PDA

Braktis arkiven dhe shih kėtė faqe nė dizajn standard : Shkruaje njė copė teks nga kėnga qė jeni duke dėgjuar !!


faqet : [1] 2

Desara
11.01.2009, 15:23:44
O s`du me fjet as dite as nate
Du me nejt moj tuj kendu
Sa t`ja mar dallendyshes kraht
Do te vij prap me te vizituee
..me te vizituuuuuuuuuuuuuuuuu

trixi
12.01.2009, 09:42:20
...Vet me the te due
e tash m`ke harrue...
mua me harrove
tjetrin dashurove.....
.....


hahahahaha e fort kjo per mengjes.....

Grasha_1
12.01.2009, 10:07:20
Discoteka dridhet dridhet ,po thot nifar budalle

Desara
12.01.2009, 21:23:19
Ooo ti djal o ti djallll o ti djall sa vjeqqqe keeeeeeee.........mos me vet mos me vet une jam njezet e triiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....... ....ooooo ti djalll o ti djallll qofsh me jeteeeeeeeeeeeeeeee

Grasha_1
12.01.2009, 21:54:24
Bjen tupani n`Kumanove
Po lujn qikat ne Tetove .....(Sa larg po e ndegjojkan tupanin qikat e Tetoves more)

Angelina
13.01.2009, 21:05:09
xhamadanii vija vija, eshte kosova eshte shqiperia.. rreh si zemer ēiftelia oo sa e madhe eshte Shqiperia.. eshte nje qiell qe na bashkon, dhe nje diell qe na buron, eshte nje gjuhe qe flasim tane, dhe nje toke qe e thrrasim nene..!! huu cfare kengee e mire aman!!

qendra
13.01.2009, 21:39:39
Rak tak tak po reh tupani ,mos ke dert qik se vjen ramadani.....

Giovanni'
13.01.2009, 22:49:59
Nese sonte ndihesh vetem,
dhe ke frike te shohish endrra,
shuaj drit dhe ndize zemren
do te me gjesh mua benda........

pr.
14.01.2009, 02:03:34
pejont i pret thika

pejont i pret shpata

pejont i qpon plumi

pejont i mlon lumi

pejont i myt prishtina :cool:

LOLO
15.01.2009, 21:33:11
Vetem 5 minuta e jo me shume
plotsoma deshiren
qe te flej ne gjume :D

qendra
15.01.2009, 22:27:23
Roka pushken e rash te reka

gjeta qiken tuj la tesha

me qoj dreqi veq pak e preka

pak e preka un me dor ,

e ajo mue me perajk.....

trixi
16.01.2009, 00:23:35
te kam thene or djal
se gyrbeti s`eshte i leht
....(Radio Marimanga)

Grasha_1
16.01.2009, 00:25:57
Rrak e tak po thot Shyhrete Behluli,,,,trixi cilen radio po e ndegjon?

trixi
16.01.2009, 00:27:33
hahahaha Grasha te njejten po e ndegjojm Radio Marimanga

Grasha_1
16.01.2009, 00:29:23
Faqet me nishana,.............

trixi
16.01.2009, 00:30:51
....mos ma pi rakin se te ban zullum.........

trixi
16.01.2009, 00:32:21
.sa e rand jete e gyrbetit
lule vyshkur persakaj detit
.........(shume e adhuroj kete keng te Ismet Bexhetit)po kendon tani

Grasha_1
16.01.2009, 00:48:25
Me ty bie me ty qohem po thot Meda

thellenza-II
21.01.2009, 22:56:44
keshtu e ka jeta
kur me deshte une s'te deshta,
ishte gabim qe nuk ka cmim,
keshtu e ka zemra,
gjithekend se pranon mbrenda,
ai qe ka fat qendron me gjat...

Hautnah
22.01.2009, 14:41:02
My Dream is to fly...

jp

Desara
30.01.2009, 18:03:24
Shume kenge e bukur!!!!!!!

Good Bye,ooo please don`t cry :( I will always Love You

http://se.youtube.com/watch?v=_utP1mGoutQ&feature=PlayList&p=B6EFD579FB1D9547&playnext=1&index=1

Eliza_
01.02.2009, 08:24:06
It's been so long
That I haven't seen your face, tried to be strong
But the strength I have is washin away

Won't be long before I get you by my side
and just hold you, tease you, squeeze you
till I was fill all my mind..........ohhhhh :D

Desara
03.02.2009, 15:43:23
http://www.youtube.com/watch?v=Cnm36Sy_u0U&feature=related

trixi
04.02.2009, 16:05:26
....hajde ti me mua
moj lulja e maji
ti ja shton......(Shyhretja)

Grasha_1
04.02.2009, 18:17:49
Viola ni kengetare e Suedis po thot ,,rri me mue veq edhe sante,,

mentor-de
04.02.2009, 19:44:08
momentalisht nuk jame ka ngoj muzik .

trixi
04.02.2009, 23:13:41
...ooooo oh moj ledhatare
lul e pare o per djel beqar.....

Desara
04.02.2009, 23:16:50
trix cfare eshet puna e asaj radio?

Degjoj kengen qe sapo postova mikut tim... kenge nostalgjikee :(

Zemren time kam nje dhembjeee......

trixi
04.02.2009, 23:19:42
eshte radio nga amerika....ka muzik te mire.....nuk ka tallava........hahahahahah

Desara
04.02.2009, 23:19:49
Ma thuaj si quhet saksisht web ateheree !

trixi
04.02.2009, 23:20:27
radio melosi .com
ose permes shkabaj.tk

Desara
04.02.2009, 23:22:47
Flm miku ime!

Degjoije kete kenge!

http://www.youtube.com/watch?v=N-ggFU5hRG0&feature=related

trixi
04.02.2009, 23:27:54
Flm miku ime!

Degjoije kete kenge!

http://www.youtube.com/watch?v=N-ggFU5hRG0&feature=related

flm e mire shume sidomos fjalet kan nje domethanje te MIRE....

Desara
04.02.2009, 23:49:22
flm e mire shume sidomos fjalet kan nje domethanje te MIRE....

Kengen qe ta dedikova atje edhe me nostalgjike :(

trixi
04.02.2009, 23:50:14
Cila enderr te ka kapluar.....

Xhevahiret ......shume e mire

Desara
09.02.2009, 12:59:01
Mua njehere me ka then nje plak...kenga halleve ju ben lak..oo se jeta nuk eshte kajmakkkkk..o nuk eshte kajmakkk

fletaa
11.02.2009, 19:35:22
Moj e mira neper ferra a ke njet mu zatat nga pranvera
nga pramvera na vjen vjeshta ,,shum prita e shum te deshta..

Nositi
12.02.2009, 11:11:45
Moj e mira neper ferra a ke njet mu zatat nga pranvera
nga pramvera na vjen vjeshta ,,shum prita e shum te deshta..

E paske harru kengen, protestoj...qe qysh e knojshin ktynehere! :D

Moj e mira neper therra
T`prita, t`prita sa ke vera
Sa ke vera na erdh vjeshta
F(e)t(ah) agen vete e deshta........ :p

fletaa
12.02.2009, 19:14:39
E paske harru kengen, protestoj...qe qysh e knojshin ktynehere! :D

Moj e mira neper therra
T`prita, t`prita sa ke vera
Sa ke vera na erdh vjeshta
F(e)t(ah) agen vete e deshta........ :pHheheheh Nosti testin e shkruva vet nga logjika heheh

trixi
16.02.2009, 23:45:18
......


per sa shoh shqiptar me sy
tane kosova eshte aty
mua me thrrasin gurbetqar por
kam emrin Kosovar

trixi
18.02.2009, 22:50:19
.edhe nje here ta them ne heshtje
lamtumir,lamtumir,shpirt,shpirti pa fytyr......

.....e ka dit nje dit se mua me harron
.....e kam dit se nje dit tjetrin dashuron....

thellenza-II
25.02.2009, 13:52:59
..ke me thone se cka i bona vetit,
por athere ske me pas dobi,
ke me u trete sikur shkume a detit,
dashnore para syve te mi..

uki
25.02.2009, 14:08:23
Qka kan pleqt qe po ankohen,
me djem t'sotit spo pajtohen,
.......................................

trixi
25.02.2009, 23:27:24
.....kur te kthehesh ata njerezit e tu
jo as varret nuk ja din

o shkret mbetsh o gyrbeti zi......

.......

trixi
25.02.2009, 23:35:51
....moj selvije e kujna je
o jam e nanes e babes o kum kam leeee

...

trixi
25.02.2009, 23:54:52
....hej.prej mallit he te bukurise eee ohh
........ooooooooo hhooooooo kush eshte mbret...oooo

qendra
25.02.2009, 23:58:41
Prej nje shpati ........syte eeeeeeeeeee kur ti pash oooooooooruzato ne fyte..ooooooooooo

trixi
26.02.2009, 00:04:02
oooooo jalla u shembsh moj kalaja e durrsit

ooooooooo vishin gocat lale o kah gryka e pusi
jalla qyqja kesh tush plas mu mbush gusha plot maraz eee

qendra
26.02.2009, 00:15:08
Ku mje kon moj zan
zdi qka du met than ,zdi qka du met than te daja jam kan........

pr.
26.02.2009, 02:13:27
jom tu e ngu ni kang tmir jon ka fishkllojn do
po ktuh spo di qysh me shkru
fiu fiu fiu fiiiiiiiu :D:D

qendra
26.02.2009, 23:17:46
O kuku qka i bana veti

vaj hali vaj mileti........

trixi
02.03.2009, 13:52:30
....fry moj ere e fryj e mos u ndal
qoje dhembjen time ne veri
............

