PDA

Braktis arkiven dhe shih kėtė faqe nė dizajn standard : Thaqi dhe Haradinaj krye mafioz ne kosove..


orion
20.08.2009, 13:45:14
Te nderuar forumist, sa jam kthyer nga kosova jone e dashur, gjat qendrimit tim ne kosove 6 javor , jam shum i pikelluar per gjendjen e njerzve tane atje, esht e patolerushme qe keta njerz si thaqi haradinaj edhe sejdiu por edhe mafiozi ternava, te jene njerz qe e emer te patriotizimit te ngulfatin popullin tone , deri ne at gjendje sa qe ja ka ndal frymen edhe per te protestuar, nuk di se ne cilen metode duhet mi luftu keto fenomene negative, nje polici e kosoves ku 80% eshte pjesmarrese ne krim, mozamakeq keta qeveritar nuk meritojn te jen aty ku jan , duhet nje frym tjeter per me ndihmu ket popull , ku jan ata patriot jo si thaqi e haradinaj, por te nje natyre tjeter qe do mund ti del zot ketij popull te shum pervuajtur edhe pa dinjitet.Si lejohet qe keta njerz punen e perditshme e kan krimin ndaj popullit te vet edhe femrat si relaks, zoti na rujt, jam shum i tronditur me ket sistem te qeveris se krimit edhe opozites krminale,
Ne asnje vend tjeter ne bot nuk kish lejuar qe ne emer te nje lufte ne t ekaluararen te behen edhe shum krime tjera , gjoja nga njerzit e luftes, keta te luftes se djeshme mbjellin luft dhe krim edhe ne popullin e vet.
posht pergjithmon .thaqi , sejdiu, haradinaj , limaj, edhe myftiu milioner i ks , ternava.
te gjith keta jan virusi i pa sheruaeshem i ks. harrove me permend edhe uken e rugoves krimnel he kriminel rrota SILLET E ISHALLA JU SHOH PARA GJYKATES SI T VRASES I POPULLIT TUAJ E ME DENIME KAPITALE,ZOTI JU MARROFT E ISHALLA VJEN DITA QE KOKEN ULUR DO TA KENI PER JET ME POPULLIN E KS. AMIN

MI-2
20.08.2009, 15:49:43
Te nderuar forumist, sa jam kthyer nga kosova jone e dashur, gjat qendrimit tim ne kosove 6 javor , jam shum i pikelluar per gjendjen e njerzve tane atje, esht e patolerushme qe keta njerz si thaqi haradinaj edhe sejdiu por edhe mafiozi ternava, te jene njerz qe e emer te patriotizimit te ngulfatin popullin tone , deri ne at gjendje sa qe ja ka ndal frymen edhe per te protestuar, nuk di se ne cilen metode duhet mi luftu keto fenomene negative, nje polici e kosoves ku 80% eshte pjesmarrese ne krim, mozamakeq keta qeveritar nuk meritojn te jen aty ku jan , duhet nje frym tjeter per me ndihmu ket popull , ku jan ata patriot jo si thaqi e haradinaj, por te nje natyre tjeter qe do mund ti del zot ketij popull te shum pervuajtur edhe pa dinjitet.Si lejohet qe keta njerz punen e perditshme e kan krimin ndaj popullit te vet edhe femrat si relaks, zoti na rujt, jam shum i tronditur me ket sistem te qeveris se krimit edhe opozites krminale,
Ne asnje vend tjeter ne bot nuk kish lejuar qe ne emer te nje lufte ne t ekaluararen te behen edhe shum krime tjera , gjoja nga njerzit e luftes, keta te luftes se djeshme mbjellin luft dhe krim edhe ne popullin e vet.
posht pergjithmon .thaqi , sejdiu, haradinaj , limaj, edhe myftiu milioner i ks , ternava.
te gjith keta jan virusi i pa sheruaeshem i ks. harrove me permend edhe uken e rugoves krimnel he kriminel rrota SILLET E ISHALLA JU SHOH PARA GJYKATES SI T VRASES I POPULLIT TUAJ E ME DENIME KAPITALE,ZOTI JU MARROFT E ISHALLA VJEN DITA QE KOKEN ULUR DO TA KENI PER JET ME POPULLIN E KS. AMIN

