer mendja se po, edhe mue kan pro vue disa here, e bile nihere jam nis rruges me u takue, por veq e provova edhe nji email sa me dit qfar reagimi po me jap..., dhe e mora vesh qe osht fals person.
Mundet me dal nej njo qe osht reale, veq si veshtir, nese nuk te del me video-konferencing, mos u mashtro shum, ma mer mendja.
Pra rueju edhe ti se nuk thash ma nalt badihava, qe Øti qesin bolet ne kafazØ.

gentelmeni
20.07.2006, 00:51:00
Bill Gate nuk u kan budalle,jo.

Ia ka lane vendin me u gjete infot edhe nese formatohet komp.

Rast konkret e kam nje daje ne Londer.Ia kane marre komp. edhe ai eshte hakirash i forte.

Valla nuk e dije se si do te i vie fundi,vetem se ka informata qe i kane gjete shume sende aty.

Nejse Amazing.

Shnosh me kan ti edhe rusket e per tjera sene ia bajme kollaj ebu.

AmazInG
20.07.2006, 13:57:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
afi afishoj me 2006-07-20 00:02 :
Po me vjen keq tybe, prap po te tham, veq ta dish qe une kam bo shum ma shum download se ti e qdo njani prej shqiptarve gati, filma diku 100 cop, programe originale e kraka diku 60gb e shum fajla-dokumentesh qe nuk jan per publik, dhe asnjiher nuk me erdhi kush ne der qe ma shum se 10vjet! /forum/images/smiles/icon_smile.gif
Po ty te paskan djeg keq ksaj here, dhe te paska hy lepri ne bark, veq nejse se ju gjenerata e ferkshme qe keni dal prej kosove po doni te gjitha me i provue heroikisht /forum/images/smiles/icon_eek.gif , dhe nuk po mendoni qe dikush mundet me ua fut, pra ma mire osht mendt ne kok, se edhe shoku i forumit mundet me ti shpernda informatat per dosllaki bre bac. /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

Qysh tregove ti bre bac, internetin e paske pas te shpejt po e paske pas edhe spyverin ose te instaluem ne kompjuter, ose ne IP adres, e kte e bejn nazist-polic gjerman qe i pergjojn edhe telefonat e celulart.
Edhe nji nuk mujta me kuptu...., ku mujten ty me te qu ne gjygj per nji denim te 140€, kur gjygji gjyqtart, advokati e gjanat tjera kushtojn shum ma shtrejt se denimi yt???
Mos e ke shpreh nji genjeshter ne ket tem ore hakarashi i vogel! /forum/images/smiles/icon_razz.gif
A po te lajmrohet nej nja si femer, sa me dit kush je etj, ma mer mendja se po, edhe mue kan pro vue disa here, e bile nihere jam nis rruges me u takue, por veq e provova edhe nji email sa me dit qfar reagimi po me jap..., dhe e mora vesh qe osht fals person.
Mundet me dal nej njo qe osht reale, veq si veshtir, nese nuk te del me video-konferencing, mos u mashtro shum, ma mer mendja.
Pra rueju edhe ti se nuk thash ma nalt badihava, qe Øti qesin bolet ne kafazØ.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


o afi ,, un as qe e di se qka osht fjala Hakerash e leje mo me u marr me haker ,,
afi jo per 140 euro.. por per 1 cent nese ankohesh e nuk i jep firmat te qesin en gjyq ,, gjyqi nuk pyet se per sa Lek je tu u gjyki .. po pyet se per qfar Arsye gjykohesh .. ti bre bal mdoket se veq neper kafe po rrishe ..Mdoket se ti po pishe veq Benzin Super e jo si na Uj normal uj thart /forum/images/smiles/icon_lol.gif
edhe fundi fundit ska nevoj kurkujt Un meju Dhimt se kurkush spoma hjek rahmetin e xhepit tem ,,

Jo bre bal se un nuk jam i asaj dore qe mirrem me MSN e me Emaila ,, un e kom Martu njo qka e kom dasht .. edhe nuk hana me fjalt e Internetit ka tthojn hallku te dua e per ti e jap jeten ,, Na mirrmu veq me pun dore e jo si ti e do veq me pun GOJE . /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

un as qe kam nevoj em genjy se skam arsye pse me genjy apo em rrejt .. un veq ua dhash nje kshill disave se Downloadi mundet me te pru probleme , normal kuptohet se qka po klikon e ku po klikon ,,
kurkush nuk ta qon reshnungin per sy tzi ,, ka ndonje arsye pse e qon najkush naj reshnung najkun ,,

afi
20.07.2006, 14:46:00
Kur e kam ble kompjuterin, te kerkuem direkt nepermes kompanis Compaq prej SHBA've, pra Tablet PC, instalimi i winxp pro, ishte i gatshem, dhe pa windows xp sotfware CD'te, psh, per ndonji rast nese me duhet me bo reinstalim apo diqka te ngjashme, por vetem 3 CD te windows xp si image per me bo restore sipas vendimit te kompanis per mos me bo ndonji ndryshim, per ndryshe systemi nuk kishte me funkcionue si duhet.
I bana disa ndryshime, dhe me software te ndryshme ja arrita qellimin ta identifikoj spyware te instalueme dhe bente informata te kompletueme dhe dergonte direkt per CIA osht e vertet, se edhe kompjuteri ishte nga SHBA't, dhe antispywaret nuk e njofshin sepse kishte certifikat valide te mikrosoftit dhe e licenzuem. Ne fillim me vijshin disa emaila "special" prej SHBA've shum te kurdisur per te fituar, apo veqse paskam fitue nji qmim shum te majm, per bashkshorte, e nej tjeter per vetijak, bile me fitue gren-card per ma pak se gjasht muj, dhe oferta perfundon per 10dit dhe nuk mbetet gje vetem se me mbush kerkesen me informata personale dhe numrin e bank-acountit dhe vualaaa /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif qmimi me shkopinj te zinj kishte mem prit te dera per ni koh te shkurt, po nejse une nuk u bona hero me fitu at rast, /forum/images/smiles/icon_wink.gif dhe e bona delete te gjitha filet ne at direktory, e i ndryshova disa gjana te regjionit e startup-systemit, e tash ata munden me pa nanrra e jo ma teper.
E beja update systemin dhe qe prap mu instalojke specifik programi si problem qe munden hakerat mem sherby nese nuk e bej update per qeshtje sigurie.
Qe me ra ndermend, po per hakera kushton me burg diku 2-6 vjet burg, konfiskim, e denim diku 200.000.00€.
Sa leht paske kalue Amazing, si per djal te babit. /forum/images/smiles/icon_razz.gif
apo qka ke ajo ma nalt, mos gabo me i hanger fjalt e as qkrolat ne kompjuter ok?Per gntelmenin:
Nese e ben format te plot, te ter HDiskut e te ter atyre pratitioneve aktive e jo-aktive, se kur te instalohet windowsi ne kompjuter per her te par, nuk e ben ter HDiskun te formatuem, por mbeten disa GB anash jo aktiv apo bile edhe fat32 file system, kur ne te vertet winxp instalohet vet ne NTFS filesystem, dhe spywaret e kurdisun munden me perdor at pjes te fat32 per storage te infomacioneve e gjanave tjera per ruajtje, apo eksport.
Duhesh me fik kompjuterin, e me ja hjek nji batery qe osht per clock-bkup, dhe e starton normal, e formaton total active e jo aktiv partitionet dhe shtresa te pa perdorta, e e fik prap e ngjet baterin mbrapa dhe e instalon notmal, dhe e ben "not to share your computer resources end files vith athers thru internet conection" para se me lidh me internet.
Pra nji program i quajtur Acronics direktor? osht i mire per me reparue HDiskun.
Qishtu nuk mundet me te be asgje askush.
Hajde kalofshi mir hakerasha.

Amazing, shum mir me nie qe te kokshe i martuem e sene me dy kambet ne nji kpuc /forum/images/smiles/icon_smile.gif , nese nuk te lejon gruaja me dal me pi naj got super+benzin me mu, e me bo salut qe paske pshtu me 140€ ksaj here. /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: afi mė 2006-07-20 14:56 ]</font>

TRIMI009
06.08.2006, 01:46:00
Ndihme ?
==============================================
Mire se ju gjeta !
===========
Ju pershendes
===========
afi afishoj
Kur e kam ble kompjuterin, te kerkuem direkt nepermes kompanis Compaq prej SHBA've, pra Tablet PC, instalimi i winxp pro, ishte i gatshem, dhe pa windows xp sotfware CD'te, psh, per ndonji rast nese me duhet me bo reinstalim apo diqka te ngjashme, por vetem 3 CD te windows xp si image per me bo restore sipas vendimit te kompanis per mos me bo ndonji ndryshim, per ndryshe systemi nuk kishte me funkcionue si duhet.
I bana disa ndryshime, dhe me software te ndryshme ja arrita qellimin ta identifikoj spyware te instalueme dhe bente informata te kompletueme dhe dergonte direkt per CIA osht e vertet, se edhe kompjuteri ishte nga SHBA't, dhe antispywaret nuk e njofshin sepse kishte certifikat valide te mikrosoftit dhe e licenzuem. Ne fillim me vijshin disa emaila "special" prej SHBA've shum te kurdisur per te fituar, apo veqse paskam fitue nji qmim shum te majm, per bashkshorte, e nej tjeter per vetijak, bile me fitue gren-card per ma pak se gjasht muj, dhe oferta perfundon per 10dit dhe nuk mbetet gje vetem se me mbush kerkesen me informata personale dhe numrin e bank-acountit dhe vualaaa /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif qmimi me shkopinj te zinj kishte mem prit te dera per ni koh te shkurt, po nejse une nuk u bona hero me fitu at rast, /forum/images/smiles/icon_wink.gif dhe e bona delete te gjitha filet ne at direktory, e i ndryshova disa gjana te regjionit e startup-systemit, e tash ata munden me pa nanrra e jo ma teper.
E beja update systemin dhe qe prap mu instalojke specifik programi si problem qe munden hakerat mem sherby nese nuk e bej update per qeshtje sigurie.
Qe me ra ndermend, po per hakera kushton me burg diku 2-6 vjet burg, konfiskim, e denim diku 200.000.00€.
Sa leht paske kalue Amazing, si per djal te babit. /forum/images/smiles/icon_razz.gif
apo qka ke ajo ma nalt, mos gabo me i hanger fjalt e as qkrolat ne kompjuter ok?Per gntelmenin:
Nese e ben format te plot, te ter HDiskut e te ter atyre pratitioneve aktive e jo-aktive, se kur te instalohet windowsi ne kompjuter per her te par, nuk e ben ter HDiskun te formatuem, por mbeten disa GB anash jo aktiv apo bile edhe fat32 file system, kur ne te vertet winxp instalohet vet ne NTFS filesystem, dhe spywaret e kurdisun munden me perdor at pjes te fat32 per storage te infomacioneve e gjanave tjera per ruajtje, apo eksport.
Duhesh me fik kompjuterin, e me ja hjek nji batery qe osht per clock-bkup, dhe e starton normal, e formaton total active e jo aktiv partitionet dhe shtresa te pa perdorta, e e fik prap e ngjet baterin mbrapa dhe e instalon notmal, dhe e ben "not to share your computer resources end files vith athers thru internet conection" para se me lidh me internet.
Pra nji program i quajtur Acronics direktor? osht i mire per me reparue HDiskun.
Qishtu nuk mundet me te be asgje askush.
Hajde kalofshi mir hakerasha.