Desara
02.03.2009, 13:56:10
trix degjo kete kenge,e bukur!!

http://www.youtube.com/watch?v=7CnWl6c3K9Y

trixi
02.03.2009, 14:03:01
trix degjo kete kenge,e bukur!!

http://www.youtube.com/watch?v=7CnWl6c3K9Y

shume e bukur ,flm.....edhe valltaret per mrekulli....

Grasha_1
02.03.2009, 14:04:01
Valla qikjo Bala e Mirenve tek eshte nime e mire.

Desara
02.03.2009, 14:15:27
Valla qikjo Bala e Mirenve tek eshte nime e mire.

he de qu e jepja dy ferkem se nami sbahet.trixit po i dhimke koma diqka

trixi
02.03.2009, 14:16:44
.hahahahahaha me siguri koha e keqe.......reumaaaaaaaaaa.......hahahahahaha

Grasha_1
02.03.2009, 14:18:03
valla mire e kije,une zanin nuk po ja nij se diqka kam problem me Audio,veq per me e pa xix tek eshte.

Desara
02.03.2009, 14:28:00
hahahaha...o zoti ju rujt juve se vallahin skam gjalle pa juve dyveee...me trixin kur shkruaj qoft ne msn kenaqem.e Grasha na ben me qesh edhe eshet taman zoteri breeeeeeeeeee

trixi
02.03.2009, 14:31:10
....eshte knaqesi e imja qe te kam Mike te shpirtit.......respekt dhe pershendetje.....

Grasha_1
02.03.2009, 14:31:59
E po nuk eshte interesant me shkue musafir e me nejt si thast ne mulli,duhet me fol, me qesh ,me kendue, me pi raki edhe besa pa mish hiq nuk ban.

trixi
02.03.2009, 14:35:32
...more mos i bjer pishmon qe na ke thirr se na e kallemmmmmm hahahahaha

Grasha_1
02.03.2009, 14:37:52
O zot ishalla me vini per nime, atehere une nuk flas por folin musafirt mas anej,tregojne si kan kalue.

trixi
03.03.2009, 00:06:03
http://www.youtube.com/watch?v=jj_xFN1edFc

Giovanni'
03.03.2009, 09:29:05
Me mire me ty e fukara se sa pa ty i pasur...........

qendra
03.03.2009, 23:27:30
Hajradin pasha po i bjen radikes nga Ermali dhe Sinan Hoxha

Enigma_f
04.03.2009, 14:41:56
I'm sorry for blaming you, for everything I could'nt do and I hurt myself by hurting you... Ch.A.

latina_girly
05.03.2009, 07:08:08
o moj dardani antike, gjuje dheun ne lartesi
rrok lahuten ti kreshnike per babain e pavarsise

qka tha IBRAHIM RUGOVA ne prishtine kur mbylli syte
moj kosove per ty punova siq punon qiriu per drite...

kur kosove e nder dardani perjetesisht botes i flet,
se ti je GHANDI i Ballkanit qe me pllumb luften e vret

kur kosove e nder dardani perjetesisht botes i flet,
se ti je GHANDI i Ballkanit qe me pllumb luften e vret


o moj dardani antike, shkon mbi malet plot mbi bor
ne briland ta ktheva lotin moj e shtrejta nan Kosove

ē'tha Ballkani ē'tha Evropa per ty IBRAHIM RUGOVA
emrin tende ka marre evropa me fitu lirine n'Kosove


http://www.youtube.com/watch?v=o0pOgB34V20

qendra
05.03.2009, 13:03:20
Qika nusja po shkojn ne krue ,

prej jerdami tu shepue .......

thellenza-II
08.03.2009, 23:24:12
...dy minuta jan nje shekull kush din me i shfrytezu,
e une as buzet s'ti kam prekur e jam pervelu,
boll boll, boll i kemi fsheh deshirat,
boll boll, shkuan vitet me te mira,
boll boll, me dilema e fajsime,
boll boll, sonte te dua zerma ime..

Desara
17.03.2009, 14:49:34
M“kan then shoqet m“rame eeeeee..hiqu ore hiqu ore plakut eeeeeee....ooo ju gezoft gojaaa mori shoqee..qka me duhet plaku ehhhhhh tu e pas qunin eeeeeeeeeeeeeeee :D shiff gocat shqipatare bukur hedhin valleeeeee

Feni-X
17.03.2009, 16:38:03
http://www.youtube.com/watch?v=XX4-pNMN084

po pritoj me shkur vargje, .. ngone ushtarin dikurshem te KFOR-it

:)

Yllėza*
25.03.2009, 12:54:49
ELSA LISA & PIRRO CAKO - Diferenca je ti - kenge e mrekullueshme ))))

Ajri ka filluar prape te mungoje ne dhomen time
Nje ndjesi e re shtrengon ne kraharor
Por une s“kam ndermend te vuaj
Te premtoj e shtrenjta ime
Dhe pse e pranoj cdo dite per ty mendoj

Si guxove pa me njojtur
Te me puthje ate nate
Une kam patur frike gjithmone dhe nga shakate
Ky veprim aq diabolik
Si sheqer u fut ne gjak
dhe qelizat mi helmoj pak nga pak

Dashurite e medha duke qeshur fillojne si dhe vete komedite
Pastaj qajne papushim
derisa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite

A do mundem te dal te shpetoj
une i gjalle nga kjo dreq histori?
Kur e di fare mire ti je vjeshta e arte
Kur e di fare mire ti je dimri me shi

Kur e di diferenca per mua je ti


Une per ty jam thjesht momenti
Nuk jam Zoti jam njeri
Perjetsine, nuk e pranoj dot pa kufi
Por nuk vuaj nga manite,
Me mjafton nje buzeqeshje
Dhe pse te pergjoj cdo dite,
cdo nate ne heshtje.

Nuk me vjen asnje mesazh
Kam filluar te verbohem
Qe kur s“ta degjoj me zerin po trishtohem
Nuk te lut askush te rrish
Nuk te ngut njeri te shkosh
Vec jepi vetes me shume kohe te me kuptosh

Dashurite e medha duke qeshur fillojne si dhe vete komedite
Pastaj qajne papushim
dersa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite


A do mundem te dal te shpetoj
une i gjalle nga kjo dreq histori
Kur e di fare mire ti je vjeshta e arte
Kur e di fare mire ti je dimri me shi

Kur e di diferenca per mua je ti

Dashurite pak a shume jane te gjitha njesoj
diferenca je ti
Parandjenja me thote mos te pres sa te vdes
ta provoj kete ndjesi
Vetem se kam shume frike te shpetoj une i gjalle
nga kjo dreq histori
Kur e di ti je gjaku qe rrjedh brenda ne trupin tim

Dashurite e medha duke qeshur fillojne si dhe vete komedite
Pastaj qajne papushim
dersa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite


A do mundem te dal te shpetoj une i gjalle nga kjo dreq histori?

Kur e di fare mire ti je vjeshta e arte
Kur e di fare mire ti je dimri me shi

Kur e di diferenca per mua je ti!
Kur e di fare mire diferenca je ti!
Je vetem ti!

qendra
25.03.2009, 14:41:52
Moj e mire neper there hajde qik se erdh pranvera..............

Qokolina
25.03.2009, 19:53:11
...vaj vaj vaj, gishtat me kajmak
oh moj cucja e vogel, q`mu ke ber merak...

...Mora mandolinen dola ne qarshi
oh moj cucja e vogel po ma ban me sy...

Ju pershendes te gjithve:-)

Grejzi
31.03.2009, 22:17:12
...vaj vaj vaj, gishtat me kajmak
oh moj cucja e vogel, q`mu ke ber merak...

...Mora mandolinen dola ne qarshi
oh moj cucja e vogel po ma ban me sy...

Ju pershendes te gjithve:-)


Kjo "Ju pershendes te gjithve".... a eshte refreni a? :D hahahahahaa

qendra
31.03.2009, 23:48:35
Erdhe pranvera me kopshtije fusha e thera


manushaqja paska qel dhe dallandyshja po na vjen

Hautnah
28.05.2009, 14:24:46
Haus am See
http://www.youtube.com/watch?v=gMqIuAJ92tM&feature=related

lg

Desara
18.12.2009, 09:44:08
...knon bilbili
....po kendon sot vetem per mua..

Grasha_1
18.12.2009, 09:48:56
Dashurija si rrufe
qme goditi mu ne Koke
Per njat fjale moj qe ma the
Oh qme ka gjetur o more shoke.

