PDA

Braktis arkiven dhe shih kt faqe n dizajn standard : Sikur mos te ishte shpresa,cka do te bente njeriu?


Turkish-girl
12.03.2007, 01:07:00
A keni menduar ndonjeher qe,po te mos ishte shpresa si do te vepronte njeriu?

Sot,me saktesisht sonte,thell kam menduar per kete dukuri.....

Ju qa mendoni lidhje me shpresat?

adea
12.03.2007, 01:53:00
...kisha vepruar vetem per momentin! Gegenwartsbezogen /forum/images/smiles/icon_smile.gif

trixi
12.03.2007, 09:00:00
Eh si do te dukej jeta pa shprese---Katastrof !
Paramendone se si do te dukej jeta per keto kategori njerzish :

Familja qe pret djalin/qiken e vet te vij nga Gurbeti,
I smuri qe pret sherimin e tij ,
Femijet qe boten e vet e kane te lidhur me shume shpresa,
Familjet qe presin te lindin ndonjehere femij,
Popujt e robruem&te burgosurit poashtu,
Familjet me personat e pagjetur nga Lufta,qe presin,presin....,
Pleqet qe presin ndonje dite me te mire....,
Femrat e reja qe presin Princin ne Kalin e Bardhe(e shume here ju del veq kali ne vend te princit),
....Ik more po kjo eshte teme e veshtir per mengjes......
Kur ka Shpres(ymyd)kurajo apo Optimizem jeta eshte me e mire sepse pret,
ndersa kur nuk ka shpres,jeta eshte e veshtir,katastrof,dhe pa perspektiv,
andaj gjithnje shpresoni me mundohuni qe shpresat e Juaja te mos mbesin vetem shpresa por edhe te REALIZOHEN,atehere jeta e ka kuptimin e vet ! OK.Turkish- qok gyzel Vallha!Allah ver bana selamet !!!

Me nderime,Trixi

*ylli
12.03.2007, 21:44:00
..me jetu pa shpresu, eshte si me jetu pa fije tru.
Natyrisht se ka te till qe s'shpresojen, po te tillet as s'mund thon se po jetojne.

Shpresa eshte faktori me rendesishem i jetes, kush dij te e ruaj e kultivoj edhe do perparoje.

*ylli

Nasi
13.03.2007, 01:04:00
Kur njeher ujku iu kishte versulur gomarit dhe ia kishte coptuar pothuaj gjysmen e kurrizit, shpresonte gomari i gjore se e tera do jete vetem nje enderr e jo realitet.
"Shprese vdes e fundit"

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: Nasi m 2007-03-13 17:10 ]</font>

Turkish-girl
13.03.2007, 02:08:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
trixi afishoj me 2007-03-12 09:00 :
Eh si do te dukej jeta pa shprese---Katastrof !
Paramendone se si do te dukej jeta per keto kategori njerzish :

Familja qe pret djalin/qiken e vet te vij nga Gurbeti,
I smuri qe pret sherimin e tij ,
Femijet qe boten e vet e kane te lidhur me shume shpresa,
Familjet qe presin te lindin ndonjehere femij,
Popujt e robruem&amp;te burgosurit poashtu,
Familjet me personat e pagjetur nga Lufta,qe presin,presin....,
Pleqet qe presin ndonje dite me te mire....,
Femrat e reja qe presin Princin ne Kalin e Bardhe(e shume here ju del veq kali ne vend te princit),
....Ik more po kjo eshte teme e veshtir per mengjes......
Kur ka Shpres(ymyd)kurajo apo Optimizem jeta eshte me e mire sepse pret,
ndersa kur nuk ka shpres,jeta eshte e veshtir,katastrof,dhe pa perspektiv,
andaj gjithnje shpresoni me mundohuni qe shpresat e Juaja te mos mbesin vetem shpresa por edhe te REALIZOHEN,atehere jeta e ka kuptimin e vet ! OK.Turkish- qok gyzel Vallha!Allah ver bana selamet !!!

Me nderime,Trixi
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


Te lumte Trixi shum mire i paske ceke ne detaje flm shum.

Turkish-girl
13.03.2007, 02:41:00
Kur njeriu e ka zemren plot dashuri,shpirti ushqehet me shpresa.

