PDA

Braktis arkiven dhe shih kėtė faqe nė dizajn standard : Skandali i Milaim Zekės


Llapjani_HH
29.05.2010, 19:39:33
RTK e gjykon sjelljen e gazetarit Zeka
Radio Televizioni i Kosovės (RTK), nėpėrmes njė komunikate, e ka gjykuar incidentin nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės, gjatė dhe pas njė konference pėr media, dhe sjelljen e gazetarit Milaim Zeka.

“I kėrkojmė falje publike gazetares Liridona Lluka-Gashi dhe tė gjithė gazetarėve qė janė ndier tė fyer nė kėtė rast, por dėshirojmė t’ua sqarojmė tė gjithėve se veprimet e gazetarit Milaim Zeka janė veprime tė tij personale dhe nė asnjė mėnyrė nuk janė qėndrim i Radio Televizionit tė Kosovės”, thuhet nė deklaratėn e nėnshkruar nga Sylejman Shaqiri, drejtor i Pėrgjithshėm i RTK-sė.

Menaxhmenti i RTK-sė paralajmėron se do ta shqyrtojė rastin nė hollėsi e me kujdes dhe do t’i ndėrmarrė tė gjitha masat nė pėrputhje me Rregulloret e RTK-sė, me Standardet Profesionale dhe Parimet Etike tė Gazetarisė nė Programet e Radio Televizionit tė Kosovės, duke zbatuar dispozitat qė rregullojnė marrėdhėniet e RTK-sė me tė angazhuarit me kontratė mbi vepėr.

Gazetari Zeka, dje gjatė njė konference pėr gazetarė tė kryetarit tė Kuvendit, Jakup Krasniqi, pas kthimit nga njė vizitė nė Kuvajt, ka fyer rėndė kolegėt e tij, pasi nuk i kishin pėlqyer pyetjet qė ata po i bėnin kryeparlamentarit.

Zeka, i vetmi gazetar, i cili e kishte shoqėruar delegacionin e Kuvendit tė Kosovės gjatė vizitės nė Kuvajt, fillimisht kishte shtruar njė pyetje pėr Krasniqin lidhur me Eurovizionin duke ironizuar pyetjet “palidhje” tė gazetarėve. Sipas tij, pyetjet duhej tė bėheshin vetėm pėr vizitėn nė Kuvajt, e jo pėr tema tė tjera.

Sikur dėgjohet edhe nė vodeoincizimin e transmetuar nė KTV, Zeka e fyen disa herė shumė rėndė gazetaren Liridona Lluka-Gashi tė RTV Dukagjini.

Ndaj incidentit ka reaguar edhe Unioni i Gazetarėve tė Kosovės (UGK), i cili ka shprehur shqetėsimin pėr “sjelljet joetike tė disa gazetarėve” nė kėtė konferencė.

UGK konstaton se sjelljet e tilla e dėmtojnė rėndė imazhin e medieve dhe gazetarėve nė Republikėn e Kosovės. Pėr UGK-nė, sjelljet e tilla janė tė papranueshme dhe jo dobidhėnėse pėr gazetarėt.

Kjo shoqatė u bėnė thirrje gjithė gazetarėve qė t’i respektojnė parimet dhe etikėn e gazetarisė. UGK po ashtu u bėnė thirrje gazetarėve qė tė vazhdojnė punėn e tyre profesionale duke respektuar etiken dhe duke mos u pėrulur para sfidave qė hasin gjatė punės sė tyre.
Gazeta expres

Videoja ku mund tė shihen fyerjet e tij banale.

http://www.youtube.com/watch?v=qe_9GSxzNP8&NR=1

mo
29.05.2010, 20:09:24
shume keq ky fare skandali..seksual, vetem sa m'shtohet binjda se gazetaret e kosoves jane shume ma katastrofal se politikanet.

sjellje e denueshme dhe e nivelit nen zero, turp per milaim zeken, i ka qit hije te keqe edhe vet z.krasniqi!

Lui
29.05.2010, 20:51:20
Sjellje tė ulta tė Milaimit, vėrtetė me kėtė fjalor, dhe me sjelljet e tij, mė sė pakut e meriton ky njeri qė mos t' vizatohet mė nė TV dhe as nė jetėn publike...

Duke u munduar tė paraqitet sa mė origjinal edhe nė emisionet e tij, e kam dėgjuar sa herė qė e pėrseritė, se ėshtė rritur nė Ahur t' lopve ... kėtė ėshtė duke e vėrtetuar edhe nė vepėr, se sikur t' ishte rritė me njerėz, do ishte sjellur si njeri.

P.S.
I tillė ėshtė edhe njė kusheri i tij, zagari Dr. Sadik Zekaj, i cili pėr njė bythė shkine (Millken) ishte nė gjendje me e dhėnė krejt Drenicėn.
Mė nė fund e rrehėn pjestarėt e UĒK-sė, gjatė Luftės ēlirimtare, pasi i plaqkiste e pa mėshirė, ata luftonin pėr Liri, e ky faqezi "punonte" pėr pasurim. Edhepse ka bėrė njė pasuri - por njeri kurrė s' do bėhet as ai...

Sorry qė dola nga tema por ishte edhe ai i njė brumi... nga i njėjti fshat, edhepse Milaimi mund tė sillet mė ndryshe, dhe mos t' i shkelė ato merita qė i ka arritur me mund tė madh, por nuk bėnė tė lejon qė: "Nga veprat tė kalon nė deliriumin e budallakisė"!

Livadhi
30.05.2010, 00:09:54
Ky Milaimi eshte si Lope e Zvicrres.
Me falni per shprehjen po nuk meriton mu keqyr kyfar pi i.

NN
30.05.2010, 02:59:15
Ne kete bote njerzit ndahen ne tri lloje:
1. Ata qe dijne dhe e dijne qe dijne - rri me ta sa te mundesh se munde te mesosh shume prej tyre.
2, Ata qe dijne por nuk jane ne dijeni te dijes se tyre - ndihmoju atyre , munde te behen njerez te medhenj.
3. Ata qe nuk dijne asgje por qe fare nuk e dijne se nuk dijne asgje - keta njerez jane injorante, largohu prej tyre se do t'ua pash sherrin.

Milaim Zeka i takon ketij grupit nr.3, ky njeri nuk ka aspak haber per asgje qe flet, ky njeri shfrytezoi familjen Jashari per te shkruar nje liber me te cilen beri disa para, dhe sot i duket vehtja i menqur pa e dite se nuk din asgje.
Milaim Zeken mundesh me e quajt cka te duash veq jo gazetar, se ai eshte nje "ahmak" qe sot duke futur hunden ne b... te Hashes e ka marr guximin t'a quaj vehten "gazetar".
Profili i tij njerzor, me se miri tregon karakterin e tij ne nje nivel qe as bullicat e Kosoves nuk bien.
Prandaj as nuk e vlen te shkruhet me shume per Milaim Zeken se ai eshte nje butak qe cdo skrraje, kermilli dhe te gjithe butakeve te njohur ne planetin toke ua shkon.

piloti
30.05.2010, 10:13:29
Ketij "Kauboy" i ka shkuar gjat!!!...ky ahmak , po i qet hije te keqe jo vetem familes se vet por dhe tere rajonit te Drenices...
Marifetllaqet e Milaim Zekanit (keshtu ne ne Drenic e quajm nje race kuajsh) datoin qe nga vitet “90 kur ai ne shtetet Skandinave ...per perfitime materiale e perfitime madje edhe "Seksuale" (me falni ne shprehje) keq perdor gjendjen dhe situaten shume bashkeatedhetarve .- azilkerkuesve shqiptare... gjethenje ne cilesin e Perkethysit ,ku p.sh ne Suedi per gjoja te ndihmuar ne ndreqjen letrave kerkon Sherbime te ndryshme -sidomos nga Femrat Shqiptare !!!!!
Une, kerkoi falje per keto gjera ... nuk jan shpifje por me detyroi ky Idiot tje shpalosi tanim pasi e rendoi shume ate zonjen Gazetare dhe jo vetem ate ...
Edhe nje marifet i Milaim Zekanit ...
Ne Veren e vitit 1998 , ky dhe nje grup matrapazesh gjiroin nje Dokumentar per Legjenden Adem Jashari , dhe ne Europ e shfaqnin neper objekte Restorante dhe inkasonin per kete atebot nga 30DM per hyrje .... supozohet se ne kete menyr ka inkasuar me qindra mijra e ndoshta edhe Miliona DM ... Per kete eshte dashur dikush nga Familja e Jasharajve ta ngre zerin pasi qe menjher mbas masakres eshte prdorur gjaku i familjes s tyre qe dikush ti mbush jovetem gjepat por edhe arkat me para !!!!
Milaim Zekanin duhet urgjentisht ta largoin nga RTK-ja ndersa zonja gazetaresk ta ngris aktpadin per fyerje dhe kercnim fizik .... ndersa Milaim Zekanit qysh tanim po e sygjeroi qe
le te kete kujdes ne levizjet e tija ...sepse kesaj radhe " ka shkelur ne derras te kalbur" !!!!piloti

Doktori
30.05.2010, 10:39:17
Pershendetje...

Atyre qe ka thene Piloti(e qe jane shume te verteta) desha vetem tua shtoj edhe keto...
-Ky fare "gazetari i pavarur" Milaim Zeka ishte ai te cilit ju paten besuar gjate luftes te beje gjirime ekskluzive nga zonat e luftes afer kufirit shqiptar dhe atebote pat bere incizime e videogjirime te UCK-se ne Koshare dhe zonat afer kufirit, dhe ato xhirime pa leje te askujt ua pat shite gazetarve te BBC-se ne Kukes dhe Agjensive te huaja qe vepronin atebote ne Shqiperi(pa kurrfar autorizimi) per perfitime personale...

-Ishte ky far Milaim Zeka ai qe pas lufte pat kerkuar nga Thaqi ti jepet ne shfrytezim falaa(me sakt ti falet) Hotel-Restoranti te Kroni i Mbretit ne Kamaran, objekt ky ateher shteteror dhe shume i famshem per biznes me Lavire (Kurva)...Fatbardhesisht ky Objekt sju dha ne ate kohe...

-Per mua eshte nje skandal edhe sot e kesaj dite kjo pune, po pikerisht kete Milaim Zeken e pat kerku Hashim Thaqi gjate Konferences se Rambujes si keshilltar per te vendose te nenshkruaj Marreveshjen e Rambujes dhe atebote ftesa e nje personi si Milaim Zeka si keshilltar u konsiderua si skandal nga Amerikanet dhe miqte e Kosoves ate bote...
Te ftohet nje krijese si ky si keshilltar ne aso vendimesh te evshtira e te rendesishme per fatin e popullit tone, kjo eshte marrezi dhe krim!

-Ishte ky far Milaim Zeka me jete private katastrofale ai qe keqperdori parat e mergimtarve shume here, si ndermjetsuese ne dofar Agjensishe Fluturimesh per shtete Skandinave duke lene ne Aeroport te Prishtines mergimtaret me dite te tera pa pas kurrfar fluturimesh..

....etj, etj, etj

gjithesia
30.05.2010, 11:24:07
vet paraqitja e tij ne ekran ēdo here eshte skandaloze ...........sa mire qe egziston piloti ( nuk pata fjalen per kete te DF -se :) )

oktopodi
30.05.2010, 11:24:31
Pershendetje...

Atyre qe ka thene Piloti(e qe jane shume te verteta) desha vetem tua shtoj edhe keto...
-Ky fare "gazetari i pavarur" Milaim Zeka ishte ai te cilit ju paten besuar gjate luftes te beje gjirime ekskluzive nga zonat e luftes afer kufirit shqiptar dhe atebote pat bere incizime e videogjirime te UCK-se ne Koshare dhe zonat afer kufirit, dhe ato xhirime pa leje te askujt ua pat shite gazetarve te BBC-se ne Kukes dhe Agjensive te huaja qe vepronin atebote ne Shqiperi(pa kurrfar autorizimi) per perfitime personale...

-Ishte ky far Milaim Zeka ai qe pas lufte pat kerkuar nga Thaqi ti jepet ne shfrytezim falaa(me sakt ti falet) Hotel-Restoranti te Kroni i Mbretit ne Kamaran, objekt ky ateher shteteror dhe shume i famshem per biznes me Lavire (Kurva)...Fatbardhesisht ky Objekt sju dha ne ate kohe...

-Per mua eshte nje skandal edhe sot e kesaj dite kjo pune, po pikerisht kete Milaim Zeken e pat kerku Hashim Thaqi gjate Konferences se Rambujes si keshilltar per te vendose te nenshkruaj Marreveshjen e Rambujes dhe atebote ftesa e nje personi si Milaim Zeka si keshilltar u konsiderua si skandal nga Amerikanet dhe miqte e Kosoves ate bote...
Te ftohet nje krijese si ky si keshilltar ne aso vendimesh te evshtira e te rendesishme per fatin e popullit tone, kjo eshte marrezi dhe krim!

-Ishte ky far Milaim Zeka me jete private katastrofale ai qe keqperdori parat e mergimtarve shume here, si ndermjetsuese ne dofar Agjensishe Fluturimesh per shtete Skandinave duke lene ne Aeroport te Prishtines mergimtaret me dite te tera pa pas kurrfar fluturimesh..

....etj, etj, etj

Mos e beni mizen buall per nje moment nervoze te tepruar madje edhe me arsye, se jane me qindera ne kosove te ashtuquajtur gazetare pa pergaditje as praktike gazetareske por ia fusin si kau peles.Gazetaret ne shtetet me tradite demokratike dhe gazetareske kane nje orientim ne konferencat e rastit lidhur me ngjarje te caktuara dhe nuk pyesin qfare tu vjen ndermend si ajo pshurrajka,qfare lidhje ka fondi I Limajt me Kuvajtin?? Milaimi ka qene ca arrogant ne fjalor por mos behi disa me katolik se papa se dihet mentaliteti shqiptar ,e ky nuk ndrrohet aq lehte as tek intelektualet.
Milaimi ka meritat e pamohushme per angazhimet e tija ne kohen kur kerkohej guximi,perkushtimi dhe vendosmeria.Kemi pase na gazetare si :B. Morinen,Rr. Berishen e disa qe nuk po i permende se jane te ndjere, te me shkrimet dhe propaganden antikombetare ua kalonin edhe atyre te Serbise.
Milaimi mund te fajsohet pse ishte pak me shum arrogant se ajo gazetarucja injorante qe ju krujka pak me teper se duhet.

liqeni
30.05.2010, 12:56:48
shume keq ky fare skandali..seksual, vetem sa m'shtohet binjda se gazetaret e kosoves jane shume ma katastrofal se politikanet.

sjellje e denueshme dhe e nivelit nen zero, turp per milaim zeken, i ka qit hije te keqe edhe vet z.krasniqi!

..---------------------------------------------------------------------------------------
Sjellja e tij primitive nė asnjė mėnyrė nuk i qet hije tė keqe z.Krasniqi, pėrpos vetėvetės sė tij qė edhe njėherė tregon psikopatinė e tij pėr tė fyer njerėz pa bazė.Psikopatisė sė tij tė ĒORODITUR,kam bindjen ,po i kontribuojnė edhe mediat tona qė i japin rastin qė edhe mė tej
ta shfrenoj at banalitetin e vet qė me siguri e ka pėrditshmėri nė familje, qė ashtu-kėshtu e ka tė ē“thurrur.
Shpresoj se drejtori i nderuar i RTK-sė ,Sylejman Shaqiri ,nė tė ardhmėn ,do kujdeset qė tipat e sojit tė M.Zekės nuk do ta ekspozojnė surratin mė nė RTK!