Desara pershendetje

Gjiki
18.12.2009, 09:59:21
unė do kisha cekė vetėm dy rreshta nga kėngtari i mirėnjohur Zyber Avdiu :D

vajzė mos t'morrsha unė
ishalla t'shkel traktori... hahahahahahaaaaaaaaaa diqa

Desara
18.12.2009, 09:59:55
Dashurija si rrufe
qme goditi mu ne Koke
Per njat fjale moj qe ma the
Oh qme ka gjetur o more shoke.

Desara pershendetje


Mos m'prek ne tel me keto kenge tiii :)

Pershendetje edhe per Ty Grasha !

qendra
18.12.2009, 10:44:05
Qaj gitarja ime qaj e mos pusho,

Grasha ka mar rrugen e mesit

po shkooooo emsit po shko........

mentor-de
18.12.2009, 15:51:59
ne moshen e dashuris kur i mbusha njezet vjet
mes dhimbjesh morra rrugen vasho per ne gurbet ......mendoja mendoja ....si shkoj dashurija si humbi lumturia ......

Elira-Ks
18.12.2009, 16:10:05
...je gjysma ime ne kete bote
gjithecka cka une kame
nese nje dite me nuk do te jem
do shkruaj ne toke e jotja jame................

Kaqa_ch
18.12.2009, 16:11:38
unė do kisha cekė vetėm dy rreshta nga kėngtari i mirėnjohur Zyber Avdiu :D

vajzė mos t'morrsha unė
ishalla t'shkel traktori... hahahahahahaaaaaaaaaa diqahahahahahahahaha pash zotin a pernime po ekzisktoja kjo kang a hahahahahahahaahahahah

Kaqa_ch
18.12.2009, 16:12:34
...je gjysma ime ne kete bote
gjithecka cka une kame
nese nje dite me nuk do te jem
do shkruaj ne toke e jotja jame................
wünderschönnnnnnn uhhhhhhhhhh

Grasha_1
18.12.2009, 16:33:04
Mori Shkoder mon mizore (Shkurte Fejza)
pak na u duke
shume na dole

Terminatori1
18.12.2009, 19:43:57
Ma ha, Ma ha,Ma ha.... te Inxhes Sabile (gjyl) hahahaha

qendra
18.12.2009, 20:06:18
Moj e mira te bunari

hajde qiko se mka mar malli...........

LOLO
18.12.2009, 20:29:03
Nese sonte ndihesh vetem,
dhe ke frig te shohesh enderra,
shaj driten ndize zemren,
do t'me g mua mbrendaaaaaa!

Proverbi
19.12.2009, 16:50:51
Une nuk dehem me raki
As me vere nuk dehem une
Por me dehin buzet e tua
Ne te puthurat pa fund

LOLO
19.12.2009, 20:29:12
Dua t'puth ēdo nat,
dua t'ledhatoj ne shtrat,
hajde shpirto ti me mu
diten ta boj nat :)

Feni-X
20.12.2009, 17:11:26
Dua t'puth ēdo nat,
dua t'ledhatoj ne shtrat,
hajde shpirto ti me mu
diten ta boj nat :)


cka ka zogu qe po qan ....
..ka lan shpi ka lan vataneee.


tung lolo ,..kojk e mir a :-)

LOLO
20.12.2009, 22:27:28
oj lulija jo me limonaaaa oooooo a ma mire te na e te nonaaa oooo

ma mire ooooo te nana e te baba oooooo

se te burriiii krejt veq mu pom kqyrin ooooooooo :D

Fenix loqk kojk tybe :D

Feni-X
22.12.2009, 17:28:05
oj lulija jo me limonaaaa oooooo a ma mire te na e te nonaaa oooo

ma mire ooooo te nana e te baba oooooo

se te burriiii krejt veq mu pom kqyrin ooooooooo :D

Fenix loqk kojk tybe :D

po oj Lolo loqk je ti, edhe kojka, edhe nusja edhe limonat per ket dimen. hahahah

LOLO
23.12.2009, 07:30:47
Moj zeshkanja ime
shikimi yt me djeg si zjar
pran lumit qendrojm ne dy
ne zemer kem nje mall.......

Fenix ska bre me keng te vjetra, edhe pa nuse bojn ahhahahahha

JaGuArJa
28.12.2009, 16:03:19
Like sweet morning dew
I took one look at you
And it was plain to see
You were my destiny
With you I'll spend my time
I'll dedicate my life
I'll sacrifice for you
Dedicate my life for you

(methodman & mary J.)

LOLO
29.12.2009, 01:23:06
Faleminderit qe me le
sod mos qaj se ike dje

na na na na :D

Litta
07.01.2010, 13:37:59
Ich hatte schon längst keine Hoffnung mehr
Doch jemand hat dich geschickt, von irgendwo her
Du hast mich gefunden,
in der letzten Sekunde.
Ich wusste nicht mehr genau was zählt
Nur: es geht nicht mehr weiter, wenn die Liebe fehlt
Du hast mich gefunden,
in der letzten Sekunde...

LOLO
07.01.2010, 21:56:41
vetem 5 minuta e jo me shume
plotsoma deshiren
e mos fol ma shume :D

sunrise
07.01.2010, 23:28:46
phil collins
We know you really only wanna hear
The things we like to say
But if I said to you please don't do it
You do it anyway
Sometimes I know, we gotta be cruel
Be cruel to be kind
When I ask you, what you see in me
You say our love is blind

Cos only you know and I know
The things we mean to say
Only you know and I know
The things we mean to say

LOLO
08.01.2010, 07:06:25
Mos rrej sonte ti
i njoh enderrat e tua
urrej cdo fjal te embel qe ma thua :D

prishtinasi-pp
08.01.2010, 21:21:40
Hajde Qik e re ta dreqi Vizen C hahahahah

LOLO
08.01.2010, 21:25:59
hahaha a edhe te ju paska viza C a :D

prishtinasi-pp
08.01.2010, 21:27:39
Jo sdi sen une .


Turist jom

LOLO
08.01.2010, 22:00:43
ahhhahahhahha

sajzezo saj laro oooooooooo

Desara
18.01.2010, 12:45:11
..Rroka mandolinėn
...dola nė cardak
.....o mor cuni vogėl
.......c'mu ke ba merak

.........vaj vaj vj
...........gishtat me kajmak
.............ore cuni i vogel
...............mu ke merak

......rroka mandolinėn
........dola nė oborr
..........o mor cuni i vogėl
............mos ma ban me dorė

......Vaj vaj vaj
........gishtat me kajmak
...........o mor cuni i vogėl
.............mu ke ba merak

.........rroka mandolinen
...........dola ne qarshi
.............ore cuni i vogel
...............pse ma ben me sy

............vaj vaj vaj
...............gishtat me kajmak
.................o mor cuni i vogel
...................c'mu ke bo merak

Grasha_1
18.01.2010, 13:08:46
Shkon bylbyli heeej aman
O per hava tuj fluturu
Oh nal ta jap mor ni selam
Dashnores o me ja qu.

O vakt o vakt ,kenget e vjetra te dashnis kan qene me te vertet te mrekullueshme

qendra
18.01.2010, 13:12:12
Oj lulija jon me limona
a ma mire te na a te nana ......

Grasha_1
18.01.2010, 13:20:46
Ose
Oj Lulija jone me limana
Kush po vjen te na po i luhet nana

mentor-de
18.01.2010, 14:51:25
per ty une dote bej gjithqka qe ti kerkon
per ty do te jem krahu sa her qe don
eshte pak te them te dua
smajfton as kjo ti je engjulli im
je ylli qe ndriqon .........
......
mos gabo te shkosh mos gabo te me lendosh
ja ku jam zemer te tkam
per ty fal frymen qe un marre .....


....ti me morre mua me le pa frym ti me ben mua te vdes per tyyyy...........hmmmm tjaaaaa

Desara
18.01.2010, 23:12:50
Shkon bylbyli heeej aman
O per hava tuj fluturu
Oh nal ta jap mor ni selam
Dashnores o me ja qu.

O vakt o vakt ,kenget e vjetra te dashnis kan qene me te vertet te mrekullueshme


...Nystreti kendon aa ?

Grasha_1
18.01.2010, 23:23:34
...Nystreti kendon aa ?


