Kthehu   DForum > Politikė > Politikė dhe aktualitete tė tjera politike / Politik und politische Aktualitäten

Libri24.com - Bota e diturise

Pergjigje
 
Opcionet e temes Pamje
  #1  
Vjetėr 28.04.2007, 00:20:00
Pa_dorza Pa_dorza ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.09.2006
Postime: 210
Standard

Afishimin tim dota bej ma per shkak te kohes

kalon mir
Mit Zitat antworten
  #2  
Vjetėr 28.04.2007, 16:59:00
hotiani hotiani ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.06.2006
Postime: 297
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Pa_dorza afishoj me 2007-04-28 00:20 :
Afishimin tim dota bej ma per shkak te kohes

kalon mir
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Nese e ke fjalen per paraqitjen e deshmitareve te mbuluar dhe genjeshtare nga formacioni fantazme FARK kunder luftetareve te lirise Ramushit, Idrizit dhe Lahit qe po zhvillohet ne Hage ,atehere mund te them se kjo eshte vetem nje vazhdimesi e perpjekjeve te mjeranave te Rugoves dhe Bukoshit per te demonizuar luften dhe luftetaret e vewrtete ata me qendresen dhe heroizmin e tyre ndryshuan historine.
Mbeturinat UDB-ske nga radhet e LDK-se,FARK-ut apo ndonje formacioni tjeter te cilet me vite i sherbyen ne menyre vazale poliztikes se okupatorit dhe qellimeve te tij ,nuk do te prajne deri te zhbihen nga faqja e dheut per te risjellur ne nje menyre apo tjeter pobratimat dhe padronet e Beogradit ne Kosove.
Degjova me vemendje deshmine e ketij fare "deshmitari 29" ne Hage si deshmonte kunder UĒK-se,si kishte hyre me dhjetra here ne Kosove per pe inqizuar gjendjen,si kishin hyre ne Kosove . O zot edhe naivet kuptojne se per kend punonin keta monstruma.
Sikur te kishin pasur mundesi keta mjerana te FARK-ut me kryemjeranin e tyre te Velanise edhe njiqind vite do e mbanin pushtetin serb ne Kosove . Atyre i pengonte UĒK-ja me heroizmin dhe vendosmerine e saje .Dhe sa me shume UĒK-ja legjendare fitonte perkrahjen e popullit aq me histerik beheshin keta qyqare te bordeleve dhe te kundermimit te uiskit.
Kurre nuk harrohet deklerata e kryeqyqarit i cili pas ofenzives serbe te shtatorit 1998 kur Serbia shpalli shkatrrimin e UĒK-se i pyetur nga nje gazetar i huaj se nese shkatrrimi i UĒK-se don te thote dobesim i pozites se tij ? Rugova u pergjegje ."Perkundrazi pozita ime forcohet edhe me teper.
Ia vllezer kjo eshte politika e mjerimit dhe nenshtrimit.
Per mua politike trathetare fund e krye.
Fale zotit dhe heroizmit dhe vendosmerise se UĒK-se mbeturinat UDB-ske mbeten jasht faqeve te lavdishme te historise per tu mbuluar me beza turpi . Keshtu te mbuluar dhe te turperuar do mbesin pergjithemone. Besoj se as edhe nje fije nuk do te arrijne te zvoglojne as te pakesojne shkelqimin e UĒK-se famemadhe.
Mit Zitat antworten
  #3  
Vjetėr 28.04.2007, 17:34:00
shkėmbi002 shkėmbi002 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 29.05.2004
Postime: 537
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
hotiani afishoj me 2007-04-28 16:59 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Pa_dorza afishoj me 2007-04-28 00:20 :
Afishimin tim dota bej ma per shkak te kohes

kalon mir
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Nese e ke fjalen per paraqitjen e deshmitareve te mbuluar dhe genjeshtare nga formacioni fantazme FARK kunder luftetareve te lirise Ramushit, Idrizit dhe Lahit qe po zhvillohet ne Hage ,atehere mund te them se kjo eshte vetem nje vazhdimesi e perpjekjeve te mjeranave te Rugoves dhe Bukoshit per te demonizuar luften dhe luftetaret e vewrtete ata me qendresen dhe heroizmin e tyre ndryshuan historine.
Mbeturinat UDB-ske nga radhet e LDK-se,FARK-ut apo ndonje formacioni tjeter te cilet me vite i sherbyen ne menyre vazale poliztikes se okupatorit dhe qellimeve te tij ,nuk do te prajne deri te zhbihen nga faqja e dheut per te risjellur ne nje menyre apo tjeter pobratimat dhe padronet e Beogradit ne Kosove.
Degjova me vemendje deshmine e ketij fare "deshmitari 29" ne Hage si deshmonte kunder UĒK-se,si kishte hyre me dhjetra here ne Kosove per pe inqizuar gjendjen,si kishin hyre ne Kosove . O zot edhe naivet kuptojne se per kend punonin keta monstruma.
Sikur te kishin pasur mundesi keta mjerana te FARK-ut me kryemjeranin e tyre te Velanise edhe njiqind vite do e mbanin pushtetin serb ne Kosove . Atyre i pengonte UĒK-ja me heroizmin dhe vendosmerine e saje .Dhe sa me shume UĒK-ja legjendare fitonte perkrahjen e popullit aq me histerik beheshin keta qyqare te bordeleve dhe te kundermimit te uiskit.
Kurre nuk harrohet deklerata e kryeqyqarit i cili pas ofenzives serbe te shtatorit 1998 kur Serbia shpalli shkatrrimin e UĒK-se i pyetur nga nje gazetar i huaj se nese shkatrrimi i UĒK-se don te thote dobesim i pozites se tij ? Rugova u pergjegje ."Perkundrazi pozita ime forcohet edhe me teper.
Ia vllezer kjo eshte politika e mjerimit dhe nenshtrimit.
Per mua politike trathetare fund e krye.
Fale zotit dhe heroizmit dhe vendosmerise se UĒK-se mbeturinat UDB-ske mbeten jasht faqeve te lavdishme te historise per tu mbuluar me beza turpi . Keshtu te mbuluar dhe te turperuar do mbesin pergjithemone. Besoj se as edhe nje fije nuk do te arrijne te zvoglojne as te pakesojne shkelqimin e UĒK-se famemadhe.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

-------------------------------------------------------------------------------------Janė kėto kohra qė Kosova ballafaqahet me vėshtirėsi shumė tė mėdhaja dhe gjendemi para momenteve vendimtare dhe historike pėr ardhmėrinė e saj,prandaj angazhimet e disa "Patriotve" qė me ēdo kusht vėmendjen ta kėthejn prapa dhe rreth gjėrave diskutabile dhe pėrēarse,nuk duhet far menēurije pėr ti kuptuar qėllimet e tyre.

Njė nga kėta padyshim hyn edhe z. Hotiani, i cili edhe pse mundohet qė mjeshtrisht tė mbulohet dhe tė "shitet" pak si mė i matur,duke e pėrcjellur nė kontinuitet dhe nė tė gjitha temat,del shesh se pikrisht ky ju kalon edhe shumė "flamurtarve" tė propagandės,urrejtjes dhe pėrēarjes
nė kėt forum.

Nuk ka temė dhe nuk ka rast ku ky zotri nuk vėrshon me sulme ,gėnjeshtra,manipulime,shtrembrime...duke shpresuar se me kėtė propagandė tė ndytė do ta ndrron realitetin i cili ka qenė veprim publik dhe si i till ėshtė i kjart pėr gjithė Popullinė Shqiptar dhe i pranuar(i shpėrblyar) me fitore nė tė gjitha zgjedhjet.
Veprimtaria e anmiqve tė Hotianit dhe tė tillve(,pra LDK- dhe kryetarit historik tė Kosovės) ka qenė dhe mbetet bazamenti i Lirisė,bazamenti i Shtetsisė sė Kosovės kjo e vėrtetuar me shumė fakte:

- Kosova nė saje tė kėsaj veprimtarije krijoj miq,aleat dhe pėrkrahės qė vėrteton se KOSOVA MUNDI SĖRBINĖ ME MJETE POLITIKE.