Grasha_1
30.05.2010, 13:29:33
Turli far Qure u ba Gazetare pas luftes,Milaimi ka pas plotesisht te drejt qe ka reague,por idiotizmi ka qene i kamermanit qe pasi qe u krye konferenca per shtyp nuk e ka ndal kameren,ju e ndegjojshi vetem Milaim Zeken e sharjet e asaj Qures nuk i ndegjojshi.

gjithesia
30.05.2010, 14:02:09
Turli far Qure u ba Gazetare pas luftes,Milaimi ka pas plotesisht te drejt qe ka reague,por idiotizmi ka qene i kamermanit qe pasi qe u krye konferenca per shtyp nuk e ka ndal kameren,ju e ndegjojshi vetem Milaim Zeken e sharjet e asaj Qures nuk i ndegjojshi.

ke te drejt ne te dy pikat .......pos kur i jep te drejt milajimit

nje dialog qe vetem neper rruge mundesh ta ndegjosh dhe ate mes dy te pashkolluarve ......

ne veqanti nga ai si mashkull qe i drejtohet nje femreje me fjal te tilla pamvaresisht se ajo ne profesion deshmohet si amatere e ne sharje e ne qeshje edhe me ......

nje "burr" i till mjaftohet me dy fjal nga nje grua e cila e din me kend ka pune dhe ai ma per jet nuk do merr forc te fyej ne ate menyre .......nga ajo nuk eshte pritur te leshoi me shume qeshje se fjal dhe te humb orientimin ............ngase ai me te vertet e meriton mos rrespektin

*ylli
30.05.2010, 14:16:36
..mu be qefi qe pash kete video!
Njerzt e kesaj kategorie se meritojn fare me qen aktiv per RTK'n.
Ketu shifet sa shume mund ndikoj mospergjegjesia e qeverise (ne vecanti e Thaqit) qe ja mundeson ketij skandalozi me perfaqsu shtetin e Ri me kete fjalor pis.

Turp me i tregu dikujt se ka njerz kaq banal qe bartin titullin gazetar!

i_paEpuriii…
30.05.2010, 14:46:20
...keq paska ba milaimi ama po doket se u kane pafjete i lodhte ama edhe kushe jane bere gazetare kuku per neve se dine a jane femra te bordellit a gazetare na e kane flliqe edhe perditshmerin, edhe per me sha na Shqipetaret krejt shajne mas kamerave veq ky i shkreti ka mendu se jane shuke kamerat edhe ja ka fute sallamadi...

...eshte nje gaffe njerzore nuk bene me e teprue i ndodhe shume kujte, duhet Milaimi me kerkue falje...tungiii

oktopodi
30.05.2010, 15:09:06
O burra nuk ka pase faj Milaimi se ajo vega thiut e ka ba nervoz me ate sjellje prepotente dhe ato zgerdhirje .Ajo i leshonte dhe fjale por nuk degjoheshin mire e mos behi more anglez po sa here ju keni bertite grave tuja ne shtepi pa u zgerdhi si kjo.Doni mu shite te kulturuar ketu gjoja se jeni gjentellmen.Turlifare vege e thiut sot po i thote veti gazetare e zoja vetem te shaje e akuzoje sa me shum qeverine dhe institucionet e Kosoves se i kane marre lakmi Jeta Xharres . Me kerku falje po publikut se asaj fare gazetarje kurre ne vendin e Milaimit nuk i kisha kerku falje.Te mbushet mend vega thiut.

piloti
30.05.2010, 15:18:14
Habisin tej mas ragimet disave .... sidomos e atyre te cilet madje edhe mundohen ta arsyetoin kete Skandal te z.Milaim Zekes ,

Nese ju, vetem e quani Intelektual (shkollimi superior apo Fakulteti eshte i ketij rangu) dhe arsyetoni kete arroganc ..ateherit qka duhet pritur nga ne qe veten asenjeher nuk e kemi quajtur Intelektual!!!!

Zotri te nderuar , une nuk kuptoi aq ne profesionin e Gazetaris , apo se qfare kriteresh ose ngritje profesionale duhet poseduar nje gazetar/ gazetare ....megjithate e kuptoi fort mire , se, sjellja e z.Miliam Zeka ska te beje fare me Gazetari .... ajo ishte thjesh nje sjellje e rrugaqit!!, gjeste te nje njeriut te cilit i mungon edukata njerzore,morale si dhe Intelektuale .... keta tipa .. te cilet vehten e quajn "Kauboy" sepse z.Miliam kjart ju kercnua kesaj zonje se "Veq eshte femer se do tje kishte qit qyrrat sa atje"!!!!!!,
-athua po te ishte meshkull !! kush kujna do tia kishte gjuajtur qyrrat!!!.... dhe se z.Miliam Z. eshte nje 50 vjeqar .... ndersa ajo gazetare mundet me qen Vajza e tij ...PILOTI

Lui
30.05.2010, 15:28:39
O burra nuk ka pase faj Milaimi se ajo vega thiut e ka ba nervoz me ate sjellje prepotente dhe ato zgerdhirje .Ajo i leshonte dhe fjale por nuk degjoheshin mire e mos behi more anglez po sa here ju keni bertite grave tuja ne shtepi pa u zgerdhi si kjo.Doni mu shite te kulturuar ketu gjoja se jeni gjentellmen.Turlifare vege e thiut sot po i thote veti gazetare e zoja vetem te shaje e akuzoje sa me shum qeverine dhe institucionet e Kosoves se i kane marre lakmi Jeta Xharres . Me kerku falje po publikut se asaj fare gazetarje kurre ne vendin e Milaimit nuk i kisha kerku falje.Te mbushet mend vega thiut.

hahahaha

po de e ka nervozu... hahahaha

nuk do ishte keq me i ba synet ca gazetare, viktimen e Milaimit, por edhe Jeta xharra, e ka halet me hy nėn zhilett... kte as en TV s' munmd ta shoh... belivallha...
edhe mua m' bėnė nervoz si "ajo vega Milaimin - e pakulturė

Petriti i Alpeve
30.05.2010, 16:14:30
Milaim Zeka prototip adekuat i Qeverise se Kosoves, respektivisht kanalizim i Drenices heroike siē eshte e tere nomenklatura udheheqese aktuale. Duhet t`a keni ditur se pas ēdo vershimi te parat qe dalin mbi siperfaqe jane kanalizimet. Pra, pas lufte vershuan kanalizimet e etura per pushtet siē edhe po i shohim. Te shpresojme se do mbetet i paperlyer gjaku i dlire i heronjeve te Drenices nga keta klloshare te sojit te Milaim Zekes e Hashim Thaqit.

oktopodi
30.05.2010, 16:57:34
Habisin tej mas ragimet disave .... sidomos e atyre te cilet madje edhe mundohen ta arsyetoin kete Skandal te z.Milaim Zekes ,

Nese ju, vetem e quani Intelektual (shkollimi superior apo Fakulteti eshte i ketij rangu) dhe arsyetoni kete arroganc ..ateherit qka duhet pritur nga ne qe veten asenjeher nuk e kemi quajtur Intelektual!!!!

Zotri te nderuar , une nuk kuptoi aq ne profesionin e Gazetaris , apo se qfare kriteresh ose ngritje profesionale duhet poseduar nje gazetar/ gazetare ....megjithate e kuptoi fort mire , se, sjellja e z.Miliam Zeka ska te beje fare me Gazetari .... ajo ishte thjesh nje sjellje e rrugaqit!!, gjeste te nje njeriut te cilit i mungon edukata njerzore,morale si dhe Intelektuale .... keta tipa .. te cilet vehten e quajn "Kauboy" sepse z.Miliam kjart ju kercnua kesaj zonje se "Veq eshte femer se do tje kishte qit qyrrat sa atje"!!!!!!,
-athua po te ishte meshkull !! kush kujna do tia kishte gjuajtur qyrrat!!!.... dhe se z.Miliam Z. eshte nje 50 vjeqar .... ndersa ajo gazetare mundet me qen Vajza e tij ...PILOTI

Z.Piloti, nuk po e arsyetoj fjalorin e Milaimit se pyetjet qofshin edhe provokuese nga kjo vega thiut e Kohes Ditore nuk ju drejtuan Milaimit,por ky u iritua nga vete joprofesionalizmi dhe arroganca e te ashtuquajtur gazetare.U Iritua nga pyetjet qe nuk kishin lidhje me viziten e kryeparlamentarit Krasniqi ne Kuvajt ,me rastin e kthimit nga e cila u be kjo blic konference shtypi.
Me sa kuptova une Milaimi si profesionalist i nevrikos se gazetaret ne vend qe te pyesin
per ate vizite dhe per mundesine e njohjes se pavaresise se Kosoves benin pyetje fare te parendesishme qe me teper ishin provokative e intriguese me te cilat perdite po sherbehen nje pjese e gazetareve. Pra Milaimin e iritoi injoranca apo arroganca e koleges dhe pastaj pas atyre zgerdhirjeve pajtohem me ty se paksa e teproi,por nuk e dinte se e merrshin kamerat.E prene ne bese koleget . Na shqiptare jemi Piloti ,merre me mend kur ti flasish gruas qe e ke me kurore e ajo te zgerdhihet ashtu nervozohemi.
Milaimi shprehi nje respekt kur i tha se po te le per femer se ti kisha gjujte qyrrat.
Jane perditeshmeri keto dhe nuk mund dalim nga lekura e te behemi angleze .

piloti
30.05.2010, 17:28:11
Z.Piloti, nuk po e arsyetoj fjalorin e Milaimit se pyetjet qofshin edhe provokuese nga kjo vega thiut e Kohes Ditore nuk ju drejtuan Milaimit,por ky u iritua nga vete joprofesionalizmi dhe arroganca e te ashtuquajtur gazetare.U Iritua nga pyetjet qe nuk kishin lidhje me viziten e kryeparlamentarit Krasniqi ne Kuvajt ,me rastin e kthimit nga e cila u be kjo blic konference shtypi.
Me sa kuptova une Milaimi si profesionalist i nevrikos se gazetaret ne vend qe te pyesin
per ate vizite dhe per mundesine e njohjes se pavaresise se Kosoves benin pyetje fare te parendesishme qe me teper ishin provokative e intriguese me te cilat perdite po sherbehen nje pjese e gazetareve. Pra Milaimin e iritoi injoranca apo arroganca e koleges dhe pastaj pas atyre zgerdhirjeve pajtohem me ty se paksa e teproi,por nuk e dinte se e merrshin kamerat.E prene ne bese koleget . Na shqiptare jemi Piloti ,merre me mend kur ti flasish gruas qe e ke me kurore e ajo te zgerdhihet ashtu nervozohemi.
Milaimi shprehi nje respekt kur i tha se po te le per femer se ti kisha gjujte qyrrat.
Jane perditeshmeri keto dhe nuk mund dalim nga lekura e te behemi angleze .


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Po z.Oktopodi ,


Por duhet liruar nga keto paragjykime, Na Shqiptaret duhet ca gjera ti ndryshoim ,skemi nevoi te behemi Anglez , por skemi nevoi qe nje 50vjeqar te kete sjellje sikur te nje 5 vjeqari...

Gazetari ...me sa e di une ka drejt te parashtroi pyetje normal ... por nuk kan nevoi te bin ne konflikte dhe te shahen , apo ....te bien pre aq leht e ndonje provokimi ...
Pastaj ...z.Milaim Zeka ne Kuvajt!!!!!... athua RTK-ja kaq shume para paska te hudhe dhe paska mundesi qe te dergoi gazetar ne ne percjellje te Kryetarit te parlamentit!!!, mirepo z.Miliam Zeka isht edhe ne disa vende bashke me z.Jakup Krasniqin , !!!... disi si rastesi apo!!!!!
Kuvajtin e shtrenjt madje per vetem dy paraqitje nga 3min ... ky eshte Lux edhe per Radistacione edhe me te pasura se RTK-ja ,por sot ne Kosove po i mshan kush po mundet pa fije turpi dhe "gjynahi" ......piloti

mo
30.05.2010, 17:55:01
ne kete teme perkrahi plotesisht shkrimet e z.oktopodi, i paepurii, grasha1 dhe tjereve qe shkojn ne kete drejtim..

oktopodi
30.05.2010, 19:04:14
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Po z.Oktopodi ,


Por duhet liruar nga keto paragjykime, Na Shqiptaret duhet ca gjera ti ndryshoim ,skemi nevoi te behemi Anglez , por skemi nevoi qe nje 50vjeqar te kete sjellje sikur te nje 5 vjeqari...

Gazetari ...me sa e di une ka drejt te parashtroi pyetje normal ... por nuk kan nevoi te bin ne konflikte dhe te shahen , apo ....te bien pre aq leht e ndonje provokimi ...
Pastaj ...z.Milaim Zeka ne Kuvajt!!!!!... athua RTK-ja kaq shume para paska te hudhe dhe paska mundesi qe te dergoi gazetar ne ne percjellje te Kryetarit te parlamentit!!!, mirepo z.Miliam Zeka isht edhe ne disa vende bashke me z.Jakup Krasniqin , !!!... disi si rastesi apo!!!!!
Kuvajtin e shtrenjt madje per vetem dy paraqitje nga 3min ... ky eshte Lux edhe per Radistacione edhe me te pasura se RTK-ja ,por sot ne Kosove po i mshan kush po mundet pa fije turpi dhe "gjynahi" ......piloti

Nuk jam kunder lirise se mediave as kunder barazise gjinore ,por jam kunder shfrytezimit te ketyre vlerave per te rrenuar disa vlera tjera si ne rastin e "Shtepise se verdhe" dhe gjithe asaj propagande qe bene disa gazetare te ashtuquajtur ivestikativ dhe disa OJQ per te demkose luften e UĒK-se qe eshte ne fakt themeli i pavaresise se Kosoves,madje ne prag te trajtimit te perputheshmerise se shpalljes se pavaresise se Kosoves me te drejten nderkombetare nga GJND-ja. Nuk besoj se ishte koinsidence ngritja e dyshimeve per " shitjen e organeve" nga ana e UĒK-se,paraqitja e kasetave te Bllaces,dhe sulmet dhe kercnimet q epo i behen qeverise ne emer gjoja te luftes kunder korrupcionit pas dy vjete e gjysme gjumi te rehatshem te EULEX-it,mu tani ne kete kohe . Mos valle duhet te tregohemi aq naive sa mos te shohim se keto deshem nuk deshem demtojne kete proces vendimi i te cilit eshte ne perpilim.Duhet te jemi shum naive per te mos kuptuar se ne mulli te kujt qojne uje gjitha keto.
Jam kunder pseudogazetarizmit ,gjegjesisht ndertimit te karieres gazetareske dhe politike mbi trillime dhe sulme destruktive ndaj institucioneve te shtetit te Kosoves,sepse ka shum paraqitje dhe tani eshte bere si metode per tu bere i famshem nese kritikon,fyen apo sulmon udheheqes te institucioneve ,madje rritet edhe tirazhi i gazetave.
E fundit eshte se ka indikacione se pas disa gazetareve dhe mediave qendrojne qarqe te caktuara qe permes tyre perpiqen te diskreditojne lider dhe udhheqes te partive apo institucioneve te caktuara per interesa thjeshte klanore dhe perfituese.
Po sjelle nga faqja e pare e Gazetes Express nje artikull per nje gazetare e cila shquhet per "guximin" ne diskredime te tilla ,per te ilustruar kete:


Alex Anderson nė njė
raport pėr YIHR pėshtynė
nė disa media, duke i bėrė
njė favor bashkėshortes
sė tij qė udhėheq njė
emision nė RTK. Klan
Kosova do ta padisė pėr
shpifje. Baton Haxhiu,
drejtor i Klan’it, dyshon
se raporti i Andersonit
ėshtė i ndikuar nga
bashkėshortja e tij, Jeta
Xharra. Analisti Mufail
Limani thotė se ėshtė
dėshpėruese kur sheh
njerėz si Anderson qė
vijnė nė Kosovė dhe
pėrfshihen nė fushata
militante politike ose biznesore,
duke marre anė.

