Kthehu   DForum > Politikė > Tema tė vjetra / Alte Themen

Libri24.com - Bota e diturise

Pergjigje
 
Opcionet e temes Pamje
  #1  
Vjetėr 31.05.2011, 13:58:56
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard Virgjiniteti, sipas fejes Islame?

E pash nje dit nje film dokumentar i cili e tregonte domethonjen e ''virgjinitetit ne fejen islame''.

Nje shkenctare arabe e fejes Islame tha:,,Se ne as nje vend ne Koran, nuk esht e shkrume, se duhet femra me kon virgjine para marteses. Ket ligj e kan zbuluar burrat, per me pas femren ne dor, dhe me mujt me bo me to qka te dojn ose me thon tjeter qysh: me Zotnu permi femren.''

95% te femrav muslimane ne Tunis, 2-3 javé para marteses po shkojshin pe korigjojshin virgjinitetitn per me kon ne naten e marteses ''qik'' ..dhe po kushtojke 150 dinar..

Me thon te drejten mir jav bojn mashkujve qashtu, se e lypin, se pisa jan..nuk e durojn te verteten, dhe lypin qashtu me jav bo.

-- e di apet them per virgjinitet, veq pom interesson qka thojn keta expertat e toné islamist per ket gje, qe mashkujt e kan qit keq ''ligj'' per virgjinitet, e jo Kurani...se si e dim edhe ne Muhameti ka martu edhe grua qe nuk jan kon te virgjera, dhe su bo nami..pse aj guxon e mashkujt e ton, lypin virgjeresha mesi i kan kcy vet 100 kodra ?

Mashkujt islam e shohin femren Jo-Virgjine, sikur nje individ me status me te ult..por pse? Njeri sikur njeri, esht mé i fort se guri dhe njeri nuk esht diqka qe prishet ose thehet, vetum pse nuk esht mé i virgjer..ky mentalitet me pengon shum..dhe mas shumti me pengon qe na Shqiptart me mentalitetet e arabve apet identifikohem ne nje menyr.

Mendoj ky mendim esht i shkollimit dhe trunit me kapacitet te ult, se fund se fundi kshyret njeri sikur njeri ..e jo diqka tjeter.

- Normal virgjiniteti esht diqka i vlefshum, por nese njeri e ka humb, nuk ish kon dasht me kon prej rrethines e obliguar me shku me korrigju, veq per mos me fol njerzt..pse jem aq te mbrapambetur ? kur i lojm kto budallija ?
__________________
*Children of the eagle*
Mit Zitat antworten
  #2  
Vjetėr 31.05.2011, 15:54:26
ISTOGASJA_CH ISTOGASJA_CH ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 11.01.2002
Postime: 4,184
Standard

Nė kohėn pagane, kur s'kishte fe, femra ka qenė e adhuruar si njė princeshė, si njė mbretėreshė, sepse ajo falte jetėn, ajo ishte ajo qė mbante t'gjallė familjen dhe qė respektohej tepėr.

Me kalimin e kohės dhe me futjen e librave fetare n'mendjen e njeriut, qoftė Bibla, Kurani apo edhe Tora, femra humbi vlerėn e saj qė kishte n'atė aspekt.
Shihej mė tepėr si njė krijesė qė i duhet pėrkujdesja e burrit, jo si njė krijesė e pavarur. Pra ajo, sa t'jeton tė babai, do jetė n'pėrkujdesje tė tij, dhe mė pas, babai ia dorėzon (nuk thonė kot, ia kėrkon dorėn babasė pėr t'bijen apo e pyet babanė pėr t'ia dhėnė bijen) kėtė pėrkujdesje burrit, bashkėshortit tė saj. Kėshtu qė femra shihet si njė individ mė i ulėt, me i lendueshėm sesa meshkujt, gjė qė s'e kuptoj dhe s'mund t'pajtohem me tė...