Amazing, shum mir me nie qe te kokshe i martuem e sene me dy kambet ne nji kpuc /forum/images/smiles/icon_smile.gif , nese nuk te lejon gruaja me dal me pi naj got super+benzin me mu, e me bo salut qe paske pshtu me 140€ ksaj here. /forum/images/smiles/icon_lol.gif /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif /forum/images/smiles/icon_lol.gif

===============================================

TRIMI009 tha :
I nderuari Afi,....me te vertet me befasove,dhe shpresoj se nuk do te me keqkuptoni asgje.....duke qene ne industrine e Informatikes une nje kohe te gjate,kjo qka keni shkruare ju,disi me befasoje !!!

Si shembulle konkret po nisem prej asaj qe Ke shkruare si piknisje !
Kur e kam ble kompjuterin, te kerkuem direkt nepermes kompanis Compaq prej SHBA've, pra Tablet PC, instalimi i winxp pro, ishte i gatshem, dhe pa windows xp sotfware CD'te, psh, per ndonji rast nese me duhet me bo reinstalim apo diqka te ngjashme, por vetem 3 CD te windows xp si image per me bo restore sipas vendimit te kompanis per mos me bo ndonji ndryshim, per ndryshe systemi nuk kishte me funkcionue si duhet.

I nderuare Afi,ti mundeshe me bere kerkesen te bleshe nga Amerika dhe nga perfaqesuesit e tyre, por ndoshta nuk eshte fare i prodhuare ne Amerike,edhe kjo mundet te ndodhe edhe pse ta dergojne perfaqesuesit e tyre prej Amerikes,Ne ditet e sotit e dime se Teknologjija po fluturon!!!
Kompanite me te medha ne bote kane investuare ne vendet e Azise qe e kane zhvillimin ekonomike te ulet,dhe qe kane mundesi qe fuqine puntore, ne ato vende ta perdorin ne maksimume dhe me nje pagese shume te ulet ti paguan puntoret e tyre,keto kompani prodhojne atje dhe i shprendajne ne ter globine tokesore,shpresoj se nuk do te befasoshe prej kesaj,ne anen tjeter u nderyshua taktikat e perparesheme te instalimit te systemeve operative tani teknolologjija po e bane te vet,pse e theme kete,...sepse tani nuk eshte nevoja te shpenzone nje kompani ne miliona ne cd-ja per systemet operative,ne fuqi njerzore si perpara qe te instalojne systemet operative ne Komputera, pra perpara kane perdore menyrat manuale,ndersa tash te gjitha kompanite perdorin metodat automatike te instalimit te systemit operative,shume te shpejta shume te efekteshme, shume te preferuara dhe shume pak mund duhet aty,dhe shume me pak shpenzime,per ate tash shume kompani vetem kane filluare te aplikojne,metoden e nje imigji ne hard drive duhe bere edhe te mundur qe te gjitha ata qe deshirojne qe te blejne komputer do ta kane systemin e riparimit ne Hard Disk-un e tije,dhe ne cofte se i dihet te rikthen apo ta riparon systemin e juaj e ka shume te lehte me opcionet qe jane te paraqituara aty,....duhet te pranojme se menqurija e tyre e ka bere qe me keto menyre ti uline shpenzimet e veta dhe te rritet fitimi i tyre,dhe te ulen edhe qmimet e komputerave ne pergjithesi,dhe ta rrisine prodhimtarine dhe biznisine e tyre cdo dite e me shume.

Sa i perkete Asaj se I bana disa ndryshime, dhe me software te ndryshme ja arrita qellimin ta identifikoj spyware te instalueme dhe bente informata te kompletueme dhe dergonte direkt per CIA osht e vertet, se edhe kompjuteri ishte nga SHBA't, dhe antispywaret nuk e njofshin sepse kishte certifikat valide te mikrosoftit dhe e licenzuem.
Ne fillim me vijshin disa emaila "special" prej SHBA've shum te kurdisur per te fituar, apo veqse paskam fitue nji qmim shum te majm, per bashkshorte, e nej tjeter per vetijak, bile me fitue gren-card per ma pak se gjasht muj, dhe oferta perfundon per 10dit dhe nuk mbetet gje vetem se me mbush kerkesen me informata personale dhe numrin e bank-acountit dhe vualaaa /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif qmimi me shkopinj te zinj kishte mem prit te dera per ni koh te shkurt, po nejse une nuk u bona hero me fitu at rast, /forum/images/smiles/icon_wink.gif dhe e bona delete te gjitha filet ne at direktory, e i ndryshova disa gjana te regjionit e startup-systemit, e tash ata munden me pa nanrra e jo ma teper.

TRIMI009 tha:I nderuare,Per deri sa Microsofti deshiron qe te bane dicka ne systemin operative si pronare i saj,pamvarishte se ne cilin system operative po te garatoje se kete asnje persone nuk do te mundet ta identifkone ne asnje menyre,e leje me ndonje software ,qe nuk do te kete shanca,pse e theme kete,.....Sepse Microsofti eshte Kompanija ma e madhe ne Bote,ka potenciale njerzore,ka potenciale intelektuale,ka potencalet me te forta te dijes dhe inteligjences ne ter boten,dhe i ka njerzit me inteligjente ne Bote qe punojne per kete instutucione boterore,me kete dua te theme se ti nuk do te mundeshe kurre te identifikone spywaret e tije ne asnje menyre,dhe nuk do te kete as software qe do ta bane nje gjet te tille,Microsofti ka shanca cdo here ne cdo kohe ne cdo minute ne cdo seconde te na depertone ne systemin tone,sa per qe mundemi me ndale kete atehere gabojme.
Microsofti Nje scripte te vogel me dergu tek ne, po te premtoje,edhe pse se di se a je i informuare per Server dhe a ki njohuri per keto vetem po te garantoje se do te i shkaterron te gjithe komputerat,....dhe te gjitha informatat cka gjinden ne komputerin tone,do te i kene cdo here dhe ne cdo kohe ne dispozicionon e tyre ,deri sa ne jemi te lidhure ne internet,deshtem apo nuk deshtem kete fatkte me pranu kjo eshte e verteta.
Por juve ju ka hy ndonje spyware si jeni kyqyre ne interent dhe ju ka dokure se po te hulumtojne organet e larta dhe te gjitha informatat e juaj po ja transmetojne ne organet e tjera te inteligjences ,edhe pse e kuptova tash se si keni menduare ju,ato reklama te paraqitura kane qene te kur jeni infektuara nga ndonje spyware qe e keni marre ne internet kur jeni kyqyre dhe ju kane paraqite ne te njeten menyre siq ju i pershkruani,dhe kjo ne asnje menyre nuk mundet te jete ashtu siq e keni pershkruare ju.

Sa i perkete qe ke shkruare Lidhje me Formatizimin e Hard Diskut,dhe qe mbetet disa Mb vend,apo pjesa tjeter qe eshte me e madhe ne Gb qe quhet unAllocated Space,kjo eshte per te miren tone,sepse me ate mundeshe me krijuare edhe ndonje vend per ndonje system operative qe me mundure me i instaluare 2 systeme operative ne te njejten kohe dhe me punuare me dy systeme,paramendoni ne cofte se nuk ke unallocated space a do te mundeshe te instalone ndonje system operative,..... pergjigjeja do te jete jo,dhe edhe ketu jeni keq i informuare.
Ne anen tjeter sa i perkete Fajllave systemore Fat,fat32 apo Ntfs,edhe ketu jeni ne gabim po ashtu,nuk jeni i informuare mire,Systemi operative nuk Instalohet vet ne Ntfs por ne mundemi me bere zgjedhjen se cilin fajlle systemore po e deshirojme, kur ta bajme instalimin e systemit operative, vet ne e zgjedhime,por Ntfs ka mundesi ma te mira,per siguri,per disa karateristika tjera, dhe ne te shumten e rasteve e perdorin shume,...edhe pse nuk eshte ma i shpejte se fat32,por edhe pse e kemi Fat32 mundemi ta konvertojme shume shpejte,kur te kem deshire dhe kur na duhet, por siq thash edhe ma larte Fat32 eshte edhe ma i shpejte dhe per ate edhe shume kompani komputerat shtepiak, ja instalojne windows xp Home edition dhe e bane systemin me Fat32 sepse eshte ma i shpejte.
Tani sa i perkete Asaj per hjekjen e baterise,e tani e ke perzi lidhje me connection sharing edhe kjo nuk eshte ashtu siq e keni pershkurare ju,edhe lidhje me hard disk si te demtohet e ki te veshtire me rregulluare apo ma mire me thane eshte e pamundure.