PS. Eshte nje artikull i gjate por solla vetem nentitullin.

thellenza-II
30.05.2010, 22:28:10
Ky e ka nje te mire - eshte direkt dhe e thote ate cka e mendon. I adhuroj njerzit qe e thone ate qe e mendojn, por ne kohen dhe vendin e duhur e jo veq hajt qashtu, veq tjerave i ka shprehjet e nje rrugaēi, pra te nivelit shume te ulet.

Pajtohem se gjithekush po shkruan dhe po i thot vetes gazetar/e, nuk e kishte edhe aq keq.

Nuk eshte ne rregull kur ne nje shtyp me 20 rreshta sheh 10 gabime ne shkrim, sikur ta kish shkru/botu ate shkrim nje nxenes i shkolles fillore, kjo gje eshte katastrofale per mendimin tim,

por as ky Milaimi nuk duket te jete nga ata me autoritet te lart. I tha asaj gazetares cfar gazetarje je ti, por fjalorthin e vet si "gazetar" nuk e kish aspak nder kontroll:D.

gjithesia
30.05.2010, 22:37:57
Ky e ka nje te mire - eshte direkt dhe e thote ate cka e mendon. I adhuroj njerzit qe e thone ate qe e mendojn, por ne kohen dhe vendin e duhur e jo veq hajt qashtu, veq tjerave i ka shprehjet e nje rrugaēi, pra te nivelit shume te ulet.

Pajtohem se gjithekush po shkruan dhe po i thot vetes gazetar/e, nuk e kishte edhe aq keq.

Nuk eshte ne rregull kur ne nje shtyp me 20 rreshta sheh 10 gabime ne shkrim, sikur ta kish shkru/botu ate shkrim nje nxenes i shkolles fillore, kjo gje eshte katastrofale per mendimin tim,

por as ky Milaimi nuk duket te jete nga ata me autoritet te lart. I tha asaj gazetares cfar gazetarje je ti, por fjalorthin e vet si "gazetar" nuk e kish aspak nder kontroll:D.

nuk ban me than ate qe mendon ashtu si ti don ........ka menyra e menyra te thuhet ata qe don

ajo amatere e dores se pare ........e ky "profesinalist " i dores se pare

po masi ajo nuk ka dikend qe e perkrah le ti thot ēka t ka qef ........masi si kapen kamerat e mikrofonat mu gjujt me ta mire boll .......


a edhe ky qe e ka gjiru shume keq .......ngase me i keq eshte ai qe tregon se ai qe bene !!!

thellenza-II
30.05.2010, 22:52:24
nuk ban me than ate qe mendon ashtu si ti don ........ka menyra e menyra te thuhet ata qe don

ajo amatere e dores se pare ........e ky "profesinalist " i dores se pare

po masi ajo nuk ka dikend qe e perkrah le ti thot ēka t ka qef ........masi si kapen kamerat e mikrofonat mu gjujt me ta mire boll .......


a edhe ky qe e ka gjiru shume keq .......ngase me i keq eshte ai qe tregon se ai qe bene !!!
Mirembrema kusherine :)

nuk bon me thone si te don de, as une spo theme me ndryshe veq se e pelqej qe eshte direkt, e nganjeher edhe ja qellon:D. Po them prap shprehjet e tij jane banale e nuk jane domosdoshmerisht per opinion.

E sa per kete kamermanin, s'po di cka me thone, por ndoshta sa ka pas ai drejt ta luaj rolin e avukatit te Kupit, ka pas te drejt edhe ky ta xhiroj.. s'po e lavderoj as vepren e ketij, por shyqyr de qe nuk kersiten shpullat.

Podrima-No
30.05.2010, 23:28:37
Mos e beni mizen buall per nje moment nervoze te tepruar madje edhe me arsye, se jane me qindera ne kosove te ashtuquajtur gazetare pa pergaditje as praktike gazetareske por ia fusin si kau peles.Gazetaret ne shtetet me tradite demokratike dhe gazetareske kane nje orientim ne konferencat e rastit lidhur me ngjarje te caktuara dhe nuk pyesin qfare tu vjen ndermend si ajo pshurrajka,qfare lidhje ka fondi I Limajt me Kuvajtin?? Milaimi ka qene ca arrogant ne fjalor por mos behi disa me katolik se papa se dihet mentaliteti shqiptar ,e ky nuk ndrrohet aq lehte as tek intelektualet.
Milaimi ka meritat e pamohushme per angazhimet e tija ne kohen kur kerkohej guximi,perkushtimi dhe vendosmeria.Kemi pase na gazetare si :B. Morinen,Rr. Berishen e disa qe nuk po i permende se jane te ndjere, te me shkrimet dhe propaganden antikombetare ua kalonin edhe atyre te Serbise.
Milaimi mund te fajsohet pse ishte pak me shum arrogant se ajo gazetarucja injorante qe ju krujka pak me teper se duhet.

M.Zeka u prek sepse gazetaret e pyesnin J.Krasniqin per tema te ndryshme dhe reagoj ashtu si e pate edhe ju dhe e lujti rolin e avokatit (bodygardit) aty.
Pse? Si duket disa kojshi te J.Krasniqit kane harrue se ai eshte kryetare i kuvendit te Kosoves dhe me kete dmth se ai eshte bere njeri ne nivel te shtetit te Kosoves e jo njeri regjional si doni ta mbroni ju.
H.Thaqi, J.Krasniqi etj jane njerez te nivelit te shtetit dhe ka njerez qe i kritikojne kurse patrioteve lokal kjo nuk ju pelqen dhe reagojne keshtu si M.Zeka.

Turp.

bekir
31.05.2010, 09:57:11
He bre edhin e nanes po far sjellje qe as me nji kafe si ka hije ashtu, e le mo para ton atyne gazetarve, plus nji koleges qe hiq hiq per hir qe osht femen osht dasht me perdor fjale tjera qe ka me shumice, edhe mi than mos u zezatni, bile edhe kjo nuk i takon se nuk o avokat i tij e as keshilltar

Edhe ni sen, ky nuk o gazetar i guximshem, po mshifet mas njerzve te fuqishem!

PS: "ti ki prAbleme seksOale" ahaaahaghahah eee bal he bal...

JaGuArJa
31.05.2010, 10:23:22
Qfar njeri i eger, far fjal, far sjellje..marre duhet mi ardh, ktu doket qfar edukate ka..edhe me kon Doktor nuk prish pun, se selaki jet selak deri ne vdekje!

sunrise
31.05.2010, 10:42:57
jaaa..nuk eshte normal ky njeri....ani cka di me komentu per trajtimin e femnes shqiptare mooo, ton kohen flet qysh nuk kane shqipetart respekt per femna eeh ne fund e vertetoj se edhe ai eshte i kategorise se atyne qe i ka komentu ton kohen.....

qe cka tha nje koleg i jemi "Shume brutall o kane..si qen i sharrit ka kcy qaty "

pres te vije dita kur mendojme me kthjellet...nese eshte najkund en listen tone.

Abetare
31.05.2010, 13:02:13
A thu a e dini me cka e provokoi ajo kolegia si maca ner sini si rrike mshftas ...? Lehte po gjykoni ju por shumica e kolegeve ne Kosove por edhe jasht saj pas orarit te punes kan keso lloj problemesh , shahen nemen bajne hajgare ... P.sh Gjate pauzes edhe une me kolege e kolege flasum e shtyhemi me fjale ...nganjehere shtyhemi cili po gjun" kungja " ma shume ...Kjo eshte perditshmeri por e keqja qe Mialimit ja paskan zane diten me kamere te mshefte dhe kjo duket" sehr peinlich" diqysh ... se edhe ajo maca bash e pa faj nuk u kan ... Anyway s'do me mete askush i mire e hajt :D :D


P.S Ja paska nxerre ato fjale Milaimit prej funit t'berkut ajo maca se ai sidomos per femrat ka nje respekt te veqante :)

ēobani
31.05.2010, 13:12:13
"A e dini ju zotni se Troja* ėshtė territor shqiptar"... kėshtu e pyeti njė gazetare e jona Brad Pitin gjatė njė konference pėr shtyp qė po zhvillonte nė Cannes-Kanė,gjatė prezentimit tė filmit Troja!!!
U shukat atyhja...salla plot gazetarė tė botės,asnjė nuk bėzante,e pritshin pėrgjegjen e Bradit...dhe ai i'a ktheu jo tha,,nuk e paskam ditė qė Troja* eshtė shqiptare....ghaghaghagha t'plasi gazi aty.Po prej kah t'patem bre bac ty,po e vet Brad Piti kėtė quren?
Valla prej Koqovo jam unė...gazetare e RTK-sė!Atėherė u ndal e keshnja...njerzit u ndien keq, nga mjerimi mental i kėsaj budallices...

E tash hajt le t del dikush e tė thotė se kjo qika e RTK-sė nuk u pėrfaqsua si njė LOPĖ,para gazetarėve e kamerave tė botes mbarė.

Ka hala kso lopsihane qė bėjnė gazetarėt tanė,veē pėr ato flasim pak ma vonė.

*Troja ėshtė njė qytet i lashtė i cili shtrihet nė veriperėndim tė Turkisė,nė krahinen e Ēanakalasė.Pra siē shihet ky vend nuk ka tė bėjė asgjė me territoret shqiptare as nė tė kaluarėn e as tash natyrisht, pasi qė diferenca,largėsia nė mes nesh ėshtė me mijėra kilometra.

Milaim Zeka nuk ash der ai burri as ky,veē plotėsisht jam pajtuar me mėnyrėn se si " e trajtoi" kėtė shoqen(qiften) e gazetares(LOPES) sė RTK-sė.
Shyqyr qė dikush doli mė nė fund e u shpreh ashtu siē edhe mendojnė shumica e shqiptarėve.

drenicalia
31.05.2010, 15:33:08
"A e dini ju zotni se Troja* ėshtė territor shqiptar"... kėshtu e pyeti njė gazetare e jona Brad Pitin gjatė njė konference pėr shtyp qė po zhvillonte nė Cannes-Kanė,gjatė prezentimit tė filmit Troja!!!
U shukat atyhja...salla plot gazetarė tė botės,asnjė nuk bėzante,e pritshin pėrgjegjen e Bradit...dhe ai i'a ktheu jo tha,,nuk e paskam ditė qė Troja* eshtė shqiptare....ghaghaghagha t'plasi gazi aty.Po prej kah t'patem bre bac ty,po e vet Brad Piti kėtė quren?
Valla prej Koqovo jam unė...gazetare e RTK-sė!Atėherė u ndal e keshnja...njerzit u ndien keq, nga mjerimi mental i kėsaj budallices...

E tash hajt le t del dikush e tė thotė se kjo qika e RTK-sė nuk u pėrfaqsua si njė LOPĖ,para gazetarėve e kamerave tė botes mbarė.

Ka hala kso lopsihane qė bėjnė gazetarėt tanė,veē pėr ato flasim pak ma vonė.

*Troja ėshtė njė qytet i lashtė i cili shtrihet nė veriperėndim tė Turkisė,nė krahinen e Ēanakalasė.Pra siē shihet ky vend nuk ka tė bėjė asgjė me territoret shqiptare as nė tė kaluarėn e as tash natyrisht, pasi qė diferenca,largėsia nė mes nesh ėshtė me mijėra kilometra.

Milaim Zeka nuk ash der ai burri as ky,veē plotėsisht jam pajtuar me mėnyrėn se si " e trajtoi" kėtė shoqen(qiften) e gazetares(LOPES) sė RTK-sė.
Shyqyr qė dikush doli mė nė fund e u shpreh ashtu siē edhe mendojnė shumica e shqiptarėve.
a po t'kullosin hiq lum Ēabani?

sunrise
31.05.2010, 15:45:26
"A e dini ju zotni se Troja* ėshtė territor shqiptar"... kėshtu e pyeti njė gazetare e jona Brad Pitin gjatė njė konference pėr shtyp qė po zhvillonte nė Cannes-Kanė,gjatė prezentimit tė filmit Troja!!!
U shukat atyhja...salla plot gazetarė tė botės,asnjė nuk bėzante,e pritshin pėrgjegjen e Bradit...dhe ai i'a ktheu jo tha,,nuk e paskam ditė qė Troja* eshtė shqiptare....ghaghaghagha t'plasi gazi aty.Po prej kah t'patem bre bac ty,po e vet Brad Piti kėtė quren?
Valla prej Koqovo jam unė...gazetare e RTK-sė!Atėherė u ndal e keshnja...njerzit u ndien keq, nga mjerimi mental i kėsaj budallices...

E tash hajt le t del dikush e tė thotė se kjo qika e RTK-sė nuk u pėrfaqsua si njė LOPĖ,para gazetarėve e kamerave tė botes mbarė.

Ka hala kso lopsihane qė bėjnė gazetarėt tanė,veē pėr ato flasim pak ma vonė.

*Troja ėshtė njė qytet i lashtė i cili shtrihet nė veriperėndim tė Turkisė,nė krahinen e Ēanakalasė.Pra siē shihet ky vend nuk ka tė bėjė asgjė me territoret shqiptare as nė tė kaluarėn e as tash natyrisht, pasi qė diferenca,largėsia nė mes nesh ėshtė me mijėra kilometra.

Milaim Zeka nuk ash der ai burri as ky,veē plotėsisht jam pajtuar me mėnyrėn se si " e trajtoi" kėtė shoqen(qiften) e gazetares(LOPES) sė RTK-sė.
Shyqyr qė dikush doli mė nė fund e u shpreh ashtu siē edhe mendojnė shumica e shqiptarėve.

po pajtohem me ty se ka lloj lloj personi po atij si takon me ju qas ashtu ne publik...e sidmos aii qe gjithmon ka komentu ne kete...edhe une e pelqej si gaztar e sidmos per shprehjen e mendimit amo kjo i tejkalon kujfit.

ciaos

gjithesia
31.05.2010, 15:50:16
"A e dini ju zotni se Troja* ėshtė territor shqiptar"... kėshtu e pyeti njė gazetare e jona Brad Pitin gjatė njė konference pėr shtyp qė po zhvillonte nė Cannes-Kanė,gjatė prezentimit tė filmit Troja!!!
U shukat atyhja...salla plot gazetarė tė botės,asnjė nuk bėzante,e pritshin pėrgjegjen e Bradit...dhe ai i'a ktheu jo tha,,nuk e paskam ditė qė Troja* eshtė shqiptare....ghaghaghagha t'plasi gazi aty.Po prej kah t'patem bre bac ty,po e vet Brad Piti kėtė quren?
Valla prej Koqovo jam unė...gazetare e RTK-sė!Atėherė u ndal e keshnja...njerzit u ndien keq, nga mjerimi mental i kėsaj budallices...

E tash hajt le t del dikush e tė thotė se kjo qika e RTK-sė nuk u pėrfaqsua si njė LOPĖ,para gazetarėve e kamerave tė botes mbarė.

Ka hala kso lopsihane qė bėjnė gazetarėt tanė,veē pėr ato flasim pak ma vonė.