Por meqė je drejtuar tek "ekspertet" (se unė do kisha vėnė edhe njė pseudo- para kėsaj fjalės) atėherė po presim pėrgjigjjet dhe mendimet e tyre lidhur me kėtė temė...

Tė pėrshėndes shumė Jagi! :-) Küssli
__________________
Gone forever...
Mit Zitat antworten
  #3  
Vjetėr 31.05.2011, 16:48:36
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard

flm. per mendimin tond Istogase, plotsisht e ndaj me ty ket mendim!

Shumica e mashkujve nuk mujn mi perballu faktit qe jem te zoja se ta ne krejt aspektet e jetes, dhe kan zbulu ''ligje'' per me na ul neve posht.

Natyrisht ndjehet femra mir, kur kujdeset per femi dhe kur kujdeset per burr..se me kshyr holl e holl, fmija dhe burrat ne aftsit e tyre, sjan shum larg a larg

po met vertet pom intereson qka thojn kta fetart me shamija dhe mjekrra per ket fenomen..

PeAcE
__________________
*Children of the eagle*
Mit Zitat antworten
  #4  
Vjetėr 01.06.2011, 00:31:13
responsible responsible ėshtė jashtė linje
Gesperrt
 
Anetar prej: 27.05.2011
Postime: 27
Reden

Citat:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga JaGuArJa Trego postimin

...


po met vertet pom intereson qka thojn kta fetart me shamija dhe mjekrra per ket fenomen..

PeAcE

...



ēka thojmi ,a ?

A na garanton ti se nuk perjashtohemi ne, nese vendosim me u lodhe duke te pergjegj ne pyetje tua shume simpatike , njeherit duke dhene komente mbi ato komentet tua pa cipe ???

ah po ,(se gati harrova) , dhe njeherit kerkoim garanc se nuk na fshihen shkresat dhe mundi, si zakonisht ???!!!


.
Mit Zitat antworten
  #5  
Vjetėr 01.06.2011, 09:56:49
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard

Do me thon, aj ''mund'' mundet me kon aq ''radikal'' dhe kunder gjinis femrore, qe po tutesh me shkru ketu per ket fenomen ??

Un vetum dashta me dit, pse feja Islame qe esht ne rrojt e saj, aq e Paster dhe aq e drejt, prej mashkujve esht keqperdor per arsyjet dhe egoizmin e tyre?
__________________
*Children of the eagle*
Mit Zitat antworten
  #6  
Vjetėr 01.06.2011, 10:21:56
Benutzerbild von Frymori_
Frymori_ Frymori_ ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 24.06.2010
Postime: 4,455
Standard

Une kam 1 thenje tjeter ketu. Po te mos ishin ato femrat ( Ku.......va ) 90% e meshkujve do hynin dhanderr te virgjer. Por ne ditet e sotme 20 meshkuj me 1 femer e humbin virgjinitetin e tyre.

Pra une them se virgjeniteti i meshkujve eshte ne duart e femrave.

Mos u prekni dikush ketu tash sepse njerzit Kategorizohen.
Hajde me t'mira.
__________________
Mallit t'mire si duhet reklame jo
Mit Zitat antworten
  #7  
Vjetėr 01.06.2011, 11:03:37
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard

Frymor, kerkush se ka njet mu prek..veq mdoket pytjen se ke kuptu mir:

Pse mashkulli ka nevoj me kriju ligje, per me Zotnu permi gjinin femrore/ose femren? Dhe pse keqperdoret feja, per keto arsyje ?

- Nuk ke pytja, qysh e humbin mashkujt virgjinitetin, se normal nejher gjethkush dikun me dikon e humb..
__________________
*Children of the eagle*
Mit Zitat antworten
  #8  
Vjetėr 01.06.2011, 13:41:11
responsible responsible ėshtė jashtė linje
Gesperrt
 
Anetar prej: 27.05.2011
Postime: 27
Standard

...

sipas te gjitha religjioneve , normave , moraleve .....ajo pelhure nuk eshte badihava aty .....ka mujt edhe mos me qen sikur mos te kishte rendesin dhe domethenjen e vet .


kur nje cipe aq te holle nuk mundet me e rujt njeriu , ēka mundet ai ?