E kendojne shume kengetar,por ma mire se Luan Hajra se kendon asnjeni,po spo mune e gjej.

trixi
19.01.2010, 00:58:58
Shehiddddddeeeee oj shehideeeeeeeee .......pe ngoj kangen e Proverbit.....

katilja_syzeze
19.01.2010, 15:00:37
Bjen tupani n`Kumanove
Po lujn qikat ne Tetove .....(Sa larg po e ndegjojkan tupanin qikat e Tetoves more)


eee djal djal ac tmira ikena tupanat na tkumanoves :D
qe edhe ne Tetov ndihen ata :P

katilja_syzeze
19.01.2010, 15:03:34
Dua t`puth qdo nat,
dua t'ledhatoj ne shtrat
Hajde shpirto ti me mua,
diten ta boj nat


Ghetto:
Po vi me plot shmek,
dostat i kom n`back
Femnat i kom lek,
e lekt i kom n`xhep
1 Get n`ket qytet,
Prishtina ka lezet.
S`jom a jom vet
cilen t`du e nxo shum leht
Mos fol po dridhma dridhma
Mos kqyr po dridhma dridhma
Mos rri po dridhma dridhma
Edhe ni here dridhma dridhma
Vibro vibro loqk
Vibro vibro shpirt
Vibro un qikaq di
Qe ku o Meda per dashni.

qendra
19.01.2010, 15:06:07
Prej zemani ooooooooooone
stom te drinit
lufton qeta ,ooooooooooo
e Ibrahimitttttttttttttt

LOLO
19.01.2010, 16:39:00
drejt mu ju tregu aq qe jum plak po jav harroj tekstat kengeve qe po i ndegjoj ter diten :D

Feni-X
19.01.2010, 17:17:03
pershesh honga, pershesh honga,..
Oooo me speca djegsa.

Special pershendes Agushin nga Livoci, Bajramin nga Rogocica edhe krejt Kamenicen ...oj Raki raki e zeza. :-D

talllava..ma shum s'po muj. hahaha

Desara
19.01.2010, 18:40:14
pershesh honga, pershesh honga,..
Oooo me speca djegsa.

Special pershendes Agushin nga Livoci, Bajramin nga Rogocica edhe krejt Kamenicen ...oj Raki raki e zeza. :-D

talllava..ma shum s'po muj. hahaha


.....kenga ime me e smut...

.......oj shehide kaj me lot a e man n'men shehide kur lujshim me top...me top t'kuq me top t'llastikut,neper arat e mixha sadikut....


http://www.youtube.com/watch?v=HmuXiDtMJhY

LOLO
20.01.2010, 07:30:05
une te dua me se shumti nbote

tash kam mbet me nje got ne dore

si ne enderr ti me vjen

mallin ti mu prap ma kthen........

Abetare
20.01.2010, 08:26:04
...dėgjoi kurfarė kėnge por pėrshėndetjet e kolegėve ...morgen , servus ....grüß gott...blla-blla ...

LOLO
20.01.2010, 09:32:39
Abetare jo une pa muzik nuk punoj kurre :D veq prej pleqnis ja kum nis mi harru tekstet ahhahahhaha

Desara
11.02.2010, 21:07:03
......e kush t'ka rejt,kush t'ka mashtru
..........shpirti jem a po vjen me mu
.............me pas dite me fluturu
..................kishe ardh ehh ti me mu
.....................te lutem i dashur mua me kupto
........................fjalet e huja ti mos i degjo...
...........................mire e din se sa te duuu


......po kendon Sinani tallava :D

qendra
11.02.2010, 21:13:56
Bija o ju bija lum ju qe ju ka shpija per nane e per babe motra e vllazni jan sheqer per shpi

Grasha_1
11.02.2010, 21:29:43
kur ta ktheva Kosov shpinen
e lash bore e gjeta dimen............kendon Dervish Shaqa


tung qendra & Desara
Desara qitash e paske gjet nje avatar per merak

qendra
11.02.2010, 21:33:07
kendoma kangen kosovare nana shum ka pas meshir qe se pa Kosoven e lire.

Desara
11.02.2010, 21:43:05
kur ta ktheva Kosov shpinen
e lash bore e gjeta dimen............kendon Dervish Shaqa


tung qendra & Desara
Desara qitash e paske gjet nje avatar per merak


Taman buze detit ehh ?

trixi
11.02.2010, 21:44:58
pershendetje Desara.......Mikja ime e shume e qmuar........une po ju lexoj teksin e kengve qe po i ndegjoni.....

Desara
11.02.2010, 21:47:25
pershendetje Desara.......Mikja ime e shume e qmuar........une po ju lexoj teksin e kengve qe po i ndegjoni.....

Halluuuuu trixitttt...wie geht's ??

Per ty dhe mua :)

http://www.youtube.com/watch?v=1Y7KThpa37A

trixi
11.02.2010, 21:49:52
Flm Mikja ime .................ehhhhhhh

http://www.youtube.com/watch?v=j8Bewo8SFrw

Fantastiku
12.02.2010, 00:23:01
kallma cigaren paja cka t'kalloj
kallma cigaren paja cka t'kallxoj
me ma idhnu nonen guhen ta shkurtoj
pej marakut ton zemra po me gufon
me ma idhnu nonen guhen ta shkurtoj
pej marakut ton zemra po me gufon


une nonen tone nuk do te idhnoj
une nonen tone nuk do te idhnoj
do ti qes kafe qaj me limon
prej merakut ton zemra po me gufon
do ti qes kafe qaj me limon
prej merakut ton zemra po me gufon


N'sabah heret qohem e pastroj
N'sabah heret qohem e pastroj
dreken do tja boj e shtratin do t'ja shtroj
pej marakut ton zemra po me gufon
dreken do tja boj shtratin do tja shtroj
pej marakut ton zemra po me gufon

Desara
12.02.2010, 14:24:21
Dola n'bashqe po lotoj
ne hijen e thanes
une neser nuse shkoj
po ndahem prej nanes
....ah po digjet zemra ime
.....qysh me lan familjen time
......digjet digjet zemer shkreta
.........ne shtepi t'huj qysh kalon jeta.

katilja_syzeze
12.02.2010, 17:33:01
Mmmm whatcha say, (whatcha say)
Mmmm that it's all for the best?
Of course it is
Mmmm whatcha say,
Mmm that you only meant well?
Well of course you did
Mmmm whatcha say, (whatcha say)
Wha- wha- wha- wha- what did she say

[Verse 2]
How, could I live with myself
Knowing that I let our love go (love go)
And ooh, when I do with one chance
I just gotta let you know
I know what I did wasn't clever
But me and you were meant to be together

[Hook]
So let me in (let me in) give me another chance (another chance)
To really be your man
Cause when the roof caved in and the truth came out
I just didn't know what to do
But when I become a star we'll be living so large
I'll do anything for you
So tell me girl

[Chorus]
Mmmm whatcha say,
Mmm that you only meant well?
Well of course you did
Mmmm whatcha say, (whatcha say, whatcha say)
Mmmm that it's all for the best?
Of course it is
Mmmm whatcha say,
Mmm that you only meant well?
Well of course you did
Mmmm whatcha say, (whatcha say, whatcha say)
Wha- wha- wha- wha- what did she say

JaGuArJa
25.02.2010, 16:14:50
You movin bricks but you better take it easy
Here’s a tip, you’re too flashy
I don’t tip twice, but you best friend he DT
And that dog sniffin in the back ain’t Lassie
And I ain’t rhymed in a minute, but ya’ll ain’t catch up
And that ain’t blood on your shirt, man that’s ketchup (That’s ketchup)
Picture Clef getting a writer to give him help
I’d rather kill myself become a ghost and write for myself (OH MY GOD!!)(***see C)
Cuss I’m the top celebrity, top celebrity, top celebrity, MC (Bing!)
I flow for the thugs, gypsies, and hippies (Bing!)
A ghetto maestro with a Nat Turner flow (Bing!)
Malcolm X come out, hit the Klu Kulx Show (SHOOWOOWOO)

Chorus
I see you looking but you better take it easy
Tell your goons that they better take it easy
Here’s come the rocket launcher, take it easy, take it easy, you better take it easy (Lauryn: too sleazy)
Too much ex mami, take it easy
Good with the sex you'll be like take it easy
Ay papi, mami take it easy, take is easy, you better take it easy

-> Fugees- Take it easy :D

thellenza-II
26.02.2010, 18:47:59
Une jam vjaz lozonjare heeeej
dhe e dua jeten shume,
ndersa ti me flet per pare
dhe per toka ne katund,
Ti qe vjen dhe ma pret rrugen
ja fut kot me te vertete,
ke kujdes se po then hunden,
sepse une s'jam mendjeleht,

Ti gabon se s'me njeh mua
mos u fryj se s'ke haber
sa peshon fjala te dua,
Po ta them perfundimisht,
hiq kravaten qe ke n'fyt
tani flas shume sinqerisht... ..
... .. .. . .

Litta
04.03.2010, 20:42:21
Es zu malen fehlen die farben
dich zu beschreiben fehlt das wort
mir fehlt die sprache dir zu sagen
was du mir bist und so weiter und so fort
und je mehr ich das begreife
desto grösser wird der drang
dir zu erklären, dass ich bezweifle,
dass ich dich je entbehren kann

es auszusprechen fehlt der leichtsinn
dich zu zeichnen fehlt der stift
mir fehlt der geist um zu begreifen
wie wundervoll du bist
und je mehr ich das verstehe
desto mehr will ich mitteilen,
dass du das beste bist am leben
bevor du kamst war ich allein

dich zu besingen fehlen die töne
es aufzuschreiben fehlt das blatt
wie ist das unbeschreiblich schöne
festzuhalten das ich hab“
und je mehr ich an dich denke
desto deutlicher wird klar,
dass seitdem ich dich kenne
nichts mehr ist wie es mal war

Desara
05.03.2010, 14:15:50
Te deshta me hakikate
...te cmova mikesh te shtrejt
.....mirepo paskem qen pa fat hej aman
.......ma punove pa te drejt
.........nuk e di se t'kam bezdis
...........une te pata me kimet
.............qofsh e lumtur ti moj mike aman
.................per mu si te jen kysmet

*ylli
07.03.2010, 03:41:49
O jan te mire s'ka me s'ka
Oh kush ka vajza boten ka
O jan per moter per t'vlla
O jan per nene e per babe
O jan sherbet per bakllavaDjali nusen merr e shkon, nane e babe pak i largon!