Mit Zitat antworten
  #4  
Vjetėr 28.04.2007, 17:50:00
grepi
Gast
 
Postime: n/a
Standard

FARK-u ishte Organizat famkeqe dhe Kolona e 5-st ne Kosovė e bere nga brahim dinari dhe Bujar Bukoshi ne bashkpunim me tahirin e zemve dhe ahmetin e kovaqeviqve.
pra ky FARK-u sdallon shume edhe nga organizata famkeqe dora e zez, serbe vetem se keta skan pasur pushtet dhe skan pasur mundesi te bejn krime lufte kunder Popullit Shqiptar.
Dislokimi i tahir zemes ne Dukagjin sishte i rastesishem, kishte nje mesion te lansuar nga brahim dinari dhe bujari i bukoshve ne bashkpunim me shainoviqin dhe milicin lokale te mushk jakupit qe synonin ta sjellin komandant te milicis lokale Tahir Zemen, pra te nderpritet Lufta ēlirimtare e UēK-s dhe te bejn milicin lokale dhe Kosovės ti ofrohet autonomia Kulturore qe i kishte premtuar brahim dinari simpatizantve te tij dhe votuesve te tij, pra ate dogovorin e arsmit dhe marveshjen e shen gjuidiqve te romes.

Vetem "Ushtria ēlirimtare e Kosovės" dhe Bijt e saj dhe bijat qe u flijuan pėr ket Toke arrit ti nderpresin keto pazare qe bente klika e komitetlinjeve me Tokat tona stergjyshore, por edhe sot kan ngre kokat prap klika e ish LKJ-s dhe Komitetlinjet ne Kosovė ne bashkpunim me ca te shitur bythesh pėr nje Post apo nje karrik dhe po shkelin mbi Gjakun e derdhur te Djemve dhe Vashava te kesaj Toke qe u Flijuan nder Shekuj.

Lavdi te renve pėr Liri dhe "Ushtris ēlirimtare tė Kosovės"

grepi, dora vetė
Mit Zitat antworten
  #5  
Vjetėr 28.04.2007, 20:20:00
Bacaloku2 Bacaloku2 ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 22.02.2007
Postime: 52
Standard

grepi


Anėtar qė nga: 24.11.2004
Afishime: 3492
Vendbanimi: ēabrat

MI SHKRU NJERI GJITHA KETO POSTIME E MOS ME LUJT NGA MENDJA ESHT SHUM VESHTIR [img]/forum/images/smiles/icon_lol.gif[/img]

ishalla ju ndihmon zoti
Mit Zitat antworten
  #6  
Vjetėr 28.04.2007, 21:14:00
Pa_dorza Pa_dorza ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.09.2006
Postime: 210
Standard

shkembi002

Ti je ai qe mundoheshe ti sulmoshe njerzit qe kan luftuare per kosoven per ti mbulue Tradhetaret Farkist dhe Brahim Rankun me partin e'tinaj
JU sejmenet e'tinaj

ju i keni ber pune te mrekullushme ne dobi te milloshoviqit dhe politikes se ti ARGATET TE PERBETUAR TE SHKINIS FASHISTE QE EDHE SOD JENI DUKE PUNUAR me misjon te caktuar te udbes per ti burgosur Ēlirimtaret JU sadrapet e rugov Rankut

si para luftes si gjat luftes si ne liri jeni dhe kini mbetur UDB-sha dhe kjo po shifet jeni mbetur si hjenat

ter kohen ne sherbim te shkinis

Mjerimisht se ne kosove nuk ka ase drejtesi ase gjygjesi se juve Farkistave eshte dashtur me ju denuar me ligje te LUFTES se ju ja sollet terrin Kosoves 15.vjet radhazi u munduat edhe gjat luftes qe te pengoni lirin e Kosoves

Prap mbas ksaj lirije lideri i juai duke i genjye popullin se ne jemi kan shtet dhe kan fuksonuar instituconet !!!! keshtu flasin vetem ata njerzi qe jan te smure nga psikoza dhe shizofrenija

Mit Zitat antworten
  #7  
Vjetėr 28.04.2007, 21:19:00
hotiani hotiani ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.06.2006
Postime: 297
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
shkėmbi002 afishoj me 2007-04-28 17:34 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
hotiani afishoj me 2007-04-28 16:59 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Pa_dorza afishoj me 2007-04-28 00:20 :
Afishimin tim dota bej ma per shkak te kohes

kalon mir
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Nese e ke fjalen per paraqitjen e deshmitareve te mbuluar dhe genjeshtare nga formacioni fantazme FARK kunder luftetareve te lirise Ramushit, Idrizit dhe Lahit qe po zhvillohet ne Hage ,atehere mund te them se kjo eshte vetem nje vazhdimesi e perpjekjeve te mjeranave te Rugoves dhe Bukoshit per te demonizuar luften dhe luftetaret e vewrtete ata me qendresen dhe heroizmin e tyre ndryshuan historine.
Mbeturinat UDB-ske nga radhet e LDK-se,FARK-ut apo ndonje formacioni tjeter te cilet me vite i sherbyen ne menyre vazale poliztikes se okupatorit dhe qellimeve te tij ,nuk do te prajne deri te zhbihen nga faqja e dheut per te risjellur ne nje menyre apo tjeter pobratimat dhe padronet e Beogradit ne Kosove.
Degjova me vemendje deshmine e ketij fare "deshmitari 29" ne Hage si deshmonte kunder UĒK-se,si kishte hyre me dhjetra here ne Kosove per pe inqizuar gjendjen,si kishin hyre ne Kosove . O zot edhe naivet kuptojne se per kend punonin keta monstruma.
Sikur te kishin pasur mundesi keta mjerana te FARK-ut me kryemjeranin e tyre te Velanise edhe njiqind vite do e mbanin pushtetin serb ne Kosove . Atyre i pengonte UĒK-ja me heroizmin dhe vendosmerine e saje .Dhe sa me shume UĒK-ja legjendare fitonte perkrahjen e popullit aq me histerik beheshin keta qyqare te bordeleve dhe te kundermimit te uiskit.
Kurre nuk harrohet deklerata e kryeqyqarit i cili pas ofenzives serbe te shtatorit 1998 kur Serbia shpalli shkatrrimin e UĒK-se i pyetur nga nje gazetar i huaj se nese shkatrrimi i UĒK-se don te thote dobesim i pozites se tij ? Rugova u pergjegje ."Perkundrazi pozita ime forcohet edhe me teper.
Ia vllezer kjo eshte politika e mjerimit dhe nenshtrimit.
Per mua politike trathetare fund e krye.
Fale zotit dhe heroizmit dhe vendosmerise se UĒK-se mbeturinat UDB-ske mbeten jasht faqeve te lavdishme te historise per tu mbuluar me beza turpi . Keshtu te mbuluar dhe te turperuar do mbesin pergjithemone. Besoj se as edhe nje fije nuk do te arrijne te zvoglojne as te pakesojne shkelqimin e UĒK-se famemadhe.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

-------------------------------------------------------------------------------------Janė kėto kohra qė Kosova ballafaqahet me vėshtirėsi shumė tė mėdhaja dhe gjendemi para momenteve vendimtare dhe historike pėr ardhmėrinė e saj,prandaj angazhimet e disa "Patriotve" qė me ēdo kusht vėmendjen ta kėthejn prapa dhe rreth gjėrave diskutabile dhe pėrēarse,nuk duhet far menēurije pėr ti kuptuar qėllimet e tyre.

Njė nga kėta padyshim hyn edhe z. Hotiani, i cili edhe pse mundohet qė mjeshtrisht tė mbulohet dhe tė "shitet" pak si mė i matur,duke e pėrcjellur nė kontinuitet dhe nė tė gjitha temat,del shesh se pikrisht ky ju kalon edhe shumė "flamurtarve" tė propagandės,urrejtjes dhe pėrēarjes
nė kėt forum.

Nuk ka temė dhe nuk ka rast ku ky zotri nuk vėrshon me sulme ,gėnjeshtra,manipulime,shtrembrime...duke shpresuar se me kėtė propagandė tė ndytė do ta ndrron realitetin i cili ka qenė veprim publik dhe si i till ėshtė i kjart pėr gjithė Popullinė Shqiptar dhe i pranuar(i shpėrblyar) me fitore nė tė gjitha zgjedhjet.
Veprimtaria e anmiqve tė Hotianit dhe tė tillve(,pra LDK- dhe kryetarit historik tė Kosovės) ka qenė dhe mbetet bazamenti i Lirisė,bazamenti i Shtetsisė sė Kosovės kjo e vėrtetuar me shumė fakte:

- Kosova nė saje tė kėsaj veprimtarije krijoj miq,aleat dhe pėrkrahės qė vėrteton se KOSOVA MUNDI SĖRBINĖ ME MJETE POLITIKE.