-Sikur mos te ishte shpresa,ne zemren e njeriut nuk kish mbetur e gjalle dashuria.
-Sikur mos te ishte shpresa,ne zemren e njeriut nuk do te egzistonte deshira per te jetuar.
-Sikur mos te ishte shpresa,ne zemren e njeriut kish vdek gjithcka qe sapo linde.

Anduena
13.03.2007, 10:49:00
Heej /forum/images/smiles/icon_smile.gif

un gjith shpresoj ne te miren.. dhe shpresa me mban gjalle dhe me jep Force deri ne Minutin e Fundit te Jetes time!!

Kissss

13.03.2007, 12:49:00
Kaniher me humb shpresen asht gjaja ma e mire qe mundet me te ndodhe. Duhet me dite edhe kur mu dorezu...

Mu personalisht n'ate moment qe me hupe shpresa per dicka, rregullohet vet. Gjithmone! Vec kurre s'muj me hupe perpara se t'i vjen momenti i vet. Para se t'provoj gjithcka tjeter ne proces...

Dardi
13.03.2007, 13:54:00
Sikur mos te ishte SHPRESA,cka do te bente njeriu !???????


....do ishte...........Aferdita,leonora,Angjelina e shume te tjera !

Dardi

milliondollarbaby
13.03.2007, 14:13:00
/forum/images/smiles/icon_lol.gif

Dardi por asnja nuk esht si Shpresa... e ndoshta veq me Shpresen te "rrihet"! /forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

Sa te kemi shpres, kemi edhe fuqi me vazhdu. Kur te humb shpresa, dmth se jemi dorezu!

Feni-X
16.03.2007, 20:09:00
Xhebraili kish ardh me i'a marr shpyrtit njonit , edhe e kish pyet :

O Herif zgjedh , shpyrtin o shpresen ?

Jo valla, kish than : Ma mir merma shpyrtin, e lerma shpresen!

Ky i habitur e vet prap, .. e pse shpresen ???!!


Sepse, shpresoj qe tani nuk me merr edhe shpyrtin !!!!!


---

Njerzit me te lumtur ne bote jan ata..... Optimistet /forum/images/smiles/icon_smile.gif

Ajo
16.03.2007, 22:24:00
Shpresa vdes e fundit thuhet,
nganjher me befasojn disa njerz ku marin ate optimizem te tepert dhe jetojn vetem ashtu tu shpresu se nje dite bohet mire...Nje dite do behet mire...Po valla pi caj ti dhe ri duarkryq e shpreso se vjen UNMIKU i rregullon gjendjen ne Kosove,ose flej deri ne drek,mos puno,mos meso e shpreso per nje te ardhme te lumtur..
"Ymyti na mbyti" thojshin ata para neve.!

Mos te shpresoja se neser do ec puna mbare te une,as qe isha qu ne mengjes nga shtarti ,me kete them se Shpresa me motivon dhe mua,por qe te me realizohen ato enderra dhe te plotesohet qellimet e mija( po "shpresojse do arrij ato)duhet pune dhe nje mendje te shendosh..

Ajo

juvel_mann
17.03.2007, 16:28:00
Vetem te shpresojme se do behet mire, nuk mjafton, por sikurse Ajo qe theksoi me lart, "asaj shprese" duhet t'i paraprijme me nje doze pune.
Njekohesisht, Shpresa vdes e fundit, por ajo vdes... gejrat duhet te mirren ashtu si jane, dhe nese ajo(shpresa) ka vdekur, duhet ta pranojme kete fakt, edhepse na vie veshtire...jeto dhe lejo te jetohet

Turkish-girl
17.03.2007, 19:29:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Feni-X afishoj me 2007-03-16 20:09 :
Xhebraili kish ardh me i'a marr shpyrtit njonit , edhe e kish pyet :

O Herif zgjedh , shpyrtin o shpresen ?

Jo valla, kish than : Ma mir merma shpyrtin, e lerma shpresen!

Ky i habitur e vet prap, .. e pse shpresen ???!!


Sepse, shpresoj qe tani nuk me merr edhe shpyrtin !!!!!