.
Mit Zitat antworten
  #9  
Vjetėr 01.06.2011, 15:08:53
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard

jo jo lej, se tani pi humb ''mundi'' qe e paska bo ketu

Ka shum femra lindin pa at ''pelhuren'' ..dhe si mundet njeri i shnosh ne kry me vlersu nje femer vetum sipas qasaj pelhure ? Ketu vetum muj me thon, se ata njerz jan te mbrapambetur ne kry.
Kurr nuk kem me mujt me perparu, nese nuk i hjekmi keto barikada ne mendjet e tona.

...loexova dreqi e bon ket e at.....lexova qkas lexova, e apet asgje s'lexova...veq nje njeri qe esht i shkollum dhe mendon me dit pak a shkum qka thot Kurani, se kuptoj si mundet me kon aq shum kunder gjinis femrore.

Ktu esht pyetja, pse na femrat i lejojmé mashkujt me na vlersu ne virgjinitet, kurse virgjiniteti tyre as nje sekond nuk qitet ne pyetje as nuk interesson. Se kam fjalen, per me kon femer dhe me kon rrospi...veq pom vjen inati, pse mashkulli me pas diqka me thon, per diqka qe ma ka fal Zoti MU e jo ati, sikur gjaki qe na qarkullon neper vena..aj esht i imi dhe ska lidhje me gjinin mashkullore...ashtu ish kon dasht edhe puna e qasaj pelhures.
Duhet njerzt me msu me kon te lir ne kry, se deri sa na vet vetes i qesin guur ne rrug, hala ma shum kem mu mlu, e mu kep mas shpine per 50 Euro..e apet mi kcy ka 100 kodra...deri sa nuk bohem njerz me kuptu kuptimin e jetes dhe domethonjen e njerit dhe vleren e tij...kurr nuk kem me perparu..

PeAcE
__________________
*Children of the eagle*
Mit Zitat antworten
  #10  
Vjetėr 01.06.2011, 15:13:18
responsible responsible ėshtė jashtė linje
Gesperrt
 
Anetar prej: 27.05.2011
Postime: 27
Standard

Citat:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga JaGuArJa Trego postimin
jo jo lej, se tani pi humb ''mundi'' qe e paska bo ketu

Ka shum femra lindin pa at ''pelhuren'' ..dhe si mundet njeri i shnosh ne kry me vlersu nje femer vetum sipas qasaj pelhure ? Ketu vetum muj me thon, se ata njerz jan te mbrapambetur ne kry.
Kurr nuk kem me mujt me perparu, nese nuk i hjekmi keto barikada ne mendjet e tona.

...loexova dreqi e bon ket e at.....lexova qkas lexova, e apet asgje s'lexova...veq nje njeri qe esht i shkollum dhe mendon me dit pak a shkum qka thot Kurani, se kuptoj si mundet me kon aq shum kunder gjinis femrore.

Ktu esht pyetja, pse na femrat i lejojmé mashkujt me na vlersu ne virgjinitet, kurse virgjiniteti tyre as nje sekond nuk qitet ne pyetje as nuk interesson. Se kam fjalen, per me kon femer dhe me kon rrospi...veq pom vjen inati, pse mashkulli me pas diqka me thon, per diqka qe ma ka fal Zoti MU e jo ati, sikur gjaki qe na qarkullon neper vena..aj esht i imi dhe ska lidhje me gjinin mashkullore...ashtu ish kon dasht edhe puna e qasaj pelhures.
Duhet njerzt me msu me kon te lir ne kry, se deri sa na vet vetes i qesin guur ne rrug, hala ma shum kem mu mlu, e mu kep mas shpine per 50 Euro..e apet mi kcy ka 100 kodra...deri sa nuk bohem njerz me kuptu kuptimin e jetes dhe domethonjen e njerit dhe vleren e tij...kurr nuk kem me perparu..