</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

He z. Shkembi ,une nuk besoj se duhet ta heshtim te verteten per hire te nje uniteti te rrejshem. une ketu nuk fajsova tere LDK-ne ,jo more zoteri ,une e pata fjalen per disa struktura te saje dhe per FARK-un ,pa mohua se edhe ne ate organiztim ka pase patriote dhe njerze qe kane pase qellim luften kunder okupatorit nje pjese e tyre kaluan nen komanden e UĒK-se dhe luftuan deri ne perfundim te luftes..
Une ketu e pata fjalen per pjestare te te ketij orgamizimi ushtarak qe paten qellim shkatrrimin e UĒK-se dhe demonizimin e prijeseve te saje. Pra komandantet dhe ideatoret e FARK-ut qe luftuan qendruan vetem tre muaj ne RRafsh te Dukagjinit dhe dorezuan armet armikut duke dhene urdher te ikin ushtria duke i dorezuar edhe te plagosurit armikut barbar. Per ata qe i pengonte me teper lufta e UĒK-se per te perzene okupatorin se sa roberia serbe.
Per kete besoj se pajtohesh z. Shkembi se keta pjestare te FARK-ut nuk dolen deshmitare te akuzes kunder Millosheviqit dhe krimineleve serbe qe masaskruan dhjetra mijera civile shqiptare ,por dualen dhe po dalin si deshmitere te akuzes ,te mbuluar dhe me zera te deformuar shtrigash kunder Ramush Haradinajt,Fatmir limajt,Daut Haradinajt e luftetareve tjere te lirise. Apo mos don ti quash edhe keto akte burrerie e patriotike.
Une nuk kam per qellim as te perqaje as te demtoj unitetin,por kjo nuk don te thote te solidarizohem me ata qe gjate tere luftes madje deri sot nuk prajne se perbalturi vleren me sublime dhe me te shenjte te popullit shqiptare te Kosoves Ushtrine heroike Ēlirimtare te Kosoves dhe luften e saje heroike qe beri mrekulline e shekullit.
I hudhe poshte insinuatat per gjoja genjeshtrat dhe mashtrimet e shtremberimet per te cilat me akuzon . Z. Shkembi ngjarjet per te cilat po debatojme jane te fresketa ,madje ato jane ne kontinuitet.
Perse ty te pengon aq shum e verteta nuk e kam te kjarte. Merre veten me te mire.


<font class=editedby>[ Ky afishim u ndryshua nga: hotiani mė 2007-04-28 21:25 ]</font>
Mit Zitat antworten
  #8  
Vjetėr 28.04.2007, 21:21:00
shkėmbi002 shkėmbi002 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 29.05.2004
Postime: 537
Standard

[quote]
Pa_dorza afishoj me 2007-04-28 21:14 :
shkembi002

Ti je ai qe mundoheshe ti sulmoshe njerzit qe kan luftuare per kosoven per ti mbulue Tradhetaret Farkist dhe Brahim Rankun me partin e'tinaj
JU sejmenet e'tinaj

ju i keni ber pune te mrekullushme ne dobi te milloshoviqit dhe politikes se ti ARGATET TE PERBETUAR TE SHKINIS FASHISTE QE EDHE SOD JENI DUKE PUNUAR me misjon te caktuar te udbes per ti burgosur Ēlirimtaret JU sadrapet e rugov Rankut

si para luftes si gjat luftes si ne liri jeni dhe kini mbetur UDB-sha dhe kjo po shifet jeni mbetur si hjenat

ter kohen ne sherbim te shkinis

Mjerimisht se ne kosove nuk ka ase drejtesi ase gjygjesi se juve Farkistave eshte dashtur me ju denuar me ligje te LUFTES se ju ja sollet terrin Kosoves 15.vjet radhazi u munduat edhe gjat luftes qe te pengoni lirin e Kosoves

Prap mbas ksaj lirije lideri i juai duke i genjye popullin se ne jemi kan shtet dhe kan fuksonuar instituconet !!!! keshtu flasin vetem ata njerzi qe jan te smure nga psikoza dhe shizofrenija


[/quote


-------------------------------------------------------------------------------------

Pėr ēėshtje aqė madhore,nuk dua as nuk mundem tė bisedoj me analfabeta qė nuk janė nė gjendje ta shkruajn njė TITULL sakt nė gjuhėn shqipe,prandaj larg nga unė se ti kundėrmon vetėm ndytsira.
Mit Zitat antworten
  #9  
Vjetėr 28.04.2007, 21:39:00
shkėmbi002 shkėmbi002 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 29.05.2004
Postime: 537
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
hotiani afishoj me 2007-04-28 21:19 :


He z. Shkembi ,une nuk besoj se duhet ta heshtim te verteten per hire te nje uniteti te rrejshem. une ketu nuk fajsova tere LDK-ne ,jo more zoteri ,une e pata fjalen per disa struktura te saje dhe per FARK-un ,pa mohua se edhe ne ate organiztim ka pase patriote dhe njerze qe kane pase qellim luften kunder okupatorit dhe lirine e Kosoves.
Une ketu e pata fjalen per pjestare te te ketij orgamizimi ushtarak qe paten qellim shkatrrimin e UĒK-se dhe demonizimin e prijeseve te saje. Pra komandantet dhe ideatoret e FARK-ut qe luftuan qendruan vetem tre muaj ne RRafsh te Dukagjinit dhe dorezuan armet armikut duke dhene urdher te ikin ushtria duke i dorezuar edhe te plagosurit armikut barbar. Per ata qe i pengonte me teper lufta e UĒK-se per te perzene okupatorin se sa roberia serbe.
Per kete besoj se pajtohesh z. Shkembi se keta pjestare te FARK-ut nuk dolen deshmitare te akuzes kunder Millosheviqit dhe krimineleve serbe qe masaskruan dhjetra mijera civile shqiptare ,por dualen dhe po dalin si deshmitere te akuzes ,te mbuluar dhe me zera te deformuar shtrigash kunder Ramush Haradinajt,Fatmir limajt,Daut Haradinajt e luftetareve tjere te lirise. Apo mos don ti quash edhe keto akte burrerie e patriotike.
Une nuk kam per qellim as te perqaje as te demtoj unitetin,por kjo nuk don te thote te solidarizohem me ata qe gjate tere luftes madje deri sot nuk prajne se perbalturi vleren me sublime dhe me te shenjte te popullit shqiptare te Kosoves Ushtrine heroike Ēlirimtare te Kosoves dhe luften e saje heroike qe beri mrekulline e shekullit.
I hudhe poshte insinuatat per gjoja genjeshtrat dhe mashtrimet e shtremberimet per te cilat me akuzon . Z. Shkembi ngjarjet per te cilat po debatojme jane te fresketa ,madje ato jane ne kontinuitet.
Perse ty te pengon aq shum e verteta nuk e kam te kjarte. Merre veten me te mire.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

---------------------------------------------------------------------------------------


Mos i pėrgjithso gjėrat zotri,sepse nė ēdo organizat ēoft ajo politike apo ushtarake ka dhe ka pasur tė "shitur" .
Individėt e till nuk kanė mundur qė as familjen e vet ta pėrfaqsojn,siq kemi pasur raste kur fėmija ėshtė distancuar nga prindi i till.

Unė as qė e kamė ndėrmendė qė tė tentoj dhe ti sqaroj rrethanat nėpėr tė cilat ka kaluar ajo pjesė e UēK-sė (ju e quani FARK),ku nga friga e sukseseve tė tyre ju e filluat njė luftė tė ndytė dhe domosdoshmėrisht ata qenė tė detyruar ose tė fillojnė Luftėn vėllavrasėse ose tė tėrhiqen.