*Troja ėshtė njė qytet i lashtė i cili shtrihet nė veriperėndim tė Turkisė,nė krahinen e Ēanakalasė.Pra siē shihet ky vend nuk ka tė bėjė asgjė me territoret shqiptare as nė tė kaluarėn e as tash natyrisht, pasi qė diferenca,largėsia nė mes nesh ėshtė me mijėra kilometra.

Milaim Zeka nuk ash der ai burri as ky,veē plotėsisht jam pajtuar me mėnyrėn se si " e trajtoi" kėtė shoqen(qiften) e gazetares(LOPES) sė RTK-sė.
Shyqyr qė dikush doli mė nė fund e u shpreh ashtu siē edhe mendojnė shumica e shqiptarėve.

:D ............. shum kam kesh , kurr se harroi :D po edhe inat me erdh boll....

po sido qe te jete , nese ka qellim keshillen duhete pas nivel ..........e posaqerisht kur don ta ofendosh dike e jo duke u perpiq ta ofendosh dike te ofendosh edhe veten ndoshta me shume .......

bekir
31.05.2010, 16:01:23
Zdi qysh po muni me perkrah be daj, hiq pa mar parasysh se qa ka pyt ajo gazetarje qishtu nuk sillet njeri me femen ani ky qe tan kohen t`shurdhon tu kallxu qysh duhet trajtu femna..

Shumica e miletit e kan desht se ky kishe e kritikojke Thaqin e sene ama une gjith kam dyshu nto se hiq sma rroke antena qysh ky edhe po lshon kungja edhe pe le Hashimi me majt emision nRTK ( tu e dit qe RTK-n se le PDK-ja me livrit ).

Pat than me ni emision krejt hoxhallart edhe popat jan kurvana, ni jav mas ne emision tvetin thojke une mbuRRna me gjyshin tem qe u kan hoxh.. :S

gjithesia
31.05.2010, 16:03:06
Zdi qysh po muni me perkrah be daj, hiq pa mar parasysh se qa ka pyt ajo gazetarje qishtu nuk sillet njeri me femen ani ky qe tan kohen t`shurdhon tu kallxu qysh duhet trajtu femna..

Shumica e miletit e kan desht se ky kishe e kritikojke Thaqin e sene ama une gjith kam dyshu nto se hiq sma rroke antena qysh ky edhe po lshon kungja edhe pe le Hashimi me majt emision nRTK ( tu e dit qe RTK-n se le PDK-ja me livrit ).

Pat than me ni emision krejt hoxhallart edhe popat jan kurvana, ni jav mas ne emision tvetin thojke une mbuRRna me gjyshin tem qe u kan hoxh.. :S

po me milajimin kom kesh moti :D

e me kit quren tash ma perkujtoi vellau qoban :D

edhe pse krejt eshte me shume per te qare

drenicalia
31.05.2010, 16:20:38
po me milajimin kom kesh moti :D

e me kit quren tash ma perkujtoi vellau qoban :D

edhe pse krejt eshte me shume per te qare
valla me kesh me milaim sexin pak pom doket ...
me ta,e per ta..duhet duhet me kajt

Bresalci
31.05.2010, 16:58:20
Po shumė kokni ka merzitni pėr at zagaricen e paguar pėr provokime a, ap ap tuh bre vallha keq ju paska kanė, mos u merzitni e merrne veten me tė mirė se kalon edhe kjo.

Po si mendoni ju, dikush duhet tju thotė STOP kėtyre gazetarve, qė nuk kanė aspak respekt. Me marr titullin gazetar nė shkoll tė natės, po sikur edhe ta ken tė rregullt titullin, kush jav jep at tė drejt me u tall me Kryetarin e Parlamentit.
Kurgja nuk asht ba ama bash hiq kurgja, vetėm i ka tregue se asht lop. Kėta lloj tė gazetarėve duhet me jav thanė troq se nuk kuptojn ndryshe, sikur Lushtaku qė i tha nuses tė BIRNIT.

Ju qė po kritikoni ku ishit qė nuk po reagoni kur kjo gazetarja e kti llojit e tė Xharrės, shkojn aq larg sa qė e akuzojn Ushtrinė tonė tė lavdishme pėr kinse gjat luftes kan bėrė tregti me organe njerzore.
Po ku ka ma rand se kur njė gazetare e kti lloji tė fliqt e quan Heroin ton tė gjall Fatmir Limajn kriminel.
E dikush kėtu ma mbron at gazetare se kultura ėshtė kėshtu e jo ashtu, se ajo e paska drejten eksklusive me akuzu e etiketu njerzit qė kanė dhėn ghithqka pėr kėtė gjysmė shteti qė kemi.

Pėr gjdo ditė gazetarė/re fyejn herojt e kombit dhe askush nuk reagon. Kaloni pėr njė qast nė vend tė njė fėmije qė prindi i tyre ka rėnė dėshmor pėr kėtė tokė, si e ndiejn ata veten, kur gazetarė/re tė kti lloji fyejn prindėrit e tyre me lloj lloj akuzash e etiketime, SI ?

Kėtyre gazetarėve duhet thėnė STOP.

piloti
31.05.2010, 20:05:52
Po shumė kokni ka merzitni pėr at zagaricen e paguar pėr provokime a, ap ap tuh bre vallha keq ju paska kanė, mos u merzitni e merrne veten me tė mirė se kalon edhe kjo.

Po si mendoni ju, dikush duhet tju thotė STOP kėtyre gazetarve, qė nuk kanė aspak respekt. Me marr titullin gazetar nė shkoll tė natės, po sikur edhe ta ken tė rregullt titullin, kush jav jep at tė drejt me u tall me Kryetarin e Parlamentit.
Kurgja nuk asht ba ama bash hiq kurgja, vetėm i ka tregue se asht lop. Kėta lloj tė gazetarėve duhet me jav thanė troq se nuk kuptojn ndryshe, sikur Lushtaku qė i tha nuses tė BIRNIT.

Ju qė po kritikoni ku ishit qė nuk po reagoni kur kjo gazetarja e kti llojit e tė Xharrės, shkojn aq larg sa qė e akuzojn Ushtrinė tonė tė lavdishme pėr kinse gjat luftes kan bėrė tregti me organe njerzore.
Po ku ka ma rand se kur njė gazetare e kti lloji tė fliqt e quan Heroin ton tė gjall Fatmir Limajn kriminel.
E dikush kėtu ma mbron at gazetare se kultura ėshtė kėshtu e jo ashtu, se ajo e paska drejten eksklusive me akuzu e etiketu njerzit qė kanė dhėn ghithqka pėr kėtė gjysmė shteti qė kemi.

Pėr gjdo ditė gazetarė/re fyejn herojt e kombit dhe askush nuk reagon. Kaloni pėr njė qast nė vend tė njė fėmije qė prindi i tyre ka rėnė dėshmor pėr kėtė tokė, si e ndiejn ata veten, kur gazetarė/re tė kti lloji fyejn prindėrit e tyre me lloj lloj akuzash e etiketime, SI ?

Kėtyre gazetarėve duhet thėnė STOP.

.................................................. .................................................. ..................


zotri gabim e ke , ..fjalori i yte shte identik me ate te z.Milaim Zeka , ky fjalor nuk i ben nder asekujt e aq me pak Qlirimtarve te ish UQK-se , mendoi se disi perse tepermi dhe qdo gje po e nderlidhni me luften per qlirimin vendit e cila ka tashma me se dhjet vite perfundoi !!!,

Ky rast ska te beje asegj ase me ish ushteret e UQK-s e ase me luften qlirimtare ...
kemi te bejm me sjelljen teper arrogante te z.Milaim Zeka ,
Ata gazetar e gazétare dikush i ka ftuar ne ate konferenc per shtyp !!!!, nese ftohen ,natyrisht se duhet pritur pyetje te ndryshme ...

Kohe me pare kam lexuar per gazetaren famoze Italiane ORIANA FALLACI cila edhe ajo pyet burrshtetas me fame boterore edhe pyetje "banale" pse jo!!! z.Krasniqi u pergjigj konfrom pyetjeve dhe ishte tejet korrekt ... e atehrit qka e rroku Miliam Zeken ti fute hundet dhe te luaj rolin e ndonje zadhensit te Jakup Krasniqit !!!! , kur edhe ai eshte vetem nje gazetar i thjesht e madje tejet tejet i demoduar ...

Edh ti zotri duhsh ta dish , se shume gazetar e sidomos gazetare e punoin kete profesion per ti mbajtur familet e veta .... me ato 200-300 € sa i fitoin (nese edhe fitoin kaq) dhe dikush te shkoi atje si ky tipi Milaim Zeka DHE TI ABUZOI pa fij turpi e ndergjegje !!!!
Paramendo zotri , te ishte ajo motra apo vajza apo bashkeshortja e jot !!!!!!
Si do te kishe reaguar ne at rast!!!!?Piloti

Burri.
31.05.2010, 20:38:25
Po shumė kokni ka merzitni pėr at zagaricen e paguar pėr provokime a, ap ap tuh bre vallha keq ju paska kanė, mos u merzitni e merrne veten me tė mirė se kalon edhe kjo.

Po si mendoni ju, dikush duhet tju thotė STOP kėtyre gazetarve, qė nuk kanė aspak respekt. Me marr titullin gazetar nė shkoll tė natės, po sikur edhe ta ken tė rregullt titullin, kush jav jep at tė drejt me u tall me Kryetarin e Parlamentit.
Kurgja nuk asht ba ama bash hiq kurgja, vetėm i ka tregue se asht lop. Kėta lloj tė gazetarėve duhet me jav thanė troq se nuk kuptojn ndryshe, sikur Lushtaku qė i tha nuses tė BIRNIT.

Ju qė po kritikoni ku ishit qė nuk po reagoni kur kjo gazetarja e kti llojit e tė Xharrės, shkojn aq larg sa qė e akuzojn Ushtrinė tonė tė lavdishme pėr kinse gjat luftes kan bėrė tregti me organe njerzore.
Po ku ka ma rand se kur njė gazetare e kti lloji tė fliqt e quan Heroin ton tė gjall Fatmir Limajn kriminel.
E dikush kėtu ma mbron at gazetare se kultura ėshtė kėshtu e jo ashtu, se ajo e paska drejten eksklusive me akuzu e etiketu njerzit qė kanė dhėn ghithqka pėr kėtė gjysmė shteti qė kemi.

Pėr gjdo ditė gazetarė/re fyejn herojt e kombit dhe askush nuk reagon. Kaloni pėr njė qast nė vend tė njė fėmije qė prindi i tyre ka rėnė dėshmor pėr kėtė tokė, si e ndiejn ata veten, kur gazetarė/re tė kti lloji fyejn prindėrit e tyre me lloj lloj akuzash e etiketime, SI ?

Kėtyre gazetarėve duhet thėnė STOP.

Zotri Bresalci verrtet ashtu ashtė si ke shkruar te ne thonė Topi se luan. Se verrtet kush mosi u bae "gazetar" mandej dhe kta kush masi paskan drejtė me i fut huntė gjithėkunė! ka shumė ushtarė tė UQK.sė qė janė akuzue mu nga kjo kategori e "gazetarve"qė ma shum u interesonė qė dishka tė qesin nė gazetė dhe mosė qoftė e verrtet spaku tju pelqej armiqve tė Kosovės. Nukė llpogaritin a ashtė e damshme pėr Atėdheun dhe shpesh shkrujnė nė dobi tė armiqve tė Shqiptarisė sikur te jen tė paguer nga tä! Milaim Zeka ashtė nji Gazetar profesionistė dhe pėr mua ska gabue aspak. Sa e ndegjova qatė gazetare ajo ish nji gazetere lokaliste ose mas miri me than nji gazetare e klubeve tė nates.

Bresalci
31.05.2010, 21:48:43
.................................................. .................................................. ..................


zotri gabim e ke , ..fjalori i yte shte identik me ate te z.Milaim Zeka , ky fjalor nuk i ben nder asekujt e aq me pak Qlirimtarve te ish UQK-se , mendoi se disi perse tepermi dhe qdo gje po e nderlidhni me luften per qlirimin vendit e cila ka tashma me se dhjet vite perfundoi !!!,

Ky rast ska te beje asegj ase me ish ushteret e UQK-s e ase me luften qlirimtare ...
kemi te bejm me sjelljen teper arrogante te z.Milaim Zeka ,
Ata gazetar e gazétare dikush i ka ftuar ne ate konferenc per shtyp !!!!, nese ftohen ,natyrisht se duhet pritur pyetje te ndryshme ...

Kohe me pare kam lexuar per gazetaren famoze Italiane ORIANA FALLACI cila edhe ajo pyet burrshtetas me fame boterore edhe pyetje "banale" pse jo!!! z.Krasniqi u pergjigj konfrom pyetjeve dhe ishte tejet korrekt ... e atehrit qka e rroku Miliam Zeken ti fute hundet dhe te luaj rolin e ndonje zadhensit te Jakup Krasniqit !!!! , kur edhe ai eshte vetem nje gazetar i thjesht e madje tejet tejet i demoduar ...

Edh ti zotri duhsh ta dish , se shume gazetar e sidomos gazetare e punoin kete profesion per ti mbajtur familet e veta .... me ato 200-300 € sa i fitoin (nese edhe fitoin kaq) dhe dikush te shkoi atje si ky tipi Milaim Zeka DHE TI ABUZOI pa fij turpi e ndergjegje !!!!
Paramendo zotri , te ishte ajo motra apo vajza apo bashkeshortja e jot !!!!!!
Si do te kishe reaguar ne at rast!!!!?Piloti

Z. Piloti, sė pari unė flas vetėm me gjuhen time.
Nė shkrimin timė desha tė themė se nuk bahet nami nėse njė gazetarė i thotė njė kolege tė tijė lopė nėse e meriton (pėr fat tė keq disa meritojn thėnje tė tilla). Po kush i jep tė drejt disa gazetarėve pėr gjdo ditė tė shpifin e tė ekitikojn njerėzit, kush ?

Sė dyti pėr dikend as qė ka egzistu lufta por vetėm njė konflikt i vogėl sa qė pė 10 vjet ėshtė harruar, e pėr disa ajo luftė kurrė nuk do tė harrohet por do tė pėrkujtohet me krenari dhe respekt sa tė egziston shqiptaria.

Sė treti paga nuk e aryeton askend pėr tė fyer e akuzuar dėshmorėt e Kombit, luftėn dhe udhėhqsit e UĒK-sė madje as edhe njė qytetar tė rėndomt.
Me kėtė arsyetim do tė thonin edhe dėshmitarėt e paguar, po ja qė futa nė burgė njė tė pa fajshėm se mė duhen parat pė ta mbajur familjen.

Z. Piloti e dini ju se sa familje tė dėshmorėve dhe invalid tė luftės jetojn nė varfėri por me dinjitet dhe nuk mud ti blesh edhe me 100 paga tė majme tė disa gazetarve.
Edhe njė gjė mos ma shtrembro shkrimin : unė thash disa gazetarė/re jo tė gjithė se jamė i vedijshėm se ka gazetarė/re qė kanė bėrė dhe bėjn punėn e tyre me nderė.