PeAcE
...

jo , joh qe me 50 ojro hiq s' ban.... edhe me qene gabimtare edhe rrence , ashtu hiq s' ban PIKE



qysh me perparu ? qysh e definon ti perparimin ? ban ēka te dush , si te dush , ku te dush , a qysh ?


.
Mit Zitat antworten
  #11  
Vjetėr 01.06.2011, 15:23:36
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard

qysh me perparu ? qysh e definon ti perparimin ? ban ēka te dush , si te dush , ku te dush , a qysh ?
-----------

kuku Zot, hala ma shum me zgat a?? Qka nuk kuptove prej qati shkrimit? lexoje edhe ni her se po pritoj ma...um lodhe, dhe apet s'kupton..hjeke pak shamijen let hyn do ajr ne kry..ihaa

tung se spo durohesh

PeAcE
__________________
*Children of the eagle*
Mit Zitat antworten
  #12  
Vjetėr 01.06.2011, 15:26:23
responsible responsible ėshtė jashtė linje
Gesperrt
 
Anetar prej: 27.05.2011
Postime: 27
Standard

Citat:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga JaGuArJa Trego postimin
qysh me perparu ? qysh e definon ti perparimin ? ban ēka te dush , si te dush , ku te dush , a qysh ?
-----------

kuku Zot, hala ma shum me zgat a?? Qka nuk kuptove prej qati shkrimit? lexoje edhe ni her se po pritoj ma...um lodhe, dhe apet s'kupton..hjeke pak shamijen let hyn do ajr ne kry..ihaa

tung se spo durohesh

PeAcE
...

jo tash duro valla s' kam ēka te baj ....vet e ke hap temen dhe vet ke ba pytje neve me shamija dhe me mjekrra ....qendro tani !


ēka u ba keshtu ? ti kerko me mbyll temen , pra !


jo se me hjek shamin me fluturoin mend


.
Mit Zitat antworten
  #13  
Vjetėr 01.06.2011, 15:30:36
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard

Paj, me thon te drejten e kam dit qe vetum qeshtu diqka del prej juve me shamija dhe mjekrra........un vetum dashta me dit, pse mashkujt kan nevoj me keqperdor fejen per idealet e tyre ? Pse gjithsi pse ??? DHe na femrat lujm rolin e viktimes tan jeten, pse pse pse????? ska nevoj me kon ashtu se jem shum me te forta...po qe, mashkujt ne bashkpunim me femra me shamija...del ky rezultat ne te cilin gjindem
__________________
*Children of the eagle*
Mit Zitat antworten
  #14  
Vjetėr 01.06.2011, 15:33:33
responsible responsible ėshtė jashtė linje
Gesperrt
 
Anetar prej: 27.05.2011
Postime: 27
Standard

Citat:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga JaGuArJa Trego postimin
Paj, me thon te drejten e kam dit qe vetum qeshtu diqka del prej juve me shamija dhe mjekrra........un vetum dashta me dit, pse mashkujt kan nevoj me keqperdor fejen per idealet e tyre ? Pse gjithsi pse ??? DHe na femrat lujm rolin e viktimes tan jeten, pse pse pse????? ska nevoj me kon ashtu se jem shum me te forta...po qe, mashkujt ne bashkpunim me femra me shamija...del ky rezultat ne te cilin gjindem

...


oj zemer ,

islami s ka lidhje me kete keqperdorim !


kurveria eshte e ndaluar edhe per mashkuj edhe per femra si para kurores ( ngase nese nuk ke kurore ti ke hupe pelhuren ne kurveri ) dhe edhe pas kurores kurveria eshte e denuar me mbytje ( gurezim ) pa dallim gjinie , kupto mori se s po fooli me inat pasha Madherin !

eh tani , se femrave ju bie hie e keqe ajo eshte diēka tjeter ....islami s' ka faj aty as shamija as mjekrra po kojta dhe gabimi i personit femer !