Grasha_1
07.03.2010, 15:51:53
Jam kah e shiqoj tv Erenikun dhe po kendojne kenge shume te bukura nje sofer e Pejes

mentor-de
08.03.2010, 15:54:00
istogasje kush pe knojka ket keng ??

sunrise
08.03.2010, 22:27:47
She always dreamt of a fairytale life
And all the things that your money can't buy
She thought that he was a wonderful guy
Then suddenly, things seemed to change
It was the moment she took on his name
He took his anger out on her face
She kept all of her pain locked away

Oh mother, we're stronger
From all of the tears you have shed
Oh mother, don't look back
Cause he'll never hurt us again

So mother, I thank you
For all that you've done and still do
You got me, I got you
Together we always pull through
We always pull through
We always pull through
Oh mother, oh mother, oh mother

It was the day that he turned on the kids
That she knew she just had to leave him
So many voices inside of her head
Saying over and over and over,
"You deserve much more than this."

She was so sick of believing the lies and trying to hide
Covering the cuts and bruises (cuts and bruises)
So tired of defending her life, she could have died
Fighting for the lives of her children

Oh mother, we're stronger
From all of the tears you have shed (all of the tears you have shed)
Oh mother, don't look back
Cause he'll never hurt us again (he'll never hurt us again)

........

Grasha_1
09.03.2010, 22:44:20
Oj Dudi Oj Dudi e,po kendon Sinan Vllasaliu

Litta
26.04.2010, 20:30:02
... nese sonte ndihesh vetem, dhe ke frike te shohesh endrra,
shuaj driten ndize zemren, do te me gjesh mua mbrenda ...

JaGuArJa
26.05.2010, 15:55:22
e shikoj qiellin me fluturuaaa, oj Kosov sa shum te duuuaa...oj Kosov ooo sa shum te duaa :D :D

bekir
26.05.2010, 15:57:06
Sinanin pe ngoj ama se di qa o tu knu.. veq mir mir o`

JaGuArJa
26.05.2010, 15:59:43
Sinani thot: prap po me shkoooon jeta....naten rri e diten flej....oo

thellenza-II
26.05.2010, 18:41:05
..loqka ime ty t'kam ne zemer,
une nuk dua tjeter femer,

dielli s'lind, hana s'ndriqon,
se ti zemer me mungon,
fati im eshte fati yt,
hajde e loqk e mos me mbyt..

Litta
29.05.2010, 23:40:52
You and I must make a pact
we must bring salvation back
where there is love
I'll be there

I'll reach out my hand to you
I'll have faith in all your do
just call my name
and I'll be there

...

Nositi
02.06.2010, 13:42:23
Nuk e dimė se ē`tė pėlqejmė
nuk e dimė se ēfarė kėrkojmė
nuk e dimė se kė urrejmė
nuk e dimė kė dashurojmė...

KAMARIERI
03.06.2010, 00:59:37
Vajz mos te marrsha ty
Mu um shkelt traktori

euuuuuuuuu po kang e mir

*ylli
03.06.2010, 01:01:15
Dashuria shuhet ne heshtje
Si thahet trendafili ne etje
Tani kam nevoj per buzeqeshje...

Katrahura
03.06.2010, 08:51:33
ore i keq o i shtremt o i zi,tybe n'zotin nuk t'mar ty..
ore i keq o i shtremt o i zi...

Abetare
05.06.2010, 21:15:23
Perrshesh hangra perrshesh hangra

o me speca t'djegste eeeeeeeeeee ...


Sa kamb i ka dhia ...


Oj cigare oj cigare ty te kam shok qe t'blej me pare ..

*ylli
06.06.2010, 18:04:07
Pa kalu hala mire vapa
Dardha paska bishtin mbrapa.
Pse i paska jeta k'to
Mos te raft se s'ke qi bo

Andrra
18.06.2010, 15:03:14
Dola n'bahqe me mbledh lula,lumi une po vjen pula...
....ajo pula me krah te zi--ee,hije tė paskan qato dimije...
....hije t'paskan dimit e gjona,kur po rina oo sonte promaaaaaa
.........ku po pijna sonte proma...

thellenza-II
18.06.2010, 23:16:11
Let me die with you,
let me fly with you,
let me love you
and hould you,
over and over again..

..yes over again.

Lerm te vdes me ty,
te jetoj me ty,
lerm te digjem ne flaket e zjarrit
qe ndezem te dy..!

LOLO
19.06.2010, 00:18:33
Fjalet e tua, syt e tu te shkruar!
Ma moren mendjen, me roberuan!
Ah kjoesht qudi!!!

Djalo ti me ben, djalo ti me ben magjiiiiiiiiiii!

piknik
19.06.2010, 12:47:38
ani mori qika o qa me kallxue
se msn-nat po dona mi nrrue
se msn-nat cilla po don mi nrrueeeeee

qe qeto pi ngoj ish kong e re tash ish dal :D;)

trixi
19.06.2010, 12:53:41
..Piknikun e paska rrok zhegu......hin nder hije se pot kall dielli Piknik........

thellenza-II
28.06.2010, 22:43:09
4 jete me i pase,
kater kater,
veq ty t' kisha dasht,
veq per hater,

4 zemra moj
4 zemra ty t'i kisha fale,
nder gjitha femrat,

je shqiponje qe hec tokes,
floket t'i hedhe era
se m'i more mendt prej kokes,
ty te vraft pranvera,

Jetmiri
29.06.2010, 01:09:48
SHQIPERIA esht atdheu im,

etj

etj

etj

etj

etj

etj.

Jetmiri
29.06.2010, 09:24:23
4 jete me i pase,
kater kater,
veq ty t' kisha dasht,
veq per hater,

4 zemra moj
4 zemra ty t'i kisha fale,
nder gjitha femrat,

je shqiponje qe hec tokes,
floket t'i hedhe era
se m'i more mendt prej kokes,
ty te vraft pranvera,

Jo moj sban me nem ,kur nuk esht fati yt-gjyna.do lutem te jesh ma mire.

thellenza-II
29.06.2010, 19:34:09
"..nje cope tekst nga kenga qe jeni duke degjuar.."
Nuk po nemi.. metaforė eshte.. pranvera nuk vret! Lutemi te gjithe per veteveten, ma se miri. :rolleyes:

E 5 gishta moj,
qe ka dora,
Me ty i kisha lidhe
5 kunora,

e keta dy sy,
qe i kam ne balle,
i kam per me t'pa ty,
oo sa t'jam gjalle,

je shqiponje qe hec tokes,
floket t'i hedhe era
seq m'i more mendt prej kokes,
ty te vraft pranvera,

Jetmiri
30.06.2010, 00:47:41
Fol cka ta do zemra-

nese sote vjen afer meje,
dije mire se cka pres prej teje,
shume kam qef me tpa sy me sy e me lujt vec me ty,

etj .

thellenza-II
30.06.2010, 20:58:18
Amaaaan, aman o moj syn o zi,
po vdes,
o vdeksha moj une
per ty..

LOLO
30.06.2010, 21:46:27
Nese sonte ndihesh vetem
dhe ke frige te shohesh enderra
shuaj driten ndize zemren
Dot me gjesh mua mbrenda.!!!

sunrise
01.07.2010, 09:50:38
prej jashte jom ka ngoj muzike :D

ishalla nuk do bjen shi kur te vij tek ti me te marr :D .... ma shume spo e di

Frymori_
01.07.2010, 10:26:41
...Nuk po ja di testin se Bethovenin e kam lshu qety po mi qetson nervat.

thellenza-II
05.09.2010, 11:15:12
..mendt e kres po mi lun
mu mendt kres,
me kepuce ti kur kercet,
ma pelcet zemren mua
ma pelcet,
S osht cudi me me plas mu,
s'osht cudi,
se une jam nje djale i ri,
djal i ri e pa martue,
tjeter send ne jete spo due,
veq si ty ta kishe i grue..
.. . . ....

Gurke
05.09.2010, 14:58:32
Me t'vertete pata gabuar
kur mendova te mos vajtoj
mirpo zemra sme ka duruar
syrin tat moj kur t'shikoj.


Shume me mire te mos isha gjalle
se k'shtu smundem me te duroj
nje fjale e jotja- ma zgjon
shpirtin ........... lule moj !

Lule ti- lule moj po i lus zotrat e dashuris
qe ty edhe nje here te perqafoj !