Njė qė ėshtė mė e fort se fjalėt e pafudme tuaja,ėshtė se tė gjitha ato qė ti i thua janė dhe kanė qenė publike,prandaj tė gjitha kėto janė tė njohura opinjonit tė gjėrė dhe REZULTATIN e njef edhe ti e ai ėshtė KATĖR HUMBJE...
Mit Zitat antworten
  #10  
Vjetėr 28.04.2007, 22:25:00
hotiani hotiani ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.06.2006
Postime: 297
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
shkėmbi002 afishoj me 2007-04-28 21:39 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
hotiani afishoj me 2007-04-28 21:19 :


He z. Shkembi ,une nuk besoj se duhet ta heshtim te verteten per hire te nje uniteti te rrejshem. une ketu nuk fajsova tere LDK-ne ,jo more zoteri ,une e pata fjalen per disa struktura te saje dhe per FARK-un ,pa mohua se edhe ne ate organiztim ka pase patriote dhe njerze qe kane pase qellim luften kunder okupatorit dhe lirine e Kosoves.
Une ketu e pata fjalen per pjestare te te ketij orgamizimi ushtarak qe paten qellim shkatrrimin e UĒK-se dhe demonizimin e prijeseve te saje. Pra komandantet dhe ideatoret e FARK-ut qe luftuan qendruan vetem tre muaj ne RRafsh te Dukagjinit dhe dorezuan armet armikut duke dhene urdher te ikin ushtria duke i dorezuar edhe te plagosurit armikut barbar. Per ata qe i pengonte me teper lufta e UĒK-se per te perzene okupatorin se sa roberia serbe.
Per kete besoj se pajtohesh z. Shkembi se keta pjestare te FARK-ut nuk dolen deshmitare te akuzes kunder Millosheviqit dhe krimineleve serbe qe masaskruan dhjetra mijera civile shqiptare ,por dualen dhe po dalin si deshmitere te akuzes ,te mbuluar dhe me zera te deformuar shtrigash kunder Ramush Haradinajt,Fatmir limajt,Daut Haradinajt e luftetareve tjere te lirise. Apo mos don ti quash edhe keto akte burrerie e patriotike.
Une nuk kam per qellim as te perqaje as te demtoj unitetin,por kjo nuk don te thote te solidarizohem me ata qe gjate tere luftes madje deri sot nuk prajne se perbalturi vleren me sublime dhe me te shenjte te popullit shqiptare te Kosoves Ushtrine heroike Ēlirimtare te Kosoves dhe luften e saje heroike qe beri mrekulline e shekullit.
I hudhe poshte insinuatat per gjoja genjeshtrat dhe mashtrimet e shtremberimet per te cilat me akuzon . Z. Shkembi ngjarjet per te cilat po debatojme jane te fresketa ,madje ato jane ne kontinuitet.
Perse ty te pengon aq shum e verteta nuk e kam te kjarte. Merre veten me te mire.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

---------------------------------------------------------------------------------------


Mos i pėrgjithso gjėrat zotri,sepse nė ēdo organizat ēoft ajo politike apo ushtarake ka dhe ka pasur tė "shitur" .
Individėt e till nuk kanė mundur qė as familjen e vet ta pėrfaqsojn,siq kemi pasur raste kur fėmija ėshtė distancuar nga prindi i till.

Unė as qė e kamė ndėrmendė qė tė tentoj dhe ti sqaroj rrethanat nėpėr tė cilat ka kaluar ajo pjesė e UēK-sė (ju e quani FARK),ku nga friga e sukseseve tė tyre ju e filluat njė luftė tė ndytė dhe domosdoshmėrisht ata qenė tė detyruar ose tė fillojnė Luftėn vėllavrasėse ose tė tėrhiqen.

Njė qė ėshtė mė e fort se fjalėt e pafudme tuaja,ėshtė se tė gjitha ato qė ti i thua janė dhe kanė qenė publike,prandaj tė gjitha kėto janė tė njohura opinjonit tė gjėrė dhe REZULTATIN e njef edhe ti e ai ėshtė KATĖR HUMBJE...
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Z. Shkembi,

Nuk besoj se ti nuk e njeh realitetin. Une te konsideroj nje kundershtare te denje per debat.Duket se ti me qellim ,ne mungese te argumenteve ,i ngaterron paksa gjerat. Realiteti eshte se Tahir Zemaj kur urdheroj terheqjen dhe dorezimin e armeve ne fillimin e vjeshtes 1998 kete nuk e beri per te penguar vllavrasjen . Jo more zoteri ,ai kete e arsyetoj se kishte marre urdhera nga eproret e tij. Ai kete e beri ne marreveshje me okupatorin . Serbia proklamoi shkaterrimin e UĒK-se.
Ne Rrafshin e Dukagjinit ne Jabllanice qendroj Ramush Haradinaj me 50-60 luftetare. Tahiri nuk u kthya kurre me te luftoje.
Farklistet iken nga vija e luftes por kurre nuk prane se njollosuri UĒK-ne. Disa prej tyre jane deshmitere kryesore te akuzes kunder Ramush Haradinajt.UĒK-ja nuk ka humbur luften more zoteri humben ata qe edhe sot e kesaj dite nuk mund te perballen me turpin ,nuk guxojne te dalin sy ne sy te pambuluar.
Vetem shiqo ku jane Farkistet sot dhe do ta kesh te kjarte "fitoren2 e tyre .
UĒK-ja nuk ka luftuar per pushtet dhe per parti politike.Luftetaret e lirise luftuan per lirine e atdheut dhe popullit te tyre dhe ata dolen fitimtare.
Cila parti apo cili koalicion do te formoje qeverine ne Kosove nuk ka aq rendesi . Kryesore eshte dalja nga roberia e eger shekullore.
Ti ketu perzien luften kunder roberise me garen e partive politike per pushtet me formime koalicionesh .Une nuk e kam te kjarte kend e quan ti humbes ketu . Mbase jo mua se po te garantoj se nuk kam fare ambicje per pushtet as per ndonje post.
Te na behet Kosova e pavarur dhe sovrane e te fitoje ajo parti ketij populli te shumvuajtur do ti sjelle jete me te mire.
Mit Zitat antworten
  #11  
Vjetėr 28.04.2007, 22:53:00
Pa_dorza Pa_dorza ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.09.2006
Postime: 210
Standard

[quote]
shkėmbi002 afishoj me 2007-04-28 21:21 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Pa_dorza afishoj me 2007-04-28 21:14 :
shkembi002

Ti je ai qe mundoheshe ti sulmoshe njerzit qe kan luftuare per kosoven per ti mbulue Tradhetaret Farkist dhe Brahim Rankun me partin e'tinaj
JU sejmenet e'tinaj

ju i keni ber pune te mrekullushme ne dobi te milloshoviqit dhe politikes se ti ARGATET TE PERBETUAR TE SHKINIS FASHISTE QE EDHE SOD JENI DUKE PUNUAR me misjon te caktuar te udbes per ti burgosur Ēlirimtaret JU sadrapet e rugov Rankut

si para luftes si gjat luftes si ne liri jeni dhe kini mbetur UDB-sha dhe kjo po shifet jeni mbetur si hjenat

ter kohen ne sherbim te shkinis

Mjerimisht se ne kosove nuk ka ase drejtesi ase gjygjesi se juve Farkistave eshte dashtur me ju denuar me ligje te LUFTES se ju ja sollet terrin Kosoves 15.vjet radhazi u munduat edhe gjat luftes qe te pengoni lirin e Kosoves

Prap mbas ksaj lirije lideri i juai duke i genjye popullin se ne jemi kan shtet dhe kan fuksonuar instituconet !!!! keshtu flasin vetem ata njerzi qe jan te smure nga psikoza dhe shizofrenija


[/quote


-------------------------------------------------------------------------------------

Pėr ēėshtje aqė madhore,nuk dua as nuk mundem tė bisedoj me analfabeta qė nuk janė nė gjendje ta shkruajn njė TITULL sakt nė gjuhėn shqipe,prandaj larg nga unė se ti kundėrmon vetėm ndytsira.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>
-----------------------------------------------------------
po shifet se si gjithe her se ju jeni ata ndytsiat qe e keni ndotur Kosoven para dhe mbase luftes udbashat nur nuk kan argumente te sulmojne ne menyra te ndryshme vetem per te arritur qellimin si misonaret e Rakoviqit

mua ende nuk ma kan tredhur trurin ne shkollat e kumrofcit
Mit Zitat antworten
  #12  
Vjetėr 28.04.2007, 22:59:00
Surki Surki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.11.2005
Postime: 1,147
Standard

I nderuari Pa_dorza me te vertet per te saten her nje tem te qelluar por mjerishte e keq kuptuare nga njerez te ides komuniste si qdo her.
E akuzuare si qdo her sikur ato te mijat per perqarje, kur realiteti eshte i hidhur se kjo eshte shume e vertet kur flisni per farkun si aleat i barbarve dhe ne kundershtim te plot te UQK-se.

Mjerishte keto tema sdo priten mir tek keta elementa trubullues.
Per fat ju, Hotiani une e shume te tjer do i sjellim ne kujtes te gjitha te kqijat qe disa bashkeatdhetar posedojne e po ashtu edhe situatat e ndryshme te se vertetes.


Hotiani te pershendes dhe me te vertet kam nje simpati per ju andaj ju deshiroje nje qendres sikur deri me tashe dhe te vazhdoni me kete lloje te afishimeve ne u a kemi borgje luftetarve te liris u a kemi borgje te gjithe " SHQIPTARET E VERTET " e mbi te gjitha i a kemi borgje Kosoves sone te dashure.
Ju perhendes perzemersishte.
Mit Zitat antworten
  #13  
Vjetėr 28.04.2007, 23:20:00
Delegati Delegati ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 12.05.2006
Postime: 455
StandardNjeriu normal dhe pa anime nga idolėt apo idhujt nuk do tė hezitonte qė tė vinte deri ke njė pėrfundim shumė tė qartė. Ai pėrfundim ėshtė:

Ushtria Ēlirimtare e Kosovės ia ktheu dinjitetin popullit shqiptar.
Dinjitet qė ia kishte humbur, me temel, nga politika klanore e Ibrahim Rugovės.