mos me pas femra te pamoralshme ose gabimtare mashkujt nuk kishin pas ku me keqperdore !
me u mbulu krejt femrat dhe me ndejt te shtepia siē ka thene Zoti , kall e perzhit ishin mashkujt se s kishin pas ku me u flladit ....se ata jane qasi te krijum zjerm qesin ....e na nese nuk i provokoim i shkymum pak ......pra me ba me ju dal cullak edhe me ra viktim e tyne t' kallin edhe te peshtyjne ne fund , mashkuj jane ....gjahtar hesapi !


mos u perlaj me mu mori





.

Geändert von responsible (01.06.2011 um 15:37:33 Uhr)
Mit Zitat antworten
  #15  
Vjetėr 01.06.2011, 15:39:47
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard

askush nuk o tu u perla me ty, por ti pi keqinterpreton dhe keqkupton gjerat...ndoshta msohet ky sen ne Kuran, se di

Pse gjethmon kur ndodh nej ''gurézim'' apo nej denim i kurvéllakut, mashkujt nuk jan te involvum ne at procedur te ligjit ? PSE vetum femra gjethmon denohet ne jet?? Pse duhet femra me pas pelhuren ne naten e marteses e mashkulli, mundet me pas nej AIDS dhe asjkujt si interesson, vetum vlera e femres matet ne at pelhur e mashkulli mundet me kon bérllog dhe apet doket mé mir se femra ne at situat ?!

Ajo shkenctarja qe e permenda ne fillim tha se:,, Virgjiniteti i femres nuk esht obligim sipas Kuranit, keq LIGJ e kan zbuluar mashkujt!'' As Muhameti xheleshanehu nuk ka thon se femra duhet pa tjeter me kon e virgjer.. a pom kupton ?? nuk esht e drejt edhe PIK

Ps. nuk o veq ne fejen Islame ky fenomen, por edhe te katoliket e fort...do me thon mashkulli o mbreti ..
__________________
*Children of the eagle*

Geändert von JaGuArJa (01.06.2011 um 15:46:52 Uhr)
Mit Zitat antworten
  #16  
Vjetėr 01.06.2011, 15:48:44
responsible responsible ėshtė jashtė linje
Gesperrt
 
Anetar prej: 27.05.2011
Postime: 27
Standard

Citat:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga JaGuArJa Trego postimin
askush nuk o tu u perla me ty, por ti pi keqinterpreton dhe keqkupton gjerat...ndoshta msohet ky sen ne Kuran, se di

Pse gjethmon kur ndodh nej ''gurézim'' apo nej denim i kurvéllakut, mashkujt nuk jan te involvum ne at procedur te ligjit ? PSE vetum femra gjethmon denohet ne jet?? Pse duhet femra me pas pelhuren ne naten e marteses e mashkulli, mundet me pas nej AIDS dhe asjkujt si interesson, vetum vlera e femres matet ne at pelhur e mashkulli mundet me kon bérllog dhe apet doket mé mir se femra ne at situat ?!

Ajo shkenctarja qe e permenda ne fillim tha se:,, Virgjiniteti i femres nuk esht obligim sipas Kuranit, keq LIGJ e kan zbuluar mashkujt!'' As Muhameti xheleshanehu nuk ka thon se femra duhet pa tjeter me kon e virgjer.. a pom kupton ?? nuk esht e drejt edhe PIK

.....


hahahaha..........Muhamedi alejhi selam e Allahu xheleshane hu nc nc nc .......


a ban me te skjaru diēka ? pak gjate po jam qellu badihavgji qetu


islami thote keshtu :

-femra dhe mashkulli nuk ban me ba kurveri as para e as mas kurores PIKE .