E nese kete nuk e perjetoj
te beje te fala nga nga Ferri
se as Ferri dhimbjet e mija nuk mund ti sheroje !!

LOLO
05.09.2010, 20:25:55
Fjalet e tua syt e tu te shkruar
ma moren mendjen me kan roberuar
ah kjo eshte qudi
djalo ti me ben djalo ti me ben magjiiiiiiiiiiii

hapi kraht veq nje qast
ndjenjes tende ti flas
do ta bej te me doje
nanananana

Andrra
22.09.2010, 11:12:06
...........aiiiiiiiii lulėzoj fushaaaa...aiiiiiii lulėzoj maliiiiiiiiiii

Yllėza*
22.09.2010, 11:32:16
One Night Only

You want all my love and my devotion
You want my loving soul right on the line
I have no doubt that I could love you forever
The only trouble is, you really don't have the time
You've got one night only, one night only
That's all you have to spare
One night only, let's not pretend to care
One night only, one night only
Come on big baby come on
One night only, we only have 'til dawn
In the morning this feeling will be gone
It has no chance going on
Something so right has got no chance to live
So let's forget about chances, this one night I will give...

qendra
22.09.2010, 11:37:40
Moj e mira te bunari....

Andrra
22.09.2010, 11:58:25
...tė deshta me hakikat...
.........te ēmova mik t'shtrejtė
...........mirepo paskem qenė pa fat
..............c'ma punove,pa tė drejt..
.................njė kujtim qė ma ke dhanė
...................po e ruj me dashuriiiii
.....................do ta kujtosh fukaran
........................megjithese m'ke mare mėriiiiii

sunrise
22.09.2010, 14:26:28
My dream is to fly
Over the rainbow so high
My dream is to fly
Over the rainbow so high
My dream is to fly
Over the rainbow so high
My dream is to fly
Over the rainbow so high

thellenza-II
25.09.2010, 12:36:26
..dielli s'lind,
hena s'ndiēon,
se ti zemer me mungon,
fati im eshte fati yt,
hajde loqkė e mos me mbyt.

Hitman
25.09.2010, 17:12:09
Moj mikesha ime e pare
Dashurine time do ta kuptōsh kur takohemi ne ate bote
Pa genjeshtra dhe pa lot
Jam ai jam qe dua te jem keshtu linda dhe do vdes dhe do vdesssss....Shume kerkova une nga ti dashurin time do ta kuptosh
Mos mendo se do te kesh frik ne takimin tone ne amshim................
Jam ai jam ai qe dua te jem
keshtu linda dhe do vdesss ...

Andrra
27.09.2010, 14:48:58
....moj Hatixhe me shami t'kuqe
........neser mbrema do t'shkosh nuse
.........floket e kuqe mi shitofte zana
..........qysh s'mu dhimten baba e nana

thellenza-II
09.10.2010, 11:40:49
ti mund t'me kesh ne dore,
kur flet e nuk benė zhurmė,
kur ecė neper boreė,
e s'len gjurmė..

Litta
30.11.2010, 12:45:04
oooh tannenbaaaum oooh taaannnenbaummm, wie grüüün sind deeeeine bläääätteeer ...

Andrra
05.01.2011, 21:54:08
...tė deshta me hakikat...
.........te ēmova mik t'shtrejtė
...........mirepo paskem qenė pa fat
..............c'ma punove,pa tė drejt..
.................njė kujtim qė ma ke dhanė
...................po e ruj me dashuriiiii
.....................do ta kujtosh fukaran
........................megjithese m'ke mare mėriiiiii


.................:d

.........................:d

Proverbi
08.01.2011, 23:04:25
Kthema Zot,
Kthem kohen
Dua ta takoj
T'lutem Zot
Edhe nje here dua ta perqafoj
Ti them se nuk kam ndryshu
Ti them se nuk e kam harru
Ti them se ende e du
Dhe me shume e du

Andrra
05.05.2011, 15:24:47
....ma vune kamėn pa t'drejt.su tregove moj zemėr gjanė..
........unė tė ēmova shumė tė shtrejte,ti e din t'pata thėnė...
..........vet me more me t'mire me deshirė,plot bujari
............po tash ti pse s'ke meshirė,pse ma hedh pėr bukuriiiii

Frymori_
06.05.2011, 11:34:15
So sweet,
So beautiful
Everyday like a queen on her throne
Don't nobody knows how she feels
.....Lady one day it'll be real
She moves,
she moves
like a breeze
I swear i can't
get her out
my dreams
To have here
shining right
here by my side
i'd sacrifice all them tears in
my eyes.........

JaGuArJa
25.05.2011, 15:50:47
lej, lej let kallen..lej lej let kallen..say KAOS in da house, KAOS in da house..krejt po xhelozojn, un ja boj f*** it man.. :D

Andrra
10.09.2011, 19:52:59
...po me thuajjjjj nje fjale cfaredo qe te jeteee...
.........ta degjoj ate ze te embel...
............ti me ben te pij sonte,goten do ta thej per hire te bukuris tende....

JaGuArJa
13.09.2011, 16:59:14
Actions have reactions, don't be quick to judge
You may not know the harships people don't speak of
It's best to step back, and observe with couth
For we all must meet our moment of truth.

Your image and your business, were truly not done right
Throw up your he-Allah-I now, divine saviors
You got no hand skills there's no security to save ya
No pager, no celly, no drop top Benz-y
I came to bring your phone hip-hop, to an ending
My art of war will leave you sore from the abuse
Cause you must meet your moment of truth.

Andrra
12.10.2011, 15:18:43
.....nga ajo natė e vetme n'shtrat,e lodhur zemra ndihet n'vaj
...........nga ajo natė e vetme n'shtrat..me merr malli syte e tij pe ti pare
............se e doja e doja une si nje shok e jo me shumeeeeeeeeee

Frymori_
12.10.2011, 15:19:35
Hus gona saa aajv dhe volrd tonaa jttttt :P

LOLO
12.10.2011, 19:53:21
(Everything I Do) I Do It for You Original

Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search...

JaGuArJa
19.10.2011, 14:21:14
sen gigidum killerraaa...yala gödöm qingelaaa....yakallarsam...mpppppuq :D :D

prishtinasi-pp
19.10.2011, 18:34:30
Gjithmon me Zemer qe nga Vegjlija
gjaku i kaltert esht ne vena te mija
krenare ne zemer oo Prishtina
nese te duhet ,zjarr per ty hina na

:D:D


http://www.youtube.com/watch?v=gUG4SA-Lzfk

Frymori_
21.10.2011, 20:45:51
Se di E di Njoh meshkujt si ti :D

JaGuArJa
24.10.2011, 11:25:39
Malli mka mar, sa qe n'dhomen tem nuk maj mé Kalendar, ma thuj veq nje fjal..a thu kur ki me ardh? Shkojn ditet, stinet, vitet e un t'pres ty..deri sa qiri Naimit shkrihet :D

Nositi
25.10.2011, 00:02:31
...S`e kam tė lehtė t`i kujtoj unė tani
ato vite qė kanė mbetur larg
ēdo gur i rrugės fjalėt tona i di
si munde vallė t`i kesh harruar
kur zemra nuk tha harro
ishe ti qė shkele dashurinė
mos mendo se bashkė me ty jo, jo
humba unė dhe lumturinė

Ti zemrėn time nuk e njohe dot
ajo kurrė nuk pranon vetmi
ti veē mund t`i bėhesh aortė
njeriu jeton pėr njė dashuri...

JaGuArJa
08.11.2011, 11:23:25
Boy you know you love it
How we're smart enough to make these millions
Strong enough to bare the children
Then get back to business
See, you better not play me
Don't come here baby
Hope you still like me
** pay me!

My persuasion can build a nation
Endless power
Our love we can devour
You'll do anything for me.

Who are we?
What we run?
The world!

gjithesia
11.11.2011, 13:29:14
...Ken lee ,
No one ken to ken to sivmen
Nor yon clees toju maliveh
When i gez aju zavateh na nalechoo more
New yonooz toongat molinight
Yon sorr a shooo
Yes ee shooo ,oooKen lee
Tulibu dibu douchooo
Ken lee
Ken lee meju more.

shpresa_pej
18.11.2011, 23:17:00
Capital T u bo vone


......
Boll veten e kom munu
se ty tkom dasht shum
gjithqka tash ka perfundu
sun um gjon kerkun
ti ske dit mem vlersu
vetja teper ty tka pelqy
e tash sjom mo me ty
qka ke hup e ke keputu
tashhhh shum von tashhh shum vonnn u bo per TY
....
...
..

trixi
19.11.2011, 00:25:05
..ti aspak nuk pate gjynah per trupin tim,
asnjehere sme knaqe me mbushe hidherim

..

Andrra
02.12.2011, 22:06:15
..po tė pėrbej pashė perendin..ti qė m'je si molla n'gem
....aman aman ta kam njoft moj bukurin,qysh se t'ka lind nana dje
................sytė e mijjj kjajnė e s'pushojnė...qajnė e rrjedhin si burim
.........................aman aman.a mendon se ke me vdek eeee...
............................dheu i zi ka met mbulu...