Ushtria Ēlirimtare e Kosovės e ēliroi Kosovėn nga njė politikė ekspansioniste e Millosheviqit, qė ushtronte mbi Kosovėn dhe popullin e saj, me njė miratim tė heshtur tė Rugovės.

Unė kurrė nuk e kam fajsuar popullin pėr pėrkrahjen e tij miope qė i bėnte Rugovės. Nuk e kam fajsuar sepse populli i besonte politikės sė tij nė mėnyrė verbale, pa analizuar qėllimet e prijėsit tė tyre, tė cilat ishin vetėm pėrfitime klani dhe pozitė qė do tė quhej kryetar apo, siē dėshironte tė quhej, president.
Pėr t'ia humbur edhe mė shumė popullit tė pamurit, klani rugovian me vet Rugovėn nė krye i dha dritė jeshile Bukoshit qė tė krijonte ministri tė mbrojtjes. Edhe pse UĒK-ja ishte profilizuar nė tė gjitha anėt e Kosovės, kjo ministri do tė formojė njė "ushtri" avdiqeske qė do ta pakėzonte me emrin FARK.
FARK-u nuk kishte qėllim qė ta ēlironte Kosovėn, por kishte mision qė ta zhbėnte UĒK-nė. Kėtė synim, kėtė tentativė dhe kėtė mision e ka shpallur publikisht Bujar Bukoshi mė 2 mars 1998. Ja deklarata e Bukoshit:

"UĒK-ja ėshtė njė realitet, ne duhet tė mbėlidhemi tė gjitha forcat politike dhe ta sfidojmė atė".

Kur tė gjitha kėtyre prapėshtive kombėtare ia shtojmė edhe tentativat e pareshtura tė FARK-ut qė t'i joshė ushtarėt e UĒK-sė me premtime, se nėse futen nė FARK do tė kenė armatim mė tė sofistikuar dhe do tė kenė deviza tė mira, atėherė lehtė mund tė konkludojmė se:
Kosova i ka pasur tre pretendentė pėr ta mbajtur nėn kontroll, Rugova politikisht, Bukoshi financiarisht dhe i Milloshi ushtarakisht. Tė gjithė kėta e kanė dashur njė Kosovė tė para vitit 1999.
Me kėto politika Kosova do tė ishte nėn Serbi.
Kemi pasur fat qė UĒK- ja ishte e vendosur qė ta ēlirojė Kosovėn nga dy protagonistėt e tė keqes kombėtare dhe nga okupimi klasik i Serbisė qė e mbante Kosovėn.

Tė gjithė forumistėt qė nuk pajtohen me kėtė tė vėrtetė janė tė ngarkuar me barrė qė nuk mund ta bartin gjatė.
Mit Zitat antworten
  #14  
Vjetėr 29.04.2007, 00:04:00
Skifteri Skifteri ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 29.11.2004
Postime: 822
Standard

http://www.youtube.com/watch?v=ZVJvx5UAyaQ,... mė shumė nuk po shėnoi se veē ēka do i humbaste peshėn.Skifteri [img]/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/img]
Mit Zitat antworten
  #15  
Vjetėr 29.04.2007, 02:08:00
rtk99 rtk99 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 17.12.2004
Postime: 971
Standard

pershendetje,

Qka u ba tani, qka ju gjet, qka jeni versul kunder pavarsis se Kosoves qe i ndjeri Rugova i nguli themelet dhe e deshti shume.
Qka jeni versul si bishat e egra bile bile si ata thit e eger te plagosur, ku nuk dine te ndalur deri sa ti meshojn drurit me koke!
Po nuk shkon shume larg edhe ju do ti meshoni drurit me koke, ose me duar tuja do ta rrehni koken!
Mit Zitat antworten
  #16  
Vjetėr 29.04.2007, 10:06:00
grepi
Gast
 
Postime: n/a
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Bacaloku2 afishoj me 2007-04-28 20:20 :
grepi


Anėtar qė nga: 24.11.2004
Afishime: 3492
Vendbanimi: ēabrat

MI SHKRU NJERI GJITHA KETO POSTIME E MOS ME LUJT NGA MENDJA ESHT SHUM VESHTIR [img]/forum/images/smiles/icon_lol.gif[/img]

ishalla ju ndihmon zoti
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

bacaluk 2

u preke gje ti nga shkrimet e mia [img]/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/img] me vjen keq nese je ndjer gje i fyer por se kisha pėr ty, vetem pėr FARK-istat dhe sojin e tyre dhe bashkpuntoret e dores se zez.

grepi, dora vetė
Mit Zitat antworten
  #17  
Vjetėr 29.04.2007, 10:22:00
hotiani hotiani ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.06.2006
Postime: 297
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
rtk99 afishoj me 2007-04-29 02:08 :
pershendetje,

Qka u ba tani, qka ju gjet, qka jeni versul kunder pavarsis se Kosoves qe i ndjeri Rugova i nguli themelet dhe e deshti shume.
Qka jeni versul si bishat e egra bile bile si ata thit e eger te plagosur, ku nuk dine te ndalur deri sa ti meshojn drurit me koke!
Po nuk shkon shume larg edhe ju do ti meshoni drurit me koke, ose me duar tuja do ta rrehni koken!
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Hej.. hej ndalou mos gerthite me zi se thiu i eger.Nuk eshte kjo teme pa shkas ,methithese une nuk e solla. Kjo teme eshte plotesisht me vend edhe tani ,se me siguri nuk e lexon Vitali Qurkin ,miku i Rugoves ,se ai kur u kthya nga bregdeti i mikut tjeter te tij Italise menjehere pas hyrjes se NATO-se ,nder te para se te nderoje ata qe per lirine e Kosoves flijuan jeten,falenderoj Jelcinin,pra shefin e Qurkinit.Ja pra ky fare alamet burri qe krejt sipas jush e paska pase shpike fjalen pavaresi ju i drejtoj falenderimet Jelcinit dhe Qurkinit. Asnje falenderim apo fjale respekti per luftetaret e lirise .
Pra pjella e ketij fare ideatori jane ata qe po deshmojne te mbuluar me qefina vdekje dhe me zera te shterrur shtrigash neper gjykatat nderkombetare kunder atyre qe jane me meritoret per largimin e hordhive serbe.Kjo pjelle e keqe kurre nuk deshmoi as nuk foli per masakrat dhe krimet serbe ndaj femijeve dhe nenave e motrave shqiptare se paku.
Si nuk i shkoj gjuha njehere "themeluesit" te pavaresise sipas jush te permend se paku masakrat dhe krimet e ushtrise dhe policise serbe. Si nuk i shkoi goja te permende sakrificen e atyre qe luftuan dhe u flijuan per lirine e Kosovesketij belbanit te Velanise?
A ju kane plase syte apo nuk po doni te shihni se derisa Qurkinet dhe miqte tjere te Rugoves po shetisin Kosoves me fodullek dhe po flasin se edhe sa duhet te shtyhet vendimi per statusin,edhe sa duhet te zbritet nga pavaresia e kushtezuar edhe ashtu e mjere dhe e deformuar,djemte e UĒK-se ,ata me meritoret per perzenjen e hordhive serbo qetnike nga Kosova po dergjen burgjeve dhe gjykatave te botes ,per tu mbrojtur nga akuzat fallse dhe te sajura nga pjella e keqe UDB-ashe e mbuluar me beza te vdekjes ne bashkepunim me padronet e Beogradit?
Dheu i bekuar i Kosoves duhet te mallkoje me are e fare kete fare te ndyte ,te shitur qe nuk frenohet se njollosuri vleren me te shenjte qe pati Kosova UĒK-ne.Ky dhe nuk do te le te prehen te qete trathetaret e gjakut shqiptare dhe atdheut.