Sa i perekte temeva tjera lidhje me formatizimin e hard diskut kinse nuk mundet me te nxane kur ta formatizone nuk qendrone edhe kjo fare,sepse Ekspertat Ligjore te komputerave, edhe 100 here formatizoje e ki te kote, e vetmja zgjidhje te mbetet gjuaje ate hard disk sa ma shpejte bashke me ate plageze se e ki ne komputere,ne cofte se ki dicka te dyshimte sepse nuk do te mbetet asgje pa u zbuluare ne systemin e juaj,nd cofte se Ndonje Eksperte i tille e merre ne dore ate Komputer.

Shpresoj se nuk me keqkuptoni asgje por e mirkuptoni me mire se si funksionone dhe punon systemi operative.

==============================================
Ju pershendes TRIMI009

TRIMI009
06.08.2006, 01:54:00
Ndihme ?
=============================================
Mire se ju gjeta !
===============
Ju pershendes
===============
lim afishoj:
tung ......te gjithve ..e kam nje problem ...po ndoshta pa fot nuk die a me kuptoni ...e kam ble nje Wireless G Kit shepjetisa esht G54...edhe kam Instalue ...po ka nje her po puno ka nje her jo ...me ka ardh edhe nje Tjeter e vogel per ta Lidh ne Leptop ...qeshtu me doket e kam emrin a jo D-Link...pa kete nuk po ban hiq me hye ne internet hiq ...edhe pse kur po e hjeki kete nga USB po lidhet me nje her me Interen mue po me del se jam lidh po kur ta hapi faqen thot se duhet te lidheni me Interne ...kur po shko te IP-adresse ...krejt OOOO po jan ne qoft se dikush me ka kuptue ju kisha lut me ndihmue ....tung

===============================================
TRIMI009 tha :
I nderuare Lim me vjen keq,qe nuk kam qene kendej nje kohe te gjate dhe ndoshta me vonese po ja kthej pergjigjejen ne kerkesen e juaj por dhe shpresoj se e keni kaluare kete probleme qe ju paska paraqit deri tash por ne cofte se jo atehere vepro si me poshte...!
Sipas Asaj qe kuptova une ju keni probleme me softwarin e wireless,sepse kane hasure ne Konflikte me drejtuesit tjere ne portat komunikuese, qe jane te instaluare ne komputerin e juaj!
Zgjidhja eshte kjo vetem un-instaloje,(largoje,hjeki nga komputeri te gjithe sotfware-n qe e keni instaluare nga wireless-i ) dhe rifillo komputerin dhe insaloje perseri Softwaret e Wireless-it hap pas hapi dhe shiqoje dhe kontrolloje kabullat, a jane te kyqura mire dhe nuk do te keshe probleme me tutje per kete.
Por ne anen tjeter ne cofte se edhe me tutje paraqiten ne ipaddresen e juaj, ne te ardhem ato 0.0.0.0 ne Ipaddrese,atehere shko te start kliko run,shkruaje Cmd kliko Ok dhe shkruaje ipconfig si te del 0.0.0.0 atehere shkruaje keshtu
"ipconfig /Release" dhe pret pak dhe tani e shkruan edhe "ipconfig /renew" dhe do ta jep adresen e juaj,(ip addresen e juaj te regjistuare).

===============================================
Ju pershendes TRIMI009

*Thumbi*
21.08.2006, 09:47:00
kam njė problem

nuk po mund tė kyēem nė konton pėr administrimin e compjuterit...

a ka mundėsi ta ē'aktivizoj ate?
... dhe si?

afi
22.08.2006, 01:10:00
TRIM BIR TRIMI, sa shkrimin e paske bo, tulifare, bile qefin veti ja paske bo me shkrim /forum/images/smiles/icon_eek.gif .
O jarani jem, ti hala nuk ke pas ksi kompjuteri ne dor, e as qe din se qfare osht, e as qfare hardwaresh te mbrendshme ka ne te, pra mere me mend qe vetem systemi i win xp pro per Tablet PC kur te hapet, minimum 32 tasks jan aktiv, te cilat duhet me funkcionue, e jo sikurse kompjuterat e thjesht qe i kan 2-3, deri ne 10 task max ne background etj, the nese nuk ke aftsi logjike per me manipulue me kompjuter, pra mos shkruaj qkado kritika ndaj dikujt si per mu..., se me te vertet ti vetem na ke tregue se sa jeni i pa aft per veten tande ne te gjitha ato lemi qe i keni permend /forum/images/smiles/icon_frown.gif
Systemin qe e perdori osht "Windows XP Profesional 2005 Per Tablet PC".
Une jam profesionalist i kompjuterit per nevoja te mija, dhe kam perdor kompjuter tash 17vjet, kur ti as qe e ke dit qka osht, dhe gjithher e kam teknologjin e kompjuterit ma te persosur ne dor nder te paret. /forum/images/smiles/icon_smile.gif

AmazInG
22.08.2006, 09:40:00
Kadal afi ,, mos i jep koses xhan se sun i qon dy vija ,,
nuk po jap komente ma shum ,, por vetem te kisha kshillu qe ta vizitojsh ket far Dokumentacioni nlidhje me Downloatin dhe Kompjuterin ,,

aedin se si thojm na .. Nuk mundemi me i kallxu Nanes se si Rritet Fmija.. qashtu edhe ti afi ,, smundesh me i kallxu Mikrosoftit se qka osht Kompjuteri , kurse Microsofti osht Nanan i Kompjuterave .. e ti po don me u mbrojt nga Mikrosofti ...

Shum e shum firmat te mdhaja si pershembull ne Amerik kan dasht me e demtu Microsoftin . por kishte qen e kot ..
Shembull nja pota jap .. Sa sulme ne dit i bejn Agjencis NASA, por nfund kurkushi nuk korr suskses . vetem Filmat korrin suskse ne Hakimin e NASA-se...
Edhe na mos tja nismi me Andrru shum nzhganderr qetash .. Jo un jam ma i Meqem se Microsofti ,,http://img293.imageshack.us/img293/5103/1wb9.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/8181/2gq6.jpg
http://img238.imageshack.us/img238/5387/3bq2.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/1170/4em7.jpg
http://img293.imageshack.us/img293/945/5nz9.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/7968/6nf9.jpg
http://img293.imageshack.us/img293/6268/1ik8.jpg
http://img293.imageshack.us/img293/3546/2hi5.jpg
http://img293.imageshack.us/img293/7678/3bq4.jpg
http://img293.imageshack.us/img293/7703/4gk7.jpg
http://img172.imageshack.us/img172/2087/5dv6.jpg

Downloads:
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Code:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=code><PRE>http://rapidshare.de/files/29739437/60MINS_1_.Pirates.of.the.Internet-by.Amazing.rar.html</PRE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: AmazInG mė 2006-08-22 09:46 ]</font>

afi
22.08.2006, 17:57:00
Amazing, a hala gjall je a, kishe te qita nock-out nihere me qato denime qe na i shpalle ne tefter, e ti tash po don me i perdor forcat e mikrosoftit kunder meje, bile genjen per mu /forum/images/smiles/icon_cool.gif kinse paskam than qe ja muj mikrosoftit.....!
Ku e lexove bacit at shkrim ne shkrime te miat se kishe po ja mujsha mikrosoftit, a qka po flet...!
Ju te gjith qe po perdorni kompjuter, nuk jeni tu i kuptue disa gjana, dhe kan nji ndryshim te madh ne mes veti, pra prej mikrosofti osht vetem softweri(systemi) e kompjuteri osht hardwer(makin elektronike) dhe nese osht i instaluem mikrosofti ne kompjuter, ather osht nji lloj systemi funksional per me operu, pra mundet me kan edhe sofrware prej linux apo diqka tjeter, prej tjeter kompanie dhe me siguri qe nese e instalojm linux apo mac qe kto kompani nuk deshirojn qe nji lloj berllogu-datash te mbetet ne harddisk mbasi te formatohet(shlyhet) se kishin per me u dok ma teper si berllog ne HD, "e di qe osht e mundshme me u instalue dy e ma teper systeme ne nji kompjuter" por osht fjala se si mundet me tjerr lesh ky erif-TRIMI me than se kishe edhe se po u formatojka harddisku badihava per mendim te tij se po mbetkan informacione ne te, gjat perdorjes se tij te me parshme?!
Kjo nuk osht e mundshme nese e bon korrekt formatimin e tij, dhe nese mendon ashtu dhe nuk je i sigurt, athere qe po u'a japi nji ide 100% te sigurt: Sot ka ne shitje modele te ndryshme te DVD+HD-Recorderve me qmime te ndryshme, e bile disa shum lir, dhe asnji nuk perbmban aspak software te mikrosoftit ne te.
E hjek harddiskun prej kompjuterit, dhe e shtin ne DVD+HD-Recorder, dhe ja qet JP ashtu sikurse originali i tij, dhe e starton DVD+HD-Recorderin, dhe sipas sistemit te tij e formaton me te per me bo funksional ne DVD+HD-Recorder, dhe e hjek prap, dhe e kthen ne kompjuter, dhe aty e formaton prap se disa DVD+HD-Recordera e kan format file systemin ndryshe prej kompjuterit, dhe vuala, qka kish me mbet prej mikrosoftit ne te, asgje!?
Vetem nese e ben quick-format me kompjuter, ather osht mundsia me u be restore gjanat e me parshme.
Te mos flas per tjera gjana se qka paska fol erifi, se nuk i kam lexue te gjitha qka paska shkrue se mu doken shum negative. /forum/images/smiles/icon_frown.gif
Ops! Ekziston mundsia qe ne gjermani, luxemburg, zvicer e shba qe nese e blen nji abonoment-interneti per privat perdorim, qe ato kompani ua shperndajn organeve te sigurimit identitetin e perdoruesit, e ndoshta edhe nji backup kopi per qdo perdorues qe qka ben ne shpi, krijohet nji copy ne firm apo ne polici, dhe perdoruesit nuk e din, dhe me demokraci, osht e pa ligjshme dhe kunder jetes private. tat-jeta

AmazInG
22.08.2006, 18:31:00
Afi ..