Ka mjaft gazetarė/re qė nuk kanė pranuar tė shpifin dhe tė fyejn Ēlirimtarėt pėr asnjė qmim (kemi raste qė edhe janė larguar nga puna), edhe se janė nė gjendje tė vėshtir ekonomike nuk kanė pranuar tė bėjnė punė tė ndyer.
Unė e ndiej vetėn shumė krenar me familjen time, ne respektojm pėr jetė e motė familjet e dėshmorve, invalidėt dhe udhėheqėsit e luftės.

i_paEpuriii…
31.05.2010, 22:06:11
Po shumė kokni ka merzitni pėr at zagaricen e paguar pėr provokime a, ap ap tuh bre vallha keq ju paska kanė, mos u merzitni e merrne veten me tė mirė se kalon edhe kjo.

Po si mendoni ju, dikush duhet tju thotė STOP kėtyre gazetarve, qė nuk kanė aspak respekt. Me marr titullin gazetar nė shkoll tė natės, po sikur edhe ta ken tė rregullt titullin, kush jav jep at tė drejt me u tall me Kryetarin e Parlamentit.
Kurgja nuk asht ba ama bash hiq kurgja, vetėm i ka tregue se asht lop. Kėta lloj tė gazetarėve duhet me jav thanė troq se nuk kuptojn ndryshe, sikur Lushtaku qė i tha nuses tė BIRNIT.

Ju qė po kritikoni ku ishit qė nuk po reagoni kur kjo gazetarja e kti llojit e tė Xharrės, shkojn aq larg sa qė e akuzojn Ushtrinė tonė tė lavdishme pėr kinse gjat luftes kan bėrė tregti me organe njerzore.
Po ku ka ma rand se kur njė gazetare e kti lloji tė fliqt e quan Heroin ton tė gjall Fatmir Limajn kriminel.
E dikush kėtu ma mbron at gazetare se kultura ėshtė kėshtu e jo ashtu, se ajo e paska drejten eksklusive me akuzu e etiketu njerzit qė kanė dhėn ghithqka pėr kėtė gjysmė shteti qė kemi.

Pėr gjdo ditė gazetarė/re fyejn herojt e kombit dhe askush nuk reagon. Kaloni pėr njė qast nė vend tė njė fėmije qė prindi i tyre ka rėnė dėshmor pėr kėtė tokė, si e ndiejn ata veten, kur gazetarė/re tė kti lloji fyejn prindėrit e tyre me lloj lloj akuzash e etiketime, SI ?

Kėtyre gazetarėve duhet thėnė STOP.


...mire e ke thene te lumte eshte nje e vertet kjo qe ke shpreh mjerishte duhet me thene turlifare gazetare si jeta xharrrr maa bajatica STOP duhet me ju thane ketyre kurvav qe skan te ndalure...


tungiii

piloti
31.05.2010, 22:08:15
Z. Piloti, sė pari unė flas vetėm me gjuhen time.
Nė shkrimin timė desha tė themė se nuk bahet nami nėse njė gazetarė i thotė njė kolege tė tijė lopė nėse e meriton (pėr fat tė keq disa meritojn thėnje tė tilla). Po kush i jep tė drejt disa gazetarėve pėr gjdo ditė tė shpifin e tė ekitikojn njerėzit, kush ?

Sė dyti pėr dikend as qė ka egzistu lufta por vetėm njė konflikt i vogėl sa qė pė 10 vjet ėshtė harruar, e pėr disa ajo luftė kurrė nuk do tė harrohet por do tė pėrkujtohet me krenari dhe respekt sa tė egziston shqiptaria.

Sė treti paga nuk e aryeton askend pėr tė fyer e akuzuar dėshmorėt e Kombit, luftėn dhe udhėhqsit e UĒK-sė madje as edhe njė qytetar tė rėndomt.
Me kėtė arsyetim do tė thonin edhe dėshmitarėt e paguar, po ja qė futa nė burgė njė tė pa fajshėm se mė duhen parat pė ta mbajur familjen.

Z. Piloti e dini ju se sa familje tė dėshmorėve dhe invalid tė luftės jetojn nė varfėri por me dinjitet dhe nuk mud ti blesh edhe me 100 paga tė majme tė disa gazetarve.
Edhe njė gjė mos ma shtrembro shkrimin : unė thash disa gazetarė/re jo tė gjithė se jamė i vedijshėm se ka gazetarė/re qė kanė bėrė dhe bėjn punėn e tyre me nderė.

Ka mjaft gazetarė/re qė nuk kanė pranuar tė shpifin dhe tė fyejn Ēlirimtarėt pėr asnjė qmim (kemi raste qė edhe janė larguar nga puna), edhe se janė nė gjendje tė vėshtir ekonomike nuk kanė pranuar tė bėjnė punė tė ndyer.
Unė e ndiej vetėn shumė krenar me familjen time, ne respektojm pėr jetė e motė familjet e dėshmorve, invalidėt dhe udhėheqėsit e luftės.


.................................................. .................................................. .............


Z.Bresalci,

Me vjen shume mire qe e ndieni vehten ashtu si e cekt , me vjen mire poashtu qe ke nje famile me ndjenja e veprime patriotike e Kombetare....

Pajtohem plotesisht me konstatimet tua ne lidhje me luften e UQK-si dhe ish pjestaret e UQK-se, -megjithat kemi te bejm me nje Teme krejt tjeter ... po diskutoim per sjelljen e z.Milaim Zeka , ... une poashtu pajtohem me konstatimin tend dh t disave tjereve ..se ajo zonja gazetare nuk parashtroi pyetje konfrom situates , keshtu qe kjo pyetje mund te vlersohet edhe si provokative !!!!!, pastaj edhe ne te kaluaren e edhe tani ca gazetar kan luajtur rol negativ por ca te tjer role pozitiv ne velrsimet e ngjarjeve gjate periudhve te ndryshme ....megjithat reagimi i z.Milaim Zeka ishte jashta qdo kontrolli!!!
Ti thua se nuk u ba nami !!!!
Nuk u ba nami pasi qe sot, ne vendin tone po ndodhin shume gjera befasueshme dhe qe "Hajt ore se su ba nami" ..... mos ti numroi tanim ketu ....

Edhe kete e po e perfundoi :

z.Milaim Zeka, duhet qe ti kerkoi falje publike Koleges se profesionit pasi qe ne menyr publike dhe e ofendoi rend!!!! ...vetem kesisoi deri diku mund te "lahet" nga ky skandal ..dhe te ardhmen te kete kujdes per sjelljet e tija !!!!


piloti

gjarperi
31.05.2010, 23:47:10
Ju pershendes te gjithve, une nuk jame ne ngjarje te keti konfrontimi te Milaimit me nje gazetare tjeter, por nga reagimet ma te ndryshme, shofe se kemi perplasje te skajshme, ne duhet ta dijme njeher e per gjithmon se tani Kosova ka kushtetuten e vete, me te cilen kushtetut parashifen rregullat e lojes, dhe ne mes saje parashifet kodi i gazetaris, pra keto komente nuk po perputhen me ate qka eshte e parapar me Kushtetut, dhe eshte e teper qe ketu te kalojm prej nje skajshmerije ne skajshmeri tjeter, por palet e perfshir ne konflikt, duhet ta respektojn kushtetuten dhe ta zgjedhin kontestin(ne gjyqe),une e dije se gjate luftes Milaimi ne Radio Stkholme raportonte per Luften ne Kosove, dhe ne emer te Afirmimit te UCK-se, informonte edhe gjera sekrete te luftes, ku jame i bindur se keto informata me siguri i percillte edhe serbija, e si prodhim i keture informatave, shpeshe ka ndodhur qe shume luftar te lirise nuk arrinin qe ta kalonin kufirin, sepse priteshin nga forcat serbe, e ne shume raste jane vrare edhe me qindra, une jame i bindur se keto nuk kane qene te qellimta, por une e kuptoj kete si nje jo profesjonalizem gazetareske gjate gjendjes se luftes, por si nje euforizem por qe na kushtoj shtrejt.

Xuki
01.06.2010, 10:34:18
Pooo t'ishin kanė veq gazetarėt qė nuk e kuptojnė punėn e tyre ish hangėr disi, por ēka me bo, qė po duhet ēdo vit me hapė fonde pėr politikanėt tonė qė jan nėn hetime!!

Milaimi e ka tregu vetėn nė kėtė rast qė ėshtė njė njeri shumė i poshtėr, arrogant dhe i paftyrė. Ai nuk e din qė nuk e kan pasė tė gjithė "fatin" mu shkollu nė systemin serb pėr me kanė gazetar i mirė si ai!! Ani i thojkė grues, me pas kanė mashkull ti kisha qitė qyrrat n'tokė!! Pisi niher, pse nuk shkon nė veriun e mitrovicės me ua qitė qyrrat shkijeve n'tokė, por shet trimėri te gratė shqiptare.PS: Vallah me gazetare tė bukura qysh kena ne, ska kush nė botė...a e patė qfar trupi...paaa...paaapaaaa. :D :D

Grasha_1
01.06.2010, 10:39:22
PS: Vallah me gazetare tė bukura qysh kena ne, ska kush nė botė...a e patė qfar trupi...paaa...paaapaaaa. :D :D

Ahahahahah shihe ky, veq se ishte e mire gazetarja e shan Milaimin hahahah

Katrahura
01.06.2010, 14:33:14
me men,e me dardha t'egra s'ka aa?

Petritiialpeve
01.06.2010, 15:51:07
Kėrkesė pėr falje

Publikisht iu kėrkoj falje dy kolegeve, institucionit ku punoj, gjithė kolegėve tė mi gazetarė, gjithė atyre qė mė kanė qortuar pėr gabimin e bėrė, tė cilin e pranoj, dhe shikuesve tė emisionit tim, tė cilėt ma kanė dhėnė besimin dhe pėrkrahjen e tyre

Nga OpEd - Tė Tjerė mė 01.06.2010 nė ora 12:32
Milaim Zeka

Ka disa ditė qė nė mėnyrė ēnjerėzore ėshtė nisur njė lojė lugetėrish tė disa gazetarėve tė Kosovės, tė cilėt profesionin e tyre e kanė mėsuar nėpėr bankat e turpshme tė njė mentaliteti tė ndyrė ballkanik.

E gjithė kjo ka filluar pas njė incidenti tė ndodhur nė Aeroportin e Prishtinės, nė mes meje dhe njė kolegeje tė Radio Dukagjinit, tė cilėn nuk e kam njohur dhe as nuk e kam ditur se kush ishte. Doli se ajo vjen nga njė familje shumė e respektuar, pėr ēka mua sinqerisht mė erdhi shumė rėndė, edhe pikėrisht pėr kėtė i kam kėrkuar falje publikisht, asaj dhe familjes sė saj, pėrmes axhės sė saj, tė cilin e kam shok dhe mik.

Dua tė sqaroj me kėtė rast atė qė ndodhi gjatė konferencės. Njė gazetare bėri pyetje rreth fondit tė Fatmir Limajt. Njė tjetėr gazetar kėrceu me njė pyetje tjetėr rreth zgjedhjeve nė Veri tė Mitrovicės. Nė kėtė konferencė kam pritur kryesisht pyetje tė tipit: “Si e cilėsoni vizitėn nė Kuvajt?”, “Ēka iu premtoi mbreti i Kuvajtit rreth pavarėsisė?”, “Kur do pranohet ajo?”, etj., e mandej pasi tė kryhej kjo temė, tė diskutoheshin edhe ēėshtjet tjera. Meqė u prish rendi, thash qė tė pyes edhe unė rreth Eurovizionit, i cili njė natė mė parė kishte filluar nė Oslo tė Norvegjisė. Nė fund tė fundit, publiku ka nevojė tė ketė edhe informacion kulturor, pėrveē informatave tė tjera politiko-debatuese.

Kolegia ime e nderuar u kthye nga unė dhe mė ofendoi me fjalėt: “Kush hamamin je ti bre qė po na pėrzihesh nė pyetje?”, por unė heshta dhe iu pėrgjigja tepėr qetėsisht se pyetja ime ishte po aq e logjikshme sa edhe pyetjet paraprake tė shtruara prej saj.

Mbas pėrfundimit tė kėsaj konference, duke dalė jashtė, pėrsėri jam provokuar dhe pėrsėri kam vazhduar tė flas e tė them se sipas mendimit tim, nuk duhet tė dilet jashtė temave pėr tė cilat mbahet konferenca, sidomos kur nuk ėshtė dhėnė ende asnjė detaj pėr atė temė.

Si pėrfundim, e kam lėshuar atė fjalė fyese, duke e cilėsuar gazetaren dhe njė kolege tė saj si lopė tė Danimarkės, pėr ēka e kam ndier veten shumė keq. Jam ndier dhe ndihem i turpėruar, edhe pse gjithēka ndodhi nė afekt.

Mė sė shumti jam ndier keq, sepse pėrveē se kolege, ato janė edhe femra. Ėshtė pikėrisht kjo gjini pėr tė cilėn unė kam mė sė shumti respekt dhe gjithmonė jam munduar t’i afirmoj vlerat e saj nė shoqėrinė tonė.

Mirėpo, loja e shtrigave, e filluar nga disa “kolegė” tė Kohavisionit, tė cilėt edhe nė tė kaluarėn janė tė njohur pėr linēime, izolime, dėnime mediatike, etj., vazhdoi me Klan Kosovėn dhe me disa gazetarė meskinė, tė tipit Kėrquki.

Ne e dimė si kolegė se ēfarė fjalori pėrdorim mbas konferencave tė shtypit, apo nėpėr redaksitė tona. Ne e dimė secili se kush ēka ėshtė, mirėpo duke respektuar kodin etik tė gazetarisė, asnjėherė nė jetė nuk e kam keqpėrdorur ndonjė bisedė private tė dikujt pėr marketingun tim, siē u keqpėrdor afekti im pėr marketing tė tė tjerėve. Edhe njėherė nėnvizoj faktin se i gjithė incidenti ndodhi pasi kishte pėrfunduar konferenca, ndėrsa kameramanėt e gazetarėt i kishin mbledhur krejt kamerat e mikrofonat dhe ishin nisur tė largoheshin. Pamjet tė cilat mund t’i shihni edhe nė internet janė pėrzgjedhur me njė kujdes shumė tė veēantė, gati-gati tė pėrsosur, nga “kolegėt” e Kohavisionit, ndoshta pėr fatin tim tė keq pasi i kam trajnuar shumė mirė personalisht nė Shkup gjatė viteve ’90.

Publikisht iu kėrkoj falje dy kolegeve, institucionit ku punoj, gjithė kolegėve tė mi gazetarė, gjithė atyre qė mė kanė qortuar pėr gabimin e bėrė, tė cilin e pranoj, dhe shikuesve tė emisionit tim, tė cilėt ma kanė dhėnė besimin dhe pėrkrahjen e tyre.

Ndėrsa shkrimet e disa gazetarucėve, apo shoqatave tė mjera tė gjoja gazetarėve, as qė mė interesojnė. Fatmirėsisht, ata janė “profesionistė” tė vėrtetė, siē e kanė ndjerė nevojėn ta definojnė mirė edhe nė emrin e tyre, duke u largu kėshtu nga ne, “joprofesionistėt”.

Ėshtė pikėrisht kjo kastė e gazetarėve spekulantė e tė korruptuar deri mbi kokė, tė cilėt e kanė degraduar veten dhe gazetarinė deri nė maksimum, e qė kėrkojnė tė mbulojnė pisllėkun e vet nėpėrmjet linēimeve ndaj tė tjerėve. Kėta njerėz tregojnė se ende besojnė tek zgjidhja e problemit pėrmes linēimeve, diferencimeve apo edhe kėrkesave pėr largime nga puna, si nė vitet ‘80, nė njė kohė kur ekzistojnė gjykatat.