Njeri i poshter eshte trathetori
Sy as faqe ne vete nuk ka
As armiku as gjaksori
Para tij nuk eshte asgja.
Mit Zitat antworten
  #18  
Vjetėr 29.04.2007, 10:37:00
xhemo xhemo ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.10.2005
Postime: 450
Standard

L D K
38000 Prishtinė/TEL:++381 38 24 334
FAX:++ 381 38 27609 TEL§FAX:33 864


Duke u mbėshtetur nė nenin 25,alineja 1 dhe nenit 27,alineja 4 tė Statutit tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės,duke pasur parsysh gjendjen e rėndė nė Kosovė dhe krimeve tė kryera nga forcat serbe,vrasjeve enigmatike dhe kėrcėnimeve tė aktivistėve tė LDK-sė,nė bazė tė kompetencave tė tij,Kryetari i LDK-sė merrė kėtė:


V E N D I M

Pėr caktimin e njė komisioni pėr hulumtimin e krimeve tė luftės


1.EQREM KRYEZIU (Kryetar)..............................6.HAJZER KRASNIQI
2.AGIM KRASNIQI.......................................... ..7.FARUK SPAHIU
3.REXHEP GJERGJI........................................... 8.RAMĖ MARAJ
4.FATMIR REXHEPI........................................... 9.EDI SHUKRIU
5.ALUSH GASHI

Ky komision obligohet tė krijoj nė tė gjitha degėt e LDK-sė nėnkomisionet pėrkatėse.Koordinimi i punėve bėhet me Kryetarin e Komisionit Z.Eqrem Kryeziu.
Zbatimi i kėtij VENDIMI fillon menjėherė.

Prishtinė,mė 19.11.1998
Kryetari i LDK-sė
(nėnshkrimi)
Dr.Ibrahim Rugova

--------
.........
Ja ky far dr shallai eshte udhėherqsi shpirtėror i titistve shqipfoles dhe ky ka percaktuar grupin qė do mledhin "argumnet" qė dikur mė von ,tė ken matriale se si t i luftojn Clirimtarte.por Halli qė dokument prej 270 faqe i shkoj ne Beograd dhe ne Hagė ,dhe mė von Ramushi dhe Dauti dy legjenda clirimtare qė ishin gjat luftes sė UCK,u ben dhender tė Mustaf Mucajt dhe ne ket rast Shallin e ben edhe krushk,tani ashte keqe
familja rugova mundohet tė lajn mut me shurr por nuk ndihmon.Vetm tė bashkuar dhe tė shpetojm Ramushin per ndrishe ai edhe se ka ndruar qendrim por Udbashet nuk e duan kujtojm rastin e ktyetrattarit Tahir Zezės,
Ndersa RTK-99 tė filialisti i tanjugut pro serb,argumente dhe tredhtart nese deskriditohen nuk don tė thot se jemi kunder pavarsiØse.
OO po po une jam kundra ksaj pavarsie qė nu,a shte as gjė vetm hy syve tė popullit .Pavarsi pa tė drejt pėr vetvendosje nuk ashte as gjė qeter por Koloni e tė botea minuas 25% qė do ngelet koloni serbe.Po dhasht zoti e ngatrohen mes vetei fuqit e mėdha dhe me ne funt zgjedhja do jet referendumi ndrishe e moren ne qaf kto emrat qė jan mė lart.
Mit Zitat antworten
  #19  
Vjetėr 29.04.2007, 13:05:00
shkėmbi002 shkėmbi002 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 29.05.2004
Postime: 537
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
hotiani afishoj me 2007-04-28 22:25 :
Z. Shkembi,

Nuk besoj se ti nuk e njeh realitetin. Une te konsideroj nje kundershtare te denje per debat.Duket se ti me qellim ,ne mungese te argumenteve ,i ngaterron paksa gjerat. Realiteti eshte se Tahir Zemaj kur urdheroj terheqjen dhe dorezimin e armeve ne fillimin e vjeshtes 1998 kete nuk e beri per te penguar vllavrasjen . Jo more zoteri ,ai kete e arsyetoj se kishte marre urdhera nga eproret e tij. Ai kete e beri ne marreveshje me okupatorin . Serbia proklamoi shkaterrimin e UĒK-se.
Ne Rrafshin e Dukagjinit ne Jabllanice qendroj Ramush Haradinaj me 50-60 luftetare. Tahiri nuk u kthya kurre me te luftoje.
Farklistet iken nga vija e luftes por kurre nuk prane se njollosuri UĒK-ne. Disa prej tyre jane deshmitere kryesore te akuzes kunder Ramush Haradinajt.UĒK-ja nuk ka humbur luften more zoteri humben ata qe edhe sot e kesaj dite nuk mund te perballen me turpin ,nuk guxojne te dalin sy ne sy te pambuluar.
Vetem shiqo ku jane Farkistet sot dhe do ta kesh te kjarte "fitoren2 e tyre .
UĒK-ja nuk ka luftuar per pushtet dhe per parti politike.Luftetaret e lirise luftuan per lirine e atdheut dhe popullit te tyre dhe ata dolen fitimtare.
Cila parti apo cili koalicion do te formoje qeverine ne Kosove nuk ka aq rendesi . Kryesore eshte dalja nga roberia e eger shekullore.
Ti ketu perzien luften kunder roberise me garen e partive politike per pushtet me formime koalicionesh .Une nuk e kam te kjarte kend e quan ti humbes ketu . Mbase jo mua se po te garantoj se nuk kam fare ambicje per pushtet as per ndonje post.
Te na behet Kosova e pavarur dhe sovrane e te fitoje ajo parti ketij populli te shumvuajtur do ti sjelle jete me te mire.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

-------------------------------------------------------------------------------------


Zoti Hotiani,ka kohė qė fare nuk e shiqoj kėt Forum pėr shkak tė nivelit shumė tė ultė dhe fare tė padobishėm tė dialogut.
Ju mė shtyni qė tė thellohem nė kėtė temė edhe pse nuk shof se ia vlen tė humbet kohė pė gjera qė kanė qenė publike dhe janė shum tė njohura pėr Opinjonin e gjėrė,porndiej obligim qė tė sqarojm disa gjėra...

Rastin qė ti e pėrshkruan dhe e quan TRADHĖTI,kur z.T.Zema pas analizave rreth situatės nė tė cilėn u gjend,nė marrveshtje me strukturat udhėheqse vendosin qė tė tėrhiqen,qė padyshim ishte njė humbje dhe njė dėshtim pėr organizimin e rrezistencės .
Por zotri ti duhet ta kuptojsh se asgjė nuk ndodh rastsisht,por situata krijohet nga shum faktor.
Prandaj ngjarja nė fjalė ėshtė rezultat i presioneve dhe sulmeve tė Sėrbisė qė edhe ishin tė pritshme,por ishte e papritshme dhe shumė e pakuptueshme pengasa qė vinte nga Shtabi Politik i Kretės ,ku urdhronte qė tė luftohet nė tė gjitha mėnyrat dhe me tė gjitha mjetet kjo Brigadė nė teritorin e Kosovės,kurse nga Shqipėrija e kishte fare tė leht qė ta pengoj furnizimin me armė deri edhe pengesėn me moslejimin e hyrjes sė pėrforcimeve nė kufi tė Kosovės.

Pra kėto kanė qenė lojrat e e Shtabit tė Kretės dhe forcave Sėrbe dhe si rezultat i tyre ishte situata para aktit tė kryer.
Mit Zitat antworten
  #20  
Vjetėr 29.04.2007, 13:28:00
korab korab ėshtė jashtė linje
i/e freskėt
 