-femra dhe mashkulli qe bejne kurveri para martese ( femra dhe mashkulli jo veq femra , perseris ) duhet godit 80 here me kamgji

- femra dhe mashkulli qe bejne kurveri pas martese ( femra dhe mashkulli , jo veq femra , perseris ) duhet denu me vdekje duke i eksekutuar me gurezim PIKE prap .


eh tash ēka ban hasani e hyseni , halani e filani ajo eshte diēka tjeter !


me u praktiku islami , dmth me qene mashkujt e moralshem dhe mos me ba kurveri para martese edhe ata do ishin virgjire naten e marteses dhe edhe ajo nusja ....po tash po dojme demokraci e liri qe , baje ti e baje edhe une ...


Muhamedi alejhi selam ka preferu per gra virgjereshat edhe pse vet veq nje e ka pas virgjire e krejt tjerat te veja ....dmth i ka marr ne mbrojtje e jo prej qejfi se me pa njek qejfin krejt virgjeresha i kish pas ...


per keta pelhura e virgjeris eshte me rendesi per femren ngase sikur ajo ta ruante ate ,edhe mashkulli s' kish pas ku me e prish virgjerin ( ēka s 'po me shtin me fol , ev )


kudra bishtin te posht , qeni i kqyr punt e veta ....shembull pa lidhje por keshtu eshte edhe ne boten shtazore e leje ma te ne qe jeme krijesa me tru !


.
Mit Zitat antworten
  #17  
Vjetėr 01.06.2011, 15:51:53
responsible responsible ėshtė jashtė linje
Gesperrt
 
Anetar prej: 27.05.2011
Postime: 27
Standard

Citat:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga JaGuArJa Trego postimin
Ps. nuk o veq ne fejen Islame ky fenomen, por edhe te katoliket e fort...do me thon mashkulli o mbreti ..

...

kjo eshte gjithkund edhe tek me te ngriturit dhe me perendimoret , e tjeter eshte qe i ka rru dreqi e kan pajtu me te gjitha te zezat !!!Ata edhe nese nuk e shprehin , qejf kishin pas me pas grun e pa prekne prej kerkuj pa qak edhe amerikani ma i amerikanizum perendimoro civivlilvivilizum .Ktu veq kush rren qe s' ka rendesi , se rendesi ka edhe shume ....pastai po ndahen qiftet , ndahen pra , qysh jo ....edhe fmi te traumatizum edhe me prind te ndam e mandej qashtu gjenerat mas gjenerate dej ni dit kur mbaron krejt !



hej e njejta vlen edhe per gru ( se po m jet ne qaf mandej ) edhe gruja ka qejf me pas burrin veq per veti , normal ....para dhe pas martese sikur burri qysh e ka ate qejf


.

.
Mit Zitat antworten
  #18  
Vjetėr 01.06.2011, 16:08:43
Apokalypse Apokalypse ėshtė jashtė linje
Moderator
Moderator
 
Anetar prej: 24.01.2002
Vendi: Republika e Kosovės
Postime: 4,513
Standard

Was ist die Funktion des Hymen?

es hilft den Geldtaschen der Chirurgen die es moslemischen Frauen wieder zusammenflicken (...)

burimi: nga nje forum
__________________
Ai eshte i pacensuruar, i paparashikueshėm dhe absolutisht gazmor.

Besoju atyre qe jane ne kerkim te se vertetes, dysho ne ata, qe kan gjetur te verteten.(Andre Gide, Shkrimtar)
Mit Zitat antworten
  #19  
Vjetėr 01.06.2011, 16:27:47
Apokalypse Apokalypse ėshtė jashtė linje
Moderator
Moderator
 
Anetar prej: 24.01.2002
Vendi: Republika e Kosovės
Postime: 4,513
Standard

nga: http://www.netdoktor.de/Krankheiten/...Frau-3562.html


Scheideneingang: Unter der Harnröhrenöffnung kommt nach etwa eineinhalb Zentimetern der Scheideneingang. Spreizt die Frau etwas die Beine, so entfaltet sich der Eingang. Dann kann man auch ein segelförmiges, helles, dünnes Häutchen oder - nach dem "Ersten Mal" - die Reste davon erkennen. Gemeint ist das Jungfernhäutchen (Hymen). Dieses hat keine Funktion und ist ein Relikt aus der Entwicklungsgeschichte.