Kompjuteri pa Software osht sikur ni kerr pa shofer .. kerri i ko tana gjanat me motor e me krejt po ska kush me i gra ,, qka me bo veq pulat me i rujt nta ,, qka domethan se Shoferi e lun rolin personal ne Makin ,,
Edhe Softwaret ne Kompjuter si pershembull Windows pa marr parasysh se cili verzion, pa Windows kurxha nuk mundesh me punu ne Kompjuter .. si qorr njeri osht , kompjuteri pa Windows osht si ni Kuti e SMOKIT ,,,
Por rolin personal ne Kompjuter e lun Microsoft Windowsi/XP/ME/ etjer ..
qka nenkuptojm me ket fjali Windows .. Windowsi ne Mbrendsin e saj e ka nje file qe shpiunon , dhe te gjith detaet e tua qe i ke te installuar ne Kompjuter Windowsi i Tregon Microsoftit (Bazes) se qka ke te installuar ne Kompjuter dhe qfar Detae permban ne Kompjuter i X personit apo X Adres IP ,,

Paske cek se a hala jam xhall .. Po zotri jetoj jetem time te Lumtur .. secili Gabim paguhet .. asht koha qe xhdo gabim njeriu mundet ta paguaj me Lek ... kur ki Lek e ki Derzhaven ndor .. qeshtu thojm na .. apo aeki ndegju najher qysh thojshin Pleaqt .. PARJA E KTHEN UJIT TETPJET ,, edhe un po munona me kthi Ujin tetpjet .. se xhepi po e don qashtu .. /forum/images/smiles/icon_wink.gif
ElhamDulilah Prej All-llahut . maka mundsu All-llahu me jet jetu nje jet sa me te lumtur dhe Mika mundsu te gjitha Deshirat ti Shijoj .. Faliminderimi dhe Adhurimi i Takon Vetem All-llahut Sunduesit te Gjithsis .. /forum/images/smiles/icon_smile.gif

e pra Afi ,, kur ta kuptojsh ti se qfar roli luan Windowsi ne Kompjuter qatherna besoj se e ke kuptu spaku se qka osht Kompjuteri .. /forum/images/smiles/icon_wink.gif

TRIMI009
23.08.2006, 03:02:00
Ndihme ?
=============================================
Mire se ju gjeta !
===============
Ju pershendes
===============
*Thumbi* afishoj :

kam njė problem

nuk po mund tė kyēem nė konton pėr administrimin e compjuterit...

a ka mundėsi ta ē'aktivizoj ate?
... dhe si?

==============================================
TRIMI009 tha :
i nderuare Thumbi po mundeshe por duheshe te keni nje llogari me privilegj te Administratorit dhe tani vetem duheshe me bere resetimin e logarise se Administratorit prej llogaris se perdoruesit dhe qe done ja shkruan nje password ne cofte se nuk done e le te zbrazet .
P.S Por para se ta bani resetimin e cdo user accounte(perdoruesi),keni parasyshe se disa te dhana qe kane qene ne llogari te ati perdoruesi munden te ju humbin kur e beni Resetimin .

Zgjidhja ma e shpejte :
Shko te My Computers Kliko miun e djathte,shko te Manage,dhe duhe te hapet Computer Managment tani e klikon mbi simbolin +ku shkruan Local Users And Groups dhe aty e sheh users e klikon users e sheh ne anen e djathet Administrator e klikon miun e djathte mbi ate dhe kliko Set Password kliko Proceed dhe qe done shkruaje ndonje password ne cofte se nuk done vetem kliko ok dhe e ki ne rregulle,por ne cofte se keni ndonje probleme me tutje vetem lajmro dhe do te ju ndihmoje.

===============================================
Ju pershendes TRIMI009

TRIMI009
23.08.2006, 03:12:00
Ndihme ?
=============================================
Mire se ju gjeta !
===============
Ju pershendes
===============
afi afishoj me 2006-08-22 01:10 :
TRIM BIR TRIMI, sa shkrimin e paske bo, tulifare, bile qefin veti ja paske bo me shkrim /forum/images/smiles/icon_eek.gif .
O jarani jem, ti hala nuk ke pas ksi kompjuteri ne dor, e as qe din se qfare osht, e as qfare hardwaresh te mbrendshme ka ne te, pra mere me mend qe vetem systemi i win xp pro per Tablet PC kur te hapet, minimum 32 tasks jan aktiv, te cilat duhet me funkcionue, e jo sikurse kompjuterat e thjesht qe i kan 2-3, deri ne 10 task max ne background etj, the nese nuk ke aftsi logjike per me manipulue me kompjuter, pra mos shkruaj qkado kritika ndaj dikujt si per mu..., se me te vertet ti vetem na ke tregue se sa jeni i pa aft per veten tande ne te gjitha ato lemi qe i keni permend /forum/images/smiles/icon_frown.gif
Systemin qe e perdori osht "Windows XP Profesional 2005 Per Tablet PC".
Une jam profesionalist i kompjuterit per nevoja te mija, dhe kam perdor kompjuter tash 17vjet, kur ti as qe e ke dit qka osht, dhe gjithher e kam teknologjin e kompjuterit ma te persosur ne dor nder te paret. /forum/images/smiles/icon_smile.gif

===============================================

TRIMI009 tha :
I nderuare afi ,te faliminderit per shkresen e juaj,por disi po me vjen shume keq qe paskeni shkruare perseri,pa analizuare mire,dhe me shume mllefe sa keq ,...ruaje shendetin i nderuare dhe kur te shkruan shkruaj pa mllefe dhe i qet,...nuk ke nevoje per te shpreheshe nervoze fare dhe nuk duhet te mllefosesh pa arsyje kur nuk dine por duhet te mesoshe ne cofte se nuk dine,edhe kur te mesoheshe te mesoshe ne menyre te qet,pa presion,une te thash dhe po te theme perseri meso prej atyre cka kam shkruar me larte e jo te me keqkuptoshe mua sepse nuk ke nevoje,keq po me vjen qe paskeni shkruare prej mllefit,nuk duheshe te mjefoseshe por duhet ta kuptoshe se si funksionon e gjithe procedura e pergjitheshme qe prej porosise e deri te funksionimi i systemeve operative,nuk eshte marre mos me dite,i mesone kadale dale ne cofte se jeni i interesuare, Ma mire per ty kishte me qene prej atyre cka une kam afishu,ti dicka prej tyre me mesu,se sa te tjeret me i kritiku,kur nuk ke fakte ato qe i kam shkruare me ma argumentu dhe realitetin e tyre me deshmu dhe me metodat konkretet mua duke mi tregu atehere ate qe e keni shkruare ju une shume thjeshte e kam me ja demantu dhe perseri me ju tregu se krejte gabime e keni kuptu, une ti kam shkruare konkretishte dhe te kam tregu se si funksionojne ti deshmoma mu se ne cilat metoda ato kane me funksionu ne cofte se une gabime sipas teje i kam shkru,une do te pres dhe do te jam i gateshem per cdo shpjegime ty me ta tregu dhe ti kete ne menyren me te mire me kuptu.

I nderuare Shiqo dhe analizo pak cka ke shkru:
Afi Afishoje kete :
O jarani jem, ti hala nuk ke pas ksi kompjuteri ne dor, e as qe din se qfare osht, e as qfare hardwaresh te mbrendshme ka ne te, pra mere me mend qe vetem systemi i win xp pro per Tablet PC kur te hapet, minimum 32 tasks jan aktiv, te cilat duhet me funkcionue, e jo sikurse kompjuterat e thjesht qe i kan 2-3, deri ne 10 task max ne background etj,
==============================================
TRIMI009 tha :
Me vjen mire qe ti ke pasure nje Pc te tille dhe ishalla edhe 100 te tjere i bene,por kjo cfare keni pretenduare te thoni ketu eshte te me nenqmoshe mua,por e ke nenqmuare veteveten!...a mendone se vetem ti je i vetmi qe keni nje pc te tille,jo i nderuare,kurre mos i thuaj dikujte keshtu sepse ti mua nuk me njeh,nuk dine se cka posedoje une,edhe cfare kapitali kam une dhe ndoshta,ndoshta e kam edhe me te mire se te juajine, jo vetem nje pc qe nuk eshte ndonje vlere e madhe, por edhe shume e shume sende tjera,por une nuk dua te reklamohem,une jam nje persone i thjeshte,dhe dua te jam po ai i tille,por kur po e shoh se te tjeret po me reklamohem kam frige se nuk ki asgje,sepse ata qe kane e kane shprehi te mos reklamohen,kete e kam mesuare nga prinderit e mia,se ata qe lavdrohen ndoshta asgje nuk kane,kam pare raste te tilla dhe qe jam takuare me persona te tille,mos jeni edhe ju nder ata !

Po i kthehem asaj cka keni then ketu:
I nderuare Afi si po mendon ti kinse ne nuk dime per sistemit operative,dhe ne anen tjeter e ke ngriture aq larte systemin qe e keni te instaluare sa qe do te jete me i miri nder te tjeret pse po mundoheni te jeni kinse i diture vetem ju,kadale,se edhe ne dime.
That se e keni Windows Xp per Table Pc,a thua i nderuare sa ka ndryshime ky verzion me windows-in xp standard-e,shume pak apo fare,vetem pse e ka te integruare service pack dhe thuajese asgje me shume do te thote mundeshe me perdore systemin e windows xp starndarde po qe ke deshire,dhe te i shkarkoshe service pack-un nga interneti pa probleme fare ja per ta deshmuare at qe e thash ma larte, si shembulle konkretKILKO KETU EDHE SHIQO DHE VERTETOHU (http://www.microsoft.com/windowsxp/tabletpc/evaluation/about.mspx), besa shiqoje edhe konfigurimin e systemit hardware-ike dhe karakteristikat e tyre ne pergjithesi KLIKO DHE SHIQOJe KARATERSISTAT E TABLE PC NE PERGJITHESI (http://http://www.microsoft.com/windowsxp/tabletpc/evaluation/products.mspx),do te thote se nuk ka shume perparasi kundrejte laptopit,me kete nuk dua te theme se eshte i keq por nuk ka edhe shume ndryshime te medha,si ne softwaret e tije,po ashtu edhe ne hardwar-in e tije,perveq se eshte me dinamike dhe ka perparsi ne levizje dhe ne formulimin e pergjitheshem te disa efekteve qe jane te pranishem edhe ne Pc Pocket qe jane te vegel,kjo eshte e gjitha lidhje me Table Pc.