*ylli
02.12.2011, 22:09:15
..as une s'erdha nga Mergimi.
.as une s'erdha nga Mergimi.

..Pa ty koha nuk kalon
..as ne mesazh as telefon

kenge e bukur e Shaqir Cervadikut

shpresa_pej
10.12.2011, 00:09:46
Ndoshta gavoba,vone e kuptova se luan me mua dhe fatn tim,,,
ndoshta gabova, pse un lejova kohen me te mire ta kushtova ty...
netet kalojn dhe nuk kthehen me, marin me vehte mashtrimet tua..
ti mere boten gjere e gjat, nuk do te me gjejsh jo askund mua...

Andrra
15.12.2011, 13:59:25
..hanim ne qershiii e qonim dashuriiiiii
....sa me doje tiiiiii e une t'mbaja n'gjiiiiii
.........ahaaaaaaa ahaa sa e sa qershiii
............ahaaa ahaaa puthje e dashuriiiiiiiii

Gjiki
15.12.2011, 14:54:08
per me hanger nuk jom veq me m'pas mbajt pak n'gji se :D

Fantastiku
15.12.2011, 23:58:29
kur ta ktheva stina shpinen
te lash vere e te gjeta dimen :D

SUNSHINE_B
16.12.2011, 00:04:49
Si lugat i vogėl je :D
...........

Grasha_1
16.12.2011, 00:13:50
Hahahahaha
Si Dukat i i vogel je,jo si lugat,ani ne kete kohe lugatin e permen.
Pershedetje zonje


Kurse une po e ndegjoj kengen
Q“me ke dale ne penxhere

prishtinasi-pp
23.12.2011, 15:38:10
Ky sen o per ni pllum qe lypa gjethkun
Kqyra tjeterkun po nuk gjeta kerkun
Ku je llokum koke Unik sikur une
Qasi katunari qe e don ate katun
Ku jon dhipat ma t'mira me trupa bum

Krejt mashkujt e planetes kur t'i shohen qohen n'kom
P'e ni veten si Sinan Vllasaliu
Jom trimi ne gyrbet qe pershendet shokt e vet
Hej o nene ,Prishtina, rakin pe pina

Tu menu per diten qe kthehem, atje vina
E ktyne tjerve veq inatin pi ja shtina
Se je Numer Njo qysh t'kom thon, krejt e dina
Edhe tjera vene mire e di

Veq diqysh po m'vjen me kesh
Kur po shtyhen me Prishtinali
Pajtohu shoku jem, mos t'vjen inat prano
Tona venet jon xeher veq Prishtina Numer Njo

http://www.youtube.com/watch?v=tWtidzDrB-E

*ylli
24.12.2011, 23:19:26
.
..u vesha Kuq e Zi,
..u nisa per Shqiperi.
..amanet Baba m'ka lan.
..nje Flamur me e pru n'Tirane.

..e kam emrin shqipetar,
..e dua bashkim kombetar.
..ose sot, ose kurre.
..na bashkon nje Flamur.

Andrra
25.12.2011, 12:38:27
Besen tende ma ke dhen
....me fjale tende me ke thene
......ne mendime do te mbaj
......puthjet tona nuk harrohen
.......do ti ruajme ne te dy
.......zemrat tona nuk largohen
........ une te dua vetem Ty

*ylli
26.12.2011, 05:38:31
..hap e hap, qap e qap,
..ben e nuk me kap.
..hap e hap. qap e qap.
..djale me re rehat.
..kot e ke, pse s'me le,
..fjalen nuk ta jap.
..djalo, lerme ti rehat.

Fantastiku
26.12.2011, 22:56:57
On bended knee is no way to be free
Lifting up an empty cup, I ask silently
All my destinations will accept the one that's me
So I can breathe...

Circles they grow and they swallow people whole
Half their lives they say goodnight to wives they'll never know
A mind full of questions, and a teacher in my soul
And so it goes...

Don't come closer or I'll have to go
Holding me like gravity are places that pull
If ever there was someone to keep me at home
It would be you...

Everyone I come across, in cages they bought
They think of me and my wandering, but I'm never what they thought
I've got my indignation, but I'm pure in all my thoughts
I'm alive...

Wind in my hair, I feel part of everywhere
Underneath my being is a road that disappeared
Late at night I hear the trees, they're singing with the dead
Overhead...

Leave it to me as I find a way to be
Consider me a satellite, forever orbiting
I knew all the rules, but the rules did not know me
Guaranteed

Andrra
28.12.2011, 23:33:41
......sonte eshte nata jote,luj qiko luj
.......ban me dore e ben em sy
........luj me mua luj,mosu ndal aspak
.........do ta marre unė zemren tende pak e ngapak
..........do ta mare une zemrennnn tende pak oo ngapakkkkkkk

sunrise
29.12.2011, 16:00:50
Games, changes and fears
When will they go from here
When will they stop
I believe that fate has brought us here
And we should be together babe
But we're not
I play it off, but I'm dreaming of you
And I'll keep my cool, but I'm fiendin'.....

JaGuArJa
29.12.2011, 16:43:43
Ti dhe un, nje shpres e pafund, ti dhe un nje dashuri pafund..nananananan :D

Grejzi
29.12.2011, 19:39:19
Po ngoj shqip :D

Rrrjedh e rrjedh ti lot prej synit
se nje jete me rrjedhe ke prite
Po m'jet mall qe nuk pikove
ne vendlindje, ku jam rrite

Rrjedhe o lot e m'liro shpirtin
qe n'ket trup peng eshte nxane
Veē nje vorr me pase nder hije
ku m'pushojne babe e nane...

Halle-halle plot kjo jete
prej se nisa kurbetin
Halle halle me shkoj ymri
kujt t'ja la une amanetin.

thellenza-II
08.01.2012, 16:17:35
..njėsoj ti njėsoj unė,
malli shtohet veq ma shumė,
njėsoj ti njėsoj unė,
se dashnia s'ka sapun..

Fantastiku
10.01.2012, 22:10:52
Cka po do met k'nu zemer
Apo vjen me mu zemer
Hajde me mu zemer

mentor-de
11.01.2012, 20:11:40
Fjala e fundit nuk u tha
mbetem ne pa nje kujtim
ēdo njeri e ka nje fat
fatin tim une nuk e di


isha vdek ty mos met pa
ikee, ne zemer me ke vra

isha vdek ty mos met pa
se ne zemėr mė ke vra

......

Rea_
20.01.2012, 15:49:12
Oj hatigje oo po te kan qika
Kajt e plast o kopilica
Oj hatigje o po te kan djali
Kajt e plast,e shnosh jarani.

Gjiki
20.01.2012, 15:55:02
oj lulijaaaa joooone me limanaaaa ooooo
kush naaaaj ka inaaati ju kiiiiift naaaaanaaaa oooooooooooooo :D

thellenza-II
24.01.2012, 21:15:02
..mos me prit ne parkun mbi qytet,
ku na u nis kujtimi ato netė,
ku dora mbi dorė mė nuk rreshqet,
t'gjitha i nise dhe i vrave vetė...

Nositi
31.01.2012, 11:10:36
U largove si nė ėndėrr
doja tė tė shihja prapė
tė thirra, gjethėt u drodhen
e dinin, ti ishe larg

Ti s`mė dėgjove, jo
kur unė me mall tė thirra
veē njė emėr pėshpėrisnin
ndjenjat e mia

Nuk ju zemėrova jo, pranverės
pėr rrugėt plot gjallėri
nuk e qortova dot, jo
edhpse s`tė gjeta ty...

shpresa_pej
04.02.2012, 11:49:26
Now and then I think of when we were together
Like when you said you felt so happy you could die
Told myself that you were right for me
But felt so lonely in your company
But that was love and it's an ache I still remember
.....
....
.....
Now you're just somebody that I used to know
Now you're just somebody that I used to know
Now you're just somebody that I used to know


http://www.youtube.com/watch?v=v6GhRSowlu4&feature=fvsr

prishtinasi-pp
11.02.2012, 17:44:36
Jemi Rrit neper n'udhkryq t'civilizimeve , ne toke trillimeve
ku vendasi legjitimohet permes spastrimeve
Ku krrali e Sulltani ta korrin hale frutin n'are
me kohe jon ba poltikan e n'tender mbillin fare .

Me kohe , e kan nderru stilin jon armatos me tesha kat
Ni krevat si kanop ne fyt <Proud to be> teknokrat
me kohe jon mbush sherr, po nuk po e din me mshef marren
A thu jom kurban ? E te kasapi po e lypi qaren ?

10 vjet mbas lufte hale me kryp ma sherojn varren
t'qivsha garen elektorale , kandidat me tetvjeqare
Qdo vjet kcehet shota ,me premtime te kota per vota
me dore teme jepet kokrra , e fiton e s'ames rrota .


http://www.youtube.com/watch?v=Gvne_W-VZww&feature=player_embedded#!