---

Njerzit me te lumtur ne bote jan ata..... Optimistet /forum/images/smiles/icon_smile.gif

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>


Feni-X
Shum me pelqeu kjo qe e kishe shkru vertet shum shembull i mire dhe po perputhet me temen.Flm shum per kete shembull kaq te mire dhe te logjikshem.


Shpresa, qofte ajo e pranishme gjithmone ne zemrat tona!

Shpejtimi
19.03.2007, 05:54:00
Shpresa cdo here duhet te mbahet per realitetin qe te krijon mundesi
qe se paku te realizohet nje fije e shpreses. Shpresimi duhet te jet
gjithsesi infuzion qe ushqen ne pikpamje optimiste per te marre
donje veprim, per te krijua ndonje mardhenje apo per te pasuruar
gjendjen duke ndryshua raportet per te mire.MIrepo duhet te dime
se nese imagjinojme shpresen per pa pike mundsie apo ngjashmerie
atehere shpresimi kalon ne iluzione. Pra gjithsesi se pari duhet
angazhuar per dicka duke u mshtetur ne pune se do te arihet qellimi i deshiruar ashtu si kemi shpresuar. Kshtu qe ka rendesi tejet te madhe
te ndahet shpresimi i bazuar ne pune apo ne ndonje gjendje reale nga
shpresimi i deshirave te pakufishme qe kalon ne iluzion. Psh. eshte nje
thenje popullore ku thuhet"prit magar deri te del bare" Ose ne te
kunderten kur thuhet"avash avash qengji behet dash".

Dredhza_20
19.03.2007, 14:58:00
Un mendoj, se shpresat e mbajn njerin ne jet/gjall.
Mos me pas shpresa, nuk ki as ondrra ose vullnet me jetu.
Aj njeri qe nuk ka ondrra ne ket jet, nuk ka as shpresa e njeri pa shpresa ska vullnet as me jetu. Kshtu se mendoj, se shpresat e majn njerin ne jet, se pa to, ish kon jeta e that pa kuptim dhe absurde pa lidhje.

PeAcE

Laloshe
19.03.2007, 18:36:00
Shpresa ishalla gjith prezent jet ke njerzit se kiameti ish bo

Turkish-girl
23.03.2007, 02:40:00
Sikur mos te ishte shpresa:

-Nuk kishim menduar se ne cdo hap te jetes egziton lumturia.

-Nuk kishim luftuar kaq shum per me qen te suksesshem ne sfida te ndryshme.

-Nuk kishim menduar se egzistojne dashurite dhe miqesite e vertete.

-Nuk kishim menduar se na presin perqafimet e ngrohta nga personat qe i duam.

-Nuk e kishim qmuar askend sepse me humbjen e shpreses nuk e kishim qmuar as veten.

-Nese ndonje mik na lendon padashje nuk ja kishim falur duke menduar se ai nuk permisohet.

-Lindjet e diellit dhe te nesermet qe do te vijne,nuk do te kishim ndonje pritje nga to.

-Zemrat tona sigurisht do te ishin akull te ftohta dhe pa ndjenja.

-Ne shpirtin tone sigurisht nuk kish mbetur as nje pike dashurie.

-Te gjitha bukurit e natyres dhe ngjyrat e jetes i kishim pare vetem si te zeza!

Proverbi
23.03.2007, 12:17:00
A po me ngjihni, une jam /forum/images/smiles/icon_smile.gif

Masi erdha k'sajde thash haj ti shkruj do shkronja.

Pajtohem me Dardin,

Vertete mos te ishte shpresa do te ishte nje zevendesim i saj.

Per shemull:

Te dhem kryt shkon ne barnatore me ble Paracetamol, ai/ajo thote nuk kemi paracetamol por vetem Andolla, dhe te thote Andolli eshte zevendesim i Paracetamollit.

Prape shkon me ble injeksione ne te njejten barnatore, ai/ajo te thote nuk kemi injeksione por vetem ampicilin, dhe te thote ampicilini e zevendeson injeksionin.

Prape shkon dhe i thu asaj ne barnatore a ki naj pills per me parandalu shtatezanin e padeshirume?
Ajo te thote pills nuk kemi por vetem kondoma, dhe kondomi eshte zevendesim i pillsave edhe te nem vetmeveti te thote dreqi zemren ta hong't me kane mire nuk kishe bo pis pa martu.