Une nuk e kuptova Kete cka ke dashure me thane :
Afi tha: minimum 32 tasks jan aktiv, te cilat duhet me funkcionue, e jo sikurse kompjuterat e thjesht qe i kan 2-3, deri ne 10 task max ne background etj, ......Lidhje me cka e ki fjalen ta shpjegoje edhe kete ne cofte se done me gjeresishte ?

Sa i perkete asaj se je Profesionist per nevojat e tua eshte e vertet se per nevojat e tua ndoshta... por per te tjeret nuk je me vjen keq shume,edhe pse ndoshta pretendoni !
I nderuare kishit thane se e perdore komputer qe 17 vite,edhe kjo me befasoj shume, cka ka lidhje qe e perdore qe 17 vjet apo 20 vjet,kur nuk dine,dhe ne anen tjeter a vetem ti mendone se ke perdore dhe ke pas komputer qe 17 vjet a,ndoshta ndoshta kam pasure perpara teje dhe kam qene si femije por une nuk dua te reklamohem ,...une kam respekte per juve se jeni shume me i vjeter se une, por jo edhe te pajtohem me ate,me vjen keq qe mendoni ashtu se dini ma mire se tjeret dhe qe mendoni se jeni i vetem mos i ben hipokarat !

I nderuare me kishit thane se une cdo here e kam teknologjine me te persosure dhe nder te paret,.....edhe bilionerat me te medhaj nuk i japin rendesi keti preokupimi ndersa ju po me thoni se jeni nder te paret,edhe kjo nuk qendron sepse nuk besoj se do te ju vije ne dore technologjija e pare dhe ma e persosura juve per deri sa ajo ka nje qmim shume te larte dhe nuk e besoj se ti do te shpenzoshe aq shume sepse nuk i takoni rangut te multimilionerave qe ter fitimin do ta shpenzoni ne Pc,dhe ne teknologjine informative,sepse cdo 1 muaj teknologjija po perparon,dhe trendet e saj nuk mundet askush te i ndjek duke ju perfshire edhe juve.

===============================================
Afi afishoj:
por osht fjala se si mundet me tjerr lesh ky erif-TRIMI me than se kishe edhe se po u formatojka harddisku badihava per mendim te tij se po mbetkan informacione ne te, gjat perdorjes se tij te me parshme?!
Kjo nuk osht e mundshme nese e bon korrekt formatimin e tij, dhe nese mendon ashtu dhe nuk je i sigurt, athere qe po u'a japi nji ide 100% te sigurt: Sot ka ne shitje modele te ndryshme te DVD+HD-Recorderve me qmime te ndryshme, e bile disa shum lir, dhe asnji nuk perbmban aspak software te mikrosoftit ne te.
E hjek harddiskun prej kompjuterit, dhe e shtin ne DVD+HD-Recorder, dhe ja qet JP ashtu sikurse originali i tij, dhe e starton DVD+HD-Recorderin, dhe sipas sistemit te tij e formaton me te per me bo funksional ne DVD+HD-Recorder, dhe e hjek prap, dhe e kthen ne kompjuter, dhe aty e formaton prap se disa DVD+HD-Recordera e kan format file systemin ndryshe prej kompjuterit, dhe vuala, qka kish me mbet prej mikrosoftit ne te, asgje!?
Vetem nese e ben quick-format me kompjuter, ather osht mundsia me u be restore gjanat e me parshme.
Te mos flas per tjera gjana se qka paska fol erifi, se nuk i kam lexue te gjitha qka paska shkrue se mu doken shum negative.
Ops! Ekziston mundsia qe ne gjermani, luxemburg, zvicer e shba qe nese e blen nji abonoment-interneti per privat perdorim, qe ato kompani ua shperndajn organeve te sigurimit identitetin e perdoruesit, e ndoshta edhe nji backup kopi per qdo perdorues qe qka ben ne shpi, krijohet nji copy ne firm apo ne polici, dhe perdoruesit nuk e din, dhe me demokraci, osht e pa ligjshme dhe kunder jetes private. tat-jeta

==============================================

TRIMI009 tha :
I nderuare ashtu siq te kam thane ashtu eshte,nje eksperte i mjeksise ligjore te informatikes,do ta zbulone tersine e gjitha hard drive-it pa asnje problem,po ta ken ne dore komputerin e juaj,edhe 100 here bere format,e sidomos kur te eshte e lidhure ne komputer ai hard drive,si shembulle konkret si po i gjejne profajlat qe i arrestojne,per cdo dite,si i zbulojne ata, apo ata personat qe mirren me veprime te paligjeshme,e shume e shume persona tjere qe mirren me aktivitet tjera,kanjehere mere kohe qe te i nxjerrin te dhenat prej pc-se por ja arrijne qellimit edhe pse e kane pasure te formatizuare ndoshta shume e shume here,,i nderuare te gjitha cka i kam shkruare jam mbrapa tyre dhe te duhet te i lexoshe qe te i kuptoshe me mire,por ti as qe i ke lexu mire,dhe kjo eshte dobesi per juve !
Ndersa sa i perkete asaj qe e shtin ne DVD+HD-Recorder, dhe e formatizone,edhe kjo metode duhet te jete e njejte per deri sa funksionimi i teresisishem i hard drivit - funksionon me 010101010101010101010101010101 do te thote se ketu eshte sekreti i pergjitheshem prej formimit e technologjise informative dhe do te jete edhe ne vazhdime i njejti sekret i metutejeshem,per ate edhe nuk mendoje se do te kete suksese edhe formatizimi i hard drive-it edhe nga Dvd+HD+Recorder .

Sa i perekte asaj lidhje me nese e blen nje abonoment-interneti per privat perdorim, qe ato kompani ua shperndajn organeve te sigurimit identitetin e perdoruesit, e ndoshta edhe nji backup kopi per qdo perdorues qe qka ben ne shpi, krijohet nji copy ne firm apo ne polici, dhe perdoruesit nuk e din, dhe me demokraci, osht e pa ligjshme dhe kunder jetes private. tat-jeta.
Qe prej 11 Shtatorit qe ndodhi ngjarja tragjike ne Amerike e posaqerishte ne New York,....Prej asaj kohe interneti ne pergjigjesi eshte i kontrolluar e sidomos personat e dyshimte,ndersa Lidhjet privat VPN ne te shumten e rasteve jane te enkriptuara bisedat do te thote se eshte ma veshtire te kontrollohen por jane te shtrejta dhe ne te njejten kohe po deshti shteti i ka ne duare cdo here e sidomos kur dyshohet ndonje persone,sepse i ka arsyjet e veta edhe pse eshte duke u shkeluare kodi etike private ne jeten e perditeshme per perdoruesit e internetit, kjo po arsyjetohet per te mbajture sigurin ne pergjigjithesi.

===============================================
Ju pershendes TRIMI009

afi
27.08.2006, 22:37:00
TRIMI009 tha :
I nderuare ashtu siq te kam thane ashtu eshte,nje eksperte i mjeksise ligjore te informatikes,do ta zbulone tersine e gjitha hard drive-it pa asnje problem.....etj etj!
-------------------------------
Jaaa veq qita qka e ke shkrue, osht shum ma e randsishme se te gjitha ato shkrime qe i ke shkrue hahahaha, ore trim-daia, po ata lloj mjeksh-ligjor a kishin gerrsher, shtofe e beza te ndryshem apo vetem ashtu "funkcional" sipas hallicunacioneve tua.....? /forum/images/smiles/icon_eek.gif /forum/images/smiles/icon_razz.gif

afi
27.08.2006, 22:56:00
Amazing
Po per ty parja e kthen ujin tepjet e teposht, bile te maron tulluma me qokollada qyy, ose nji mercedes prej uji dee. /forum/images/smiles/icon_razz.gif

veq kur te nxinesh ngusht mos u kap per bole te all-ahut ok, e knena principin e nji lloj jevreji, kur ta mson diqka, ai te mson te njejten gja, ose kur ta pshtojsh mos mu myt ne deti, ai as flm nuk ta bon, e te thot valla te pshtova se patum mu myt te dyt. /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif /forum/images/smiles/icon_eek.gif

riki
31.08.2006, 23:53:00
kur pe shymi pc. njeher po me del : WUPDATER.EXE
A din dikush te me tregoj qfar problemi ka dhe si ta eliminoj?

afi
01.09.2006, 02:34:00
Heh, nuk e paske sqarue ma teper, neq nejse.
mendoj se nuk osht diqka i rrezikshem, nese gjat perdorimit te kompjuterit funksionon mire....

gentelmeni
01.09.2006, 02:37:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
riki afishoj me 2006-08-31 23:53 :
kur pe shymi pc. njeher po me del : WUPDATER.EXE
A din dikush te me tregoj qfar problemi ka dhe si ta eliminoj?
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Riki,

ky eshte nje virus.

Shko ne search te PC-se tende dhe e kerkon se ku eshte lokacioni,pastaj mundohu ta fshishe.

Eshte trojan downloader.

riki
02.09.2006, 11:07:00
Nga nje vend e fshina por ky file qenka edhe ne C/Program files/Common files...., dhe nga aty nuk po mundem me fshi..

gentelmeni
02.09.2006, 12:22:00
riki

Kerko programin Unlocker ne google e nashta e ke falas per shkarkim.

Ai i fshin gati qdo gje.
Ose shko ne SafeMode dhe nga aty me siguri qe ke mundesi me e fshi.

Mirepo se pari vertetoje se a eshte virus.

Nuk e dhe mire infon se si quhet ne ProgramFiles.