Ata patriot tjere qe jane e kunderta e ketyre kriminelve ne fjale ose i kane likuiduar me kohe ose nuk guxojne te dalin ne sken politike sepse keta mafioze nuk lejojne qe te dalin ne siperfaqe njerzit te cilet do ti mposhtin nga pushteti, por qfare ti bejsh kur diqka edhe me tragjike se kjo ka ndodhe, pjesa dermuese e popullit eshte koruptua dhe se koruptimi dhe kjo gjendje kaotike eshte nje mjedis natyror per ta, dhe ti largojsh nga kjo do te ishte sikurse peshkun ta nxjeresh nga deti ne zalle, andaj mos te dhimbset ky popull se ky ka nje nomenklature politike ama bash ashtu siq meriton, sepse kah moti ka haruar ndjenjen e liris, dhe krejt qka i ka mbet ne kujtesen e tij shekullore eshte gjithmon gjendja kaotike dhe bajraktarizmi.Popull i cili nuk guxon as te protestoj kur ju vrane femijet,i mbajne te varfer dhe bejne experimente ekonomike me fondet e pensioneve te trye dhe nuk guxojne te kerkojne parat qe ju kane mare, ske qka i ban, ti je zhgenjy ne lidership, une fatkeqsisht jame i zhgenjyer ne popull, ne intelegjencen e ketij populli sa per lidership ai eshte i koruptuar qe nga kuriri ne parlament e deri tek presidenti.

oktopodi
20.08.2009, 16:57:51
Ata patriot tjere qe jane e kunderta e ketyre kriminelve ne fjale ose i kane likuiduar me kohe ose nuk guxojne te dalin ne sken politike sepse keta mafioze nuk lejojne qe te dalin ne siperfaqe njerzit te cilet do ti mposhtin nga pushteti, por qfare ti bejsh kur diqka edhe me tragjike se kjo ka ndodhe, pjesa dermuese e popullit eshte koruptua dhe se koruptimi dhe kjo gjendje kaotike eshte nje mjedis natyror per ta, dhe ti largojsh nga kjo do te ishte sikurse peshkun ta nxjeresh nga deti ne zalle, andaj mos te dhimbset ky popull se ky ka nje nomenklature politike ama bash ashtu siq meriton, sepse kah moti ka haruar ndjenjen e liris, dhe krejt qka i ka mbet ne kujtesen e tij shekullore eshte gjithmon gjendja kaotike dhe bajraktarizmi.Popull i cili nuk guxon as te protestoj kur ju vrane femijet,i mbajne te varfer dhe bejne experimente ekonomike me fondet e pensioneve te trye dhe nuk guxojne te kerkojne parat qe ju kane mare, ske qka i ban, ti je zhgenjy ne lidership, une fatkeqsisht jame i zhgenjyer ne popull, ne intelegjencen e ketij populli sa per lidership ai eshte i koruptuar qe nga kuriri ne parlament e deri tek presidenti.

Ore ti, duket se te ka humbe rruga ne oborr fare.Lufta per liri dhe patriotizmi per te cilin ti aludon e kishte kohen e saje dhe ajo u krye me shum sukses fale edhe ketyre qe ti i quan kriminele pa asnje argument. Edhe kjo frika opsesive ndaj diktatures ne kete kohe nuk eshte e arsyeshme tani sepse sot populli vendose me voten e tij ,per partite dhe politikajt qe do te udheheqin. Zgjedhjet ne Kosove deri sot ishin me transparente dhe me pa hile se kudo ne bote sepse i bene dhe i monitoruan nderkombetaret.
Tani do mbahen zgjedhjet lokale e pas nje viti edhe ato parlamentare dhe populli do e thote fjalen e tij. Prape do fitojne partite politike shqiptare ,Nuk ka rendesi te madhe Thaqi,Ramushi,Sejdiu,apo dikush tjeter. Do tre kete me siguri te paknaqur si gjithnje por keshtu e ka kjo pune ,me e rendesishmja eshte se te zgjedhurit nuk do te naj emroje okupatori serbosllav.
Ti do te mbetesh me siguri i frustruar sepse nuk do kthehen kurre ma kohet e kaluara per shqiptaret