Anetar prej: 18.03.2007
Postime: 55
Standard

Z.Shkembi,

te falenderoj qe ketyre te cilet jane te gatshem qe secilin qe mendon ndryshe ta shpallin titist tradhtar e cka jo tjeter po ua tregon te verteten por kam bindjen se me disa prej tyre vetem harxhon nerva dhe kohe. Une mendoj se pamarr parasysh se ushtaret e lirise cilit grupim i takonin ata jane martire te Kosoves dhe asesi nuk bene qe te zhvleresohet vepra e tyre. Athua sipas ketij zotit Hotjani Sali Ceku, Agim Ramadani, e disa te tjere qe itakonin Farkut qenkan tradhetare qe paskan vdeke ne lufte me bishat serbe dhe me vetedeshire paskan dhene jeten e tyre.
Kjo cka thone ca zoteri nuk asgje tjeter vetem tentative per zhvleresimin e rolit historik qe kishte LDK-ja ne krye me presidentin historik e te paperseritshem kurre dr.Ibrahim Rugova.
Tung dhe te pershendes.
Mit Zitat antworten
  #21  
Vjetėr 29.04.2007, 13:39:00
Brigada128 Brigada128 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 07.03.2007
Postime: 403
StandardAsgje nuk ka ndodhur rastesisht as krijimi i ldk-se as krijimi i uck-se.Gjersa ldk-ne e ka krijuar politika e pushtetit jugosllav UCK-ne e ka krijuar fryma popullore me qellim clirimin nga okupatori serb. Do me thene nga njera ane kemi ldk, qe vepronte legalisht ne serbi, gjersa i njejti pushtet ishte i angazhuar, qe patriotet edhe ti ndiqte nga kosova dhe po qe nevoja edhe te vriteshin ne perendim atje ku ata e vazhdonin veprimtarine patriotike.
Krijimi i UCK-se ua prishi hesapet edhe serbise edhe ldk-se edhe evropes qe e perkrahnin politiken e rugoviqit dhe detyrimisht bashkesine nderkombetare e vuri para nje sprove te madhe, ose te hezitoje se cpo ndodhe te ne ose te veproje. Bashkesia nderkombetare kishte deshire qe problemi te shuhej ne ate menyre qe UCK-ja te zhdukej dhe kosova te mbetej mbrenda kufijve te serbise. Vendosmeria e UCK-se beri qe as nje nga keto dyja te mos ndodhin.
Ne trojet shqiptare jane zhvilluar tri luftera te pergjkashme ne te cilat klika e rugoviqit nuk ka bezere fare as gjate zhvillimit te luftes as pas saj.
Ne ldk kane qene te inkuadruar intelektuale te ndreyshem dhe oficere te larte ushtarak ata po te kane ndjenja kombetare mund tani te dalin me fakte e te na tregojne se si e kishin ndermend me rugoviqin ta clirojne kosoven se ndoshta nukdo ti humbnim gjithe ata njerez ne lufte.
LE TE FLASIN ARGUMENTET E JO LLAFET E KAFENEVE:


tung ju pershendes
Mit Zitat antworten
  #22  
Vjetėr 29.04.2007, 14:01:00
hotiani hotiani ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 06.06.2006
Postime: 297
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
korab afishoj me 2007-04-29 13:28 :
Z.Shkembi,

te falenderoj qe ketyre te cilet jane te gatshem qe secilin qe mendon ndryshe ta shpallin titist tradhtar e cka jo tjeter po ua tregon te verteten por kam bindjen se me disa prej tyre vetem harxhon nerva dhe kohe. Une mendoj se pamarr parasysh se ushtaret e lirise cilit grupim i takonin ata jane martire te Kosoves dhe asesi nuk bene qe te zhvleresohet vepra e tyre. Athua sipas ketij zotit Hotjani Sali Ceku, Agim Ramadani, e disa te tjere qe itakonin Farkut qenkan tradhetare qe paskan vdeke ne lufte me bishat serbe dhe me vetedeshire paskan dhene jeten e tyre.
Kjo cka thone ca zoteri nuk asgje tjeter vetem tentative per zhvleresimin e rolit historik qe kishte LDK-ja ne krye me presidentin historik e te paperseritshem kurre dr.Ibrahim Rugova.
Tung dhe te pershendes.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Per mua Salih Ēeku,Agim Ramadani dhe te gjithe ata qe luftuan dhe rane per lirine e Kosoves jane heronje dhe i takojne perjetesise dhe lavdise si edhe bashkeluftetaret e tyre te gjalle qe paten fatin te shpetojne. Keta jane luftetare te UĒK-se famemadhe dhe luftuan dhe rane me simbolet e saje te shenjta ne uniformat e tyre .
UĒK nuk ka qene ushtri partiake as ushtri private e askujt.
ketu fjala eshte per ata te cilet iken nga lufta ne Shtator te vitit 1998 dhe deshen te kthehen me topa dhe autoblinda pas hyrjes se NATO-se,per ata ne baze te deshmive te te cileve u sajuan aktakuza kunder komandanteve te U-se,per ata te cilet formuan komisione per te demkosur dhe demonizuar UĒK-ne,per ata qe sot e kesaj dite deshmojne te mbuluar me qefina vdekjeje dhe zera te deformuar shtrigash kunder luftetareve me eminent te U-se.
Perse beni se nuk kuptoni more zoteri.Kush po tenton ta barazoje Agim Ramadanin ,Salih Ēekun. Rrustem Berishen, Anton Ēunin e shume luftetare te lirise me ndytesirat qe dezertuan dhe sabotuan luften,me ata qe langazhoheshin ne njollosjen dhe demonizimin e luftes. Veni more gishtin kokes nese nuk i takoni ketij soji.
Une kurre as ne enderr nuk i ndaj luftetaret ne baza partiake aspolitike ,kjo eshte marrezi . Une bej dallimin mes luftetareve te lirise dhedezertuesve e sabotuesve.Kete s si duket nuk keni arritur ta beni ju.Perse? Ndoshta ju i konsideroni luftetare dhe heronje edhe ata qe dorzuan armet dhe iken nga fronti i luftes,edhe keta qe deshmojne neper gjygje te huaja kunder luftetareve,edhe ata qe iken nga Kosova me ndihmen e okupatorit? Perse e beni kete?
Mit Zitat antworten
  #23  
Vjetėr 29.04.2007, 18:37:00
Surki Surki ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.11.2005
Postime: 1,147
Standard

<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Delegati afishoj me 2007-04-29 17:59 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Surki afishoj me 2007-04-29 17:28 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
Delegati afishoj me 2007-04-29 16:47 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
shkėmbi002 afishoj me 2007-04-29 13:05 :
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font class=postbody>Quote:</font><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR><TR><TD><FONT class=quote><BLOCKQUOTE>
hotiani afishoj me 2007-04-28 22:25 :
Z. Shkembi,

Nuk besoj se ti nuk e njeh realitetin. Une te konsideroj nje kundershtare te denje per debat.Duket se ti me qellim ,ne mungese te argumenteve ,i ngaterron paksa gjerat. Realiteti eshte se Tahir Zemaj kur urdheroj terheqjen dhe dorezimin e armeve ne fillimin e vjeshtes 1998 kete nuk e beri per te penguar vllavrasjen . Jo more zoteri ,ai kete e arsyetoj se kishte marre urdhera nga eproret e tij. Ai kete e beri ne marreveshje me okupatorin . Serbia proklamoi shkaterrimin e UĒK-se.
Ne Rrafshin e Dukagjinit ne Jabllanice qendroj Ramush Haradinaj me 50-60 luftetare. Tahiri nuk u kthya kurre me te luftoje.
Farklistet iken nga vija e luftes por kurre nuk prane se njollosuri UĒK-ne. Disa prej tyre jane deshmitere kryesore te akuzes kunder Ramush Haradinajt.UĒK-ja nuk ka humbur luften more zoteri humben ata qe edhe sot e kesaj dite nuk mund te perballen me turpin ,nuk guxojne te dalin sy ne sy te pambuluar.
Vetem shiqo ku jane Farkistet sot dhe do ta kesh te kjarte "fitoren2 e tyre .
UĒK-ja nuk ka luftuar per pushtet dhe per parti politike.Luftetaret e lirise luftuan per lirine e atdheut dhe popullit te tyre dhe ata dolen fitimtare.
Cila parti apo cili koalicion do te formoje qeverine ne Kosove nuk ka aq rendesi . Kryesore eshte dalja nga roberia e eger shekullore.
Ti ketu perzien luften kunder roberise me garen e partive politike per pushtet me formime koalicionesh .Une nuk e kam te kjarte kend e quan ti humbes ketu . Mbase jo mua se po te garantoj se nuk kam fare ambicje per pushtet as per ndonje post.
Te na behet Kosova e pavarur dhe sovrane e te fitoje ajo parti ketij populli te shumvuajtur do ti sjelle jete me te mire.

</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

-------------------------------------------------------------------------------------


Zoti Hotiani,ka kohė qė fare nuk e shiqoj kėt Forum pėr shkak tė nivelit shumė tė ultė dhe fare tė padobishėm tė dialogut.
Ju mė shtyni qė tė thellohem nė kėtė temė edhe pse nuk shof se ia vlen tė humbet kohė pė gjera qė kanė qenė publike dhe janė shum tė njohura pėr Opinjonin e gjėrė,porndiej obligim qė tė sqarojm disa gjėra...

Rastin qė ti e pėrshkruan dhe e quan TRADHĖTI,kur z.T.Zema pas analizave rreth situatės nė tė cilėn u gjend,nė marrveshtje me strukturat udhėheqse vendosin qė tė tėrhiqen,qė padyshim ishte njė humbje dhe njė dėshtim pėr organizimin e rrezistencės .
Por zotri ti duhet ta kuptojsh se asgjė nuk ndodh rastsisht,por situata krijohet nga shum faktor.
Prandaj ngjarja nė fjalė ėshtė rezultat i presioneve dhe sulmeve tė Sėrbisė qė edhe ishin tė pritshme,por ishte e papritshme dhe shumė e pakuptueshme pengasa qė vinte nga Shtabi Politik i Kretės ,ku urdhronte qė tė luftohet nė tė gjitha mėnyrat dhe me tė gjitha mjetet kjo Brigadė nė teritorin e Kosovės,kurse nga Shqipėrija e kishte fare tė leht qė ta pengoj furnizimin me armė deri edhe pengesėn me moslejimin e hyrjes sė pėrforcimeve nė kufi tė Kosovės.