Shpresoj qė kėta gazetarė do ta kėrkojnė edhe dorėheqjen e Bernard Kushnerit, pasi ai e fyeu dhe poshtėroi gazetarin pėr njė pyetje qė ky i fundit ia bėri gjatė vizitės nė Graēanicė.

Gjithashtu shpresoj edhe qė tė qetėsohen shpirtrat e ndezur tė tė gjithė atyre “qytetarėve” tė nderuar, qė e kanė marrė nė inat Milaim Zekėn e pėr pasojė edhe vendardhjen time, Drenicėn - katund.

Mė ka habitur pėr mirė sjellja tepėr korrekte, shumė civile dhe profesionale e Radio Dukagjinit, dhe kryeredaktorit tė saj Feim Kurhasanit, tė cilėt i kanė pasur tė gjitha tė drejtat tė reagonin ndaj incidentit ku ishte pėrfshirė punonjėsja e tyre.

Krejt pėr fund, iu garantoj teleshikuesve tė mi se ashtu sikurse kam pasur guximin deri mė sot tė merrem me tema hulumtuese qė kanė shkelur kallot e shumė njerėzve, tė cilėt sot e fėrkojnė barkun duke u kėnaqur me situatėn ku gjendem, do tė vazhdoj edhe nė tė ardhmen tė merrem pa kompromis me tė gjitha ato fenomeneve negative qė e prekin shoqėrinė tonė.

Dhashtė Zoti qė politikanė tė tė gjitha partive, por edhe hetues tė EULEX’it t’i hapin dosjet edhe tė ne gazetarėve, pėr tė parė se kush i ka shėrbyer gazetarisė dhe kush korrupsionit dhe mafisė.

http://www.gazetaexpress.com/web/index.php/editorial/lexo/31705/C68/C91/

__________________________________________________ _____________

Ky klloshari i Drenices Milaim Zeka ka mar n`thue ksihov, ka nise me la m. me sh. Edhe per shume ma pak i shkon kryet, veē nuk pe din hale mire se n`kane ka me u teshe. N`pshtoft kesihovi ky duhet me ba aheng. Nuk ka shume randsi ēka ka ba e kush u kane ktynehere. Kjo parolle ka nise mu djege me te madhe. Njerezia e mirefillte eshte konstante, hallku rrnojn edhe per do tjera hesape. Ne kete pike te ndjeshme nuk ban mu mashtru as Hashimi e as Ramushi, helbete?!!!

gjarperi
01.06.2010, 18:35:55
Te pershendes Petritiialpeve, pa marre parasyshe se si ndodhi rasti, Milaimi paska kerkuar Falje, e kerkimi i faljes eshte nje gjeste Moral, por edhe pala e damtuar ka te drejt te parashtroj padi ne gjygje, sepse tani kosova e ka kushtetuten e vete, dhe gjygjin e vete, dhe kjo eshte nje gje krejt normale, sepse me kushtetut ka te drejt cdo qytetar ne padi dhe ne mbrojtje, e gjygji eshte ai qe e shqyrton padin, dhe ne baze te fakteve bihet vendimi, por nuk po u kuptoj pse thoni "se nese pshtone kesje radhe le te beje aheng",a thua se paska edhe ndoni kushtetut tjeter paralel me ate te Kosoves, apo kete kushtetut e paskeni aprovuar sa per sy e faqe, e ne praktik te denohen njerzit neper qajtore kurse egzekutimin e ketyre denimeve ta bejne rrugaqet qe nuk e perfillin as shtetin e as kushtetuten.

Podrima-No
01.06.2010, 19:05:42
Reagimi i Milaim Zekes ka prapavije regjionale. Ka shume nga regjioni i Drenices qe nuk munden te i ndegjojne kritikat ndaj "kojshive" te tyre Jakup Krasniqit, Hashim Thaqit etj.

Nje zgjidhje eshte:
Nese nuk mund te i ndegjojne kritikat atehere mos te marrin pozita shteterore.

Podrima-No

oktopodi
01.06.2010, 20:04:53
Reagimi i Milaim Zekes ka prapavije regjionale. Ka shume nga regjioni i Drenices qe nuk munden te i ndegjojne kritikat ndaj "kojshive" te tyre Jakup Krasniqit, Hashim Thaqit etj.

Nje zgjidhje eshte:
Nese nuk mund te i ndegjojne kritikat atehere mos te marrin pozita shteterore.

Podrima-No

O Podrime nuk ka pase fare faj MIlaimi more burri dheut,po kur jane perzi grate ne kuvend te burrave ? Kur hyjne grate ne oda prishet muhabeti ,por ju anes podrimes duhet me ua dhane doren se nuk i leni shum me u sallamadite neper hije.I futni ne pune tane diten punojne me burrat neper ara e baqe e nuk ju bjen ndermend me u zgerdhi si ajo dhiaj e Kohes ditore. U ba nervoz drenicaku se atje nuk i lane grate neper oda te burrave dhe mire bajne se me fole per kastraveca preken.
Me fole mbare e nuk durohet fjala gruas ne ode te burrave se lere me ia fute mbare e mbrapsht her fole e here zgerdhiju,banu i sinqerte edhe ti nuk ishe duru pa ia thane naj fjale.

trixi
01.06.2010, 20:44:46
Eshte per keqardhje sjellja e Milaim Zekes,i cili mirret vet me gazetari dhe personat publik nuk mund ti "porositin" pytjet se per qka duhet te pyet gazetari ,por nese eshte pytje provokuse leht mnund ti iket pytjes ne forma te ndryshme....
Ne gjermani eshte nje thenje shume e mire, thuhet: "Nuk ka pytje te budallakavt por ka pergjegjje te budallakavt ".

.

Petritiialpeve
02.06.2010, 00:09:45
Te pershendes Petritiialpeve, pa marre parasyshe se si ndodhi rasti, Milaimi paska kerkuar Falje, e kerkimi i faljes eshte nje gjeste Moral, por edhe pala e damtuar ka te drejt te parashtroj padi ne gjygje, sepse tani kosova e ka kushtetuten e vete, dhe gjygjin e vete, dhe kjo eshte nje gje krejt normale, sepse me kushtetut ka te drejt cdo qytetar ne padi dhe ne mbrojtje, e gjygji eshte ai qe e shqyrton padin, dhe ne baze te fakteve bihet vendimi, por nuk po u kuptoj pse thoni "se nese pshtone kesje radhe le te beje aheng",a thua se paska edhe ndoni kushtetut tjeter paralel me ate te Kosoves, apo kete kushtetut e paskeni aprovuar sa per sy e faqe, e ne praktik te denohen njerzit neper qajtore kurse egzekutimin e ketyre denimeve ta bejne rrugaqet qe nuk e perfillin as shtetin e as kushtetuten.

Edhe ty pershendetje gjarperi

Shqiptaret origjinal e kane nje kushtetute qe i ēkerdhen tana kushtetutat tjera. Ky klloshari Milaim duhet mu gezu nese nuk i del naj hardall mas ktij haku. Kerkush si ka borgj ktij muti me i ofendu hallkun bigarihak. Ta Qifsha Kushtetuten e Atisarit, qoe ne shpi dhe komentoe. Kush k. e pyeti popullin per Kushtetute, ēka flet ti a je lope a cka je. Cili problem t`u zgjodh me kushtetute. Kushtetuten qe po e proklamon ketu e kane aprovue akrangji yt, qiftat e pederve te PDK-se e LDK-se. Historia shpesh here ka treguar se ma fajtor u kane i vrami se dorasi, ndaj, ... !

Podrima-No
02.06.2010, 11:44:46
O Podrime nuk ka pase fare faj MIlaimi more burri dheut,po kur jane perzi grate ne kuvend te burrave ? Kur hyjne grate ne oda prishet muhabeti ,por ju anes podrimes duhet me ua dhane doren se nuk i leni shum me u sallamadite neper hije.I futni ne pune tane diten punojne me burrat neper ara e baqe e nuk ju bjen ndermend me u zgerdhi si ajo dhiaj e Kohes ditore. U ba nervoz drenicaku se atje nuk i lane grate neper oda te burrave dhe mire bajne se me fole per kastraveca preken.
Me fole mbare e nuk durohet fjala gruas ne ode te burrave se lere me ia fute mbare e mbrapsht her fole e here zgerdhiju,banu i sinqerte edhe ti nuk ishe duru pa ia thane naj fjale.

Pershendetje Oktapodi,
Une nuk e bera te mire ate femren por J.Krasniqi eshte i afte vet te pergjigjet ne pyetjet. M.Zeka nuk ka nevoje as te drejte te nderhyje aty.

Mire pe dine se femrat duhet me i shti ne pune per qetesim. Psh. Me prashit kep e speca jane te shpejta. Taman pune per gra:). Kjo pune eshte si terapi per qetesim:).

Podrima-No

prishtinasi-pp
02.06.2010, 13:28:09
O Podrime nuk ka pase fare faj MIlaimi more burri dheut,po kur jane perzi grate ne kuvend te burrave ? Kur hyjne grate ne oda prishet muhabeti ,por ju anes podrimes duhet me ua dhane doren se nuk i leni shum me u sallamadite neper hije.I futni ne pune tane diten punojne me burrat neper ara e baqe e nuk ju bjen ndermend me u zgerdhi si ajo dhiaj e Kohes ditore. U ba nervoz drenicaku se atje nuk i lane grate neper oda te burrave dhe mire bajne se me fole per kastraveca preken.
Me fole mbare e nuk durohet fjala gruas ne ode te burrave se lere me ia fute mbare e mbrapsht her fole e here zgerdhiju,banu i sinqerte edhe ti nuk ishe duru pa ia thane naj fjale.


Jo po mir e ki ti , se ti je ma lbudall se ai Budall qe ka fol ashtu


KTI Milaim llastikut ja kisha ndalu TV per ton jeten , kish mujt veq Qoban me Del me nejt ton jeten as pune krahu si kisha jep :D se te merre ne qaf

gjithesia
02.06.2010, 13:30:38
KTI Milaim llastikut ja kisha ndalu TV per ton jeten , kish mujt veq Qoban me Del me nejt ton jeten as pune krahu si kisha jep :D se te merre ne qaf

paske me met pa dhen :D

oktopodi
02.06.2010, 13:35:45
po valla mire e ke Oktopad, se Hashimi e ka mshel gruen mrena kater zidnave, se po i vjen inati me e punesue dikun ne politike se ajo e ka krye fakultetitn me noten DHJETSHE (10), ose po i frikesohet mos po vin ndesh me diplomen e Hashimit me nota te dobta, apo mos eshte duke punua Hasha me diplome te shoqes!!!

titulli PDK, e jo barazi gjinore sipas O.t.padve, dmth. qe drenicaket jan kunder barazis gjinore dhe njerz te pacivilizuar?!!!

jo, duhet bere perjashtime e me i nda kuajt prej bullicave dhe lopt prej dhive, se kaniher Zoti xh.sh. e fal ndonje "insan" si Milaim Zeken (qe eshte rrite ne ahur)ne syret te insanit, po met ja ka que te hajvanit, andaj nuk duhet pasqyrue tere drenicen me nje ahmak ahuri.

Azem Bejta edhe ne vi te frontit e ka marr Shoten me veti, edhe ai ka qen drenicar, po nuk ka qen Hashim e Zeke e oktopad.

bile (fjale denice), me kqyr shul ship, burrat e drenices duhet me i shti me punue token, bahqen edhe me i rujt bollicat e grat e drenices me i aktivizue ne politike, se nuk e kishin qkarravit Kosoven me keso var kushtetutash e me kesi flamuj magjupistani, me i lan grat e veta te ngujuara e me ju tregue grave te huaja per probleme seksuale (ani pse edhe une kam gjak drenice me rraj)!!!

Me ke zene pisk paksa Kondita,se na ke hupe fijen me kete nikun tend e nuk po e dijme ne je mashkull apo femer po ta leme se je femer. Te shqiptaret kane qene gjithemone detyrat e ndame mes burrit dhe grues.Edhe ne vendet me kulture e demokraci te avansuara e me tradite sado qe jane mundua nuk kane arrite te barazojne gjinite.Me thuaj sa gjenerale femra ka ne ushtrine franceze a angleze? Sa presidente a premijere femra ka ne bote?Sa femra jane ambasodore ne OKB ? etj etj. Gjendet ndonje Shote ,ama ndonje si Shota se lopte e Danimarkes nuk mund behen Shote Galica,se ajo ka qene burrnore nuk eshte hingirize si ajo gazetarucja.
Gruaja e Hashimit e kish pagen vjetore me te madhe se Hashimi sipas listes se dorezuar te pasurise ,po ti i din punte me mire se Hashimi a punon e ku punon.
Te ishe gruaja ime te kisha qite me prashite speca e me qeru kastraveca e nuk kishe hanger miza neper forume e tu hingirize e tu marre me pune te hallkut se te kishna gjete pune te shtepija e ta kishna ba fene baski.Po ndoshta je grua e paburre a e ke shterngu burrin e ke qite perpara e luan si te duash.

prishtinasi-pp
02.06.2010, 13:39:00
paske me met pa dhen :D

I shan edhe ato , kur te qellojn Femna , edhe ju thot me pas kan Dash ti , ti kisha sakatu qoket :D po masi je Dele , ha Bari sa te dush :D

piloti
02.06.2010, 13:39:29
po valla mire e ke Oktopad, se Hashimi e ka mshel gruen mrena kater zidnave, se po i vjen inati me e punesue dikun ne politike se ajo e ka krye fakultetitn me noten DHJETSHE (10), ose po i frikesohet mos po vin ndesh me diplomen e Hashimit me nota te dobta, apo mos eshte duke punua Hasha me diplome te shoqes!!!

titulli PDK, e jo barazi gjinore sipas O.t.padve, dmth. qe drenicaket jan kunder barazis gjinore dhe njerz te pacivilizuar?!!!

jo, duhet bere perjashtime e me i nda kuajt prej bullicave dhe lopt prej dhive, se kaniher Zoti xh.sh. e fal ndonje "insan" si Milaim Zeken (qe eshte rrite ne ahur)ne syret te insanit, po met ja ka que te hajvanit, andaj nuk duhet pasqyrue tere drenicen me nje ahmak ahuri.

Azem Bejta edhe ne vi te frontit e ka marr Shoten me veti, edhe ai ka qen drenicar, po nuk ka qen Hashim e Zeke e oktopad.

bile (fjale denice), me kqyr shul ship, burrat e drenices duhet me i shti me punue token, bahqen edhe me i rujt bollicat e grat e drenices me i aktivizue ne politike, se nuk e kishin qkarravit Kosoven me keso var kushtetutash e me kesi flamuj magjupistani, me i lan grat e veta te ngujuara e me ju tregue grave te huaja per probleme seksuale (ani pse edhe une kam gjak drenice me rraj)!!!

.................................................. .................................................. .................


Gabim e o Kondita , gabim e ke sa je i madhe!!!