Kujdes.

riki
02.09.2006, 23:32:00
pasi e kerkova me SEARCH, e gjeti vetem nje ne :C/Program files/Common files/Updater/ Wupdater
aty e provova me fshi at Wupdater por nuk u fshijke
une nuk po e di a esht ai virus apo duhet me qen qashtu..
pasi e kam instalu nje wallpaper quhet winter nje panoram dimri tu ra bore, ateher ka fillu me mu lajmru kjo Wupdater.exe kur pe shymi kompjuterin, a mund te ndodhe qe ai wallpapare ka qen i infektuar, e kam antivirusin Mcafe, po nuk di pse nuk e ka fshi..

prizrenalija
03.09.2006, 00:05:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
riki afishoj me 2006-09-02 23:32 :
pasi e kerkova me SEARCH, e gjeti vetem nje ne :C/Program files/Common files/Updater/ Wupdater
aty e provova me fshi at Wupdater por nuk u fshijke
une nuk po e di a esht ai virus apo duhet me qen qashtu..
pasi e kam instalu nje wallpaper quhet winter nje panoram dimri tu ra bore, ateher ka fillu me mu lajmru kjo Wupdater.exe kur pe shymi kompjuterin, a mund te ndodhe qe ai wallpapare ka qen i infektuar, e kam antivirusin Mcafe, po nuk di pse nuk e ka fshi..
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
----------------------------------------------------------------------------

Pershendetje riki :

Une te kisha preferuar keshtu Start , alle programme , zubehör , systemprogramme , systemwiderherstellung edhe ja jep ni dat mvaret qe sa koh e ke at valpaper psh mundesh nese e ke para tri dite atehere mundesh nje dit para kur e ke pas pc ne rregull . Na trego a ke zgjidh problemin ose qe po ta jap ket link shkarkoe ket program besoj qe te kryn pune .

http://www.download.com/Spy-Emergency/3000-8022-10372952.html


Kaloni mire

gentelmeni
03.09.2006, 07:51:00
Riki,

ne Safe Mode e fshin lirisht.

Hiqe se virus qenka.
Mos merr kursor apo wallpaper,sepse shumica jane me viruse.
Nese iu duhen wallpaper pa virusa me lajmeroni dhe une ua qes ketu.
Kam sa te doni.

riki
03.09.2006, 23:03:00
Flm. per keshilla Gentlmeni , Prizrenalija....
e ktheva per disa dit mbrapa programin ashtu si me kishit preferu ju , dhe tani esht mire, u zhduk ai Wupdateri...

gentelmeni
04.09.2006, 03:45:00
Riki,

ai nuk eshte zhdukur.
Aty te mrizon.

Patjeter baja qaklat.

Tash me i "preferuari" virus eshte ky Halkeri,i cili ma sulmon komp. gati qdo ore.

Karperski po ia qet edhe IP-adresen se nga po sulmohet,por po me dalin krejt internetkafe bre nanen ia kajsha /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Vuthjani
28.02.2007, 21:14:00
Hallo alle albaner zu sammen /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif wer kann mir helfen ich habe windows xp home edition. Ich möchte etwas brennen geht aber nicht ( ich brenne immer mit Windows media player). Ich hatte schon mehr mals sache gebrennt aber jetzt geht es nicht mehr es steht "schliessen sie einen brenner an und starten sie den player neu" wer kann mir helfen ? was muss man machen

*ylli
28.02.2007, 22:11:00
Hi Vuthjani,
das Betriebssystem Win. XP hat ein eigenes Brennprogramm.
Markiere die Datei die Du brennen möchtes und klicke mit der rechte Maus, wähle 'Senden an' => (Laufwerk/Brenner). Dann startet der Brenn'Assistent von Win. Xp automatisch.. nur Anweisungen an Bildschirm folgen.. müsste funktionieren.

Versuch damit.. vielleicht hast Du mehr Erfolg ?

Wenn nichts hilft:

Eventuel ein anderes Brennprogramm wie Nero installieren, wäre sehr Empfehlenswert!

Gruss *ylli

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: *ylli mė 2007-02-28 22:22 ]</font>

qendra
03.03.2007, 10:40:00
hi zotri Ylli

desha me ta bae nje lutje nese don me me tregue se si mundem me e postu pershembull nje foto (ne ket faqe ku jam tue shkrue ) nese nuk priton me ben ket ndihm .

pra flm dhe te pershendes tung

qendra

*ylli
03.03.2007, 16:39:00
Pershendetje qendra,
duhesh nyjen e fotos me e kopju nga faqet e internetit : p.sh

http://Peja.de/images/haradinaj.jpg

Dhe kete link e qet mbrenda ketij Kodi:

http://Peja.de/images/haradinaj.jpg


T'fala nga *ylli

P.S: Nese e pate fjalen per foto tuaja me i qit ne keto faqe..atehere ta bej nje film ku sqarohet cdo hap...

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: *ylli mė 2007-03-03 16:44 ]</font>

*ylli
03.03.2007, 16:48:00
Ketu e ke foton se si duket mesazhi qe e postova me nalt:

http://Peja.de/images/qendra.gif

Nese klikon ne Edit te mesazheve, te del texti se si e ka perpunu dikush mesazhin.

Kalo bukur, *ylli

qendra
03.03.2007, 20:54:00
Ylli flm ne pergjigjeje por un prap nuk munda me bae as gje
por nese nuk priton gjq qe e dij dhe kam besim ne ty tij zotrote mundesh me ma seqaru edhe ma mir me foto si qe dij tij vet pra edhe njeher flm dhe mbes me shpres qe do te hargjojsh pakes koh e ma sheqaron ket pune apo si te them .


pra tung qendra

qendra
03.03.2007, 22:36:00
Ylli nje foto te bokserit tim desha ta postoj po spo di edhe per at e kerkova ndihmen nga tij se ashtu mendoj qe edhe me ndihmon e per at edhe e kerkova ndihmen direkt nga ty ,

qendra te pershendet

*ylli
05.03.2007, 19:59:00
http://www.badongo.com/t/640/490365.jpg (http://Peja.de/exp/foto_hochladen.html)

Tungi qendra,
kliko mbi foto ta shofesh nje film te shkurter se si kam ardh deri ketu!

E zgjodha nje webfaqe qe ta mundeson me e qit foton ne shume madhesi.

Nje fillim jave te rehatshme, *ylli<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: *ylli mė 2007-03-05 20:50 ]</font>

qendra
05.03.2007, 22:19:00
Ylli sa me ty falenderua se me njeri te pa shkoll kot e ke me hargjua koh
se bash qe dy or qe po mundehom por kot spo kam sukses
edhe pse deri ne fund po vij por kur po e mbaroj vetem adresa e
badongo.com po me del se fotoja nuk po me del
pra edhe njeher shum flm e nese takohemi dik nje drek e kije prej meje
se me flm edhe shleper me pas se ven nuk ke me e lan aty .
pra edhe njeher shum flm tung .

Qendra

qendra
09.03.2007, 21:14:00
ndihm apo si doni merne sot e kam mar nje CD te programit
Windows vista origjinale prej nje shoku gje qe desha te baj nje kopje por nuk pata mundesi
e ku eshte faji spo e dij apo un spo dij te kopijoj edhe pse me cd normale apo diq tjeter pa problem i kopijoj
pra nese ka mudesi dikush te me shqaroj ku eshte faji apo kjo eshte cd e cila nuk lejon nje lloj kopijimi mbes me shpres qe dikush prej jush me tregon e nese e kryej ket problem mundem me ja dergu me an te postes i premtoj 100%100.

qendra ne pritje

AmazInG
09.03.2007, 21:20:00
a ka mundsi me sqaru me shum ne lidhje se pse nuk po e kopjon CD ,,

shembull ,, qfar Gabime pote lajmron gjat startimit te kompjimit ??

sipas mundesi nese mundesh me na dhan pak sqarime qe tkemi per qka te mendojm ..

/forum/images/smiles/icon_smile.gif

qendra
09.03.2007, 21:39:00
i nderuar zotrote flm si pik se pari por edhe se nuk jam aq i dishem ne keto pun qe po te tregoj se si po e startoj per kopijim menjeher po ma qet Cd e that jasht e spo e pranon
e provova edhe me e bae instalimin e tij por nuk munda por qka i perket instalimit po ma lyp numrin gje qe se kom por mendoj qe deri te numri vij por pata qef me e pas nje kopje po spo muj e kopijoj
e nese eshte faji deri te numri besij qe neser ja mar edhe numrin ketij shoku e dota instaloj dhe do e provoj ndoshta ateher edhe ja baj nje kopje .pra edhe njeher flm shum Amazing

qendra

AmazInG
10.03.2007, 15:27:00
perpiqu nje herit qe CD ta kopjosh ne nje Folder te C: apo te D: edhe pastaj prej C: Folderit e djeg ne CD normal me Nero ..