E qishtu, pra edhe shpresa mos te ishte do te ishte nje zevendesim i saj, dhe se cdo gje ne kete bote ka zevendesim perveq Zotit dhe Nenes.

Kaloni mire /forum/images/smiles/icon_wink.gif

Litta
23.03.2007, 15:46:00
hmm, une mendoj qe mos me kon shpresa krejt njerzit veq tu mrrol kishin nejt, edhe njerzit shume ma pak kishin jetue se nuk kishin pas fuqi per ma shume...
pa shpres nuk shkon hiq, deri n'sekondin e fundit duhet me pas me vehti...

Turkish-girl
24.03.2007, 01:23:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Proverbi afishoj me 2007-03-23 12:17 :
A po me ngjihni, une jam /forum/images/smiles/icon_smile.gif

Masi erdha k'sajde thash haj ti shkruj do shkronja.

Pajtohem me Dardin,

Vertete mos te ishte shpresa do te ishte nje zevendesim i saj.

Per shemull:

Te dhem kryt shkon ne barnatore me ble Paracetamol, ai/ajo thote nuk kemi paracetamol por vetem Andolla, dhe te thote Andolli eshte zevendesim i Paracetamollit.

Prape shkon me ble injeksione ne te njejten barnatore, ai/ajo te thote nuk kemi injeksione por vetem ampicilin, dhe te thote ampicilini e zevendeson injeksionin.

Prape shkon dhe i thu asaj ne barnatore a ki naj pills per me parandalu shtatezanin e padeshirume?
Ajo te thote pills nuk kemi por vetem kondoma, dhe kondomi eshte zevendesim i pillsave edhe te nem vetmeveti te thote dreqi zemren ta hong't me kane mire nuk kishe bo pis pa martu.

E qishtu, pra edhe shpresa mos te ishte do te ishte nje zevendesim i saj, dhe se cdo gje ne kete bote ka zevendesim perveq Zotit dhe Nenes.

Kaloni mire /forum/images/smiles/icon_wink.gif</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Qyre kto tash,siurisht si e ka pa qe po bahet fjale per Shpresa ka mendu se e kam fjalen per ndonje femen,tu mendu Proverbi per ndonje ish femen po behet fjale e mulu me tregu storjen qa i ka ndodhe me to naper barnatore /forum/images/smiles/icon_wink.gif
Nime pasi e ke humbe Shpresen a ka ardhe pas saj dikush tjeter si zavendesim? /forum/images/smiles/icon_lol.gif

Trimi
31.03.2007, 01:38:00
hajt shkruna nja prej atyne 'menimeve te thella...'. te keqyrem per cka po menon.

Turkish-girl
31.03.2007, 15:36:00
Tani shpresave ja kam mesuar notin, keshtu qe kur po ngulfaten nuk po fundosen ne thellesin e detit!

Proverbi
01.04.2007, 10:32:00
Turkish-cika, ti shpreson se ua ke m'suar notin, eshte gje e mire, sepse njeriu eshte gjuetar i shpreses, vrapon pas saj, bie ne grope ndersa shpresa iken.

Gjithcka mund t'i marresh njeriut, pose shpreses, madje duke ja rritur shpresen mund t'i marresh c'ka e cka nuk ka.

Marjeta
01.04.2007, 21:15:00
Shpresa eshte dhurata me e madhe qe na eshte dhene. Nuk mban asnje etikete por vlesa e saj eshte e cmuar. Kacavirremi per te kur e ardhmja duket e paqarte dhe cmojme kur gjerat behen me mire sec kemi menduar. Shpresa eshte baza ne te cilen ne ndertojme endrrat dhe aspiratat tona. Ka qene gurthemeli ne te cilen njerez te zakonshem kane kultivuar gjera te jashzakonshme.

Shpresa eshte ajo qe na ben neve te shikojme perpara ne c'do dite te re;
Pa shprese nuk mund te kete te neserme.

HOPE DIES LAST

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: marjeta m 2007-04-28 01:41 ]</font>

Turkish-girl
16.04.2007, 01:34:00
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Proverbi afishoj me 2007-04-01 10:32 :
Turkish-cika, ti shpreson se ua ke m'suar notin, eshte gje e mire, sepse njeriu eshte gjuetar i shpreses, vrapon pas saj, bie ne grope ndersa shpresa iken.