MI-2
20.08.2009, 17:17:16
Ore ti, duket se te ka humbe rruga ne oborr fare.Lufta per liri dhe patriotizmi per te cilin ti aludon e kishte kohen e saje dhe ajo u krye me shum sukses fale edhe ketyre qe ti i quan kriminele pa asnje argument. Edhe kjo frika opsesive ndaj diktatures ne kete kohe nuk eshte e arsyeshme tani sepse sot populli vendose me voten e tij ,per partite dhe politikajt qe do te udheheqin. Zgjedhjet ne Kosove deri sot ishin me transparente dhe me pa hile se kudo ne bote sepse i bene dhe i monitoruan nderkombetaret.
Tani do mbahen zgjedhjet lokale e pas nje viti edhe ato parlamentare dhe populli do e thote fjalen e tij. Prape do fitojne partite politike shqiptare ,Nuk ka rendesi te madhe Thaqi,Ramushi,Sejdiu,apo dikush tjeter. Do tre kete me siguri te paknaqur si gjithnje por keshtu e ka kjo pune ,me e rendesishmja eshte se te zgjedhurit nuk do te naj emroje okupatori serbosllav.
Ti do te mbetesh me siguri i frustruar sepse nuk do kthehen kurre ma kohet e kaluara per shqiptaret

Per bese a din qka je duke shkrua, une per lisa ti per fshisa,sa po te paguajn te jesh kujdestar ne kete forum apo qka,tisigurisht nuk po e ditke as ku shtrihet Kosova, apo si eshte situata atje dhe qka eshte duke ndodhur,hajt bac tu rit mendja se ti qenke shume larg realitetit, dhe si duket veq po gropoj ne uje me juve.

Pa_dorėza2
20.08.2009, 22:52:03
Ore ti, duket se te ka humbe rruga ne oborr fare.Lufta per liri dhe patriotizmi per te cilin ti aludon e kishte kohen e saje dhe ajo u krye me shum sukses fale edhe ketyre qe ti i quan kriminele pa asnje argument. Edhe kjo frika opsesive ndaj diktatures ne kete kohe nuk eshte e arsyeshme tani sepse sot populli vendose me voten e tij ,per partite dhe politikajt qe do te udheheqin. Zgjedhjet ne Kosove deri sot ishin me transparente dhe me pa hile se kudo ne bote sepse i bene dhe i monitoruan nderkombetaret.
Tani do mbahen zgjedhjet lokale e pas nje viti edhe ato parlamentare dhe populli do e thote fjalen e tij. Prape do fitojne partite politike shqiptare ,Nuk ka rendesi te madhe Thaqi,Ramushi,Sejdiu,apo dikush tjeter. Do tre kete me siguri te paknaqur si gjithnje por keshtu e ka kjo pune ,me e rendesishmja eshte se te zgjedhurit nuk do te naj emroje okupatori serbosllav.
Ti do te mbetesh me siguri i frustruar sepse nuk do kthehen kurre ma kohet e kaluara per shqiptaret

__________________________________________________ _________-
Oktopodi
pershendetje
Mos ja prishe enderrat(MI-2) se ujku kimen e ndrron por shkollen e tites nuk e harron se koleg te forte e ka pase F.gungen edhe qe besa edhe kumunistin te perbetuar Kelmendi dhe xhafen se kanqen slluzhbenika te fort dhe shpiuna te dalluar e ky MI-2 i ka koleg te kohes se slluzhbenikave
oktopodi
pershendetje

oktopodi
20.08.2009, 23:31:39
__________________________________________________ _________-
Oktopodi
pershendetje
Mos ja prishe enderrat(MI-2) se ujku kimen e ndrron por shkollen e tites nuk e harron se koleg te forte e ka pase F.gungen edhe qe besa edhe kumunistin te perbetuar Kelmendi dhe xhafen se kanqen slluzhbenika te fort dhe shpiuna te dalluar e ky MI-2 i ka koleg te kohes se slluzhbenikave
oktopodi
pershendetje