Fatonb
13.03.2007, 22:18:00
Qendra per keto gjera kerko ne google

visten me Kopju per momentin shtir /forum/images/smiles/icon_wink.gif duhesh me dite

Por para se me instalu visten , duhesh me testu pc tende se a e qon visten ajo

microsoft thot se 500 MB ram mjafton por kjo eshte kunderta te duhen 1 GB minimum etj etj

Kerko njeher info rreth vistes
kerko "wie kann mann windows vista aktivieren cracken "
wie kann ich vista cd brennen /forum/images/smiles/icon_razz.gif

ma merr mendja se gjen ne google 1 miljone pergjije

TAFILIBRIGI
28.03.2007, 23:07:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Fatonb afishoj me 2007-03-13 22:18 :


Qendra per keto gjera kerko ne google

visten me Kopju per momentin shtir /forum/images/smiles/icon_wink.gif duhesh me dite

Por para se me instalu visten , duhesh me testu pc tende se a e qon visten ajo

microsoft thot se 500 MB ram mjafton por kjo eshte kunderta te duhen 1 GB minimum etj etj

Kerko njeher info rreth vistes
kerko "wie kann mann windows vista aktivieren cracken "
wie kann ich vista cd brennen /forum/images/smiles/icon_razz.gif

ma merr mendja se gjen ne google 1 miljone pergjije
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

FANTOB JU LUTEM ME NDIHMONI EDHE NJE HER NESE KE MUNDSI SE NJEHER ME KENI NDIHMUAR.
PROBLEMI QENDRON KETU :
UN KUR FLASE NE MESENGER ME NDONJE SHOK ZERI MBAS 1 APO 2 MIN ME BLLOKOHET DHE SDEGJOJ ME PO VETEM VJEN NJE USHTIM TEK UN DHE TE SHOKU QE JAM DUKE FOLUR,AS AJ ME SDEGJON DHE AS UN .
TREGOM TE LUTEM SI TA RREGULLOJ SE FLAS EDHE ME FAMILJEN NE MESENGER.
ME NDERIME NGA TAFILIBRIGI

afi
29.03.2007, 02:16:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
qendra afishoj me 2007-03-09 21:39 :
i nderuar zotrote flm si pik se pari por edhe se nuk jam aq i dishem ne keto pun qe po te tregoj se si po e startoj per kopijim menjeher po ma qet Cd e that jasht e spo e pranon
e provova edhe me e bae instalimin e tij por nuk munda por qka i perket instalimit po ma lyp numrin gje qe se kom por mendoj qe deri te numri vij por pata qef me e pas nje kopje po spo muj e kopijoj
e nese eshte faji deri te numri besij qe neser ja mar edhe numrin ketij shoku e dota instaloj dhe do e provoj ndoshta ateher edhe ja baj nje kopje .pra edhe njeher flm shum Amazing

qendra


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>Gjeje ni program qė quhet NTI CD DVD Maker dhe instaloje, tani e kopijon Visten, e nėse don edhe miniqat ti bon dupllikat /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif
se nero veq ti prish cd'at e thata e ti gjun jasht.

gentelmeni
29.03.2007, 04:21:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
TAFILIBRIGI afishoj me 2007-03-28 23:07 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Fatonb afishoj me 2007-03-13 22:18 :


Qendra per keto gjera kerko ne google

visten me Kopju per momentin shtir /forum/images/smiles/icon_wink.gif duhesh me dite

Por para se me instalu visten , duhesh me testu pc tende se a e qon visten ajo

microsoft thot se 500 MB ram mjafton por kjo eshte kunderta te duhen 1 GB minimum etj etj

Kerko njeher info rreth vistes
kerko "wie kann mann windows vista aktivieren cracken "
wie kann ich vista cd brennen /forum/images/smiles/icon_razz.gif

ma merr mendja se gjen ne google 1 miljone pergjije
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

FANTOB JU LUTEM ME NDIHMONI EDHE NJE HER NESE KE MUNDSI SE NJEHER ME KENI NDIHMUAR.
PROBLEMI QENDRON KETU :
UN KUR FLASE NE MESENGER ME NDONJE SHOK ZERI MBAS 1 APO 2 MIN ME BLLOKOHET DHE SDEGJOJ ME PO VETEM VJEN NJE USHTIM TEK UN DHE TE SHOKU QE JAM DUKE FOLUR,AS AJ ME SDEGJON DHE AS UN .
TREGOM TE LUTEM SI TA RREGULLOJ SE FLAS EDHE ME FAMILJEN NE MESENGER.
ME NDERIME NGA TAFILIBRIGI
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Tafil....

bane download SKYPE edhe shiheni me mire dhe pa probleme.
Msn edhe mua po me nxjerr telashe nganjehere.

Skype eshte me i mire

gentelmeni
29.03.2007, 14:39:00
qfar e-mail adrese ke Tafil?

TAFILIBRIGI
30.03.2007, 13:41:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
gentelmeni afishoj me 2007-03-29 14:39 :
qfar e-mail adrese ke Tafil?

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

adresa
sh_pen@hotmail.com

caka
30.03.2007, 18:23:00
kurse une komunikoj mjaft mire edhe ate:


-me video komunikojme me msn
-kurse me audio komunikojm me skype

--->kuptohet ne te njejten kohe edhe f-ionon per mrekulli
ps mos harro kur te hapesh msn dhe i ben ftese per videounterhaltung,te bllokosh audiosystemin ne msn

*ylli
04.04.2007, 23:29:00
A ka dikush Premium Account ne www.megaupload.com (http://www.megaupload.com)

..eshte nje DVD e Re 'Qumili n'Amerike' kisha deshire ta shkakrkoj, pa qen premium user s'me lejon!

Nese mundet dikush te na mundesoje kete , do isha shume mirenjohes.

Posa e kisha shkakrku e kisha uploadu ne nje Server tjeter ku mund e shkakrkojne te gjithe!

Ju pershendesm *ylli

brovi
05.04.2007, 19:06:00
tungjatjeta!
e kam nje problem dhe nuk po mundem mi zgjidh.
kur kerkoje ne google p.sh.: prishtina ose fjale te tjera... , ateher kjo fjale futet ne memorje te kompjuterit dhe nuk mundem ta largoj me.
pra, cdokush mundet ta shiqoj, se cka kam kerkuar ne internet -google dhe kjo me pengon.
si mundet te zgjidhet ky problem? pra, qe fjalit e kerkuara ... te shlyhen dhe mos te futen ne memorje tek kompjuteri?
shume faliminderti!!!

*ylli
06.04.2007, 01:59:00
Tung brovi,
shko ne browser (Internet Explorer)

Extras => Internetoptionen => Allgemein => Verlauf !!

Krejt posht e ke ... sa dite me e ruajt Verlauf. Zakonisht eshte 20, bone si te duesh... Kliko Verlauf leeren.

Kalo bukur,*ylli

brovi
06.04.2007, 12:01:00
tung ylli,

udhezimet tuaja i perdora. browserverlauf e zbrita deri ne minimum-8- (niemals)me poshte nuk shkon. gjithashtu i kam kliku temporary internet files markieren und leeren. dhe pastaj mendova se problemi u zgjidh?

kur hyra prape ne internet dhe ne google e japa vetem nje shkroje: P ; ateher u paraqiten te gjitha fjalit e me parshme, te cilat fillojne me P dhe une i kisha kerkuar me par, pra nuk ishin shlyer.

faliminderit dhe pushime te mire!

caka
06.04.2007, 12:46:00
me P a ????

P--->Plus...
Po--->positio....
Por-->Port...
--->Porno...

etj etj a,....
nejse njeri gja normale,....


po per me fshi mos gabofsha, po mendoj mos me tu lajmerue keto "vorschläge" shkon ne kete menyre:

kliko me te djathten ( e maus) ne rubriken ku eshte "suchen" ose search tek Google
edhe poshte hiqe "hacke-n" ku figuron"Vorschläge anzeigen"

edhe me nuk te lajmerohen.

kurse kroniken mundesh ta pastrosh edhe ne kete rubrike ose ne menyre manuale nese punon ,me Mozilla ->Chronik ose ne Extra te Coocies

ose CCLEANER (kostenlos) i fshin te gjitha

caka
06.04.2007, 12:49:00
po ka edhe program qe i pastron te gjitha gjurmet e internetit(surf)

caka
06.04.2007, 12:59:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
qendra afishoj me 2007-03-09 21:14 :
ndihm apo si doni merne sot e kam mar nje CD te programit
Windows vista origjinale prej nje shoku gje qe desha te baj nje kopje por nuk pata mundesi
e ku eshte faji spo e dij apo un spo dij te kopijoj edhe pse me cd normale apo diq tjeter pa problem i kopijoj
pra nese ka mudesi dikush te me shqaroj ku eshte faji apo kjo eshte cd e cila nuk lejon nje lloj kopijimi mbes me shpres qe dikush prej jush me tregon e nese e kryej ket problem mundem me ja dergu me an te postes i premtoj 100%100.

qendra ne pritje

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
--------------------------------------------------
eh nashta pak von por eshte e dobishme...


per me kopju CD/DVD (sidomos DVD) qe jan te mbrojtura ekzsiton programi AnyDVD, por qe sot e provova une SuperCloneDVD dhe ka kopjuar DVD origjinale me kopieschutz ne po te njejtin qualitet.

sepse programet qe jan per djegje(Burn/Brennen) si nero,clonecd, etj. nuk mund te bejne nji gje te tille

une pasi desha ti bej nji kopje DVD(Film),thash ta kryej me cloneCD->kishe ma shpejt dhe gati pas 1 ore doli pa sukses
pastaj provova me nero-->dhe ate pas 4 ore ekzibicione nuk e djegi

e sot e provova me SuperCloneDVD-->per 1 ore FERTIG

TRIMI009
26.05.2007, 23:44:00
Ndihme !
==============================================
Mire se ju gjeta !
===========
Ju pershendes
===========
qendra afishoj me 2007-03-09 21:14 :
ndihm apo si doni merne sot e kam mar nje CD te programit
Windows vista origjinale prej nje shoku gje qe desha te baj nje kopje por nuk pata mundesi
e ku eshte faji spo e dij apo un spo dij te kopijoj edhe pse me cd normale apo diq tjeter pa problem i kopijoj
pra nese ka mudesi dikush te me shqaroj ku eshte faji apo kjo eshte cd e cila nuk lejon nje lloj kopijimi mbes me shpres qe dikush prej jush me tregon e nese e kryej ket problem mundem me ja dergu me an te postes i premtoj 100%100.

qendra ne pritje

===============================================

TRIMI009 tha :
Po lajmrohem pak me vonese ndoshta dhe shpresoj se e keni kryere kete problem por I nderuare Qendra,sipas asaj qe kuptoje une,problemi eshte se ju duhet te keni nje DVD-r per ta kupjuare ate program,sepse eshte e pamundure me kopjuare nje Windows vista ne nje Cd,duhet me teper se nje cd dhe ajo mvaret prej versionit te Vistes....!