Gjithcka mund t'i marresh njeriut, pose shpreses, madje duke ja rritur shpresen mund t'i marresh c'ka e cka nuk ka.


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
Proverbi plotesisht pajtohem me ty.

Turkish-girl
16.04.2007, 01:59:00
Ne mengjezet e shpresave te humbura

Ishte shum veshtire atyre diteve te zgjohesha nga gjumi.Vertet,gjumi me dilte heret,por nuk levizesha dot nga shtrati derisa dielli kish kaluar mbi catine time.Ne mendjen time kujtoja enderrat e nates dhe shpjegimin e tyre lexoja,por prap nuk e kisha me lehte.......
Me kishte braktisur edhe ajo e cila e fundit vdes te njeriu......Shpresa.Shikoja ditarin tim dhe mu kujtonin ditet dhe mengjezet e para qe kishin lindur pa shpresa.Ndersa pran ditarit rinte nje fletore e paprekur.Dhe ne kete fletore enkas per ty thurja poezi.Ishe bere inspirim im i vetem i atyre diteve.Pushimi vjetor sapo kishte filluar.Cdo hap tendin ,fjal apo shiqim une e kujtoja me nostalgji dhe dhimbje ne shpirt.Me the se ne mes nesh cdo gje ka mbaruar.Fole, fole por asnjeher nuk me shiqove ne sy.Kisha fituar bindjen ,se dikush te ka bindur kunder ndjenjave tuaja,te kane imponuar qendrim te kunder nga ai qe gjithmon kishe per dashurin tone.Me befasove mua por me duket edhe veten tende..........
Fjalet ne ditarin tim rrijne besnik asaj kohe,me te gjitha te vertetat deshirat dhe shpresat qe kisha dikur dhe qe me ushqenin si nje ushqim i vertet qe ka nevoje njeriu dhe e mbajne te gjalle.
Sot pas shum vitesh njeriu bene finalizimin e te gjitha kahjeve te jetes,drejtimeve te gabuara dhe atyre qe sollen suksese,fat dhe lumturi.
Nuk me le te qete fakti se ne duheshim,edhe pse ti gjithmone u mundove ta mohosh sepse dashuria lexohet ne syte e atyre qe sinqerisht dashurojne.Ajo nuk mund te fshihet.
Kur te kujtoj ty.pa dashur me mbjelle paknaqesi,kujtimi ne mengjezet e shpresave te humbura.Deshiroj qe ti dhe njerezit e mire te kesaj bote,kurr mos ta perjetoni kete ndjenje kaq te idhet, pra nje jete pa shpresa.

odessa
17.04.2007, 00:23:00
Po nuk te ishte shpresa..... sdo te ishim as ne

Turkish-girl
02.05.2007, 23:12:00
Shpresa vdes e fundit........
Shpresoja,deshiroja te jetoja vetem per ty,deshiroja te plakem me ty,dhe ne fund te vdes ne preherin tend dhe te gjeje lumturi.
Shpresoja se ndoshta do te me duash perseri!
Jetoja me shpresa se do te me doje me zemer dhe kjo me bente qe te mos te harroj ty.
Shpresoja se me do nje pike perse tash me ngule nje thike, perse tash jetoj pa shprese? Kur shpresa vdes e fundit........
Jo nuk dua tani te vdes,por dua te jetoje me shprese se jeta eshte e till,ndoshta nje pike shprese me mbane te gjalle,te kem edhe pak guxim,te di se si te veproje pasi te mendoje se sa te kam dashur,te mendoje pas teje a te ngas gjersa te jeme ne kujtime per ty zemra ime ska sherim kur te me ndalet se punuari ,mbaj mend sate deshi shpirti im.
Nje shprese te madhe e kisha dikur.
Nje shprese te jem me ty,nje shprese e pavdekur kurr te vdes per ty me lote ne sy sikur dita edhe nata pa ty me duken shume te gjata,sikur jeta me pikellim ti mbete nje plage e pasherueshme.
Por prap shpresa eshte ajo qe vdes e fundit,mijafton vetem nje pjese shume e vogel,qe te mban te gjalle.
Deshiroj qe edhe ti,ne vendin ku jeton shum large meje,kam nje deshire per ty gjithnje te kesh shpresa te embela dhe kur mos te mbetesh ne vetmi.Te mbretrofshin deri ne pleqeri shpresat me te lumtura te jetes.