Se qe besa bota femrore ne treven e Drenices po i gezon dhe po i jeton te drejtat e veta si asenjeher me pare ... ndersa nese e bejm nje krahasim (fjalen e kam per te sotmen) me regjionet tjera te atedheut tone -Shqiperia ..Drenicaset sot jetoin nje liri te plot sikur kolegete e tyre ne mbar Europen Perndimore ..... ne ne Drenice dita dites elementet Arabe , turke e sllave jemi duke i shlyer nga faqja e dheut .... Shamijat, dimijat, ecjet mbas burrit, frigen nga dominimi i burrit , mbylljet ne kater mure apo burgjt shtepiake ... kesaj radhe mund ti takon njeriu ne regjione tjera... por jo édhe ne Drenic...
Ne Drenicen legjendare dhe kombtarisht krenare ka kohe qe drejt drites se jetes po ecim krah per krah me botn femrore tone te cilat sot perveq trimeris tradicionale i karakterizon edhe bukuria natyrore ...po a ka gje me bukur se kombinimi Trimeri +besnikeri+ bukuri+menquri ...
Edhe njeher ,per shaija e dimija e burgje shtepiake si dhe fanatizem islamik- merru me Gjithesin ... dhe ato si ajo ,qe mjerisht sot mund ti takon njeriu ne LLap, Gollak e Dukagjin ...piloti

gjithesia
02.06.2010, 13:40:18
I shan edhe ato , kur te qellojn Femna , edhe ju thot me pas kan ju Dash ti , ti kisha ndrysh qoket :D po masi je Del , ha Bari sa te dush :D

:D ...........jo ai ma ndelme se qe u qillu as bari me pa kon s kish mujt :D

prishtinasi-pp
02.06.2010, 13:43:05
E kish Vet Dashin , e din qfare Ngjyre kan Kondomat :DMilaim Llastik , edhe e folmja e vet Karakteristike :D

oktopodi
02.06.2010, 13:46:26
.................................................. .................................................. .................


Gabim e o Kondita , gabim e ke sa je i madhe!!!


Se qe besa bota femrore ne treven e Drenices po i gezon dhe po i jeton te drejtat e veta si asenjeher me pare ... ndersa nese e bejm nje krahasim (fjalen e kam per te sotmen) me regjionet tjera te atedheut tone -Shqiperia ..Drenicaset sot jetoin nje liri te plot sikur kolegete e tyre ne mbar Europen Perndimore ..... ne ne Drenice dita dites elementet Arabe , turke e sllave jemi duke i shlyer nga faqja e dheut .... Shamijat, dimijat, ecjet mbas burrit, frigen nga dominimi i burrit , mbylljet ne kater mure apo burgjt shtepiake ... kesaj radhe mund ti takon njeriu ne regjione tjera... por jo édhe ne Drenic...
Ne Drenicen legjendare dhe kombtarisht krenare ka kohe qe drejt drites se jetes po ecim krah per krah me botn femrore tone te cilat sot perveq trimeris tradicionale i karakterizon edhe bukuria natyrore ...po a ka gje me bukur se kombinimi Trimeri +besnikeri+ bukuri+menquri ...
Edhe njeher ,per shaija e dimija e burgje shtepiake si dhe fanatizem islamik- merru me Gjithesin ... dhe ato si ajo ,qe mjerisht sot mund ti takon njeriu ne LLap, Gollak e Dukagjin ...piloti

Bravo Piloti se ke te drejte . JU e keni treguar veten gjithemone por edhe tash kur e perzute si qenin ate hoxhen Vehabiste Duka qe e kish pas ndrrua edhe emrin se edhe ai ka kujtua se Drenica eshte naive dhe e prapambetur. Drenica eshte e do mbetet perjete djepi i shqiptarizmit eksplozivi i kombit qe ndizet sa here ta shkele kemba e huaj.
Llapi e Dukagjini vertete eshte mbushe me talibane leshpalare ,po sa te jete Drenica ata nuk do krijojne qerdhe ne Kosove.

gjithesia
02.06.2010, 13:49:59
Bravo Piloti se ke te drejte . JU e keni treguar veten gjithemone por edhe tash kur e perzute si qenin ate hoxhen Vehabiste Duka qe e kish pas ndrrua edhe emrin se edhe ai ka kujtua se Drenica eshte naive dhe e prapambetur. Drenica eshte e do mbetet perjete djepi i shqiptarizmit eksplozivi i kombit qe ndizet sa here ta shkele kemba e huaj.
Llapi e Dukagjini vertete eshte mbushe me talibane leshpalare ,po sa te jete Drenica ata nuk do krijojne qerdhe ne Kosove.

shih , ata qashtu leshpalare kah t ja msyjn e ēkyjn .......s dijn ata a jan n drenic a ku veq shkoin hajt e hajt e hajt

kadal beg se ka hendek

ēfar shkresash pa pik koncepti ......nc nc nc

oktopodi
02.06.2010, 13:54:14
Jo po mir e ki ti , se ti je ma lbudall se ai Budall qe ka fol ashtu


KTI Milaim llastikut ja kisha ndalu TV per ton jeten , kish mujt veq Qoban me Del me nejt ton jeten as pune krahu si kisha jep :D se te merre ne qaf

Pasha baballaret une Milaimin e kisha emrua shef te gazetareve femra ne forme te kryeredaktorit te femrave gazetare.Ti meson si behet gazetaria ,ne forme te qobanit te tyne,
me i trainua (jo tranua) si thote tash. Ju leni grate te bajne shka te dojne e kqyrni masanej kuj po i perngjajne femija.

prishtinasi-pp
02.06.2010, 13:59:10
Pasha baballaret une Milaimin e kisha emrua shef te gazetareve femra ne forme te kryeredaktorit te femrave gazetare.Ti meson si behet gazetaria ,ne forme te qobanit te tyne,
me i trainua (jo tranua) si thote tash. Ju leni grate te bajne shka te dojne e kqyrni masanej kuj po i perngjajne femija.


Hahahah po paramendoje thmija e Milaimit kujna i perngjajn , garant naj Majmuni apo kanibalezit :D

Po ty nuk te dhem ajo se qka i ka Ndodh Asaj Femnes prej nje te pa dituri , nje arroganti qe shet qoke me Femna .

Per do si Milaimi edhe si ti , Prishtina edhe emancipimi edhe Kultura jon te rana , se jeni mesu ju , se Femna ju , ju thoni edhe Lopeve , per ata ju doket vetija qe jeni Kuaj :D

oktopodi
02.06.2010, 14:53:15
Hahahah po paramendoje thmija e Milaimit kujna i perngjajn , garant naj Majmuni apo kanibalezit :D

Po ty nuk te dhem ajo se qka i ka Ndodh Asaj Femnes prej nje te pa dituri , nje arroganti qe shet qoke me Femna .

Per do si Milaimi edhe si ti , Prishtina edhe emancipimi edhe Kultura jon te rana , se jeni mesu ju , se Femna ju , ju thoni edhe Lopeve , per ata ju doket vetija qe jeni Kuaj :D

Ēka i paska ndodhe asaj femres? Askush nuk i beri gje madje edhe zgerdhihej.Nuk e din ti punen e femrave,me kend po debatoj edhe une.Mashkulli duhet te jete mashkull edhe sa kali e gomari madje edhe kanibal po mashkull e jo fare burreci si nuk mund ia trembe as gjumin femres.
Fishta i madh ka shkrua:

Se ne shqiptareve te ngrate,
Na kane lane te parte zanat,
Me ju thane gjerave me emen,
Mashkullit mashkull e femnes femen.

Shum burra sot nuk jane as mashkuj as femna e hajt.

prishtinasi-pp
02.06.2010, 18:46:05
Ēka i paska ndodhe asaj femres? Askush nuk i beri gje madje edhe zgerdhihej.Nuk e din ti punen e femrave,me kend po debatoj edhe une.Mashkulli duhet te jete mashkull edhe sa kali e gomari madje edhe kanibal po mashkull e jo fare burreci si nuk mund ia trembe as gjumin femres.
Fishta i madh ka shkrua:

Se ne shqiptareve te ngrate,
Na kane lane te parte zanat,
Me ju thane gjerave me emen,
Mashkullit mashkull e femnes femen.

Shum burra sot nuk jane as mashkuj as femna e hajt.

E ta haksha trunin une ty ,se ti nuk sheh larg hiq :D

Ajde po e lajm , qysh po don ti me at kohen e vjeter , po qka thu ti tashti sipas asaj kohes te vjeter me dal , naj vlla apo babe apo burri i asaj vajzes e me e te shpullat Milaim Zeken deri sa te pshtyn gjak prej goje (a po esht i fort ai se ka lidhje me "Komandanta") per shkak te shameve te pakontrallura .

Ty nuk esht ka te dhem per Milaim Llastikun , po esht ka te Dhem edhe ty si Milaimit per Hajnat e Milionave , edhe per Fondet ,se a po ju bahet naj Pare , po qe as ti a Milaimi ,sti keni pa as 15 cent prej Popullit se jeni Hajna . E Hajna ka dy LLoj , jon do kogja te Moraleshum qe vjedhin , e nuk Lypin , ndersa jon do qe ju ndimon Populli niher , ata kthehen e vjedhin po qat Popull .

Ti po debaton me mu , hahah jo une nuk debatoj me ty , veq keshi me budallakinat e juve edhe te Qiftit te Milaim Llastikut , se ti edhe ai smuni me kan ne nivelin edhe kapacietin te berit Gazetari se jeni Malok te pa gdhendur :D

oktopodi
02.06.2010, 19:45:38
E ta haksha trunin une ty ,se ti nuk sheh larg hiq :D

Ajde po e lajm , qysh po don ti me at kohen e vjeter , po qka thu ti tashti sipas asaj kohes te vjeter me dal , naj vlla apo babe apo burri i asaj vajzes e me e te shpullat Milaim Zeken deri sa te pshtyn gjak prej goje (a po esht i fort ai se ka lidhje me "Komandanta") per shkak te shameve te pakontrallura .

Ty nuk esht ka te dhem per Milaim Llastikun , po esht ka te Dhem edhe ty si Milaimit per Hajnat e Milionave , edhe per Fondet ,se a po ju bahet naj Pare , po qe as ti a Milaimi ,sti keni pa as 15 cent prej Popullit se jeni Hajna . E Hajna ka dy LLoj , jon do kogja te Moraleshum qe vjedhin , e nuk Lypin , ndersa jon do qe ju ndimon Populli niher , ata kthehen e vjedhin po qat Popull .

Ti po debaton me mu , hahah jo une nuk debatoj me ty , veq keshi me budallakinat e juve edhe te Qiftit te Milaim Llastikut , se ti edhe ai smuni me kan ne nivelin edhe kapacietin te berit Gazetari se jeni Malok te pa gdhendur :D

O mos u nervozo e mos kerce si zorra ne prushe se ajo qika Kohes Ditore u tregua e
menqur se te kishe qene ti ne vend te saje kishe hanger shpulla deri te kidhin mbrri qyrrat te koqet,se nuk e paske fijen e burrerise he faqezi.
Po ato qe ti po i quan hajna e maloke kane luftuar e kane larguar okupatorin serboqetnik nga Kosova se kur Drenica digjej flake, qiftat tu ne Prishtine hanin e pinin gju ne gju me qetniket serbe duke akuzuar Drenicen e Dukagjinin se ua prishen rehatine.Shuplakat jane pak per ju, vetem dajaku ju bjen ne vete. Nuk keni faje se keta "hajnat" ju moren ne qafe ua prishen allishverishin dhe sekserllakun qe kishit me shkijet.
Femrave ju ka hije edhe hingirizja e perdredhja ,por qiftat tu nuk jane mashkuj as femra .
Ruju se po e bene Milaimin nervoz ,se une e kreva muhabetin me ty.

oktopodi
02.06.2010, 19:59:32
nese don flasim per temen dhe per aktorin faqezi si Milaim Zeza, e nese don te flasim per mue e per ty, kur te duesh takohemi, ti futi dy baskia edhe ti mi maron dy bineq, po jo ahmaka si Milaim Zezen, po te soji tim qe ja vlejne edhe dal me ball qel para shoqerise dhe mburrem me sojin tim.

perndrysh po ti numroj disa figura qe kan udheheq shtete; Golda Meir, Sirimova Bandaranaike, z.Klinton, ministre e jashtme, z.M.Olbreit, z.Merkel, z.Buto z.Plavschik e shume zonja tjera te spikatura, po problemi qendron te do "burra" si ti, qe nuk mund ta durojne epersin e femres mbi te, pamarr parasysh dobesin qe ti dhe soji juaj e keni, dhe me qe te dobtit e kan kap shtetin per bishti sikur tani Kosoven, populli duhet ta perballoj edhe kete er "arome" te padurueshme po po i vjen cdo dite e me keq.

Tani e kuptova se je transvestit e baskiat futja veti ti se vete ke dale me nofken femer e perpiqu te ulesh ngadale se po theresh.
Sa per ato figura te nderuara une edhe i ceka se ka edhe shote Galica por po e sheh edhe vete se ne 200 shtete te botes nuk ke gjete shtate a tete presidente a premiere po ke marre e dhe ministre e ish ministre. Pra kjo e verteton "barazine" gjinore qe thashe une.
Une kete teme e kam marre me hajgare ashtu si ishte se asgje e keqe nuk ndodhi,nje zenke e vogel mes kolegesh jashte protokolit.

caka
02.06.2010, 20:58:38
per dit e me shum po vertetohet se ne shqiptart jemi SUI GENERIS ne bote.

Sa gazetari e gazetarja ka hanger grushta e shqelma e ju ka thy aparati e mikrofoni neper bote, e nuk ka kris kijameti.

Nuk dua ta justifikoj M. Zeken.
Ky asht i njoftun per gjuhen e monotonise, dhe e flet gjithnji at qe edhe e mendon. Sjellja e tij eshte "si e rrugaqit" sepse i thote vetes gazetar hulumtues.
Kjo zhvillohet edhe ne Evrope e gjetiu, gazetar hulumtues jane nga gjuha dhe sjelljet si rrugaqe... qe sens e kane PROVOKIMIN, pra flasin mare e prap.

Kerkoi falje ( edhe pse prap u sill rreth e rrotull) dhe ne gjuhen e perendimoreve dmth cdo gje eshte ne rregull.

Eshte interesant edhe vete konferenca qe interesimi i gazetareve ishte nen cdo nivel. Ne vend qe te kontribuonin me pyetjet e tyre drejt qendrimit te Kuvajtit ndaj Kosoves, ata anashkaluan kete per te perdorur "SKANDALET" qe te rritet tirazhi i shitjes.

Athua a aq shume kane rendesi "SKANDALET" (artificiale) per qeshtjen e NACIONIT se sa vete LUFTA per te verteten e KOMBIT.

Une jetoj ne Gjermani shume kohe; kam verjetur ketu nga Mediat gjermane se kur vie ne pyetje Gjermania si KOMB dhe kur eshte ne pyetje interesat e ngushta te Gjermanise si NACION i tere shtypi perqendrohet ne ato segmente duke mbrojtur me cdo kusht keto segmente vitale dhe i lene anash skandalet e edhe ngritje e tirazhit.

Viziten e kryeparlamentarit ne Kuvajt e quaj si segment vital ne te drejten e Kosoves per te prezantuar PAVARSINE (qe ka mbet ne gjysme te udhes) para opinionit boteror e veqnarisht atij musliman,qe gazetaria kosovare duhet me cdo kusht ti jap prioritet.

Edhe une jam befasuar me rjedhen e interesit gazetaresk ne at konference.

Mirpo, pa marre parasysh Milaim Zeka nuk eshte dashur te tejkaloj kufirin e tolerances.
Milaim Zeka eshte dashur te ket te kjarte se ka qene ne percjellje te kryeparlamentarit dhe se konferenca per shtyp nuk ishte emision "Pa rrotlla".