===============================================
Ju pershendes TRIMI009

Lul_Banulla
09.09.2007, 18:39:00
Lul_Banulla afishoj me 2006-06-08 13:01 :
E kam programin e LimeWire po nuk pe die a kushton me pare kur te Dowladoj permes kti programi Fal.ne pergjegj`je

AmazInG
09.09.2007, 21:36:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Lul_Banulla afishoj me 2007-09-09 18:39 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Lul_Banulla afishoj me 2006-06-08 13:01 :
E kam programin e LimeWire po nuk pe die a kushton me pare kur te Dowladoj permes kti programi Fal.ne pergjegj`je
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Lebesh e ki .. grahi sa tmujsh ,,

vetem njo ,, !!
Ku jeton ??? po du me than ne cilin shtet jeton ??

MISTERDAVI
12.09.2007, 17:14:00
a me ndimon dikush se si mund te bej download nga You Tube se jon disa spote qe i kisha marre per qef

AmazInG
12.09.2007, 17:41:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
MISTERDAVI afishoj me 2007-09-12 17:14 :
a me ndimon dikush se si mund te bej download nga You Tube se jon disa spote qe i kisha marre per qef
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

merre qeket program edhe me ket program mundesh me i shkarku filet nga Youtube ,,
http://www.download.com/Youtube-Grabber/3000-2071_4-10574801.html

MISTERDAVI
12.09.2007, 18:27:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
AmazInG afishoj me 2007-09-12 17:41 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
MISTERDAVI afishoj me 2007-09-12 17:14 :
a me ndimon dikush se si mund te bej download nga You Tube se jon disa spote qe i kisha marre per qef
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

merre qeket program edhe me ket program mundesh me i shkarku filet nga Youtube ,,
http://www.download.com/Youtube-Grabber/3000-2071_4-10574801.html
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
---------------------------------------------------------------------------------

Ta plotsoft Zoti deshiren e ishalla lahesh me Adelinen

Shume faleminderit

Fatonb
13.09.2007, 00:57:00
Programe fantastike per Youtube

DVDVIDEOSOFT team presents 10 absolutely free software titles:

* Free YouTube to iPod Converter 2.7(Languages: Eng, Esp, Fra, Pol, Dut, Jpn)
* Free YouTube to iPhone Converter 1.2(Languages: Eng, Esp, Fra, Pol, Dut, Jpn)
* Free YouTube to MP3 Converter 2.3(Languages: Eng, Ger, Jpn)
* Free 3GP Video Converter 2.3(Languages: Eng, Jpn)
* Free Video to Flash Converter 2.3(Languages: Eng, Jpn)
* Free Video to iPod Converter 2.3(Languages: Eng, Dut, Jpn, Ger)
* Free Video to iPhone Converter 1.2(Languages: Eng, Dut, Jpn, Ger)
* Free Video to MP3 Converter 2.7(Languages: Eng, Ger, Esp, Por, Jpn, Gre)
* Free Fast MPEG Cut 2.3(Languages: Eng, Esp, Pol, Jpn, Ser)
* Free YouTube Uploader 1.4(Languages: Eng, J

http://www.dvdvideosoft.com/free-dvd-video-software.htm#YouTubeToMP3


<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Fatonb mė 2007-09-13 00:57 ]</font>

Nici
13.09.2007, 18:45:00
Ju pershendes,
Pas instalimit te internet explorer 7 dhe Adobe Reader 8 kam humbur te gjitha dateiet(Eigene bilder,musik video )dhe nuk po mundem ti gjeje kam provuar ne C:/Dokumente und Einstellungen/User /Eigene Dateien mirpo as aty nuk jane a dine dikush te me tregoj se ku mund ti gjeje ngase ato nuk jane gelöscht pasi qe nga 4 GB tash tregon 8,80GB belegte speicher

Flm NICI

afi
13.09.2007, 20:13:00
Nici, ktheje systemin mbrapa me windows meny te ni dat te ma hershme kur e mban mend qi i ke pas te gjitha materjalet ne kompjuter.
pra me "system restore" se nuk e di qysh i thoni ju ne gjermanisht?
e nese i ke shlye pahiri, athere kerko ne ket web-faqe--->www.phazeddl.com per nej program "undelete, apo tecovery file" etj.

prizrenalija
13.09.2007, 22:52:00
(system restore) system wiederherstellung

Nici
14.09.2007, 15:27:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
afi afishoj me 2007-09-13 20:13 :
Nici, ktheje systemin mbrapa me windows meny te ni dat te ma hershme kur e mban mend qi i ke pas te gjitha materjalet ne kompjuter.
pra me "system restore" se nuk e di qysh i thoni ju ne gjermanisht?
e nese i ke shlye pahiri, athere kerko ne ket web-faqe--->www.phazeddl.com per nej program "undelete, apo tecovery file" etj.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Te faleminderit Afi por kete e kam provuar mirpo edhe pse po kthehet ne versionin e vjeter prap se prap datat nuk jane dhe ne software shihet edhe me tutje explorer 7 ndersa ne hapjen e dritares shfaqet versioni i vjeter (explo. 6)kam provuar me TuneUP qe te kerkoj se mos jane shlyer mirpo as aty nuk gjeje asgje, por sikur te ishte ky rast atehere si mund te shpjegohet se nga kane ardhe ato data pothuaj te dyfishta nga 4 gati 9GB

Lui
16.09.2007, 14:48:00
NJė ditė mė parė provova tė instaloj Office profesional nė njė PC me Vista...
dhe mundi mė vajti huq... mė thoshte se key ėshtė gabim...
shkėrdhata...
ku qėndron problemi... a kanė bėrė njė kufizim tė tillė kėta maskarenjtė e e ati fodullit miliarder... apo?

AmazInG
16.09.2007, 15:05:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Lui afishoj me 2007-09-16 14:48 :

NJė ditė mė parė provova tė instaloj Office profesional nė njė PC me Vista...
dhe mundi mė vajti huq... mė thoshte se key ėshtė gabim...
shkėrdhata...
ku qėndron problemi... a kanė bėrė njė kufizim tė tillė kėta maskarenjtė e e ati fodullit miliarder... apo?
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Office profesional per me installu ne Windows Vista ,, te duhet programi Office profesional extra per Visten .. e jo Office profesional per XP !!!

Lui
16.09.2007, 15:31:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
AmazInG afishoj me 2007-09-16 15:05 :


Office profesional per me installu ne Windows Vista ,, te duhet programi Office profesional extra per Visten .. e jo Office profesional per XP !!!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
shiit!

Nici
16.09.2007, 18:29:00
O ku jeni more?
A kerkush nuk po done a dine te me ndihmoj pas intalimit te Adobe+Explo.7 me jane zhdukur te gjitha dateiet edhe pas Systemwiederherstellung pa sukses hajede shkruani se me shashtrisi REGIERUNG.....!

prizrenalija
16.09.2007, 19:22:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nici afishoj me 2007-09-16 18:29 :
O ku jeni more?
A kerkush nuk po done a dine te me ndihmoj pas intalimit te Adobe+Explo.7 me jane zhdukur te gjitha dateiet edhe pas Systemwiederherstellung pa sukses hajede shkruani se me shashtrisi REGIERUNG.....!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Instaloe prap at explorer 6

Nici
18.09.2007, 21:39:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
prizrenalija afishoj me 2007-09-16 19:22 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nici afishoj me 2007-09-16 18:29 :
O ku jeni more?
A kerkush nuk po done a dine te me ndihmoj pas intalimit te Adobe+Explo.7 me jane zhdukur te gjitha dateiet edhe pas Systemwiederherstellung pa sukses hajede shkruani se me shashtrisi REGIERUNG.....!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Instaloe prap at explorer 6
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Valla ndash intalo a deinstalo se une ato dateien nuk eshte pune me igjete se veq po shkone tu u trash festplate deri sa te ka vend edhe pak e dikur ndoshta dalin vete se nuk po mund ti bije ne fije edhe pas Systemwiederherstellung prap e njejta loje por te Flm Prizerenalija

*ylli
19.09.2007, 22:30:00
Tung Nici,
njehere shiqo a e ke te konfigurem Windows-Exploren me i pa te gjitha dateit?

1. Arbeitsplatz => 2. Extras => 3. Ordneroptionen => 4. Ansicht => 5. Alle Dateien und Ordner anzeigen.

..kjo e fundit (Nr: 5) duhet te jete aktiv.

Nese nuk i shef prap, duhesh me e defragmentu Festplatten:

1. Arbeitsplatz => 2. Festplatte (C) => 3. Extras => 4. Jetzt defragment..

..sapo e klikon Jetzt defragmentieren, te hapet nje dritare, ku zaknoisht i shef te gjitha dateit.
Aty gjeja nyjet dateive tuaja qe te mungojn dhe i kerkon me Windows-Explorer.

Kalo bukur, *ylli

afi
20.09.2007, 23:38:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nici afishoj me 2007-09-18 21:39 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
prizrenalija afishoj me 2007-09-16 19:22 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Nici afishoj me 2007-09-16 18:29 :
O ku jeni more?
A kerkush nuk po done a dine te me ndihmoj pas intalimit te Adobe+Explo.7 me jane zhdukur te gjitha dateiet edhe pas Systemwiederherstellung pa sukses hajede shkruani se me shashtrisi REGIERUNG.....!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Instaloe prap at explorer 6
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Valla ndash intalo a deinstalo se une ato dateien nuk eshte pune me igjete se veq po shkone tu u trash festplate deri sa te ka vend edhe pak e dikur ndoshta dalin vete se nuk po mund ti bije ne fije edhe pas Systemwiederherstellung prap e njejta loje por te Flm Prizerenalija
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>o Mici, edhe une e kam instalue nji here InternetExplorer 7, dhe mbas nji ore e kam fshi menjihere se nuk ish tjeter perpos berllog i mikrosofrit.
Gjeje ket program; Recover MyFiles..., kliko qaty e mere---> http://depositfiles.com/files/1761874 , osht shum i mire per kto gjana, e MOS bon defragmention qe po te thot ylli, se edhe rrajt ua shkul prej kompjuteri gjanave qe po i kerkon nese i ke shlye apo rivendos diku tjeter.
Tani mbasi ti gjejsh gjanat e tua ne kompjuter..., e bon defragmentimin nese don...!