JaGuArJa
13.02.2012, 10:29:49
The blind stares
of a million pairs of eyes
lookin' hard but won't realize
that they will never see
the P

(You must be goin' blind)

JaGuArJa
14.02.2012, 09:50:35
Ready or not, here I come, u can't hide..I'm gonna fiiiind u :D

dr.rrumullaku
14.02.2012, 13:03:37
mos mendo se je largue...

Grejzi
20.02.2012, 20:19:25
Shfletoj gazetėn

….Lexoj deklarata nga disa patriot
Gazetarė, shkrimtarė, poetė e budallė
Vuajtjet e tyre pėr komb janė pa ndalė
Kur t’folsh me ta tė doket vetja shka….http://www.youtube.com/watch?v=9mXEL32j450

dr.rrumullaku
21.02.2012, 12:41:00
...qielli sjell shi,deti sjell lotė...

prishtinasi-pp
29.02.2012, 10:11:39
U bonen shum vjet , e un hale ne shpi sjom kthy
e ty deri tasht te jan tha lotet n'sy
e un krejt tjera prioritete n'kry
Per me u kthy gati krejt shpresat mshel n'dry
veq edhe jeten spo e marre ma me te keq

Presim edhe pak e dikur thojm qe u ndreq
bash per keta arsye jetoj shum i qet
Qdo dit e shijoj si dhurat ne kete jete
E di une hale luftoj per sukses
Veq nese nuk arrije , asnjeher s'hi ne stress

E di ski qka m' kallxon per havera
te rritur ne varferi , me anderre Milonera
fati na largoj sikur gjethet era
E Nanat na presin me lot ne sy te dera
E shoh ne pasqyre pikon nje lot burri
i thyer mos thuj , jemi ma te fort se guri .


http://www.youtube.com/watch?v=Y_S5-lyYMrU&feature=relmfu

JaGuArJa
29.02.2012, 10:52:39
..the best teachers, were my enemies...

latina_girly
29.02.2012, 11:35:16
lulije belholla belholla i e o, o boll i kerkove ato molla ooo :D

Nositi
21.03.2012, 12:25:04
......

Nė jetėn time shumēka shijova
pikėllimin, problemet dhe vetminė
kėrkova gėzimin, por s`e gėzova
kėrkova ėndrrėn, por s`e ėndrrova...

...e kur pas vetes asgjė nuk sheh
vetėm brenga dhe hidhėrim
hakmerrju t`kaluarės me harresė...!

Nositi
29.03.2012, 10:52:54
...mė ka marr malli, mė ka marr
nė dhomėn time s`mbaj mė kalendar
e grisa e bėra copė e ēikė
kush bėri muajtė nga tridhjetė ditė...

Rea_
30.03.2012, 22:22:58
Pikon loti ne mesnate,se ti ike per tmos u kthyer me..

Ndriti
30.03.2012, 23:32:23
Prane shtepise sate moj vashe
nje djale po vajtonte
Per dashurine qe kishte pasur me ty
ooo syn o zi
Ndoshta eshte prekur nga ti
moj dashnore
Prandaj po rrinte prane poortes i varfun
me t`pamun me syy
...

Ndriti ! : )

Andrra
04.04.2012, 16:08:54
....eeee kuuu po knojneee ooo dy bylbylaaaaaaa

JaGuArJa
05.04.2012, 11:21:49
Come after us, best be complete
My enemies your enemies
Cause you ain't ever had a friend like me
Nobody knows where we'll be
My Enemies your enemies
Cause you ain't never had a friend like me

You ain't ever had a friend like me

shpresa_pej
07.04.2012, 11:14:45
At first I was afraid I was petrified
Kept thinkin' I could never live without you by my side;
But then I spent so many nights thinkin' how you did me wrong
And I grew strong and I learned how to get along
...
....

I will survive
For as long as I know how to love I know I'll stay alive;
I've got all my life to live,
I've got all my love to give
And I'll survive,I will survive, I will survive.....


http://www.youtube.com/watch?v=z0GpEH1rBRs

Nositi
12.04.2012, 12:20:12
...Some say love it is a river
that drowns the tender reed
some say love it is a razor
that leaves your soul to bleed

Some say love it is a hunger
an endless aching need
I say love it is a flower
and you its only seed

It's the heart afraid of breaking
that never learns to dance
it's the dream afraid of waking
that never takes the chance

It's the one who won't be taken
who can not seem to give
and the soul afraid of dying
that never learns to live

When the night has been too lonely
and the road has been too long
and you think that love is only
for the lucky and the strong

Just remember in the winter
far beneath the bitter snow
lies the seed that with the sun's love
in the spring becomes the rose!

Frymori_
13.04.2012, 21:37:49
Call me, I'm feeling so lonely, I'm lost without you
Call me, all I'm asking is to hold me, just one more time

Sleepless nights, with sweating agony
thinking how it all went wrong for me,
baby please, my life depends on you,
there's one else, I'm still in love with you

Call me, I'm feeling so lonely, I'm lost without you
Call me, all I'm asking is to hold me, just one more time
please call me, I'm feeling so lonely,
I need to hear your voice, call me all I'm asking is to
give me, one last chance

Cause I know, I'm nothing without you
I know, you're all that matters
I know, you're the only one baby
I know, don't let me down

Playing our cds, going through our photographs,
its breaking my heart, baby whats wrong with us,
its half past three, and I can't sleep tonight,
I'm thinking of you, just like I did last night

Call me, I'm feeling so lonely, I'm lost without you
Call me, all I'm asking is to hold me, just one more time
please call me, I'm feeling so lonely,
I need to hear your voice, call me all I'm asking is to
give me, one last chance

Cause I know, I'm nothing without you
I know, you're all that matters
I know, you're the only one baby
I know, don't let me down

Nositi
25.04.2012, 12:37:16
...Pėrmbi za qė lshon bylbyli
gjuha shqipe m'shungullon
pėrmbi er' qė jep zymbyli
pa da zemrėn ma ngushllon

Ndėr komb' tjera, ndėr dhena tjera
ku e shkoj jetėn tash sa mot
veē pėr ty m'rreh zemra e mjera
e prej mallit derdhi lot

Nji kto gjuhė qė jam tue ndie,
jan' tė bukra me themel
por prap' kjo, si diell pa hije,
pėr mue t'tanave iu del

Por me gjuhė kaq t'moēme e mjera
si nji bij' kjo qė pa prind mbet
pėr t'huej t'mbajshin dhenat tjera
s't'kishte kush pėr motėr t'vet

E njat tok' qė je tue gzue
e ke zan' tash sa mij' vjet
shqiptaria, qė mbet mblue, sot nėn dhe
edhe shqip flet...

*ylli
29.04.2012, 23:40:27
Cfar tha Ibrahim Rugova,
ne Prishtine kur mbylli syt:

Moj Kosove per Ty punova,
sic punon qiriu per Drite....

Andrra
07.05.2012, 12:30:34
Prit gomar tė dali bar
...po barin e hėngri dhia
se sdinte ē'ishte tagjia
se tagjia ishte korrur
dhe lopa kishte ngordhur

po pse ngordhi do thoni ju?
-ngordhi sepse u fry
se nuk kishte pa tagji me sy
ene i hyni me themel
dhe bariu prit se po del
U mėrzit edhe gomari
se iu mbarua i gjithė bari
po tani ēdo tė hajė i shkreti
kėshtu qė nxorri fjalėn e urtė mileti
Prit gomar te dali bar
Prit njė dimėr e njė behar
dhe mbaj mend kur tė vijė pranvera,
kujdes, ruaj lopėt e tjera.

Andrra
10.05.2012, 11:47:46
...m'vune kambėn pa t'drejt
...unė te cmova shume t'shtrenjte
........ti e diiiii mojj tØpata thene..
...........vet me morre me t'mire..
...............me deshire plot bujari
..................por tash ti pse s'ke meshire
......................pse ma hedh per bukuriii
.........................t'putha njehere ne faqe
.............................me buzeqeshe moj si femije
................................t'vinte era manushaqe
..................................mu duk vetja djal i riiiii

SUNSHINE_B
11.05.2012, 23:59:02
S'mė buzeqesh mė, me sy s'mė shikon
vet mė the vashė, se mė dashuron
m'je larguar m'ke tradhtuar
pa m'thėn lamtumirė
m'je larguar m'ke tradhtuar
pa m'thėn lamtumirė

Tash unė nė vetmi veq pėr ty ėndėrroj
pse nuk tregove ti se tjetrin dashuron


Mbi njė shkėmb unė tash ulem
dhe gjithnjė kujtoj, qė njė ditė
me ty takohem dhe tė pėrqafoj
Mbi njė shkėmb unė tash ulem
dhe gjithnjė kujtoj, qė njė ditė
me ty takohem dhe tė pėrqafoj


Tash u binda se ti s'kthehesh mė
dhe harrove fjalėn qe m'ke dhėnė
m'je larguar m'ke harruar
pa m'thėn lamtumirė
m'je larguar m'ke harruar
pa m'thėn lamtumirė


♥ :(