*BENI
08.05.2007, 09:33:00
Mos me qene shpresa une nuk do te ekzistoja. Ajo me shpie ne dyluftim me veteveten dhe me boten e tere. Ajo me ben qe te punoj, te veproj dhe te mendoj per te ndryshuar diqka ne mjedisin e jetes sime.

Shpresa me mban gjalle, shpresa me jap force edhe pse ndihem shpeshhere i pashprese.

Litta
11.05.2007, 15:53:00
mos me kon shpresa e kishin mbyt krejt vehten /forum/images/smiles/icon_eek.gif

elton
11.05.2007, 15:57:00
mos me kan Shpresa vjen Vesa qy

po normal qe Shpresat emajn njeriun

<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: elton m 2007-05-11 15:59 ]</font>

Turkish-girl
05.07.2007, 00:49:00
Kur njeriu e ka zemren plot me dashuri,shpirti ushqehet me "Shpresa"!

Surki
05.07.2007, 16:59:00
NJERIU E KA NGA NATYRA AI NUK MUNDE TE JETOJE PA SHPRESE.

mentor-de
11.07.2007, 13:12:00
mos me kane shpresa a
une i pari kisha mbyt veten

Surki
11.07.2007, 16:08:00
Njeriu pa dy sene smunet me jetu;

1. pa seeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxxxxx
2. pa shpresa

juniku
24.08.2007, 00:23:00
Mendoi se po te mos ishte shpresa sigurisht qe njeriu athere do te qeverisej nga endrra.

borbardha
24.08.2007, 10:27:00
Hmmmmm po mos te ishte shpresa?????? /forum/images/smiles/icon_confused.gif
shpresa na mban gjall, siq e dini sigurisht edhe ju, dhe ajo vdek ma se fundi.......
...po mos te ishte shpresa, ne nuk do te ishim munduar per mbijetesen ton.
Ne luftojm per endrrat tona, qe ti realizojm ne ket jet.
Po mos te ishte shpresa ishim te zbrazur, si robota, pa asnje ndjenj.
Per dias njerez, ndoshta esht ber veshtir per te shpresuar ne jet,pershkak rrethenave jetsore dhe perjetimeve te tyre ne jet. /forum/images/smiles/icon_confused.gif
Por neve kjo (shpresa) dhe besimi na mban gjall ne ket bot!!!

tung, ju pershendes./forum/images/smiles/icon_biggrin.gif

Litta
24.08.2007, 14:21:00
mos me kon shpresa, nuk isha kon as une ktu /forum/images/smiles/icon_smile.gif

Lediona
30.10.2007, 19:18:00
Pershendetje...

"Shpresa vdes e Fundit" - eshte thenja qe mund ta kuptoni krejt parathenjen dhe kuptimin e shpreses dhe ekzistences se saj.

Lediona.

Poediseja
23.11.2007, 20:45:00
....asgje nuk do beshim dhe nuk do ishim keta qe jemi. Shume pragmatike:

- nje femije qe s'ka buke dhe veshje nuk del me i ngri gishtat e tij te brishte ne pike te dimrit per 50 cent/ore
- nuk kemi guxim ti afrohemi ndonje njeriu se s'kemi shprese se do na kuptoje
- nuk do kishim guxim te shkruajme ketu pa patur shprese qe dikush na lexon dhe na KUPTON
- nuk do shkonim te mjeku, sepse s'kishim shprese se sherohemi
- do benim vetevrasje, sepse kemi momente ku gjitcka eshte e zbehte, e pakuptimt dhe nuk kemi shprese se do kemi momente te bukura
- nuk do hanim nje portokall duke shpresuar qe kemi ma shume vitaminC
- nuk do dashuroheshemi kurre, sepse nuk do kishim shprese qe na kthehet


etj etj


pa shprese njeri s'ka jete...Pandora.