Cmoj shume larte durimin dhe gjakftohtesine e kryeparlamentarit ne kete rast (se eshte politikani i vetem qe flet direkt per qeshtjet e ndryshme politike ne vend- dhe ketu eshte poenta qe gazetaret harruan kodin per NACIONIN dhe u turren ne rritjen e tirazhit me komentimin e "skandaleve" shumica artificale.

prishtinasi-pp
02.06.2010, 22:49:20
O mos u nervozo e mos kerce si zorra ne prushe se ajo qika Kohes Ditore u tregua e
menqur se te kishe qene ti ne vend te saje kishe hanger shpulla deri te kidhin mbrri qyrrat te koqet,se nuk e paske fijen e burrerise he faqezi.
Po ato qe ti po i quan hajna e maloke kane luftuar e kane larguar okupatorin serboqetnik nga Kosova se kur Drenica digjej flake, qiftat tu ne Prishtine hanin e pinin gju ne gju me qetniket serbe duke akuzuar Drenicen e Dukagjinin se ua prishen rehatine.Shuplakat jane pak per ju, vetem dajaku ju bjen ne vete. Nuk keni faje se keta "hajnat" ju moren ne qafe ua prishen allishverishin dhe sekserllakun qe kishit me shkijet.
Femrave ju ka hije edhe hingirizja e perdredhja ,por qiftat tu nuk jane mashkuj as femra .
Ruju se po e bene Milaimin nervoz ,se une e kreva muhabetin me ty.

Hahhaha ata shajn se e din ku jav man , se per ndryshe mu personalisht smujn , a e din pse se une sjom Femen ,kshtu qe Milaim esht Malok i pa edukuar edhe Thmija e vet nestra kan me sha . Ai fare pisi ti qe po e Mbron sje ma i mir se ai pos ni klysh qe shkon mas Kudres , edhe qe E Mbron edhe ateher kur krejt Bota thot qe budallakina esht Budallaki :D

Mos rrej per Prishtinen , mos fol kurr per nje Qytet se bash ti Malok , te ka ardh rasti veq ne 2003 me pa Prishtinen e me ni se atje prej Maleve tua , ske mujt me shku tjeter kun , ke shum familje qe kan luftu ne Prishtine , e kan jep per Kosoven , po ti e din po ki qef me u qaravesh ketu , kishe une i rrezikshum .

Milaimit qoj te fala prej meje , thuj o Llastik , e vraft Zoti ata qe te ka than qe budalla nuk ka skej :D

Hajt tashti Malok shko kqyre nashta ju kan ba Fondit 2 evro pije nje kaffe , mufsh me than qe kena pare, e dina qe keni se jeni HAJNA

Knaquni edhe naj dit sa tju QESUM prej Prishtine o HaJNA te pa moralshum :D , qa esht ma e keqija qe edhe Azili i kish hup Milaimit ne SUEDI , kishin than ku qfar Malokut i kena jep respekt neper Kaffe te Shqiptareve :D

Baju Tashti HAJNE

oktopodi
02.06.2010, 23:13:34
Hahhaha ata shajn se e din ku jav man , se per ndryshe mu personalisht smujn , a e din pse se une sjom Femen ,kshtu qe Milaim esht Malok i pa edukuar edhe Thmija e vet nestra kan me sha . Ai fare pisi ti qe po e Mbron sje ma i mir se ai pos ni klysh qe shkon mas Kudres , edhe qe E Mbron edhe ateher kur krejt Bota thot qe budallakina esht Budallaki :D

Mos rrej per Prishtinen , mos fol kurr per nje Qytet se bash ti Malok , te ka ardh rasti veq ne 2003 me pa Prishtinen e me ni se atje prej Maleve tua , ske mujt me shku tjeter kun , ke shum familje qe kan luftu ne Prishtine , e kan jep per Kosoven , po ti e din po ki qef me u qaravesh ketu , kishe une i rrezikshum .

Milaimit qoj te fala prej meje , thuj o Llastik , e vraft Zoti ata qe te ka than qe budalla nuk ka skej :D

Hajt tashti Malok shko kqyre nashta ju kan ba Fondit 2 evro pije nje kaffe , mufsh me than qe kena pare, e dina qe keni se jeni HAJNA

Knaquni edhe naj dit sa tju QESUM prej Prishtine o HaJNA te pa moralshum :D , qa esht ma e keqija qe edhe Azili i kish hup Milaimit ne SUEDI , kishin than ku qfar Malokut i kena jep respekt neper Kaffe te Shqiptareve :D

Baju Tashti HAJNE

Zagar burre je ti a te thash se u krye muhabeti per kete punen e Milaimit. Boze u be kjo pune.Ajo vajza as nuk u idhnua se macho burre asht Milaimi e femrat i dojne burrat e vertete se dominimin dhe iniciativen mashkullit ia ka lene vete Krijuesi ,por edhe punte me te renda dhe me te rrezikshme.Te tille qe mendojne si ti :me i perzene burrat e vertete qe i kane shtua krenarine Prishtines dhe Kosoves per te kthyer probatimat e shumadise ka fare pak dhe po paksohen per dite.Ma mire pranoje realitetin ata nuk do te kthehen kurre me.
Kisha lutur moderatoret pergjegjes ta mbyllin kete teme se me siguri Milaim Zeka me ate gazetaren jane pajtuar e pijne bashke e qeshin me keto shkrimet tona.

prishtinasi-pp
02.06.2010, 23:47:23
Oktopodi
E pse po ma bon quote masi po perfundon Muhabeti :D apo edhe ti ki qef si Milaimi me kan ne Qender te Vemendjes ,ama ti pak i Kulturum , se spo permen Kondoma .

Te pa gdhendurit jasht kryeqytetit , Hajnat ne Burg ose Pushkatim me varrje ne Litare :D

Ndersa ty me ta Qkyq krejt Internetin se nuk je pjek hale per kit fare pune Qoban :D

Tema nuk duhet me u mshel per shkak qe , ne te din krejt qe mos te ndodh ma qe ni Malokk i pa edukat me fol ne TV ksi sene .

QUP tashti Hajn :D

p.s Mos u bo nervoz se po luj qoke me ty edhe me at Malokun :D

oktopodi
03.06.2010, 00:19:13
Oktopodi
E pse po ma bon quote masi po perfundon Muhabeti :D apo edhe ti ki qef si Milaimi me kan ne Qender te Vemendjes ,ama ti pak i Kulturum , se spo permen Kondoma .

Te pa gdhendurit jasht kryeqytetit , Hajnat ne Burg ose Pushkatim me varrje ne Litare :D

Ndersa ty me ta Qkyq krejt Internetin se nuk je pjek hale per kit fare pune Qoban :D

Tema nuk duhet me u mshel per shkak qe , ne te din krejt qe mos te ndodh ma qe ni Malokk i pa edukat me fol ne TV ksi sene .

QUP tashti Hajn :D

p.s Mos u bo nervoz se po luj qoke me ty edhe me at Malokun :D

Nuk te ka lane Zoti ty ne dore me shume ,nuk ta ka dhane mundesine as guximin me ba me shum se me trillu e me ofendu i fshehur prapa nofkes. Merre veten me te mire se koha juaj kurre ma nuk do te kthehet. Tash shko futja gjum se vetem ne anderr ka shanse me
u realizua kjo qe ti thua.

prishtinasi-pp
03.06.2010, 00:28:14
Ani Skenderbek , tashti edhe me kercenove a :D


Po e la se po tutena :D

R&D
03.06.2010, 22:03:53
Ishte nje shfaqje e turpshme njekohesisht nje mjerim i madh i nje te pakurrizori,qe vertetesisht eshte pasqyra deshmuese e nje e tere shoqerie te shfenuar, kjo rendohet aq me teper se ku dhe ne qfare rrethanave u dalldis nje budalla i cili pretendon te jete gazetar me nivel. Po te funksionoje vetem edhe nje grimc shteti ligjor ky rrapakal me "shkolle" do merrte denimin e merituar.

Mjerimi nuk ka fund !

pr.
04.06.2010, 08:20:31
nese keni ni najher qe njerit i thojn lop :D, dine qe qajo lopa osht vet qiky milaim zeka

se se meriton as sja vlen per to me fol mashum se ni fjal

Nositi
04.06.2010, 17:12:03
Milaimi ka gabuar nė kėtė rast. Ai nuk ishte i thirrur tė bėnte figurėn e seleksionuesit tė pyetjeve nė Press Konferenėn e z.Krasniqi. Secili gazetar ka tė drejtė tė shtrojė pyetjen qė do, e ndėrsa po ashtu ėshtė e drejtė e tė intervistuarit qė mos tė pėrgjigjet nė akėcilėn pyetje tė shtruar nga gazetari... Por, mirė qė Milaimi i ka thirrur kujtesės dhe e ka ndjerė peshėn e gabimit (mbase nuk ka njeri tė pagabueshem) dhe ka kėrkuar falje publikisht pėr reagimin e tij afektiv. Kėrkimfalja ėshtė njė gjė qė duhet vlerėsuar. Kaq pėr protagonistin e kėsaj teme!

Pajtohem me konstatimet e disa parafolėsve se etika dhe profesionalizmi i gazetarisė nė Kosovė (duke mos anashkaluar as atė nė Shqipėri), ėshtė nė rėnie. Ne midiat tona, nė tė shumten e herave, vendin e argumenteve e zėnė joprofesionalizmi, tė pavėrtetat, shpifjet, polemikat nervoze, retorikat absurde, denigrimet, sharjet dhe fyerjet. Pastaj mediat, varėsisht nga anojnė, i sulen njėra tjetrės me tone acaruese rivaliteti, duke e vrarė tė vėrtetėn e informacionit akoma pa u plasuar nė opinion. Ky degradim etik gazetaresk pėrēon tek lexuesit, dėgjuesit e shikuesit mesazhe tė turbullta. Kjo dukuri, pėrveē krijimit tė gjendjes kaotike, shpreh nė njė mėnyrė a nė njė tjetėr, edhe mungesė profesionalizmi, apo, ē`ėshtė mė keq, shkeljen me vetėdije tė njė prej parimeve bazė siē ėshtė ETIKA e gazetarisė. Pėr kaosin e njė ēthurjeje tė tillė tė fjalės e tė mendimit gazetaresk, Gjergj Fishta thoshte: "... por ē`se ia hynė me shkruem nė gazeta njerėz batalla, rrugaēa, derbedena, studentė tė ramė nė provime, njerėz servilė, restarė, smirėzez, tė cilėt pa dijtė gjuhė, pa pasė zeje e dijeni nė punė, me do parime morale e shoqnore kryekėput nė kundėrshtim me parime tė qytetnueme, pėrlajnė penden krejt si xhakbasi thikėn. Mjerisht shtypi, nė vend qi me kenė vegėl rindėrtimi u ba shkak rrenimi nė shoqnie. Pėr ta ēdo njeri qi mendon nė krye tė vet e jo me tė tyne, asht idiot, imoral, i shitun...". Kur i bėjmė njė vėshtrim gjendjes sė sotme tė mediave tona, sa aktual vjen e bėhet pas aq shumė dekadash ky konstatim i Fishtės!

Lajmet mund tė jenė tė mira, lajmet mund tė jenė tė kėqija, ne do t`ua themi tė vėrtetėn- ky ėshtė kodi themelor i gazetarisė. Prandaj, unė do tė adresoja vetėm njė porosi tek tė gjithė kolegėt e mi gazetarė: Mos na bėni qė tė skuqemi!

Llapjani_HH
05.06.2010, 19:51:31
Milaim Zeka kėrcėnon lėvizjen “Ēohu”
Milaim Zeka ende kėrcėnon. Pas reagimeve tė shumta, duke nisur qė nga institucioni publik ku ripunon, asociacioneve tė gazetarėve dhe reagimeve tė shoqėrisė civile pėr skandalin e shkaktuar ditė mė parė nė Aeroportin e Prishtinės, ai vazhdon t’i ofendojė ose t’i kėrcėnojė.

Kėrcėnimi i fundit ka shkuar nė adresė tė lėvizjes “Ēohu”, e cila ka kėrkuar publikisht qė Zekės t’i bėhet njė ekzaminim mjekėsor pėr sjelljet qė bėn.

Nė e-mailin kėrcėnues dėrguar mėngjesin e sė premtes, ai u kėrkon ta lėnė tė qetė, pėrndryshe do t’u pėrgjigjet, siē shprehet “shumė rrastė”, nėse merren me tė.

Drejtuesi i lėvizjes “Ēohu”, Avni Zogiani i ka thėnė Kohavisionit nėpėrmjet telefonit se rastin e kėrcėnimit nga Zeka e ka paraqitur nė Prokurorinė e EULEX-it.
Koha.net

mo
05.06.2010, 20:17:31
Milaim Zeka kėrcėnon lėvizjen “Ēohu”
Milaim Zeka ende kėrcėnon. Pas reagimeve tė shumta, duke nisur qė nga institucioni publik ku ripunon, asociacioneve tė gazetarėve dhe reagimeve tė shoqėrisė civile pėr skandalin e shkaktuar ditė mė parė nė Aeroportin e Prishtinės, ai vazhdon t’i ofendojė ose t’i kėrcėnojė.

Kėrcėnimi i fundit ka shkuar nė adresė tė lėvizjes “Ēohu”, e cila ka kėrkuar publikisht qė Zekės t’i bėhet njė ekzaminim mjekėsor pėr sjelljet qė bėn.

Nė e-mailin kėrcėnues dėrguar mėngjesin e sė premtes, ai u kėrkon ta lėnė tė qetė, pėrndryshe do t’u pėrgjigjet, siē shprehet “shumė rrastė”, nėse merren me tė.

Drejtuesi i lėvizjes “Ēohu”, Avni Zogiani i ka thėnė Kohavisionit nėpėrmjet telefonit se rastin e kėrcėnimit nga Zeka e ka paraqitur nė Prokurorinė e EULEX-it.
Koha.net


eeeeee po nonen e levizjes po qfar mut levije "ēohu" po levizje e spiunave te mutit, pisat, vet fillojn pastaj menjeher e n'bythe te prokurorit te euleshit hahahahahha me siguri keti te fundit edhe i pelqen se jon qu do fjale hahaahhahaha

Bresalci
05.06.2010, 20:33:33
Milaim Zeka kėrcėnon lėvizjen “Ēohu”

Milaim Zeka ende kėrcėnon. Pas reagimeve tė shumta, duke nisur qė nga institucioni publik ku ripunon, asociacioneve tė gazetarėve dhe reagimeve tė shoqėrisė civile pėr skandalin e shkaktuar ditė mė parė nė Aeroportin e Prishtinės, ai vazhdon t’i ofendojė ose t’i kėrcėnojė.

Kėrcėnimi i fundit ka shkuar nė adresė tė lėvizjes “Ēohu”, e cila ka kėrkuar publikisht qė Zekės t’i bėhet njė ekzaminim mjekėsor pėr sjelljet qė bėn.

Nė e-mailin kėrcėnues dėrguar mėngjesin e sė premtes, ai u kėrkon ta lėnė tė qetė, pėrndryshe do t’u pėrgjigjet, siē shprehet “shumė rrastė”, nėse merren me tė.

Drejtuesi i lėvizjes “Ēohu”, Avni Zogiani i ka thėnė Kohavisionit nėpėrmjet telefonit se rastin e kėrcėnimit nga Zeka e ka paraqitur nė Prokurorinė e EULEX-it.
Koha.net
ha ha ha, ani te Euleshi koka ankue dhe koha vetonvizioni, allahile se vete zogijanin a i ish ankue edhe ne serbi. Levizjet e serbis, si ai i ati sirihuncit Ramadani, kėrkojke falje pėr krimet qė i kanė bae shqiptarėt nė 2004 te njė program Ana (shkin) nė RTK, veq sa nuk kajke, tuh po peder mashkull ish. Paj ku me ditė nashta ka lidhje me Johanesin se ai i kish marak dylberat e Zogijani dhe Ramadani i hynė nė punė ati.