Eshte mekat te prishish endrrat qe shofin njerzit kur flejne ,se helbete perjetojne per disa sekonda edhe virtualisht ne realizimin e asaj qe deshirojne ne realitet,por keta qe shohin endrra ne pike te dites ,madje endrra identike me kreret e politikes se Serbise besoj se eshte sevape ti shkundim dhe ti kthjellim . Ky MI-2 si duket nuk po mund te pajtohet se
Kosova do te udhehiqet nga ata te cilet i voton dhe i zgjedhe populli i saje dhe jo direktiva te Beogradit.
Secili nga ne eshte i vetedijshem se gjendja ne Kosove nuk eshte parajse me lule,madje ka shume probleme ,eshte papunesia ,mungesa e energjise, varferia ,nevoja per infrastukture me te mire ,por nga ana tjeter nuk eshte situata eaq zi sa perpiqen ta paraqesin keta.Populli i Kosoves nuk ka qene kurre me i lire dhe terrori dhe diktatura nga "kriminelet" Thaqi e Haradinaj me ata qe i rrethojne eshte vetem ne kokat e sojit te ketij fare MI-2,te cilet si duket nuk mund te pajtohen me realitetin se i vdekuri nuk ngjallet ma.
Sot jane Sediu e Thaqi ,neser do te vijne tjere por asnjehere kurre ma ata qe kane vdeke
kurre nuk do te kthehet koha e vazaleve te padroneve te Beogradit sa do te menqur dhe te guximshem te ju duken ketyre. Kete e kane kuptuar tashme edhe politikajt serbe por nuk
po e pranojne publikisht per te mos i deshprua ithtaret e vete.
Nuk me habisin etiketimet qe bejne shovenistet serb per luftetaret e lirise dhe udheheqesit e Republikes se Kosoves por po me befasojne disa shqiptare qe po veprojnene te njejten menyre e mga ana tjeter pretendojne se po i sherbejne kombit shqiptare dhe Kosoves.
Me gjitheate po e degjoj keshillen tende dhe nuk po humbase me kohe me keta qe shohin endrra me sy qele.

oktopodi
20.08.2009, 23:44:49
Te nderuar forumist, sa jam kthyer nga kosova jone e dashur, gjat qendrimit tim ne kosove 6 javor , jam shum i pikelluar per gjendjen e njerzve tane atje, esht e patolerushme qe keta njerz si thaqi haradinaj edhe sejdiu por edhe mafiozi ternava, te jene njerz qe e emer te patriotizimit te ngulfatin popullin tone , deri ne at gjendje sa qe ja ka ndal frymen edhe per te protestuar, nuk di se ne cilen metode duhet mi luftu keto fenomene negative, nje polici e kosoves ku 80% eshte pjesmarrese ne krim, mozamakeq keta qeveritar nuk meritojn te jen aty ku jan , duhet nje frym tjeter per me ndihmu ket popull , ku jan ata patriot jo si thaqi e haradinaj, por te nje natyre tjeter qe do mund ti del zot ketij popull te shum pervuajtur edhe pa dinjitet.Si lejohet qe keta njerz punen e perditshme e kan krimin ndaj popullit te vet edhe femrat si relaks, zoti na rujt, jam shum i tronditur me ket sistem te qeveris se krimit edhe opozites krminale,
Ne asnje vend tjeter ne bot nuk kish lejuar qe ne emer te nje lufte ne t ekaluararen te behen edhe shum krime tjera , gjoja nga njerzit e luftes, keta te luftes se djeshme mbjellin luft dhe krim edhe ne popullin e vet.
posht pergjithmon .thaqi , sejdiu, haradinaj , limaj, edhe myftiu milioner i ks , ternava.
te gjith keta jan virusi i pa sheruaeshem i ks. harrove me permend edhe uken e rugoves krimnel he kriminel rrota SILLET E ISHALLA JU SHOH PARA GJYKATES SI T VRASES I POPULLIT TUAJ E ME DENIME KAPITALE,ZOTI JU MARROFT E ISHALLA VJEN DITA QE KOKEN ULUR DO TA KENI PER JET ME POPULLIN E KS. AMIN

Orioni,

Edhe une isha ne Kosove dhe jam i bindur se me siguri ty me teper te ka ngulfatur pluhuri i rrugeve qe po ndertohen dhe vapa e madhe. vertete ndertimi rrugeve qe po ndertohen me dhjetra sosh pernjehere ,dendesia e komunikacionit te ngulfate ne kete vape ne Kosove.
Nuk them se nuk ka korrupcion, e padrejtesi sepse te gjitha vende t ne tranzicion vuajne nga keto fenomene ,nga te cilat nuk jane imune as vendet e zhvilluara. Pajtohem se ke vend per pune ,angazhim dhe lufte me te madhe te te zhgjedhurve te popullit kunder korrupcionit.Sedomos drejtesia Kosovare eshte plage kancerogjene e cila kerkon nderhyrje kirurgjike.
Por i nderuari Orion nuk ka zgjidhje me shkop magjik. Kosova ka dale e fundit nga lufta. Nga nje lufte shkatrrimtare me plage dhe rrenoja.Kosova ka nevoje per shumqka ,por Kosova eshte ndertuar dhe po ndertohet perdite.
Populli eshte ai qe ka mundesi te largoje Thaqin,Haradinajn,sejdiun apo cilindo nga ta me voten e tij. me Trnaven eshte paksa me veshtire.zgjedhjet jane menyr me e mire dhe me demokratike,por ti si duket jeton ne ndonje vend te perendimit ku populli i tij e ka kaluar kete qe po kalon Kosova sot para 100 e me shum vitesh dhe krahasimi me realitetin e sotem te Kosoves nuk eshte real.
Ke pare sa ndertesa shumkateshe dhe moderne jane ndertuar ne fshatra as nje vend Ballkanit nuk i afrohet Kosves. nese don te shosh ndryshimin mes te djeshmes dhe te sotmes bene nje krahasim mes enklavave dhe pjese tjeter te Kosoves.