Die Bedeutung des Hymens in der Gesellschaft hat keine biologische Grundlage. Das Jungfernhäutchen ist dehnbar, so dass manche Frauen trotz Geschlechtsverkehr noch über ein intaktes Hymen verfügen. Bei manchen Frauen wiederum kann das Jungfernhäutchen auch ohne Geschlechtsverkehr einreißen (z. B. beim Sport). Darüber hinaus gibt es auch Frauen, bei denen sich dieses Relikt völlig zurückgebildet hat, bei denen es also fehlt.
__________________
Ai eshte i pacensuruar, i paparashikueshėm dhe absolutisht gazmor.

Besoju atyre qe jane ne kerkim te se vertetes, dysho ne ata, qe kan gjetur te verteten.(Andre Gide, Shkrimtar)
Mit Zitat antworten
  #20  
Vjetėr 01.06.2011, 16:32:24
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard

Citat:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Apokalypse Trego postimin
nga: http://www.netdoktor.de/Krankheiten/...Frau-3562.html


Scheideneingang: Unter der Harnröhrenöffnung kommt nach etwa eineinhalb Zentimetern der Scheideneingang. Spreizt die Frau etwas die Beine, so entfaltet sich der Eingang. Dann kann man auch ein segelförmiges, helles, dünnes Häutchen oder - nach dem "Ersten Mal" - die Reste davon erkennen. Gemeint ist das Jungfernhäutchen (Hymen). Dieses hat keine Funktion und ist ein Relikt aus der Entwicklungsgeschichte.

Die Bedeutung des Hymens in der Gesellschaft hat keine biologische Grundlage. Das Jungfernhäutchen ist dehnbar, so dass manche Frauen trotz Geschlechtsverkehr noch über ein intaktes Hymen verfügen. Bei manchen Frauen wiederum kann das Jungfernhäutchen auch ohne Geschlechtsverkehr einreißen (z. B. beim Sport). Darüber hinaus gibt es auch Frauen, bei denen sich dieses Relikt völlig zurückgebildet hat, bei denen es also fehlt.
flm. Apoka. edhe un tan kohen edhe Istogasja u munum me spjegu, qe ka femra qe lindin pa to, e tjera qe e plagojn ne sport, por ato femra ishin sipas mendimit ''responsible'' met meta = behindert.. qka me bo, qeshtu kjo rrethina jon, sun po ecim te para.
__________________
*Children of the eagle*
Mit Zitat antworten
  #21  
Vjetėr 01.06.2011, 16:36:04
Apokalypse Apokalypse ėshtė jashtė linje
Moderator
Moderator
 
Anetar prej: 24.01.2002
Vendi: Republika e Kosovės
Postime: 4,513
Standard

Citat:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga JaGuArJa Trego postimin
flm. Apoka. edhe un tan kohen edhe Istogasja u munum me spjegu, qe ka femra qe lindin pa to, e tjera qe e plagojn ne sport, por ato femra ishin sipas mendimit ''responsible'' met meta = behindert.. qka me bo, qeshtu kjo rrethina jon, sun po ecim te para.
Hahahaha, ajo ben hajgare se e din shume mire qysh eshte kjo ceshtje ne te vertete
__________________
Ai eshte i pacensuruar, i paparashikueshėm dhe absolutisht gazmor.