Pra kėto kanė qenė lojrat e e Shtabit tė Kretės dhe forcave Sėrbe dhe si rezultat i tyre ishte situata para aktit tė kryer.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Ty Kreta ta q....
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

O delegat more burre kashoe buzen e mos u ban nervoze se keshtu e ka pa drejtesija, por te gjithe e dine se herdo kure e verteta do zbardhet.


kalo mir
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Shiko Surki, unė nuk mund ta kafshoj buzėn time kur lexoj afishime tė njeriut qė mė sė paku mund tė quhet i tillė.

E kam treguar njė herė mė parė, po e pėrsėris edhe tani njė ndodhi:

Njė njeri nuk kishte mundur tė dėgjojė fjalė tė rrugaqėve, me t'i dėgjuar ato fjalė ai ia kishte sharė gojėn atij qė fliste mbrapsht.
Sharėsin e denoncojnė nė organet e drejtėsisė.
Gjyqi ia dėrgon ftesėn pėr ta dėgjuar se pse po shante.
Kur mbėrrinė nė zyrė i akuzuari gjykatėsi fillon ta pyes se pse shanė?
Nė ato ēaste futet njė zemėrfyt nė zyrė, duke marrur frymė thellė nga vrapi, e pėrshėndetė gjykatėsin dhe fillon ta pyes atė:
Shoku gjykatės, para ca kohėsh mė vdiq nėna, menjėherė pas vdekjes sė saj babai im e mori njė grua tjetėr.
Tani, i nderuar gjykatės, mė vdiq edhe baba.
A bėn ta marrė unė njerkėn pėr grua??
Ky zotriu qė ia shante gojėn njerėzve, pasi e dėgjoi kėtė budalla se ēfarė kėrkese kishte, i tha : "ta q... gojėn".
Gjykatėsi tashti iu drejtua kėtij sharėsit: Ti kėso gojėsh shanė ė?
Po, i tha zoti gjykatės, unė vetėm kėso gojėsh shajė.
Shko nė shtėpi, i tha gjykatėsi, se kėto gojė meritojnė edhe mė keq sesa me i sharė.
Ja pėrse u bėra i pakontrolluar kėsaj radhe, Surki i nderuar.
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR width=100% color=#333333 SIZE=1></TD></TR></TABLE>

Koheve te fundit kam filluar te pendohem pse po i shaje gojat e tilla dhe menojsha mo po e ngarkoje shpirtin.

Por pasi qenka keshtu hesapi nuk po e ndi vehten te renduar ma keni lehtesuar nje barre te madhe nga supet.

kalo mir lume delegati
Mit Zitat antworten
  #24  
Vjetėr 29.04.2007, 19:16:00
mili2 mili2 ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 07.07.2001
Postime: 1,089
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek mili2
Standard


E gjithe bota e dine se krime ne Kosove kane krye: ushtria, policia, bashkpunetoret shqipfoles te serbise dhe vet civilet serb te Kosoves. Nga gjykimet ne Hage vet farkistat me gojen e tyre po deshmojn se kane qene bashkpunoter te serbise dhe planeve te saja per cfarosjen e shqiptarve nga vet fakti se dalin si deshmitar ne emer te FARK-ut per te deshmua "krimet e UCK-se ndaj tyre"! Po te ishin keta zotri per unitet per hire te ardhmes se Kosoves edhe nese vertet kane ndodhe ato mosmarrveshje apo kane marr ndonje flakaresh e grusht nuk do te dilnin ne gjykate per te deshmuar kundra atyre qe luftuan kundra barbarive serbe qe kryenin ndaj civilve shqiptar.
Te gjithe ato qe pozicionohen ne mbrojtje te ketyre bashkpunetorve te serbse i perkasin te njetit klan dhe keta perher kane qene kunder UCK-se! Kete e kane deshmua edhe ne forum me mijera here.


Mit Zitat antworten
  #25  
Vjetėr 29.04.2007, 19:44:00
malorani malorani ėshtė jashtė linje
i/e posaregjistruar
 
Anetar prej: 30.04.2004
Postime: 10
Standard

Te ju them te drejten jeni bre ca ketu si ma zot ma keq.Nuk e dije se cfare "Patrioti" eshte ai i cili ne njeren ane mundohet ta ngris UCK-ne deri ne qiell dhe flet aq fjale te medhaja kinse per popullin,e ne anen tjeter vjellin vrere edhe me shume kunder nje krahu tjeter politik,shajn aq shume nje pjese te madhe te popullit,ky athua quhet Patriotizem?.
Ata qe ishin ne formacionin e FARK-ut,athua a ishin Shqiptar?
O ju plaqin syte e ballit more "patriotat"me bateria,po kur flitni ju keshtu kunder njeri tjetrit e cfare pritni mandej nga te tjeret te degjoni.
Tjatra qe me habite me disa "patriot" ketu,se mu ata qe ia mesyen Bllaces te paret sotna shfaqen "patriot",luftetar,komandanta e cka jo tjeter,kah te sillen e tera qe dijne ta thone eshte UCK-ja,keshtu e ashtu,lufta e shenjte e ketije apo atije,e qe me se pakut kane njohuri per keto gjera.
Keta qe po vjellin vrere per te ndierin T.Zemen,cili prej tyre beri me shume se i ndjeri per Kosoven?,asnjeri pasha buken hiq,apo me shume se cilido ushtar i FARK-ut?
Shume here kam lexuer ketu kur disa e kan cekur se si kan shkue njerezit e veshur kinse me uniforma te UCK-se,e qe eshte e vertete 100% se ka patur raste te tilla qe kan bere shume keqeperdorime kinse ne emer te UCK-se,por a munde te njolloset tere UCK-ja per keta matrapaz qe as kuptimin e UCK-se si shkronja nuk e dijne,une do thoja jo siq e kam thene cdohere,mirepo e njejta gje eshte edhe per FARK-istat qe vertete kan luftuar,nuk mundet dhe nuk ka te drejte asnjeri t'i njollos e t'i fyej.Ai qe ka shkuar ne Hag per te deshmuar,a jeni te sigurte ju "Patriotet" e forumit qe ai ka qene FARK-ist?
Asnjeri e as tjetri sjeni te sigurt e as qe dini se kush eshte e ku ka qene gjate kohes se luftes por veq po mundoheni te shitni ketu Patriotllak ne forum,duke ofenduar nje pjese tjeter te popullit e qe eshte vertete per te ardhur keq per keta njerez te deshtuar qe lehin nate e dite per patriotizem e ne anen tjeter bejne diferencime sikur shkau dikur.
Njeri kishte shkuar aq large sa qe kishte humbur durimin e kishte filluar edhe te shaje,e mandej kinse me disa mesele te odave po permiresoje,jo more zotni se siq thone populli" Mut me shurre nuk lahet",por sido qofte cdonjeri tregon edukaten e tije.
Mire mbeteshi e ishalla musheni mende ju "patriotat" e UCK-se qe me se shumti jeni ju ata qe e njollosni dhe e perulni me vlere e me cdo gje.
Mit Zitat antworten
Pergjigje

favorit leximi

Opcionet e temes
Pamje

Rregullorja
Nuk lejoheni tė krijoni tema tė reja.
Nuk lejoheni tė pergjigjeni nė shkresa.
Nuk lejoheni tė ngarkoni shtojca.
Nuk lejoheni tė editoni shkresat tuaja.

BB-Code ėshtė an.
Fytyrat janė Hapur
[IMG] Codi ėshtė an.
HTML-Code ėshtė jo aktiv.
Shko te


Koha nė GMT +1. Tani ėshtė ora 21:15:10.


Mundėsuar nga: vBulletin Versioni 3.7.4 (Albanian-Shqip)
©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd. ( Albamatrix.com )

Te gjitha te drejtat jane te rezervuara!
Ndalohet kopjimi dhe shumefishimi i permbatjes se ketij forumi ne cdo medium!

Alle Rechte vorbehalten.
Vervielfältigung im Ganzen oder in Teilen ist ohne ausdrückliche Genehmigung von AlbamatriX GbR jeglicher Form auf jedem Medium verboten.