uni-x
21.08.2009, 02:07:14
me ra rruga knej pari me i ra..... po ma mir ish kon mos me i ra....

Kosova po nderdohet dhe po perparon me nji fluks jashtzakonisht te madh,ndoshta nuk asht paramendu se kshtu do te shkojn punt.

E sa per politikanat... hmmmm politikana jan si ne kosov e sikur ne bot vlla politikana e kan emrinn

orion
21.08.2009, 10:06:51
i nderuar oktopodi,
me pelqeu shkresa juaj , por ne mund te jemi edhe me mire ,kosova eshte realitet qe ka ndryshim nga e kaluara , por eshte e pa tolerushme qe keta mafioz ne ks ne emer te patriotizimit bejn krime, ne tash kemi nevoj per nje klas politike te qytetruar dhe jo arrogante idiotike siq jan keta sot, keta politikan krminel ne qdo ane vjedhin dhe plaqkitin popullin ton, njerz e vet , jemi popull evropian dhe nuk duhet te jemi pik e zez ne evrope , se keta politak ton ishin me shum te lazdruar ndaj femrave te bukura se sa interesi i avancimit te ks ne rrjedha normale, kam prekur nga se afermi keta njez jam i shokuar sa kriminel ekonomik jan hajna te pa bese .pershentetje 1 here se po ha pak mengjes

oktopodi
21.08.2009, 13:36:52
i nderuar oktopodi,
me pelqeu shkresa juaj , por ne mund te jemi edhe me mire ,kosova eshte realitet qe ka ndryshim nga e kaluara , por eshte e pa tolerushme qe keta mafioz ne ks ne emer te patriotizimit bejn krime, ne tash kemi nevoj per nje klas politike te qytetruar dhe jo arrogante idiotike siq jan keta sot, keta politikan krminel ne qdo ane vjedhin dhe plaqkitin popullin ton, njerz e vet , jemi popull evropian dhe nuk duhet te jemi pik e zez ne evrope , se keta politak ton ishin me shum te lazdruar ndaj femrave te bukura se sa interesi i avancimit te ks ne rrjedha normale, kam prekur nga se afermi keta njez jam i shokuar sa kriminel ekonomik jan hajna te pa bese .pershentetje 1 here se po ha pak mengjes