Besoju atyre qe jane ne kerkim te se vertetes, dysho ne ata, qe kan gjetur te verteten.(Andre Gide, Shkrimtar)
Mit Zitat antworten
  #22  
Vjetėr 01.06.2011, 16:38:30
Benutzerbild von Fantastiku
Fantastiku Fantastiku ėshtė jashtė linje
me pervojė
 
Anetar prej: 19.08.2001
Vendi: Te ura e gurit bira e tret
Postime: 3,673
Standard

n kuran shkrun qe ma mire me ja marre mashklli virgjinitetin sesa biciklla
Mit Zitat antworten
  #23  
Vjetėr 01.06.2011, 16:41:15
Benutzerbild von JaGuArJa
JaGuArJa JaGuArJa ėshtė jashtė linje
Super-Moderator
 
Anetar prej: 03.03.2006
Postime: 5,723
Standard

Multifunkcionell me kon, esht gjethmon mé mir, se veq ni ansh

po me pengon shum, pse mashkulli me Zotru permi femren, PSE? edhe hala sum tregove, edhe mas 5 metra shkrim....xheleshanehu jabirellah, spom kallxon..pse..qka met bo..po shkoj nshpi tash..

PeAcE
__________________
*Children of the eagle*
Mit Zitat antworten
  #24  
Vjetėr 01.06.2011, 16:49:10
responsible responsible ėshtė jashtė linje
Gesperrt
 
Anetar prej: 27.05.2011
Postime: 27
Standard

Citat:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga JaGuArJa Trego postimin
Multifunkcionell me kon, esht gjethmon mé mir, se veq ni ansh

po me pengon shum, pse mashkulli me Zotru permi femren, PSE? edhe hala sum tregove, edhe mas 5 metra shkrim....xheleshanehu jabirellah, spom kallxon..pse..qka met bo..po shkoj nshpi tash..

PeAcE
...

tamam deshta me shku me hanger buk ( po m knojn zorrt )


pse ?


qe t t' tregoi pse :


- se jane mashkuj , jane krijesa tjera prej nesh , njo


- e dyta , se jane me te forte moralish e fizikisht ( ka naj femer qe mundet me ju ofru , ama edhe ajo numerohet burre-rore e jo femrore dhe prej tyne ikun mashkujt si prej zjermi ....ngase ata kan qejf femer e jo burre )

- ngase ne rast kercnimi , rreziku ne edhe pse mendoim se mundemi , prap jemi te dobeta dhe kemi nevojen per mbrojtjen e tyre si te vatanit , si te shtepis , si te nderit , si te femijeve tane qe ne i kemi ba bashk ....


- se kur thrret kushtrimi , nje rresht eshte me femra e 100 me burra ...

- thene shkurt : - Zoti ka caktu ashtu dhe ne vetem mundemi me shkaterru shoqerine , familjen , ardhmerin dhe ne asnje menyre nuk do mundemi ta ndryshoim !



ps.mos shkruj njo dhet minuta deri te shkoi se s' muj pa u pergjegj e jam untu , pls



.
Mit Zitat antworten
  #25  
Vjetėr 01.06.2011, 18:17:47
Grasha_1
Gast
 
Postime: n/a
Standard

A thue more,kur u martue Muhamedi as me at nusen 8 vjeqe,a ka qene virgjine a jo?
Mit Zitat antworten
Pergjigje

favorit leximi

Opcionet e temes
Pamje

Rregullorja
Nuk lejoheni tė krijoni tema tė reja.
Nuk lejoheni tė pergjigjeni nė shkresa.
Nuk lejoheni tė ngarkoni shtojca.
Nuk lejoheni tė editoni shkresat tuaja.

BB-Code ėshtė an.
Fytyrat janė Hapur
[IMG] Codi ėshtė an.
HTML-Code ėshtė jo aktiv.
Shko te


Koha nė GMT +1. Tani ėshtė ora 12:01:43.


Mundėsuar nga: vBulletin Versioni 3.7.4 (Albanian-Shqip)
©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd. ( Albamatrix.com )

Te gjitha te drejtat jane te rezervuara!
Ndalohet kopjimi dhe shumefishimi i permbatjes se ketij forumi ne cdo medium!

Alle Rechte vorbehalten.
Vervielfältigung im Ganzen oder in Teilen ist ohne ausdrückliche Genehmigung von AlbamatriX GbR jeglicher Form auf jedem Medium verboten.