Me siguri se Kosova do behet shum me mire.Eshte e vertete se kemi pritur ndryshime pozitive me evidente dhe me te shpejta,sidomos ata mergimtaret. Njerzit kane shpresuar se me pavaresine zgjidhen te gjitha veshtiresite eKosoves.Jo zoteri Orioni nuk eshte aq e thjeshte. Kosova eshte ne femijerine e saje te hereshme si shtet ,keshtu jane edhe politikajt e saj.Ajo po bene hapat e pare te nje ecje te gjate.Ka gropa e nderskamca nga brenda e jashte.
Pergjegjesite e udhehqejes jane evidente,korrupcioni dhe megallomaia e pushtetareve jane mekate te renda dhe te pafalshme ne rastin e Kosoves ku kemi me qindera mijera njerze ne varfei te madhe.Shembulli me i mire se vetem pavaresia vetevetiu nuk i zgjidhe problemet jetsore dhe nuk garanton mireqenje eshte Shqiperia ,e cila ka kalu 100 vjete nga pavaresia dhe nuk ka pase fare lufte qe nga lufta e dyte botrore dhe sot eshte me evarfer dhe me e pazhvilluar se Kosova,ne radhe te pare fale politikes dhe udheheqejeve te paa fta dhe korruptive.
Lexova ne nje te perditshme se ne baze te sondazheve populli i Kosoves eshte populli me optimist i Europes. E sheh se ata qe jetojne ne Kosove ndryshe e perceptojne zhvillimin dhe gjendjen aktuale nga ata qe atje shkojne nga vendet e zhvilluara te perendimit.Populli eshte me i lire se kurre.I varfer ne krahasim me perendimin ,por me mire se sa ishte para dhjete viteve.Une nuk e di per ty por une mbaje mend kur rrethoheshim nga katermbdhjete vete rreth sofres dhe kishim vetem buke misri dhe hajran apo lenge djathi,besa pa kurrenje trohe djathe.
Mos ma merr per keq por edhe kur po shohe ne televizione shembujt me enklatant te varferise . mes asaj qe vertete eshte varferi qe te dhembe shehe femijet e shendoshe si molla shum me te veshur se sa ishim ne ne femijerine tone dhe shehe se ne ato familje zakonisht ka numer te madh prej pese gjashte femijesh faqekuqa dhe te bukur.
Edhe nje gje ,megjithese politikes dhe politikajve shum nuk ju besoj sepse ata edhe vijne ne pushtet me genjeshtra e mashtrime qe i bejne me qellim sepse edhe ata e dijne me ekonomine dhe bugjetin qe ka Kosova eshte e pamundur te arrihet shum.Por mos je ti vete paksa i ashper ,se paku ne termine . I quan udheheqesit qe vete populli i ka zgjedhe me voten e tij vrases dhe kriminele.A ke menduar se per akuza kaq te renda dzhet pase argumente.Une nukbesoj se ata qe ofruan jeten e tyre ne sherbim te atdheut kete e bene per te perfituar e pasuruar.Nuk mund te besoj se ata kane rene aq poshte sa te shkelin idealet per te cilet ishin te gatshem te flijohen. Pra jo te gjithe dhe jo secili ,dhe ma thote mendja jo shumica. Ndryshe jemi te pashprese sepse nuk do te na vijne njerze nga marsi per te na qeverisur ,por keta ,njeri apo tjetri, i treti apo i katri.
Te pershendes duke te dhene kurajo per optimizem qe me siguri eshte i arsyeshem.
Fundja vete populli do te kete udheheqjen qe meriton. Sovrani vendose.

orion
21.08.2009, 17:42:56
Oktopodi,
Une jam i vetdishem per sakreficen ne te kaluaren , por sa isha ne pr erdhen nja 20 kamiona edhe bullduzhera per fatmir limen nga suedia, per fatmirin jo per dike tjeter,kah ato pare? edhe disa gjera tjera ku kan shti interesin keta mafioz kan prek edhe tokat e qytetarve te ks , dhe 1 dit njani shkon ne komun me ju than se gjoja ma ka zan 1 koder timen do puntor dhe keta te komunes thon se valla smujna sen me ba, ma von ish shku 1 kercnim se nese vazhdon i shkon kryet, e keta jan shoki njerz te luftes se ks , e ardhmja do tregon kur te behen disa ndryshime ne polici edhe gjyqesi keta kriminel ekonomik nuk do ju falet se fale zotit patjeter do jemi ne europe edhe gjygji nderkombatar do ja jep drejtesin qdo njerit prej strasburgut ju shkojn denimet ne keto integrime qdo njeri ka drejten te padis hajnat, ELKOSI ne ferzaj dy dit ka qen i mbyllur, per llogarit e mafis se limes me dautit te haradinajve deri jan rregullu qeshtu shoki.
por 1 e di se ks edhe pa keta hajna ka me hec perpara se qashtu jan interesat euro amerikane, edhe keta nje dit do ballafaqohen me te kaluaren e tyre te ndyr.
KY rasti tanishem me kermabon me kontraten me serbin tregon haptas se keta njerz tane jan ne gjum , se vetem kurvat ju intersojn tani keta tjert jan me mision edhe i kryn punt e tyre , nuk kan moral mi ndalu se ata e din mire qe keta pisa jan ra ne korrupcion te tmerrshem , edhe nuk jav nin per ftyre.1 neri mundet me qen 3 dit burr i mire e 300 jo , por nuk i thojn burr i mire se ma shum keta kan te kqia se te mire kur ti vjen dita mi qit ne kanar. pershendetje per tyy.